
Jorge Ruvalcaba Statistik
2026
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
Ovan är karriärstatistiken för Jorge Ruvalcaba. Jorge Ruvalcaba har spelat totalt 144 matcher, gjort 25 mål och ackumulerat 8 assist. Jorge Ruvalcaba har spelat flest antal matcher i Liga MX med 144 framträdanden i Mexiko. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.
Statistik per 90 minuter i MLS
MLS statistik för Jorge Ruvalcaba
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 27 | N/A | 93 |
| minuter | 1833 | 68 minuter per match | 75 |
| Påbörjade matcher | 18 | N/A | 78 |
| Matcher med utbyte | 3 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 4 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 8 | 0.39 | 89 |
| Inblandning i mål | 9 | 0.44 | 78 |
| Mål hemma | 4 | 0.36 | 84 |
| Mål borta | 4 | 0.44 | 92 |
| Förväntade mål (xG) | 8.10 | 0.48 | 92 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 8.10 | 0.48 | 93 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 2 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 229 Minuter per mål | N/A | N/A |
Jorge Ruvalcaba har gjort 8 mål i 27 matcher så här långt i MLS 2026 säsongen. 4 av de gjorda 8 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 4 mål på bortaplan. Totalt sett är Jorge Ruvalcaba's gjorda mål per 90 minuter 0.39. Dessutom är Jorge Ruvalcaba totala G/A (mål + assist) 9 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 0.44 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.48. Detta sätter Jorge Ruvalcabas npxG output till 8.10 vilket sätter dem i topp 93 percentile av MLS spelare.
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 51 | 3.03 | 93 |
| Skott på mål | 17/ 51 | 1.01 | 86 |
| Skott utanför mål | 34/ 51 | 2.02 | 96 |
| Målstolpen | 1 gånger | 0.06 | 82 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 13.73% | N/A | 68 |
| Skottprecision | 33.33% | N/A | 51 |
| Skott Per Mål Gjorda | 7.29 | N/A | N/A |
Jorge Ruvalcaba har tagit 51 skott i 27 matcher hittills i MLS 2026 säsongen. Av 51 skotten var 17 skotten på mål och de andra 34 skotten var utanför mål. Det betyder att Jorge Ruvalcabas skottprecision är 33.33%. De gör ett mål för varje 7.29 skott de tar och tar 3.03 skott per 90 minuter på planen.
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 1 | 0.05 | 50 |
| Förväntade assists (xA) | 1.32 | 0.08 | 15 |
| Passningar | 478 | 28.40 | 23 |
| Framgångsrika pass | 409/ 478 | 24.30 | 28 |
| Andel godkända pass | 85.56% | N/A | 58 |
| Viktiga pass | 18 | 1.07 | 66 |
| Krossboll | 19 | 1.13 | 57 |
| Framgångsrika krossboll | 5/ 19 | 0.30 | 61 |
| Genomförandegrad för krossboll | 26.32% | N/A | 66 |
| Minuter per assist | 1833 Minuter per assist | N/A | N/A |
Jorge Ruvalcaba har assisterat till 1 assists i 27 matcher så här långt i MLS 2026 säsongen. Om vi tittar på deras passningsspel så passar Jorge Ruvalcaba bollen ungefär 28.40 gånger under en match med en passningsfrekvens på 85.56. de spelar också 1.07 nyckelpassningar varje match vilket leder till betydande målchanser. Totalt sett är Jorge Ruvalcabas xA (Expected Assists) output 0.08 per 90 minuter. Denna statistik placerar dem över 15 procent av spelarna i MLS.
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 28 | 1.66 | 72 |
| Lyckade dribblingar | 10 | 0.59 | 60 |
| Dribblingens framgångsgrad | 35.71% | N/A | 30 |
| Fördrivna | 10 | 0.59 | 52 |
| Offsides | 10 | 0.59 | 92 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 5 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 5 | 0.25 | 69 |
| Minuter per bokning | 367 min' / kort | N/A | 46 |
| Kort över 0,5 | 5 | 19% | 83 |
| Foul begångna | 12 | 0.71 | 27 |
| Foulade mot | 9 | 0.53 | 27 |
Jorge Ruvalcaba har fått 5 gula kort och 0 röda kort i 27 matcher hittills i MLS 2026 säsongen. De begår 0.71 fouls per 90 minuter.
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 33 | 1.62 | 36 |
| Minuter per insläppt mål | 56 Min' | N/A | 38 |
| Hålla nollan | 4 | 15% | 41 |
| Tacklingar | 10 | 0.59 | 15 |
| Interceptioner | 6 | 0.36 | 23 |
| Dueller på marken | 82 | 4.87 | 12 |
| Vunna dueller på marken | 29 | 1.72 | 8 |
| Vunna dueller i luften | 1 | 0.06 | 3 |
| Dribblad förbi | 13 | 0.77 | 26 |
| Fullträffar | 7 | 0.42 | 12 |
| Blockerade skott | 0 | 0.00 | 27 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Jorge Ruvalcaba har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.
Liga MX statistik för Jorge Ruvalcaba
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 19 | N/A | 35 |
| minuter | 1556 | 82 minuter per match | 51 |
| Påbörjade matcher | 18 | N/A | 55 |
| Matcher med utbyte | 1 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 5 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 5 | 0.29 | 86 |
| Inblandning i mål | 9 | 0.52 | 89 |
| Mål hemma | 1 | 0.11 | 60 |
| Mål borta | 4 | 0.48 | 95 |
| Förväntade mål (xG) | 6.57 | 0.38 | 86 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 5.87 | 0.34 | 84 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 311 Minuter per mål | N/A | N/A |
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 47 | 2.72 | 89 |
| Skott på mål | 15/ 47 | 0.87 | 81 |
| Skott utanför mål | 32/ 47 | 1.85 | 93 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 64 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 10.64% | N/A | 66 |
| Skottprecision | 31.91% | N/A | 53 |
| Skott Per Mål Gjorda | 9.40 | N/A | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 4 | 0.23 | 88 |
| Förväntade assists (xA) | 3.89 | 0.22 | 82 |
| Passningar | 392 | 22.66 | 18 |
| Framgångsrika pass | 333/ 392 | 19.25 | 22 |
| Andel godkända pass | 84.95% | N/A | 68 |
| Viktiga pass | 23 | 1.33 | 75 |
| Krossboll | 16 | 0.92 | 52 |
| Framgångsrika krossboll | 3/ 16 | 0.17 | 48 |
| Genomförandegrad för krossboll | 18.75% | N/A | 38 |
| Minuter per assist | 389 Minuter per assist | N/A | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 27 | 1.56 | 67 |
| Lyckade dribblingar | 12 | 0.69 | 66 |
| Dribblingens framgångsgrad | 44.44% | N/A | 44 |
| Fördrivna | 11 | 0.64 | 52 |
| Offsides | 7 | 0.40 | 86 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 8 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 8 | 0.46 | 91 |
| Minuter per bokning | 195 min' / kort | N/A | 18 |
| Kort över 0,5 | 8 | 42% | 99 |
| Foul begångna | 31 | 1.79 | 84 |
| Foulade mot | 6 | 0.35 | 13 |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 22 | 1.27 | 53 |
| Minuter per insläppt mål | 71 Min' | N/A | 53 |
| Hålla nollan | 4 | 21% | 45 |
| Tacklingar | 24 | 1.39 | 48 |
| Interceptioner | 3 | 0.17 | 16 |
| Dueller på marken | 124 | 7.17 | 31 |
| Vunna dueller på marken | 45 | 2.60 | 12 |
| Vunna dueller i luften | 4 | 0.23 | 12 |
| Dribblad förbi | 16 | 0.92 | 20 |
| Fullträffar | 3 | 0.17 | 4 |
| Blockerade skott | 3 | 0.17 | 48 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
US Open Cup statistik för Jorge Ruvalcaba
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 2 | N/A | 2 |
| minuter | 99 | 50 minuter per match | 0 |
| Påbörjade matcher | 1 | N/A | 4 |
| Matcher med utbyte | 1 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 1 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 | 68 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 | 51 |
| Mål hemma | 0 | 0 | 84 |
| Mål borta | 0 | 0 | 81 |
| Förväntade mål (xG) | 0.26 | 0.24 | 71 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 0.26 | 0.24 | 71 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A | N/A |
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 3 | 2.73 | 92 |
| Skott på mål | 2/ 3 | 1.82 | 98 |
| Skott utanför mål | 1/ 3 | 0.91 | 71 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 93 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 0.00% | N/A | 70 |
| Skottprecision | 66.67% | N/A | 90 |
| Skott Per Mål Gjorda | 0.00 | N/A | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 75 |
| Förväntade assists (xA) | 0.06 | 0.05 | 19 |
| Passningar | 30 | 27.27 | 26 |
| Framgångsrika pass | 28/ 30 | 25.45 | 40 |
| Andel godkända pass | 93.33% | N/A | 96 |
| Viktiga pass | 0 | 0.00 | 27 |
| Krossboll | 0 | 0.00 | 35 |
| Framgångsrika krossboll | 0/ 0 | 0.00 | 58 |
| Genomförandegrad för krossboll | 0.00% | N/A | 58 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 2 | 1.82 | 82 |
| Lyckade dribblingar | 1 | 0.91 | 82 |
| Dribblingens framgångsgrad | 50.00% | N/A | 76 |
| Fördrivna | 0 | 0.00 | 99 |
| Offsides | 1 | 0.91 | 97 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 | 62 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A | 62 |
| Kort över 0,5 | 0 | 0% | 63 |
| Foul begångna | 1 | 0.91 | 44 |
| Foulade mot | 0 | 0.00 | 17 |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 4 | 3.64 | 0 |
| Minuter per insläppt mål | 25 Min' | N/A | 10 |
| Hålla nollan | 0 | 0% | 16 |
| Tacklingar | 1 | 0.91 | 44 |
| Interceptioner | 0 | 0.00 | 26 |
| Dueller på marken | 5 | 4.55 | 21 |
| Vunna dueller på marken | 2 | 1.82 | 19 |
| Vunna dueller i luften | 0 | 0.00 | 20 |
| Dribblad förbi | 1 | 0.91 | 10 |
| Fullträffar | 0 | 0.00 | 13 |
| Blockerade skott | 0 | 0.00 | 59 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Jorge Ruvalcaba är en Forward som har dykt upp i 27 matches denna säsong i MLS spelat totalt 1833 minuter. Jorge Ruvalcaba gör i genomsnitt 0.39 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Denna anfallsprestation placerar honom för närvarande på 72 av 630 spelare i MLS som har spelat minst 3 matcher.
Han har gjort mål totalt av 8 mål hittills under säsongen i ligan, vilket placerar honom 2 på MLS lagets topp skytteliga.
Minut för minut
gör mål varje 229 minuter
Assister varje 1833 minuter
Erhållit kort varje367 minuter
Straffrekord (karriär)
Rank efter output (Nuvarande liga)
Mål rank
Assist rank
2024/2025 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.22 Mål
0.11 Assister
0.39 Erhållna kort
2023/2024 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.11 Mål
0 Assister
0.44 Erhållna kort
2022/2023 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.25 Mål
0.12 Assister
0.37 Erhållna kort
2021/2022 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort