Stefan Ortega Portrait

Stefan Ortega Statistik

Position : Målvakt - Målvakt
Nationalitet : Tyskland
Fot : Högerfotad
Tröjnummer : #27
Ålder (Födelsedag) : 33 (6/11/1992)
Längd : 185cm
Vikt : 88kg

2025/2026

2024/2025

2023/2024

2022/2023

2021/2022

2020/2021

2019/2020

2018/2019

Mer

2017/2018

2016/2017

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2025/2026 och karriärstatistik- Stefan Ortega

2.05
Genomsnittlig rating i Premier LeagueMål insläppta rank : -1 / 421 Spelare
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

3

0

3

1

0

0

270'

Total 2025/2026

10

0

11

4

0
0

900'

Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

170

0

201

46

8

0

15254'

67

0

101

17

2

0

6030'

28

0

27

9

1

0

2270'

16

1

8

10

2

0

1396'

13

0

22

2

0

0

1170'

6

0

8

1

0

0

540'

2

0

1

1

1

0

180'

1

0

0

1

0

0

90'

Total 2019/2020

319

1

386

93

14
0

28370'

Ovan är karriärstatistiken för Stefan Ortega. Stefan Ortega har spelat totalt 319 matcher, gjort 1 mål och ackumulerat 3 assist. Stefan Ortega har spelat flest antal matcher i 2. Bundesliga med 319 framträdanden i Tyskland. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i Premier League

67%Räddning
8 Räddningar / 12 Skott
50 Percentil
1.00Inkastade mål / 90'
3 Mål i 3 Matcher
82nd Percentil
33%Hålla nollan
1 Hållna nollan i 3 Matcher
83rd Percentil

Stefan Ortega statistik - detaljerad

Premier League statistik för Stefan Ortega

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade3N/A
0
minuter27090 minuter per match
0
Årslön€6,786,000N/A
71
Påbörjade matcher3N/A
2
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Statistik för målvakter

MålvaktningTotalPer 90 eller %.Percentil
Skjutna skott124.00
96
Räddningar82.67
43
Räddning8 Räddningar / 12 Skott66.67%
50
Slag10.33
19

Som målvakt har Stefan Ortega släppt in 3 mål och hållit 1 nollan i 3 matcher i Premier League 2025/2026 säsongen. Det betyder att när Stefan Ortega står i mål, släpper laget in ett mål var 90 minut. Stefan Ortega statistik över insläppta mål per 90 minuter är 1.

När det gäller rå målvaktsspel har de räddat 8 av de 12 skott de mött - vilket innebär att Stefan Ortega:s räddningsprocent är 66.67%.

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta31
82
Minuter per insläppt mål90 Min'N/A
82
Hålla nollan133%
83
Tacklingar00.00
4
Interceptioner00.00
7
Dueller på marken10.33
0
Vunna dueller på marken10.33
1
Vunna dueller i luften10.33
12
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar10.33
2
Blockerade skott00.00
16
Straffar borta00.00
99

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort0N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort00
14
Minuter per bokningInga bokningarN/A
14
Kort över 0,500%
15
Foul begångna00.00
5
Foulade mot00.00
2

Stefan Ortega har inte fått några bokningar (gula eller röda kort) under denna Premier League säsong.

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
33
Inblandning i mål00
18
Mål hemma00
47
Mål borta00
49
Förväntade mål (xG)0.000.00
9
Icke straffbar xG (npxG)0.000.00
9
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Stefan Ortega har inte gjort några mål så här långt i Premier League 2025/2026 säsongen. Vi får se hur de presterar i de kommande matcherna.

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna00.00
8
Skott på mål
0/ 0
0.00
15
Skott utanför mål
0/ 0
0.00
9
Målstolpen0 gånger0.00
58
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
36
Skottprecision0.00%N/A
15
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Stefan Ortega har inte tagit några skott i Premier League 2025/2026 säsongen ännu.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
35
Förväntade assists (xA)0.080.03
2
Passningar6923.00
15
Framgångsrika pass
47/ 69
15.67
14
Andel godkända pass68.12%N/A
11
Viktiga pass00.00
6
Krossboll00.00
11
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
24
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
24
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Stefan Ortega har inte assisterat till några mål under denna Premier League säsong.

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar00.00
7
Lyckade dribblingar00.00
9
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
9
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
34

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Stefan Ortega har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.

UEFA Europa League statistik för Stefan Ortega

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade7N/A
27
minuter63090 minuter per match
53
Årslön€6,786,000N/A
99
Påbörjade matcher7N/A
58
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Statistik för målvakter

MålvaktningTotalPer 90 eller %.Percentil
Skjutna skott334.50
97
Räddningar253.41
73
Räddning25 Räddningar / 33 Skott75.76%
77
Slag10.14
8

Som målvakt har Stefan Ortega släppt in 3 mål och hållit 1 nollan i 7 matcher i Premier League 2025/2026 säsongen. Det betyder att när Stefan Ortega står i mål, släpper laget in ett mål var 79 minut. Stefan Ortega statistik över insläppta mål per 90 minuter är 1.

När det gäller rå målvaktsspel har de räddat 25 av de 33 skott de mött - vilket innebär att Stefan Ortega:s räddningsprocent är 75.76%.

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta81.14
49
Minuter per insläppt mål79 Min'N/A
50
Hålla nollan343%
74
Tacklingar00.00
12
Interceptioner00.00
17
Dueller på marken20.27
6
Vunna dueller på marken20.27
7
Vunna dueller i luften20.27
20
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar30.41
16
Blockerade skott00.00
39
Straffar borta00.00
99

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort0N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort00
28
Minuter per bokningInga bokningarN/A
28
Kort över 0,500%
30
Foul begångna00.00
12
Foulade mot10.14
11

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
53
Inblandning i mål00
34
Mål hemma00
66
Mål borta00
71
Förväntade mål (xG)0.000.00
15
Icke straffbar xG (npxG)0.000.00
15
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna00.00
16
Skott på mål
0/ 0
0.00
29
Skott utanför mål
0/ 0
0.00
18
Målstolpen0 gånger0.00
86
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
55
Skottprecision0.00%N/A
30
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
54
Förväntade assists (xA)0.330.04
12
Passningar22630.82
40
Framgångsrika pass
139/ 226
18.95
28
Andel godkända pass61.50%N/A
6
Viktiga pass00.00
16
Krossboll00.00
28
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
44
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
44
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar00.00
21
Lyckade dribblingar00.00
29
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
29
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
57

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Stefan Ortegas statistiska analys

Stefan Ortega är en Målvakt som har dykt upp i 3 matches denna säsong i Premier League spelat totalt 270 minuter. Stefan Ortega släpper in i genomsnitt 1 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 33%. Det betyder att Stefan Ortega har inte släppt in ett mål i 1 matcher av 3 som han har spelat i.

Stefan Ortega har gjort mål totalt av 0 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 20Nottingham Forest lagets skytteliga.

Minut för minut

Gör mål var N/A minut (inga mål)

Inga assists

Inga bokningar

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 0 / 0 penalties
Missade 0 / 0 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : N/A
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

N/A / 421 Spelare

Mål insläppta rank

N/A / 175 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

2024/2025 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

13

0

16

3

1

0

1099'

2

0

3

0

0

0

180'

4

1

3

1

1

0

360'

1

0

0

1

0

0

90'

Total 2024/2025

22

1

22

7

2
0

1909'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.31
 Insläppta

0.08  Erhållna kort

2023/2024 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

9

0

7

3

0

0

631'

1

0

1

0

0

0

90'

6

0

4

4

0

0

540'

Total 2023/2024

23

0

22

7

0
0

1790'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1
 Insläppta

0  Erhållna kort

2022/2023 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

3

0

1

2

0

0

270'

6

0

1

5

1

0

496'

3

0

4

1

0

0

270'

Total 2022/2023

16

0

12

9

1
0

1350'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.33
 Insläppta

0  Erhållna kort

2021/2022 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

33

0

50

6

1

0

2970'

2

0

5

0

0

0

180'

Total 2021/2022

38

0

59

7

1
0

3420'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.52
 Insläppta

0.03  Erhållna kort

2020/2021 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

34

0

51

11

1

0

3060'

1

0

1

0

0

0

90'

Total 2020/2021

35

0

52

11

1
0

3150'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.5
 Insläppta

0.03  Erhållna kort

2019/2020 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

34

0

26

14

0

0

3060'

2

0

3

1

0

0

180'

Total 2019/2020

36

0

29

15

0
0

3240'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.76
 Insläppta

0  Erhållna kort

2018/2019 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

31

0

43

7

1

0

2790'

Total 2018/2019

31

0

43

7

1
0

2790'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.39
 Insläppta

0.03  Erhållna kort

2017/2018 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

34

0

46

11

3

0

3060'

1

0

1

0

0

0

90'

Total 2017/2018

35

0

47

11

3
0

3150'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.35
 Insläppta

0.09  Erhållna kort

2016/2017 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

21

0

23

3

0

0

1890'

2

0

1

1

1

0

180'

1

0

2

0

0

0

90'

Total 2016/2017

24

0

26

4

1
0

2160'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.1
 Insläppta

0  Erhållna kort

2015/2016 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

15

0

19

4

1

0

1350'

3

0

3

1

0

0

270'

Total 2015/2016

18

0

22

5

1
0

1620'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.27
 Insläppta

0.07  Erhållna kort

2014/2015 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

20

0

28

2

2

0

1754'

2

0

6

0

0

0

180'

Total 2014/2015

22

0

34

2

2
0

1934'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.44
 Insläppta

0.1  Erhållna kort

2013/2014 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

15

0

16

5

1

0

1350'

1

0

1

0

0

0

90'

Total 2013/2014

16

0

17

5

1
0

1440'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.07
 Insläppta

0.07  Erhållna kort

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
Snart
Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.