Nelson Okeke Statistik
2025/2026
2026/2027
2024/2025
2023/2024
2022/2023
Ovan är karriärstatistiken för Nelson Okeke. Nelson Okeke har spelat totalt 78 matcher, gjort 3 mål och ackumulerat 0 assist. Nelson Okeke har spelat flest antal matcher i First League med 78 framträdanden i Tjeckien. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.
Statistik per 90 minuter i First League
First League statistik för Nelson Okeke
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 28 | N/A | 79 |
| minuter | 1817 | 65 minuter per match | 72 |
| Påbörjade matcher | 21 | N/A | 73 |
| Matcher med utbyte | 7 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 3 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 2 | 0.1 | 61 |
| Inblandning i mål | 2 | 0.1 | 39 |
| Mål hemma | 2 | 0.18 | 74 |
| Mål borta | 0 | 0 | 57 |
| Förväntade mål (xG) | 2.77 | 0.14 | 58 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 2.77 | 0.14 | 60 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 909 Minuter per mål | N/A | N/A |
Nelson Okeke har gjort 2 mål i 28 matcher så här långt i First League 2025/2026 säsongen. 2 av de gjorda 2 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 0 mål på bortaplan. Totalt sett är Nelson Okeke's gjorda mål per 90 minuter 0.1. Dessutom är Nelson Okeke totala G/A (mål + assist) 2 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 0.1 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.14. Detta sätter Nelson Okekes npxG output till 2.77 vilket sätter dem i topp 60 percentile av First League spelare.
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 27 | 1.34 | 62 |
| Skott på mål | 4/ 27 | 0.20 | 33 |
| Skott utanför mål | 23/ 27 | 1.14 | 72 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 74 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 7.41% | N/A | 57 |
| Skottprecision | 14.81% | N/A | 19 |
| Skott Per Mål Gjorda | 13.50 | N/A | N/A |
Nelson Okeke har tagit 27 skott i 28 matcher hittills i First League 2025/2026 säsongen. Av 27 skotten var 4 skotten på mål och de andra 23 skotten var utanför mål. Det betyder att Nelson Okekes skottprecision är 14.81%. De gör ett mål för varje 13.50 skott de tar och tar 1.34 skott per 90 minuter på planen.
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 42 |
| Förväntade assists (xA) | 1.79 | 0.09 | 37 |
| Passningar | 748 | 37.05 | 71 |
| Framgångsrika pass | 585/ 748 | 28.98 | 70 |
| Andel godkända pass | 78.21% | N/A | 66 |
| Viktiga pass | 11 | 0.54 | 33 |
| Krossboll | 16 | 0.79 | 41 |
| Framgångsrika krossboll | 4/ 16 | 0.20 | 43 |
| Genomförandegrad för krossboll | 25.00% | N/A | 55 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Nelson Okeke har inte assisterat till några mål under denna First League säsong.
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 30 | 1.49 | 69 |
| Lyckade dribblingar | 22 | 1.09 | 87 |
| Dribblingens framgångsgrad | 73.33% | N/A | 91 |
| Fördrivna | 13 | 0.64 | 45 |
| Offsides | 1 | 0.05 | 49 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 10 | N/A | N/A |
| Röda kort | 1 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 11 | 0.54 | 95 |
| Minuter per bokning | 165 min' / kort | N/A | 17 |
| Kort över 0,5 | 9 | 32% | 96 |
| Foul begångna | 48 | 2.38 | 92 |
| Foulade mot | 24 | 1.19 | 56 |
Nelson Okeke har fått 10 gula kort och 1 röda kort i 28 matcher hittills i First League 2025/2026 säsongen. De begår 2.38 fouls per 90 minuter.
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 30 | 1.49 | 23 |
| Minuter per insläppt mål | 61 Min' | N/A | 26 |
| Hålla nollan | 7 | 25% | 38 |
| Tacklingar | 59 | 2.92 | 99 |
| Interceptioner | 24 | 1.19 | 83 |
| Dueller på marken | 245 | 12.14 | 84 |
| Vunna dueller på marken | 139 | 6.88 | 93 |
| Vunna dueller i luften | 36 | 1.78 | 68 |
| Dribblad förbi | 14 | 0.69 | 28 |
| Fullträffar | 35 | 1.73 | 54 |
| Blockerade skott | 5 | 0.25 | 54 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Nelson Okeke har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.
Tjeckiska cupen statistik för Nelson Okeke
| Övergripande | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Matcher Spelade | 5 | N/A |
| minuter | 348 | 70 minuter per match |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 |
| Mål hemma | 0 | 0 |
| Mål borta | 0 | 0 |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Dribblingar | Ej registrerad | N/A |
| Lyckade dribblingar | N/A | N/A |
| Dribblingens framgångsgrad | N/A | N/A |
| Offsides | N/A | N/A |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. |
|---|---|---|
| Mål Insläppta | 2 | 0.52 |
| Minuter per insläppt mål | 174 Min' | N/A |
| Hålla nollan | 2 | 40% |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Nelson Okeke är en Mittfältare som har dykt upp i 28 matches denna säsong i First League spelat totalt 1817 minuter. Nelson Okeke får i genomsnitt0 assists för varje 90 minuter han är på planen.
Nelson Okeke har gjort mål totalt av 2 mål hittills den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 9på Jablonec lagets skytteliga.
Minut för minut
gör mål varje 909 minuter
Inga assists
Inga bokningar
Straffrekord (karriär)
Rank efter output (Nuvarande liga)
Mål rank
Assist rank
2026/2027 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0.35 Erhållna kort
2024/2025 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0.5 Erhållna kort
2023/2024 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0.72 Erhållna kort
2022/2023 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0.44 Erhållna kort