Marcel Łubik Portrait

Marcel Łubik Statistik

Position : Goalkeeper
Nationalitet : Poland
Birthplace : Poland - Poland
Tröjnummer : #1
Ålder (Födelsedag) : 22 (19/5/2004)
Längd : 188cm
Vikt : 85kg

2025/2026

2026/2027

2024/2025

2023/2024

2022/2023

2021/2022

2025/2026 och karriärstatistik- Marcel Łubik

6.71
Genomsnittlig rating i EkstraklasaMål insläppta rank : 16 / 161 Spelare
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

33

0

27

10

0

0

2937'

3

0

0

3

2

0

270'

Total 2025/2026

36

0

27

13

2
0

3207'

Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

39

0

37

11

0

0

3477'

38

0

61

9

0

0

3420'

21

0

26

6

0

0

1890'

7

0

10

0

0

0

630'

3

0

0

3

2

0

270'

Total 2025/2026

113

0

135

33

3
0

10137'

Ovan är karriärstatistiken för Marcel Łubik. Marcel Łubik har spelat totalt 113 matcher, gjort 0 mål och ackumulerat 0 assist. Marcel Łubik har spelat flest antal matcher i Ekstraklasa med 113 framträdanden i Polen. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i Ekstraklasa

67%Räddning
62 Räddningar / 93 Skott
57 Percentil
0.83Inkastade mål / 90'
27 Mål i 33 Matcher
89th Percentil
30%Hålla nollan
10 Hållna nollan i 33 Matcher
71st Percentil

Marcel Łubik statistik - detaljerad

Ekstraklasa statistik för Marcel Łubik

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade33N/A
97
minuter293789 minuter per match
98
Årslön€112,631N/A
66
Påbörjade matcher33N/A
99
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning1N/AN/A

Statistik för målvakter

MålvaktningTotalPer 90 eller %.Percentil
Skjutna skott932.85
93
Räddningar621.90
10
Räddning62 Räddningar / 93 Skott66.67%
57
Slag140.43
43

Som målvakt har Marcel Łubik släppt in 27 mål och hållit 10 nollan i 33 matcher i Ekstraklasa 2025/2026 säsongen. Det betyder att när Marcel Łubik står i mål, släpper laget in ett mål var 109 minut. Marcel Łubik statistik över insläppta mål per 90 minuter är 0.83.

När det gäller rå målvaktsspel har de räddat 62 av de 93 skott de mött - vilket innebär att Marcel Łubik:s räddningsprocent är 66.67%.

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta270.83
89
Minuter per insläppt mål109 Min'N/A
89
Hålla nollan1030%
71
Tacklingar00.00
4
Interceptioner00.00
9
Dueller på marken230.70
4
Vunna dueller på marken190.58
3
Vunna dueller i luften130.40
12
Dribblad förbi20.06
91
Fullträffar270.83
16
Blockerade skott00.00
19
Straffar borta00.00
99

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort0N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort00
15
Minuter per bokningInga bokningarN/A
15
Kort över 0,500%
15
Foul begångna00.00
6
Foulade mot70.21
4

Marcel Łubik har inte fått några bokningar (gula eller röda kort) under denna Ekstraklasa säsong.

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
39
Inblandning i mål00
24
Mål hemma00
49
Mål borta00
58
Förväntade mål (xG)0.000.00
8
Icke straffbar xG (npxG)0.000.00
8
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Marcel Łubik har inte gjort några mål så här långt i Ekstraklasa 2025/2026 säsongen. Vi får se hur de presterar i de kommande matcherna.

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna00.00
8
Skott på mål
0/ 0
0.00
16
Skott utanför mål
0/ 0
0.00
8
Målstolpen0 gånger0.00
67
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
39
Skottprecision0.00%N/A
16
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Marcel Łubik har inte tagit några skott i Ekstraklasa 2025/2026 säsongen ännu.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
40
Förväntade assists (xA)1.370.04
7
Passningar97329.82
38
Framgångsrika pass
557/ 973
17.07
23
Andel godkända pass57.25%N/A
2
Viktiga pass20.06
8
Krossboll00.00
11
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
25
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
25
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Marcel Łubik har inte assisterat till några mål under denna Ekstraklasa säsong.

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar10.03
7
Lyckade dribblingar10.03
10
Dribblingens framgångsgrad100.00%N/A
99
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
39

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Marcel Łubik har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.

Polsk Cup statistik för Marcel Łubik

ÖvergripandeTotalPer 90 minuter
Matcher Spelade3N/A
minuter27090 minuter per match

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.
Mål Insläppta00
Minuter per insläppt mål0 Min'N/A
Hålla nollan3100%

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuter
Gula Kort2N/A
Röda kort0N/A
Totalt antal kort20.67
Minuter per bokning135 min' / kortN/A

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuter
Mål Gjorda00
Inblandning i mål00
Mål hemma00
Mål borta00
Minuter per mål0 Minuter per målN/A

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuter
Assister00
Minuter per assistInga assistsN/A

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuter
DribblingarEj registreradN/A
Lyckade dribblingarN/AN/A
Dribblingens framgångsgradN/AN/A
OffsidesN/AN/A

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Marcel Łubiks statistiska analys

Marcel Łubik är en Målvakt som har dykt upp i 33 matches denna säsong i Ekstraklasa spelat totalt 2937 minuter. Marcel Łubik släpper in i genomsnitt 0.83 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 30%. Det betyder att Marcel Łubik har inte släppt in ett mål i 10 matcher av 33 som han har spelat i.

Marcel Łubik har gjort mål totalt av 0 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 15Górnik Zabrze lagets skytteliga.

Minut för minut

Gör mål var N/A minut (inga mål)

Inga assists

Inga bokningar

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 0 / 0 penalties
Missade 0 / 0 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : N/A
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

385 / 414 Spelare

Mål insläppta rank

16 / 161 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

2026/2027 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

6

0

10

1

0

0

540'

Total 2026/2027

11

0

11

5

1
0

990'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.67
 Insläppta

0  Erhållna kort

2024/2025 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

21

0

26

6

0

0

1890'

Total 2024/2025

21

0

26

6

0
0

1890'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.24
 Insläppta

0  Erhållna kort

2023/2024 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

20

0

28

6

0

0

1800'

Total 2023/2024

20

0

28

6

0
0

1800'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.4
 Insläppta

0  Erhållna kort

2022/2023 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

18

0

33

3

0

0

1620'

Total 2022/2023

18

0

33

3

0
0

1620'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.83
 Insläppta

0  Erhållna kort

2021/2022 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

7

0

10

0

0

0

630'

Total 2021/2022

7

0

10

0

0
0

630'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.43
 Insläppta

0  Erhållna kort

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
Snart
Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.