Offsides - 0.5, 1.5, 2.5, Genomsnitt Statistik

Senast uppdaterat :

Offside statistik - Lag med mest offsides

Match Offsides = Total offsides för båda lagen. Detta är den marknaden som bookmakers ofta erbjuder.
Lag Offsides = Offsides av detta lag.

TeamMatch OffsidesLag OffsidesNästa match
1Dubrava Zagreb9.78 / match1.89 / matchImorgon
2Talavera CF9.71 / match5.29 / match25/10
3Real Valladolid II9.71 / match3.86 / match25/10
4Keila8.91 / match2.45 / match25/10
5Montevideo Wanderers FC8.89 / match2.78 / match24/10
6Grosseto8.20 / match0.80 / match25/10
7Slovan HAC7.25 / match2.13 / matchImorgon
8Killester Donnycarney FC7.13 / match3.13 / match25/10
9Deportivo Moron7.09 / match2.75 / match25/10
10Bolton Wanderers7.09 / match1.45 / matchImorgon
11CD Fuerte San Francisco Under 207.00 / match4.23 / match25/10
12FC Kotkan Tyovaen Palloilijat Women7.00 / match2.14 / match24/10
13MAFCO7.00 / match3.70 / match24/10
14Milford FC6.89 / match2.78 / match27/10

Över 2.5 Match offsides

Över 2.5 offsides = % av matcher slutar med mer än 2.5 offsides i matchen.
Detta typ av betting marknad är vanligt hos bookmakers.

TeamÖver 2.5 OffsidesÖver 3.5 OffsidesNästa match
1Al Shorta100%78%Imorgon
2Kezmarok100%86%24/10
3CF Lorca Deportiva100%86%25/10
4Las Rozas100%86%24/10
5Real Aranjuez100%86%24/10
6Real SC100%100%24/10
7Talavera CF100%86%25/10
8RSD Alcala100%56%24/10
9Real Valladolid II100%100%25/10
10Gimnastica Segoviana CF100%86%24/10
11SS Reyes100%86%24/10
12Calvo Sotelo100%86%25/10
13Chainat Hornbill100%56%25/10
14Chiangmai United100%86%25/10
15Niki Volos100%86%24/10

Kommande matcher med höst snitt i offsides

Här är en lista av matcher som kommer i dom nästa 48 timmarna rankade i snitt med hur många offsides lagen begår. Denna tabell kommer bara visa ligor som har spelat 25 % eller mer av deras matcher.

Hur man studerar offside statistik

Offsides är en intressant marknad att förutsäga eftersom flera aspekter måste analyseras.

  • League Style:Vissa ligor har ett större antal Offside eftersom det finns en kultur av offensivt spel. Detta observeras ofta i lägre ligor där spel kan vara mer oorganiserade.
  • Offensiv taktik: Ett lags offensiva spelstil kan påverka antalet offsides. Lag som förlitar sig på långa bollar, genomgående bollar och slår försvarslinjen är mer mottagliga för offside-samtal jämfört med lag som korsar eller bygger långsamma attacker.
  • Forward Play Style: Vissa spelare föds offside! Filippo Inzaghi är känd för att ständigt försöka slå försvarslinjen. Att ha en anfallare som honom i laget skulle säkert öka deras offside antal. Var försiktig när de är skadade eller vilade - deras ersättningsanfallare kanske inte gör samma sak.
  • Defensive Tactics: Ett lags defensiva taktik dikterar ofta hur många Match Offsides de hamnar med. Till exempel har ett lag som ofta använder offside trap-taktik sannolikt fler offsides match än de som inte gör det.
  • Intensitet i spel: Lag med mer end-to-end action slutar med fler offsides, jämfört med lag som gillar att bygga attacker långsamt.

Ligor med mest offsides

Här kan du hitta de ligor som har dömts mest för offsides under en match. Genomsnitt för en match offside och över 1.5 % %, 2.5 %, 3.5 % är tillgängliga.

LigaMatch OffsidesÖver 2.5 OffsidesÖver 3.5 Offsides
1Elit Ett8.8797%93%
2Elit Ett6.8789%83%
3Superliga6.7790%83%
4Kadın Süper Ligi6.7594%88%
5CAF Konfederation Cup6.3284%79%
6Primera Federación Femenina6.2186%79%
7Liga 36.1882%73%
8Tredje Gruppen 66.1090%81%
9Segunda División RFEF Group 56.0993%80%
10Sierra Leone National Premier Liga6.0089%83%
11Segunda Federación Femenina6.0092%79%
12Queensland Premier League5.9283%75%
13Campeonato Femenino5.8986%74%
14Superliga Damer5.8882%71%
152 Liga Vit5.8392%67%
Premium är här!
1500+ profitabla ligor som följs mindre av bookmakers.

Vi har undersökt vilka ligor som har störst potential. Dessutom får du hörnstatistik och kortstatistik tillsammans med CSV. Prenumerera på FootyStats Premium idag!

Michael Owen : 'Du borde skaffa premium'

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
●Snart
●Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.