
Edna Imade Statistik
2025/2026
2027
2024/2025
2023/2024
Ovan är karriärstatistiken för Edna Imade. Edna Imade har spelat totalt 40 matcher, gjort 26 mål och ackumulerat 0 assist. Edna Imade har spelat flest antal matcher i Första Division Damer med 40 framträdanden i Spanien. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.
Statistik per 90 minuter i Frauen Bundesliga
Första Division Damer statistik för Edna Imade
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 12 | N/A | 13 |
| minuter | 904 | 75 minuter per match | 28 |
| Årslön | €138,736 | N/A | 95 |
| Påbörjade matcher | 9 | N/A | 24 |
| Matcher med utbyte | 3 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 2 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 11 | 1.1 | 99 |
| Inblandning i mål | 11 | 1.1 | 99 |
| Mål hemma | 3 | 0.64 | 96 |
| Mål borta | 8 | 1.49 | 99 |
| Förväntade mål (xG) | 10.30 | 1.03 | 99 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 8.90 | 0.89 | 99 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 1 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 1 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 2 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 82 Minuter per mål | N/A | N/A |
Edna Imade har gjort 11 mål i 12 matcher så här långt i Första Division Damer 2025/2026 säsongen. 3 av de gjorda 11 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 8 mål på bortaplan. Totalt sett är Edna Imade's gjorda mål per 90 minuter 1.1. Dessutom är Edna Imade totala G/A (mål + assist) 11 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 1.1 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.89. Detta sätter Edna Imades npxG output till 8.90 vilket sätter dem i topp 99 percentile av Första Division Damer spelare.
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 44 | 4.38 | 99 |
| Skott på mål | 20/ 44 | 1.99 | 99 |
| Skott utanför mål | 24/ 44 | 2.39 | 99 |
| Målstolpen | 2 gånger | 0.20 | 97 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 25.00% | N/A | 94 |
| Skottprecision | 45.45% | N/A | 77 |
| Skott Per Mål Gjorda | 4.00 | N/A | N/A |
Edna Imade har tagit 44 skott i 12 matcher hittills i Första Division Damer 2025/2026 säsongen. Av 44 skotten var 20 skotten på mål och de andra 24 skotten var utanför mål. Det betyder att Edna Imades skottprecision är 45.45%. De gör ett mål för varje 4.00 skott de tar och tar 4.38 skott per 90 minuter på planen.
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 48 |
| Förväntade assists (xA) | 0.43 | 0.04 | 13 |
| Passningar | 145 | 14.44 | 4 |
| Framgångsrika pass | 87/ 145 | 8.66 | 3 |
| Andel godkända pass | 60.00% | N/A | 8 |
| Viktiga pass | 6 | 0.60 | 47 |
| Krossboll | 10 | 1.00 | 55 |
| Framgångsrika krossboll | 0/ 10 | 0.00 | 28 |
| Genomförandegrad för krossboll | 0.00% | N/A | 28 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Edna Imade har inte assisterat till några mål under denna Första Division Damer säsong.
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 11 | 1.10 | 57 |
| Lyckade dribblingar | 5 | 0.50 | 59 |
| Dribblingens framgångsgrad | 45.45% | N/A | 52 |
| Fördrivna | 7 | 0.70 | 53 |
| Offsides | 7 | 0.70 | 95 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 2 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 2 | 0.2 | 66 |
| Minuter per bokning | 452 min' / kort | N/A | 53 |
| Kort över 0,5 | 2 | 17% | 80 |
| Foul begångna | 7 | 0.70 | 37 |
| Foulade mot | 5 | 0.50 | 36 |
Edna Imade har fått 2 gula kort och 0 röda kort i 12 matcher hittills i Första Division Damer 2025/2026 säsongen. De begår 0.70 fouls per 90 minuter.
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 11 | 1.1 | 66 |
| Minuter per insläppt mål | 82 Min' | N/A | 66 |
| Hålla nollan | 5 | 42% | 70 |
| Tacklingar | 9 | 0.90 | 24 |
| Interceptioner | 2 | 0.20 | 17 |
| Dueller på marken | 86 | 8.56 | 67 |
| Vunna dueller på marken | 49 | 4.88 | 82 |
| Vunna dueller i luften | 31 | 3.09 | 99 |
| Dribblad förbi | 1 | 0.10 | 87 |
| Fullträffar | 9 | 0.90 | 38 |
| Blockerade skott | 2 | 0.20 | 58 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Edna Imade har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.
Frauen Bundesliga statistik för Edna Imade
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 10 | N/A | 12 |
| minuter | 548 | 55 minuter per match | 11 |
| Årslön | €138,736 | N/A | 9 |
| Påbörjade matcher | 5 | N/A | 11 |
| Matcher med utbyte | 5 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 0 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 5 | 0.82 | 98 |
| Inblandning i mål | 6 | 0.99 | 96 |
| Mål hemma | 1 | 0.42 | 86 |
| Mål borta | 4 | 1.07 | 98 |
| Förväntade mål (xG) | 4.79 | 0.79 | 98 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 4.79 | 0.79 | 98 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 110 Minuter per mål | N/A | N/A |
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 19 | 3.12 | 94 |
| Skott på mål | 12/ 19 | 1.97 | 99 |
| Skott utanför mål | 7/ 19 | 1.15 | 80 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 69 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 26.32% | N/A | 94 |
| Skottprecision | 63.16% | N/A | 94 |
| Skott Per Mål Gjorda | 3.80 | N/A | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 1 | 0.16 | 76 |
| Förväntade assists (xA) | 0.96 | 0.16 | 65 |
| Passningar | 100 | 16.42 | 5 |
| Framgångsrika pass | 73/ 100 | 11.99 | 11 |
| Andel godkända pass | 73.00% | N/A | 51 |
| Viktiga pass | 6 | 0.99 | 67 |
| Krossboll | 5 | 0.82 | 47 |
| Framgångsrika krossboll | 2/ 5 | 0.33 | 64 |
| Genomförandegrad för krossboll | 40.00% | N/A | 91 |
| Minuter per assist | 548 Minuter per assist | N/A | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 6 | 0.99 | 39 |
| Lyckade dribblingar | 1 | 0.16 | 23 |
| Dribblingens framgångsgrad | 16.67% | N/A | 15 |
| Fördrivna | 7 | 1.15 | 23 |
| Offsides | 3 | 0.49 | 86 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 | 20 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A | 20 |
| Kort över 0,5 | 0 | 0% | 21 |
| Foul begångna | 3 | 0.49 | 21 |
| Foulade mot | 4 | 0.66 | 37 |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 3 | 0.49 | 93 |
| Minuter per insläppt mål | 183 Min' | N/A | 93 |
| Hålla nollan | 6 | 60% | 93 |
| Tacklingar | 3 | 0.49 | 14 |
| Interceptioner | 2 | 0.33 | 23 |
| Dueller på marken | 44 | 7.23 | 39 |
| Vunna dueller på marken | 22 | 3.61 | 38 |
| Vunna dueller i luften | 15 | 2.46 | 97 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Fullträffar | 3 | 0.49 | 12 |
| Blockerade skott | 0 | 0.00 | 26 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Copa De La Reina statistik för Edna Imade
| Övergripande | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Matcher Spelade | 1 | N/A |
| minuter | 90 | 90 minuter per match |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Mål Gjorda | 2 | 2 |
| Inblandning i mål | 2 | 2 |
| Mål hemma | 0 | 0 |
| Mål borta | 2 | 2 |
| Minuter per mål | 45 Minuter per mål | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Dribblingar | Ej registrerad | N/A |
| Lyckade dribblingar | N/A | N/A |
| Dribblingens framgångsgrad | N/A | N/A |
| Offsides | N/A | N/A |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. |
|---|---|---|
| Mål Insläppta | 1 | 1 |
| Minuter per insläppt mål | 90 Min' | N/A |
| Hålla nollan | 0 | 0% |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
DFB Pokal Damer statistik för Edna Imade
| Övergripande | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Matcher Spelade | 2 | N/A |
| minuter | 153 | 77 minuter per match |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Mål Gjorda | 3 | 1.76 |
| Inblandning i mål | 3 | 1.76 |
| Mål hemma | 2 | 2 |
| Mål borta | 1 | 1.43 |
| Minuter per mål | 51 Minuter per mål | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Dribblingar | Ej registrerad | N/A |
| Lyckade dribblingar | N/A | N/A |
| Dribblingens framgångsgrad | N/A | N/A |
| Offsides | N/A | N/A |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. |
|---|---|---|
| Mål Insläppta | 0 | 0 |
| Minuter per insläppt mål | 0 Min' | N/A |
| Hålla nollan | 2 | 100% |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
UEFA Damers Champion League statistik för Edna Imade
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 3 | N/A | 0 |
| minuter | 35 | 12 minuter per match | 0 |
| Årslön | €138,736 | N/A | 99 |
| Påbörjade matcher | 0 | N/A | 0 |
| Matcher med utbyte | 3 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 0 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 | 47 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 | 32 |
| Mål hemma | 0 | 0 | 61 |
| Mål borta | 0 | 0 | 66 |
| Förväntade mål (xG) | 0.12 | 0.30 | 76 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 0.12 | 0.30 | 79 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A | N/A |
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 1 | 2.50 | 87 |
| Skott på mål | 1/ 1 | 2.50 | 99 |
| Skott utanför mål | 0/ 1 | 0.00 | 16 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 79 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 0.00% | N/A | 48 |
| Skottprecision | 100.00% | N/A | 99 |
| Skott Per Mål Gjorda | 0.00 | N/A | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 51 |
| Förväntade assists (xA) | 0.04 | 0.10 | 40 |
| Passningar | 7 | 17.50 | 16 |
| Framgångsrika pass | 5/ 7 | 12.50 | 14 |
| Andel godkända pass | 71.43% | N/A | 14 |
| Viktiga pass | 1 | 2.50 | 95 |
| Krossboll | 0 | 0.00 | 17 |
| Framgångsrika krossboll | 0/ 0 | 0.00 | 37 |
| Genomförandegrad för krossboll | 0.00% | N/A | 37 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 0 | 0.00 | 12 |
| Lyckade dribblingar | 0 | 0.00 | 20 |
| Dribblingens framgångsgrad | 0.00% | N/A | 20 |
| Fördrivna | 0 | 0.00 | 99 |
| Offsides | 0 | 0.00 | 63 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 | 48 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A | 48 |
| Kort över 0,5 | 0 | 0% | 50 |
| Foul begångna | 0 | 0.00 | 13 |
| Foulade mot | 0 | 0.00 | 12 |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 1 | 2.57 | 7 |
| Minuter per insläppt mål | 35 Min' | N/A | 7 |
| Hålla nollan | 0 | 0% | 11 |
| Tacklingar | 0 | 0.00 | 7 |
| Interceptioner | 1 | 2.50 | 99 |
| Dueller på marken | 2 | 5.00 | 30 |
| Vunna dueller på marken | 1 | 2.50 | 29 |
| Vunna dueller i luften | 1 | 2.50 | 98 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Fullträffar | 0 | 0.00 | 3 |
| Blockerade skott | 0 | 0.00 | 36 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
UEFA Womens Nations League statistik för Edna Imade
| Övergripande | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Matcher Spelade | 2 | N/A |
| minuter | 6 | 3 minuter per match |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 |
| Mål hemma | 0 | 0 |
| Mål borta | 0 | 0 |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Dribblingar | Ej registrerad | N/A |
| Lyckade dribblingar | N/A | N/A |
| Dribblingens framgångsgrad | N/A | N/A |
| Offsides | N/A | N/A |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. |
|---|---|---|
| Mål Insläppta | 0 | 0 |
| Minuter per insläppt mål | 0 Min' | N/A |
| Hålla nollan | 2 | 100% |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Edna Imade är en Mittfältare som har dykt upp i 10 matches denna säsong i Frauen Bundesliga spelat totalt 548 minuter. Edna Imade får i genomsnitt0.16 assists för varje 90 minuter han är på planen.
Edna Imade har gjort mål totalt av 5 mål hittills den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 8på Bayern München Women lagets skytteliga.
Minut för minut
gör mål varje 110 minuter
Assister varje 548 minuter
Erhållit kort varje0 minuter
Straffrekord (karriär)
Rank efter output (Nuvarande liga)
Mål rank
Assist rank
2027 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
1.51 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort
2025 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.28 Mål
0.28 Assister
0.28 Erhållna kort
2024 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort