Offsides - 0.5, 1.5, 2.5, Genomsnitt Statistik

Senast uppdaterat :

Offside statistik - Lag med mest offsides

Match Offsides = Total offsides för båda lagen. Detta är den marknaden som bookmakers ofta erbjuder.
Lag Offsides = Offsides av detta lag.

TeamMatch OffsidesLag OffsidesNästa match
1Talavera CF9.71 / match5.29 / matchIdag
2Real Valladolid II9.71 / match3.86 / matchIdag
3Keila8.91 / match2.45 / match1/11
4Dubrava Zagreb8.90 / match1.70 / match30/10
5Grosseto8.20 / match0.80 / matchIdag
6FC Victoria Bardar8.14 / match2.57 / match28/10
7Fundacion Lara Deportiva8.13 / match3.38 / matchIdag
8Slovan HAC7.25 / match2.13 / match31/10
9Deportivo Moron7.09 / match2.75 / matchIdag
10CD Fuerte San Francisco Under 207.00 / match4.23 / matchIdag
11Leones Negros de la Universidad de Guadalajara6.93 / match1.29 / match1/11
12MAFCO6.91 / match3.73 / match1/11

Över 2.5 Match offsides

Över 2.5 offsides = % av matcher slutar med mer än 2.5 offsides i matchen.
Detta typ av betting marknad är vanligt hos bookmakers.

Kommande matcher med höst snitt i offsides

Här är en lista av matcher som kommer i dom nästa 48 timmarna rankade i snitt med hur många offsides lagen begår. Denna tabell kommer bara visa ligor som har spelat 25 % eller mer av deras matcher.

Hur man studerar offside statistik

Offsides är en intressant marknad att förutsäga eftersom flera aspekter måste analyseras.

  • League Style:Vissa ligor har ett större antal Offside eftersom det finns en kultur av offensivt spel. Detta observeras ofta i lägre ligor där spel kan vara mer oorganiserade.
  • Offensiv taktik: Ett lags offensiva spelstil kan påverka antalet offsides. Lag som förlitar sig på långa bollar, genomgående bollar och slår försvarslinjen är mer mottagliga för offside-samtal jämfört med lag som korsar eller bygger långsamma attacker.
  • Forward Play Style: Vissa spelare föds offside! Filippo Inzaghi är känd för att ständigt försöka slå försvarslinjen. Att ha en anfallare som honom i laget skulle säkert öka deras offside antal. Var försiktig när de är skadade eller vilade - deras ersättningsanfallare kanske inte gör samma sak.
  • Defensive Tactics: Ett lags defensiva taktik dikterar ofta hur många Match Offsides de hamnar med. Till exempel har ett lag som ofta använder offside trap-taktik sannolikt fler offsides match än de som inte gör det.
  • Intensitet i spel: Lag med mer end-to-end action slutar med fler offsides, jämfört med lag som gillar att bygga attacker långsamt.

Ligor med mest offsides

Här kan du hitta de ligor som har dömts mest för offsides under en match. Genomsnitt för en match offside och över 1.5 % %, 2.5 %, 3.5 % är tillgängliga.

LigaMatch OffsidesÖver 2.5 OffsidesÖver 3.5 Offsides
1Elit Ett8.8797%93%
2Elit Ett6.8789%83%
3Superliga6.7790%83%
4Kadın Süper Ligi6.7594%88%
5Primera Federación Femenina6.2186%79%
6Liga 36.1783%75%
72 Liga Vit6.1493%71%
8Segunda División RFEF Group 56.0293%81%
9Sierra Leone National Premier Liga6.0089%83%
10Segunda Federación Femenina6.0092%79%
11Tredje Gruppen 65.9791%79%
12Queensland Premier League5.9283%75%
13Campeonato Femenino5.8986%74%
14Reserv Pro League 5.8787%87%
152 Liga Röd5.8291%73%
Premium är här!
1500+ profitabla ligor som följs mindre av bookmakers.

Vi har undersökt vilka ligor som har störst potential. Dessutom får du hörnstatistik och kortstatistik tillsammans med CSV. Prenumerera på FootyStats Premium idag!

Michael Owen : 'Du borde skaffa premium'

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
●Snart
●Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.