Sinan Bolat Portrait

Sinan Bolat Statistik

Position : Målvakt - Målvakt
Nationalitet : Turkiet
Fot : Högerfotad
Tröjnummer : #-1
Ålder (Födelsedag) : 37 (3/9/1988)
Längd : 186cm
Vikt : 83kg

2025/2026

2024/2025

2023/2024

2022/2023

2021/2022

2020/2021

2019/2020

2018/2019

Mer

2017/2018

2016/2017

2015/2016

2014/2015

2011/2012

2009/2010

2025/2026 och karriärstatistik- Sinan Bolat

3.29
Genomsnittlig rating i 1. LigaMål insläppta rank : 146 / 190 Spelare
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

14

0

21

2

6

0

1260'

5

0

5

2

0

0

450'

Total 2025/2026

19

0

26

4

6
0

1710'

Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

235

0

291

64

32

0

21150'

24

0

26

9

5

0

2160'

14

0

21

2

6

0

1260'

13

0

27

1

2

0

1113'

10

0

8

3

0

0

900'

5

0

5

2

0

0

450'

4

0

4

1

1

0

360'

Total 2024/2025

330

1

410

90

48
0

29643'

Ovan är karriärstatistiken för Sinan Bolat. Sinan Bolat har spelat totalt 330 matcher, gjort 1 mål och ackumulerat 0 assist. Sinan Bolat har spelat flest antal matcher i Pro League med 330 framträdanden i Belgien. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i 1. Liga

64%Räddning
38 Räddningar / 59 Skott
69 Percentil
1.50Inkastade mål / 90'
21 Mål i 14 Matcher
26th Percentil
14%Hålla nollan
2 Hållna nollan i 14 Matcher
21st Percentil

Sinan Bolat statistik - detaljerad

1. Liga statistik för Sinan Bolat

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade14N/A
22
minuter126090 minuter per match
43
Påbörjade matcher14N/A
44
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Statistik för målvakter

MålvaktningTotalPer 90 eller %.Percentil
Skjutna skott594.21
94
Räddningar382.71
76
Räddning38 Räddningar / 59 Skott64.41%
69
Slag60.43
71

Som målvakt har Sinan Bolat släppt in 21 mål och hållit 2 nollan i 14 matcher i 1. Liga 2025/2026 säsongen. Det betyder att när Sinan Bolat står i mål, släpper laget in ett mål var 60 minut. Sinan Bolat statistik över insläppta mål per 90 minuter är 1.5.

När det gäller rå målvaktsspel har de räddat 38 av de 59 skott de mött - vilket innebär att Sinan Bolat:s räddningsprocent är 64.41%.

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta211.5
26
Minuter per insläppt mål60 Min'N/A
28
Hålla nollan214%
21
Tacklingar00.00
5
Interceptioner00.00
9
Dueller på marken80.57
4
Vunna dueller på marken80.57
6
Vunna dueller i luften20.14
5
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar130.93
39
Blockerade skott00.00
24
Straffar borta00.00
99

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort6N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort60.43
90
Minuter per bokning210 min' / kortN/A
18
Kort över 0,5643%
99
Foul begångna00.00
6
Foulade mot60.43
18

Sinan Bolat har fått 6 gula kort och 0 röda kort i 14 matcher hittills i 1. Liga 2025/2026 säsongen. De begår 0.00 fouls per 90 minuter.

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
37
Inblandning i mål00
23
Mål hemma00
48
Mål borta00
56
Förväntade mål (xG)0.000.00
9
Icke straffbar xG (npxG)0.000.00
10
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Sinan Bolat har inte gjort några mål så här långt i 1. Liga 2025/2026 säsongen. Vi får se hur de presterar i de kommande matcherna.

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna00.00
8
Skott på mål
0/ 0
0.00
19
Skott utanför mål
0/ 0
0.00
11
Målstolpen0 gånger0.00
71
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
38
Skottprecision0.00%N/A
19
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Sinan Bolat har inte tagit några skott i 1. Liga 2025/2026 säsongen ännu.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
38
Förväntade assists (xA)0.590.04
7
Passningar46833.43
51
Framgångsrika pass
314/ 468
22.43
37
Andel godkända pass67.09%N/A
4
Viktiga pass10.07
9
Krossboll00.00
13
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
27
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
27
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Sinan Bolat har inte assisterat till några mål under denna 1. Liga säsong.

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar00.00
7
Lyckade dribblingar00.00
9
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
9
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
33

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Sinan Bolat har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.

Turkiska Cupen statistik för Sinan Bolat

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade5N/A
51
minuter45090 minuter per match
76
Påbörjade matcher5N/A
73
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Statistik för målvakter

MålvaktningTotalPer 90 eller %.Percentil
Skjutna skott61.20
60
Räddningar00.00
0
Räddning0 Räddningar / 6 Skott0.00%
0
Slag00.00
0

Som målvakt har Sinan Bolat släppt in 21 mål och hållit 2 nollan i 5 matcher i 1. Liga 2025/2026 säsongen. Det betyder att när Sinan Bolat står i mål, släpper laget in ett mål var 90 minut. Sinan Bolat statistik över insläppta mål per 90 minuter är 1.5.

När det gäller rå målvaktsspel har de räddat 0 av de 6 skott de mött - vilket innebär att Sinan Bolat:s räddningsprocent är 0.00%.

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta51
49
Minuter per insläppt mål90 Min'N/A
51
Hålla nollan240%
63
Tacklingar00.00
73
Interceptioner00.00
75
Dueller på marken00.00
59
Vunna dueller på marken00.00
61
Vunna dueller i luften00.00
80
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar00.00
75
Blockerade skott00.00
92
Straffar borta00.00
99

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort0N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort00
45
Minuter per bokningInga bokningarN/A
45
Kort över 0,500%
44
Foul begångna00.00
70
Foulade mot00.00
72

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
59
Inblandning i mål00
46
Mål hemma00
73
Mål borta00
75
Förväntade mål (xG)0.000.00
50
Icke straffbar xG (npxG)0.000.00
52
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna00.00
73
Skott på mål
0/ 0
0.00
86
Skott utanför mål
0/ 0
0.00
77
Målstolpen0 gånger0.00
95
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
83
Skottprecision0.00%N/A
86
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
65
Förväntade assists (xA)0.000.00
47
Passningar00.00
58
Framgångsrika pass
0/ 0
0.00
58
Andel godkända pass0.00%N/A
58
Viktiga pass00.00
80
Krossboll00.00
75
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
80
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
80
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar00.00
77
Lyckade dribblingar00.00
81
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
81
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
98

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Sinan Bolats statistiska analys

Sinan Bolat är en Målvakt som har dykt upp i 14 matches denna säsong i 1. Liga spelat totalt 1260 minuter. Sinan Bolat släpper in i genomsnitt 1.5 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 14%. Det betyder att Sinan Bolat har inte släppt in ett mål i 2 matcher av 14 som han har spelat i.

Sinan Bolat har gjort mål totalt av 0 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 1976 Igdir Belediye Spor Kulubu lagets skytteliga.

Minut för minut

Gör mål var N/A minut (inga mål)

Inga assists

Inga bokningar

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 0 / 0 penalties
Missade 0 / 0 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : N/A
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

313 / 493 Spelare

Mål insläppta rank

146 / 190 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

2024/2025 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

11

0

18

1

4

0

990'

2

0

3

0

1

0

180'

Total 2024/2025

13

0

21

1

5
0

1170'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.64
 Insläppta

0.36  Erhållna kort

2023/2024 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

31

0

50

5

5

0

2790'

Total 2023/2024

31

0

50

5

5
0

2790'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.61
 Insläppta

0.16  Erhållna kort

2022/2023 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

36

0

58

10

5

0

3240'

Total 2022/2023

36

0

58

10

5
0

3240'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.61
 Insläppta

0.14  Erhållna kort

2021/2022 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

25

0

24

8

3

0

2250'

4

0

2

2

0

0

360'

Total 2021/2022

39

0

31

16

3
0

3510'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.96
 Insläppta

0.12  Erhållna kort

2020/2021 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

33

0

37

11

2

0

2970'

2

0

2

0

0

0

180'

Total 2020/2021

37

0

43

11

2
0

3330'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.12
 Insläppta

0.06  Erhållna kort

2019/2020 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

27

0

25

5

3

0

2430'

4

0

4

1

0

0

360'

Total 2019/2020

35

0

31

7

5
0

3150'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.93
 Insläppta

0.11  Erhållna kort

2018/2019 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

40

0

42

13

4

0

3600'

Total 2018/2019

44

0

47

14

4
0

3960'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.05
 Insläppta

0.1  Erhållna kort

2017/2018 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

29

0

33

11

6

0

2610'

Total 2017/2018

31

0

33

13

6
0

2790'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.14
 Insläppta

0.21  Erhållna kort

2016/2017 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

13

0

27

1

2

0

1113'

Total 2016/2017

13

0

27

1

2
0

1113'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

2.18
 Insläppta

0.16  Erhållna kort

2015/2016 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

3

0

4

0

0

0

270'

Total 2015/2016

5

0

13

0

0
0

450'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.33
 Insläppta

0  Erhållna kort

2014/2015 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

2

0

1

1

0

0

180'

Total 2014/2015

3

0

4

1

0
0

270'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.5
 Insläppta

0  Erhållna kort

2012 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2012

14

0

11

6

3
0

1260'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.73
 Insläppta

0.18  Erhållna kort

2010 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2010

13

1

15

4

2
0

1170'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.17
 Insläppta

0.17  Erhållna kort

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
Snart
Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.