
Taylan Bulut Statistik
2025/2026
2024/2025
Ovan är karriärstatistiken för Taylan Bulut. Taylan Bulut har spelat totalt 23 matcher, gjort 1 mål och ackumulerat 0 assist. Taylan Bulut har spelat flest antal matcher i Süper Lig med 23 framträdanden i Turkiet. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.
Statistik per 90 minuter i Süper Lig
Süper Lig statistik för Taylan Bulut
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 7 | N/A | 2 |
| minuter | 444 | 63 minuter per match | 3 |
| Årslön | €1,150,000 | N/A | 80 |
| Påbörjade matcher | 5 | N/A | 10 |
| Matcher med utbyte | 2 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 1 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 | 41 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 | 23 |
| Mål hemma | 0 | 0 | 54 |
| Mål borta | 0 | 0 | 61 |
| Förväntade mål (xG) | 0.12 | 0.02 | 19 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 0.12 | 0.02 | 19 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A | N/A |
Taylan Bulut har inte gjort några mål så här långt i Süper Lig 2025/2026 säsongen. Vi får se hur de presterar i de kommande matcherna.
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 1 | 0.20 | 13 |
| Skott på mål | 1/ 1 | 0.20 | 43 |
| Skott utanför mål | 0/ 1 | 0.00 | 9 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 67 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 0.00% | N/A | 45 |
| Skottprecision | 100.00% | N/A | 99 |
| Skott Per Mål Gjorda | 0.00 | N/A | N/A |
Taylan Bulut har tagit 1 skott i 7 matcher hittills i Süper Lig 2025/2026 säsongen. Av 1 skotten var 1 skotten på mål och de andra 0 skotten var utanför mål. Det betyder att Taylan Buluts skottprecision är 100.00%. De gör ett mål för varje 0.00 skott de tar och tar 0.20 skott per 90 minuter på planen.
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 43 |
| Förväntade assists (xA) | 0.52 | 0.11 | 47 |
| Passningar | 157 | 31.75 | 42 |
| Framgångsrika pass | 131/ 157 | 26.49 | 46 |
| Andel godkända pass | 83.44% | N/A | 62 |
| Viktiga pass | 5 | 1.01 | 63 |
| Krossboll | 9 | 1.82 | 66 |
| Framgångsrika krossboll | 3/ 9 | 0.61 | 73 |
| Genomförandegrad för krossboll | 33.33% | N/A | 85 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Taylan Bulut har inte assisterat till några mål under denna Süper Lig säsong.
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 9 | 1.82 | 73 |
| Lyckade dribblingar | 2 | 0.40 | 43 |
| Dribblingens framgångsgrad | 22.22% | N/A | 13 |
| Fördrivna | 3 | 0.61 | 53 |
| Offsides | 3 | 0.61 | 92 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 | 9 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A | 9 |
| Kort över 0,5 | 0 | 0% | 10 |
| Foul begångna | 5 | 1.01 | 35 |
| Foulade mot | 0 | 0.00 | 1 |
Taylan Bulut har inte fått några bokningar (gula eller röda kort) under denna Süper Lig säsong.
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 2 | 0.41 | 99 |
| Minuter per insläppt mål | 222 Min' | N/A | 99 |
| Hålla nollan | 4 | 56% | 99 |
| Tacklingar | 10 | 2.02 | 81 |
| Interceptioner | 2 | 0.40 | 26 |
| Dueller på marken | 37 | 7.48 | 31 |
| Vunna dueller på marken | 17 | 3.44 | 24 |
| Vunna dueller i luften | 5 | 1.01 | 51 |
| Dribblad förbi | 1 | 0.20 | 86 |
| Fullträffar | 5 | 1.01 | 41 |
| Blockerade skott | 2 | 0.40 | 74 |
| Straffar borta | 1 | 0.20 | 1 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Taylan Bulut har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.
2. Bundesliga statistik för Taylan Bulut
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 2 | N/A | 0 |
| minuter | 22 | 11 minuter per match | 0 |
| Årslön | €1,150,000 | N/A | 21 |
| Påbörjade matcher | 0 | N/A | 0 |
| Matcher med utbyte | 2 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 0 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 | 35 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 | 20 |
| Mål hemma | 0 | 0 | 49 |
| Mål borta | 0 | 0 | 54 |
| Förväntade mål (xG) | 0.00 | 0.00 | 6 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 0.00 | 0.00 | 6 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A | N/A |
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 0 | 0.00 | 5 |
| Skott på mål | 0/ 0 | 0.00 | 12 |
| Skott utanför mål | 0/ 0 | 0.00 | 6 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 65 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 0.00% | N/A | 36 |
| Skottprecision | 0.00% | N/A | 12 |
| Skott Per Mål Gjorda | 0.00 | N/A | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 37 |
| Förväntade assists (xA) | 0.06 | 0.25 | 91 |
| Passningar | 12 | 49.09 | 81 |
| Framgångsrika pass | 8/ 12 | 32.73 | 63 |
| Andel godkända pass | 66.67% | N/A | 11 |
| Viktiga pass | 1 | 4.09 | 99 |
| Krossboll | 4 | 16.36 | 99 |
| Framgångsrika krossboll | 1/ 4 | 4.09 | 99 |
| Genomförandegrad för krossboll | 25.00% | N/A | 62 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 0 | 0.00 | 4 |
| Lyckade dribblingar | 0 | 0.00 | 7 |
| Dribblingens framgångsgrad | 0.00% | N/A | 7 |
| Fördrivna | 0 | 0.00 | 99 |
| Offsides | 0 | 0.00 | 36 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 | 8 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A | 8 |
| Kort över 0,5 | 0 | 0% | 9 |
| Foul begångna | 0 | 0.00 | 3 |
| Foulade mot | 0 | 0.00 | 0 |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 1 | 4.09 | 0 |
| Minuter per insläppt mål | 22 Min' | N/A | 0 |
| Hålla nollan | 0 | 0% | 2 |
| Tacklingar | 1 | 4.09 | 99 |
| Interceptioner | 0 | 0.00 | 7 |
| Dueller på marken | 6 | 24.55 | 99 |
| Vunna dueller på marken | 3 | 12.27 | 99 |
| Vunna dueller i luften | 2 | 8.18 | 99 |
| Dribblad förbi | 1 | 4.09 | 0 |
| Fullträffar | 2 | 8.18 | 99 |
| Blockerade skott | 1 | 4.09 | 99 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Turkiska Cupen statistik för Taylan Bulut
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 2 | N/A | 0 |
| minuter | 180 | 90 minuter per match | 0 |
| Årslön | €1,150,000 | N/A | 99 |
| Påbörjade matcher | 2 | N/A | 0 |
| Matcher med utbyte | 0 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 0 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 | 59 |
| Inblandning i mål | 1 | 0.5 | 85 |
| Mål hemma | 0 | 0 | 73 |
| Mål borta | 0 | 0 | 75 |
| Förväntade mål (xG) | 0.00 | 0.00 | 50 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 0.00 | 0.00 | 52 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A | N/A |
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 0 | 0.00 | 73 |
| Skott på mål | 0/ 0 | 0.00 | 86 |
| Skott utanför mål | 0/ 0 | 0.00 | 77 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 95 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 0.00% | N/A | 83 |
| Skottprecision | 0.00% | N/A | 86 |
| Skott Per Mål Gjorda | 0.00 | N/A | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 1 | 0.5 | 97 |
| Förväntade assists (xA) | 0.63 | 0.32 | 97 |
| Passningar | 0 | 0.00 | 58 |
| Framgångsrika pass | 0/ 0 | 0.00 | 58 |
| Andel godkända pass | 0.00% | N/A | 58 |
| Viktiga pass | 0 | 0.00 | 80 |
| Krossboll | 0 | 0.00 | 75 |
| Framgångsrika krossboll | 0/ 0 | 0.00 | 80 |
| Genomförandegrad för krossboll | 0.00% | N/A | 80 |
| Minuter per assist | 180 Minuter per assist | N/A | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 0 | 0.00 | 77 |
| Lyckade dribblingar | 0 | 0.00 | 81 |
| Dribblingens framgångsgrad | 0.00% | N/A | 81 |
| Fördrivna | 0 | 0.00 | 99 |
| Offsides | 0 | 0.00 | 98 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 | 45 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A | 45 |
| Kort över 0,5 | 0 | 0% | 44 |
| Foul begångna | 0 | 0.00 | 70 |
| Foulade mot | 0 | 0.00 | 72 |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 1 | 0.5 | 83 |
| Minuter per insläppt mål | 180 Min' | N/A | 85 |
| Hålla nollan | 1 | 50% | 86 |
| Tacklingar | 0 | 0.00 | 73 |
| Interceptioner | 0 | 0.00 | 75 |
| Dueller på marken | 0 | 0.00 | 59 |
| Vunna dueller på marken | 0 | 0.00 | 61 |
| Vunna dueller i luften | 0 | 0.00 | 80 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Fullträffar | 0 | 0.00 | 75 |
| Blockerade skott | 0 | 0.00 | 92 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
UEFA Europa Conference League statistik för Taylan Bulut
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 2 | N/A | 0 |
| minuter | 91 | 46 minuter per match | 0 |
| Årslön | €1,150,000 | N/A | 99 |
| Påbörjade matcher | 1 | N/A | 0 |
| Matcher med utbyte | 1 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 1 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 | 55 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 | 36 |
| Mål hemma | 0 | 0 | 68 |
| Mål borta | 0 | 0 | 72 |
| Förväntade mål (xG) | 0.00 | 0.00 | 15 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 0.00 | 0.00 | 16 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A | N/A |
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 0 | 0.00 | 15 |
| Skott på mål | 0/ 0 | 0.00 | 30 |
| Skott utanför mål | 0/ 0 | 0.00 | 17 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 81 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 0.00% | N/A | 53 |
| Skottprecision | 0.00% | N/A | 30 |
| Skott Per Mål Gjorda | 0.00 | N/A | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 56 |
| Förväntade assists (xA) | 0.04 | 0.04 | 10 |
| Passningar | 34 | 33.63 | 47 |
| Framgångsrika pass | 23/ 34 | 22.75 | 38 |
| Andel godkända pass | 67.65% | N/A | 12 |
| Viktiga pass | 0 | 0.00 | 12 |
| Krossboll | 1 | 0.99 | 54 |
| Framgångsrika krossboll | 0/ 1 | 0.00 | 42 |
| Genomförandegrad för krossboll | 0.00% | N/A | 42 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 1 | 0.99 | 50 |
| Lyckade dribblingar | 0 | 0.00 | 19 |
| Dribblingens framgångsgrad | 0.00% | N/A | 19 |
| Fördrivna | 1 | 0.99 | 26 |
| Offsides | 0 | 0.00 | 54 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 | 31 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A | 31 |
| Kort över 0,5 | 0 | 0% | 30 |
| Foul begångna | 0 | 0.00 | 9 |
| Foulade mot | 1 | 0.99 | 57 |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 1 | 0.99 | 57 |
| Minuter per insläppt mål | 91 Min' | N/A | 58 |
| Hålla nollan | 0 | 0% | 6 |
| Tacklingar | 0 | 0.00 | 8 |
| Interceptioner | 0 | 0.00 | 14 |
| Dueller på marken | 6 | 5.93 | 25 |
| Vunna dueller på marken | 2 | 1.98 | 13 |
| Vunna dueller i luften | 1 | 0.99 | 58 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Fullträffar | 0 | 0.00 | 1 |
| Blockerade skott | 1 | 0.99 | 96 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Elite League U20 statistik för Taylan Bulut
| Övergripande | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Matcher Spelade | 4 | N/A |
| minuter | 306 | 77 minuter per match |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Mål Gjorda | 1 | 0.29 |
| Inblandning i mål | 2 | 0.59 |
| Mål hemma | 1 | 0.71 |
| Mål borta | 0 | 0 |
| Minuter per mål | 306 Minuter per mål | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Assister | 1 | 0.29 |
| Minuter per assist | 306 Minuter per assist | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Dribblingar | Ej registrerad | N/A |
| Lyckade dribblingar | N/A | N/A |
| Dribblingens framgångsgrad | N/A | N/A |
| Offsides | N/A | N/A |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. |
|---|---|---|
| Mål Insläppta | 2 | 0.59 |
| Minuter per insläppt mål | 153 Min' | N/A |
| Hålla nollan | 3 | 75% |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Taylan Bulut är en Mittfältare som har dykt upp i 7 matches denna säsong i Süper Lig spelat totalt 444 minuter. Taylan Bulut får i genomsnitt0 assists för varje 90 minuter han är på planen.
Taylan Bulut har gjort mål totalt av 0 mål hittills den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 26på Beşiktaş lagets skytteliga.
Minut för minut
Gör mål var N/A minut (inga mål)
Inga assists
Inga bokningar
Straffrekord (karriär)
Rank efter output (Nuvarande liga)
Mål rank
Assist rank
2025 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort