1. Liga Fotboll tabell och Statistik
| Senaste 5 på hemma | Hem | Form | Form | Borta | Senaste 5 på borta | |||
| 7/11 02:30 | Van BB Odds | 1.00
1.85
| 3.40 | 0.83
3.50
| Sivasspor | Statistik | ||
| 6/11 09:00 | Sarıyer Odds | 1.43
2.37
| 3.10 | 1.83
2.70
| 76 Igdir Belediye Spor Kulubu | Statistik | ||
| 6/11 09:00 | Antalyaspor Odds | 0.86
3.90
| 3.60 | 2.57
1.64
| Bursaspor | Statistik | ||
| 8/11 08:00 | Mardin BB | 2.17
| 1.14
| Batman Petrolspor | Statistik | |||
| 7/11 02:30 | Keçiörengücü Odds | 1.50
1.61
| 3.90 | 0.83
4.10
| Manisa BBSK | Statistik | ||
| 8/11 05:00 | Boluspor | 0.17
| 1.50
| BB Bodrumspor | Statistik | |||
| 7/11 05:00 | Muğlaspor Odds | 1.50
2.75
| 3.07 | 1.14
2.04
| Erokspor | Statistik |
* Tiden är i din lokala tidszon (-08:00)
1. Liga Tabell (Turkiet) - 2026/27
| Team | MP | V | O | F | MF | MM | MS | Png | Senaste 5 | MPM | HN | BLGM | MAG | 1.5+ | 2.5+ | S | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bursaspor | 13 | 10 | 1 | 2 | 29 | 11 | +18 | 31 |
| 2.38 | 46% | 54% | 0% | 92% | 77% | 3.08 | |||
| 2 | Kayserispor | 13 | 9 | 3 | 1 | 32 | 9 | +23 | 30 |
| 2.31 | 62% | 38% | 0% | 85% | 62% | 3.15 | |||
| 3 | 76 Igdir Belediye Spor Kulubu | 13 | 8 | 3 | 2 | 18 | 10 | +8 | 27 |
| 2.08 | 38% | 46% | 23% | 54% | 38% | 2.15 | |||
| 4 | Mardin BB | 13 | 7 | 3 | 3 | 18 | 12 | +6 | 24 |
| 1.85 | 38% | 46% | 23% | 62% | 46% | 2.31 | |||
| 5 | Batman Petrolspor | 13 | 7 | 2 | 4 | 26 | 23 | +3 | 23 |
| 1.77 | 15% | 77% | 8% | 100% | 85% | 3.77 | |||
| 6 | Keçiörengücü | 13 | 5 | 5 | 3 | 25 | 18 | +7 | 20 |
| 1.54 | 31% | 69% | 8% | 92% | 54% | 3.31 | |||
| 7 | Antalyaspor | 13 | 6 | 1 | 6 | 19 | 20 | -1 | 19 |
| 1.46 | 31% | 54% | 15% | 85% | 62% | 3.00 | |||
| 8 | BB Bodrumspor | 13 | 4 | 6 | 3 | 16 | 12 | +4 | 18 |
| 1.38 | 31% | 46% | 46% | 69% | 38% | 2.15 | |||
| 9 | Muğlaspor | 13 | 4 | 6 | 3 | 18 | 20 | -2 | 18 |
| 1.38 | 38% | 38% | 38% | 77% | 46% | 2.92 | |||
| 10 | Fatih Karagümrük | 13 | 4 | 4 | 5 | 16 | 16 | 0 | 16 |
| 1.23 | 15% | 62% | 23% | 85% | 31% | 2.46 | |||
| 11 | Sarıyer | 13 | 4 | 4 | 5 | 14 | 18 | -4 | 16 |
| 1.23 | 15% | 62% | 23% | 92% | 38% | 2.46 | |||
| 12 | Erokspor | 13 | 3 | 6 | 4 | 15 | 18 | -3 | 15 |
| 1.15 | 23% | 54% | 38% | 69% | 38% | 2.54 | |||
| 13 | Van BB | 13 | 4 | 3 | 6 | 14 | 22 | -8 | 15 |
| 1.15 | 15% | 46% | 38% | 92% | 46% | 2.77 | |||
| 14 | Bandırmaspor | 13 | 3 | 5 | 5 | 17 | 13 | +4 | 14 |
| 1.08 | 31% | 46% | 31% | 77% | 38% | 2.31 | |||
| 15 | Ümraniyespor | 12 | 3 | 5 | 4 | 14 | 11 | +3 | 14 |
| 1.17 | 33% | 50% | 25% | 67% | 33% | 2.08 | |||
| 16 | Pendikspor | 13 | 3 | 5 | 5 | 15 | 23 | -8 | 14 |
| 1.08 | 15% | 69% | 15% | 85% | 46% | 2.92 | |||
| 17 | Manisa BBSK | 13 | 3 | 4 | 6 | 21 | 23 | -2 | 13 |
| 1.00 | 8% | 85% | 15% | 85% | 69% | 3.38 | |||
| 18 | Sivasspor | 13 | 2 | 7 | 4 | 16 | 20 | -4 | 13 |
| 1.00 | 8% | 77% | 23% | 92% | 54% | 2.77 | |||
| 19 | İstanbulspor | 13 | 1 | 2 | 10 | 10 | 33 | -23 | 5 |
| 0.38 | 8% | 46% | 46% | 85% | 69% | 3.31 | |||
| 20 | Boluspor | 12 | 1 | 1 | 10 | 5 | 26 | -21 | 4 |
| 0.33 | 0% | 33% | 67% | 83% | 50% | 2.58 |
- Avancemang
- Avancemang Slutspel
- Nedflyttning
Terminologi
MPM : Snitt poäng plockade per match över hela tävlingen.
Högt nummer indikerar starkare lag.
HN : Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
BLGM : Lista av lag med det högsta antalet matcher där båda lagen har fått poäng. Statistik från lagets inhemska liga körs endast.
* Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar sig för denna BLGM-tabell.
MAG : Matcher där det här laget har misslyckats att göra mål.
Turkiet - 1. Liga Detaljerad statistik
1. LigaStatistik (Turkiet) - 2026/27
32.4min/mål
(358 Mål i 129 matcher)
+17% Hemma ATK fördel
(Gör mer mål 17% än vanligt)
50%Noll mål insläppta
(65 gånger av 129 matcher)
15% Hemma DEF fördel
(Släpper 15% mindre mål än vanligt)
55% Båda lagen gjorde mål
(71 gånger av 129 matcher)
62% - Medium Risk
(Poängställningen är något oförutsägbart)
Mål värmekartan visar när mål sker i denna liga.
Röd = Höga poäng. Gul = Medel. Grön= låga poäng
1. Liga TRENDER (Turkiet) - 2026/27
Hemmavinst
Oavgjort
Bortavinst
Över +
Under -
Frekventa totala mål - Full-Tid
Frekvent poängställning - Full-Tid
HALVTIDSTATISTIK (1:A HALVLEK / 2:A HALVLEK)
FHM - Över X
2HM - Över X
* FHG = Mål för första halvlek i Turkiet- 1. Liga
* 2HG = Andra halvlekens mål i Turkiet- 1. Liga




















