Mario Noce Statistik

Klubb : Livorno
Position : Försvarare - Mitt bak
Nationalitet : Italy
Birthplace : Catania - Italy
Tröjnummer : #26
Ålder (Födelsedag) : 27 (20/5/1999)
Längd : 189cm

2025/2026

2026/2027

2024/2025

2023/2024

2021/2022

2020/2021

2019/2020

2018/2019

2025/2026 och karriärstatistik- Mario Noce

5.37
Genomsnittlig rating i Serie C Group BMål insläppta rank : 130 / 189 Spelare
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

32

2

38

9

4

1

2779'

Total 2025/2026

33

2

40

9

4
1

2869'

Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

63

4

75

16

5

1

5230'

24

0

20

9

4

1

1884'

9

0

4

4

0

0

390'

3

0

5

1

0

0

270'

2

0

2

0

1

0

165'

Total 2025/2026

105

4

110

31

10
2

8278'

Ovan är karriärstatistiken för Mario Noce. Mario Noce har spelat totalt 105 matcher, gjort 4 mål och ackumulerat 0 assist. Mario Noce har spelat flest antal matcher i Serie C Group B med 105 framträdanden i Italien. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i Serie C Group B

1.23Inkastade mål / 90'
38 Mål i 32 Matcher
29th Percentil
28%Hålla nollan
9 Hållna nollan i 32 Matcher
52nd Percentil
0.16Kort per 90
5 Kort totalt
42nd Percentil

Mario Noce statistik - detaljerad

Serie C Group B statistik för Mario Noce

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade32N/A
87
minuter277987 minuter per match
93
Påbörjade matcher32N/A
94
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning1N/AN/A

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta381.23
29
Minuter per insläppt mål73 Min'N/A
29
Hålla nollan928%
52
Tacklingar00.00
90
Interceptioner20.06
72
Dueller på marken391.26
88
Vunna dueller på marken220.71
95
Vunna dueller i luften90.29
96
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar40.13
86
Blockerade skott10.03
86
Straffar borta00.00
99

Som försvarare har Mario Noce släppt in 38 mål och hållit 9 clean sheets i 32 matcher i Serie C Group B 2025/2026 säsongen. Det betyder att när Mario Noce är på planen släpper deras lag in ett mål var 73 minut. Dessutom har de gjort 0.00 tackles och 0.06 interceptions för varje 90 minuter de varit på planen. Mario Noce samlar också på sig ungefär 0.13 clearances på samma gång.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort4N/AN/A
Röda kort1N/AN/A
Totalt antal kort50.16
42
Minuter per bokning556 min' / kortN/A
70
Kort över 0,539%
38
Foul begångna00.00
62
Foulade mot20.06
73

Mario Noce har fått 4 gula kort och 1 röda kort i 32 matcher hittills i Serie C Group B 2025/2026 säsongen. De begår 0.00 fouls per 90 minuter.

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda20.06
55
Inblandning i mål20.06
42
Mål hemma20.13
72
Mål borta00
59
Förväntade mål (xG)1.290.04
58
Icke straffbar xG (npxG)1.290.04
60
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål1390 Minuter per målN/AN/A

Mario Noce har gjort 2 mål i 32 matcher så här långt i Serie C Group B 2025/2026 säsongen. 2 av de gjorda 2 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 0 mål på bortaplan. Totalt sett är Mario Noce's gjorda mål per 90 minuter 0.06. Dessutom är Mario Noce totala G/A (mål + assist) 2 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 0.06 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.04. Detta sätter Mario Noces npxG output till 1.29 vilket sätter dem i topp 60 percentile av Serie C Group B spelare.

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna00.00
69
Skott på mål
0/ 0
0.00
85
Skott utanför mål
0/ 0
0.00
74
Målstolpen0 gånger0.00
99
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
78
Skottprecision0.00%N/A
85
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Mario Noce har inte tagit några skott i Serie C Group B 2025/2026 säsongen ännu.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
58
Förväntade assists (xA)0.070.00
71
Passningar461.49
71
Framgångsrika pass
34/ 46
1.10
67
Andel godkända pass73.91%N/A
60
Viktiga pass00.00
78
Krossboll00.00
72
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
86
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
86
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Mario Noce har inte assisterat till några mål under denna Serie C Group B säsong.

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar10.03
69
Lyckade dribblingar10.03
76
Dribblingens framgångsgrad100.00%N/A
99
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
94

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Mario Noce har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.

Italienska Cupen Serie C statistik för Mario Noce

ÖvergripandeTotalPer 90 minuter
Matcher Spelade1N/A
minuter9090 minuter per match

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.
Mål Insläppta22
Minuter per insläppt mål45 Min'N/A
Hålla nollan00%

Som försvarare har Mario Noce släppt in 38 mål och hållit 9 clean sheets i 1 matcher i Serie C Group B 2025/2026 säsongen. Det betyder att när Mario Noce är på planen släpper deras lag in ett mål var 45 minut.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuter
Gula Kort0N/A
Röda kort0N/A
Totalt antal kort00
Minuter per bokningInga bokningarN/A

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuter
Mål Gjorda00
Inblandning i mål00
Mål hemma00
Mål borta00
Minuter per mål0 Minuter per målN/A

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuter
Assister00
Minuter per assistInga assistsN/A

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuter
DribblingarEj registreradN/A
Lyckade dribblingarN/AN/A
Dribblingens framgångsgradN/AN/A
OffsidesN/AN/A

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Mario Noces statistiska analys

Mario Noce är en Försvarare som har dykt upp i 32 matches denna säsong i Serie C Group B spelat totalt 2779 minuter. Mario Noce släpper in i genomsnitt 1.23 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 28%. Det betyder att Mario Noce har inte släppt in ett mål i 9 matcher av 32 som han har spelat i.

Mario Noce har gjort mål totalt av 2 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 7Livorno lagets skytteliga.

Minut för minut

gör mål varje 1390 minuter

Inga assists

Inga bokningar

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 0 / 0 penalties
Missade 0 / 0 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : N/A
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

214 / 459 Spelare

Mål insläppta rank

130 / 189 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

2026/2027 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

3

0

5

1

0

0

270'

Total 2026/2027

5

0

6

2

0
0

450'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.67
 Insläppta

0  Erhållna kort

2024/2025 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

18

2

23

4

1

0

1620'

Total 2024/2025

18

2

23

4

1
0

1620'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.11 Mål

1.28
 Insläppta

0.06  Erhållna kort

2023/2024 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

24

0

20

9

4

1

1884'

Total 2023/2024

24

0

20

9

4
1

1884'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.96
 Insläppta

0.24  Erhållna kort

2021/2022 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

13

0

14

3

0

0

831'

Total 2021/2022

14

0

15

3

0
0

900'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.52
 Insläppta

0  Erhållna kort

2020/2021 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

8

0

4

3

0

0

390'

1

0

1

0

1

0

90'

Total 2020/2021

9

0

5

3

1
0

480'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.92
 Insläppta

0  Erhållna kort

2019/2020 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

1

0

0

1

0

0

0'

Total 2019/2020

1

0

0

1

0
0

0'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0
 Insläppta

0  Erhållna kort

2019 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

1

0

1

0

0

0

75'

Total 2019

1

0

1

0

0
0

75'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.2
 Insläppta

0  Erhållna kort

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
Snart
Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.