Samu Portrait

Samu Statistik

Position : Mittfältare - Centrala mittfältet
Nationalitet : Portugal
Fot : Vänsterfotad
Tröjnummer : #20
Ålder (Födelsedag) : 30 (21/4/1996)
Längd : 170cm
Vikt : 66kg

2026/2027

2025/2026

2024/2025

2023/2024

2022/2023

2021/2022

2020/2021

2019/2020

Mer

2018/2019

2017/2018

2016/2017

2015/2016

2013/2014

2026/2027 och karriärstatistik- Samu

7.00
Genomsnittlig rating i Liga NOSAssist rank : 80 / 255 Spelare
Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

10

1

1

2

0

0

805'

Total 2026/2027

10

1

1

2
0

0

805'

Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

175

21

14

30

1

3

12796'

55

11

0

8

0

0

4654'

16

1

0

3

0

0

1288'

Total 2026/2027

311

49

16

47
1

7

22761'

Ovan är karriärstatistiken för Samu. Samu har spelat totalt 311 matcher, gjort 49 mål och ackumulerat 14 assist. Samu har spelat flest antal matcher i Liga NOS med 311 framträdanden i Portugal. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i Liga NOS

0.11Mål per 90
1 Mål totalt
64 Percentil
0.11Assists per 90
1 Assists totalt
70 Percentil
0.22M+A per 90
2 målbidrag totalt
65 Percentil
0.21xG Per 90'
1.90 Förväntade mål
71 Percentil
0.20xA per 90
1.75 Förväntade assists
74 Percentil
0.22Kort per 90
2 Kort totalt
58 Percentil

Samu statistik - detaljerad

Liga NOS statistik för Samu

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade10N/A
99
minuter80581 minuter per match
76
Påbörjade matcher9N/A
75
Matcher med utbyte1N/AN/A
Matcher med ersättning5N/AN/A

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda10.11
64
Inblandning i mål20.22
65
Mål hemma00
72
Mål borta10.21
77
Förväntade mål (xG)1.900.21
71
Icke straffbar xG (npxG)1.200.13
62
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål805 Minuter per målN/AN/A

Samu har gjort 1 mål i 10 matcher så här långt i Liga NOS 2026/2027 säsongen. 0 av de gjorda 1 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 1 mål på bortaplan. Totalt sett är Samu's gjorda mål per 90 minuter 0.11. Dessutom är Samu totala G/A (mål + assist) 2 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 0.22 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.13. Detta sätter Samus npxG output till 1.20 vilket sätter dem i topp 62 percentile av Liga NOS spelare.

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna192.12
82
Skott på mål
6/ 19
0.67
80
Skott utanför mål
13/ 19
1.45
85
Målstolpen0 gånger0.00
82
Konverteringsfrekvens För Skott5.26%N/A
59
Skottprecision31.58%N/A
58
Skott Per Mål Gjorda19.00N/AN/A

Samu har tagit 19 skott i 10 matcher hittills i Liga NOS 2026/2027 säsongen. Av 19 skotten var 6 skotten på mål och de andra 13 skotten var utanför mål. Det betyder att Samus skottprecision är 31.58%. De gör ett mål för varje 19.00 skott de tar och tar 2.12 skott per 90 minuter på planen.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister10.11
70
Förväntade assists (xA)1.750.20
74
Passningar29232.65
42
Framgångsrika pass
227/ 292
25.38
40
Andel godkända pass77.74%N/A
29
Viktiga pass212.35
95
Krossboll475.25
95
Framgångsrika krossboll
11/ 47
1.23
93
Genomförandegrad för krossboll23.40%N/A
65
Minuter per assist805 Minuter per assistN/AN/A

Samu har assisterat till 1 assists i 10 matcher så här långt i Liga NOS 2026/2027 säsongen. Om vi tittar på deras passningsspel så passar Samu bollen ungefär 32.65 gånger under en match med en passningsfrekvens på 77.74. de spelar också 2.35 nyckelpassningar varje match vilket leder till betydande målchanser. Totalt sett är Samus xA (Expected Assists) output 0.20 per 90 minuter. Denna statistik placerar dem över 74 procent av spelarna i Liga NOS.

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar60.67
36
Lyckade dribblingar20.22
29
Dribblingens framgångsgrad33.33%N/A
34
Fördrivna50.56
53
Offsides00.00
64

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort2N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort20.22
58
Minuter per bokning403 min' / kortN/A
75
Kort över 0,5220%
71
Foul begångna202.24
95
Foulade mot80.89
47

Samu har fått 2 gula kort och 0 röda kort i 10 matcher hittills i Liga NOS 2026/2027 säsongen. De begår 2.24 fouls per 90 minuter.

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta80.89
66
Minuter per insläppt mål101 Min'N/A
67
Hålla nollan440%
70
Tacklingar212.35
87
Interceptioner20.22
23
Dueller på marken859.50
59
Vunna dueller på marken384.25
51
Vunna dueller i luften70.78
44
Dribblad förbi80.89
24
Fullträffar121.34
51
Blockerade skott20.22
60
Straffar borta00.00
99

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straff77.78%
Vunna straffar09
Straffmål Gjorda07
Missade straffar02

Samu har tagit 9 straffsparkar så här långt i sin karriär. Av dessa gjorde Samu 7 pennor medan han missade 2. Den totala straffomvandlingsfrekvensen för Samu är 77.78%.

Samus statistiska analys

Samu är en Mittfältare som har dykt upp i 10 matches denna säsong i Liga NOS spelat totalt 805 minuter. Samu får i genomsnitt0.11 assists för varje 90 minuter han är på planen.

Samu har gjort mål totalt av 1 mål hittills den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 5på Vitória Guimarães lagets skytteliga.

Minut för minut

gör mål varje 805 minuter

Assister varje 805 minuter

Erhållit kort varje403 minuter

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 7 / 9 penalties
Missade 2 / 9 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : 78%
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

97 / 255 Spelare

Assist rank

80 / 255 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

2025/2026 Säsong
Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

29

7

3

4

0

0

2038'

3

0

0

0

0

0

270'

Total 2025/2026

35

9

5

4
0

0

2446'

Mål / 90 min

Assister / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.31 Mål

0.13  Assister

0.18  Erhållna kort

2024/2025 Säsong
Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

31

2

1

3

0

0

1748'

2

0

0

0

0

0

129'

Total 2024/2025

45

4

1

5
0

0

2276'

Mål / 90 min

Assister / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.1 Mål

0.05  Assister

0.15  Erhållna kort

2023/2024 Säsong
Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

32

4

2

7

0

2

2770'

4

0

0

3

0

0

280'

Total 2023/2024

38

5

2

10
0

2

3230'

Mål / 90 min

Assister / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.13 Mål

0.06  Assister

0.23  Erhållna kort

2022/2023 Säsong
Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

33

3

4

7

0

1

2702'

2

0

0

0

0

0

180'

Total 2022/2023

37

3

4

8
0

1

3004'

Mål / 90 min

Assister / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.1 Mål

0.13  Assister

0.23  Erhållna kort

2021/2022 Säsong
Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

30

4

3

7

1

0

2470'

3

0

0

0

0

0

265'

Total 2021/2022

33

4

3

7
1

0

2735'

Mål / 90 min

Assister / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.15 Mål

0.11  Assister

0.26  Erhållna kort

2020/2021 Säsong
Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

34

8

0

4

0

0

2833'

Total 2020/2021

34

8

0

4
0

0

2833'

Mål / 90 min

Assister / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.25 Mål

0  Assister

0.13  Erhållna kort

2019/2020 Säsong
Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

1

1

0

0

0

0

74'

Total 2019/2020

13

3

0

1
0

0

681'

Mål / 90 min

Assister / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.3 Mål

0  Assister

0.15  Erhållna kort

2018/2019 Säsong
Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

1

0

0

0

0

0

23'

Total 2018/2019

1

0

0

0
0

0

23'

Mål / 90 min

Assister / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0  Assister

0  Erhållna kort

2017/2018 Säsong
Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

Total 2017/2018

26

9

0

2
0

4

2088'

Mål / 90 min

Assister / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.39 Mål

0  Assister

0.09  Erhållna kort

2016/2017 Säsong
Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

5

0

0

0

0

0

108'

21

3

0

4

0

0

1821'

Total 2016/2017

26

3

0

4
0

0

1929'

Mål / 90 min

Assister / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0  Assister

0  Erhållna kort

2015/2016 Säsong
Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

4

0

0

0

0

0

132'

1

0

0

0

0

0

90'

Total 2015/2016

5

0

0

0
0

0

222'

Mål / 90 min

Assister / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0  Assister

0  Erhållna kort

2013/2014 Säsong
Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

Total 2013/2014

8

0

0

0
0

0

489'

Mål / 90 min

Assister / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0  Assister

0  Erhållna kort

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
●Snart
●Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.