Gaurav Bora Portrait

Gaurav Bora Statistik

Position : Försvarare - Mitt bak
Nationalitet : India
Birthplace : India - India
Tröjnummer : #44
Ålder (Födelsedag) : 28 (13/7/1998)
Längd : 184cm

2026/2027

2025/2026

2024/2025

2023/2024

2022/2023

2021/2022

2020/2021

2019/2020

Mer

2018/2019

2017/2018

2026/2027 och karriärstatistik- Gaurav Bora

4.77
Genomsnittlig rating i Indian Super LeagueMål insläppta rank : -1 / 98 Spelare
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2026/2027

4

1

5

0

1
0

226'

Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

87

1

146

11

18

0

6521'

27

2

28

4

3

0

1892'

Total 2026/2027

114

3

174

15

21
0

8413'

Ovan är karriärstatistiken för Gaurav Bora. Gaurav Bora har spelat totalt 114 matcher, gjort 3 mål och ackumulerat 0 assist. Gaurav Bora har spelat flest antal matcher i Indian Super League med 114 framträdanden i Indien. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i Indian Super League

1.99Inkastade mål / 90'
5 Mål i 4 Matcher
12th Percentil
0%Hålla nollan
0 Hållna nollan i 4 Matcher
44th Percentil
0.40Kort per 90
1 Kort totalt
83rd Percentil

Gaurav Bora statistik - detaljerad

Indian Super League statistik för Gaurav Bora

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade4N/A
90
minuter22657 minuter per match
48
Påbörjade matcher2N/A
46
Matcher med utbyte2N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta51.99
12
Minuter per insläppt mål45 Min'N/A
19
Hålla nollan00%
44
Tacklingar20.80
35
Interceptioner00.00
28
Dueller på marken124.78
21
Vunna dueller på marken93.58
49
Vunna dueller i luften41.59
84
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar114.38
92
Blockerade skott20.80
91
Straffar borta10.40
0

Som försvarare har Gaurav Bora släppt in 5 mål och hållit 0 clean sheets i 4 matcher i Indian Super League 2026/2027 säsongen. Det betyder att när Gaurav Bora är på planen släpper deras lag in ett mål var 45 minut. Dessutom har de gjort 0.80 tackles och 0.00 interceptions för varje 90 minuter de varit på planen. Gaurav Bora samlar också på sig ungefär 4.38 clearances på samma gång.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort1N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort10.4
83
Minuter per bokning226 min' / kortN/A
87
Kort över 0,5125%
84
Foul begångna20.80
47
Foulade mot31.19
66

Gaurav Bora har fått 1 gula kort och 0 röda kort i 4 matcher hittills i Indian Super League 2026/2027 säsongen. De begår 0.80 fouls per 90 minuter.

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda10.4
87
Inblandning i mål10.4
76
Mål hemma10.4
92
Mål borta00
87
Förväntade mål (xG)0.870.35
82
Icke straffbar xG (npxG)0.870.35
82
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål226 Minuter per målN/AN/A

Gaurav Bora har gjort 1 mål i 4 matcher så här långt i Indian Super League 2026/2027 säsongen. 1 av de gjorda 1 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 0 mål på bortaplan. Totalt sett är Gaurav Bora's gjorda mål per 90 minuter 0.4. Dessutom är Gaurav Bora totala G/A (mål + assist) 1 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 0.4 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.35. Detta sätter Gaurav Boras npxG output till 0.87 vilket sätter dem i topp 82 percentile av Indian Super League spelare.

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna20.80
47
Skott på mål
2/ 2
0.80
74
Skott utanför mål
0/ 2
0.00
26
Målstolpen0 gånger0.00
91
Konverteringsfrekvens För Skott50.00%N/A
98
Skottprecision100.00%N/A
99
Skott Per Mål Gjorda2.00N/AN/A

Gaurav Bora har tagit 2 skott i 4 matcher hittills i Indian Super League 2026/2027 säsongen. Av 2 skotten var 2 skotten på mål och de andra 0 skotten var utanför mål. Det betyder att Gaurav Boras skottprecision är 100.00%. De gör ett mål för varje 2.00 skott de tar och tar 0.80 skott per 90 minuter på planen.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
78
Förväntade assists (xA)0.130.05
15
Passningar9236.64
53
Framgångsrika pass
66/ 92
26.28
44
Andel godkända pass71.74%N/A
17
Viktiga pass00.00
24
Krossboll00.00
33
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
60
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
60
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Gaurav Bora har inte assisterat till några mål under denna Indian Super League säsong.

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar00.00
27
Lyckade dribblingar00.00
46
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
46
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
78

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Gaurav Bora har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.

Gaurav Boras statistiska analys

Gaurav Bora är en Försvarare som har dykt upp i 4 matches denna säsong i Indian Super League spelat totalt 226 minuter. Gaurav Bora släpper in i genomsnitt 1.99 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 0%. Det betyder att Gaurav Bora har inte släppt in ett mål i 0 matcher av 4 som han har spelat i.

Gaurav Bora har gjort mål totalt av 1 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 2 på Churchill Brothers lagets skytteliga.

Minut för minut

gör mål varje 226 minuter

Inga assists

Inga bokningar

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 0 / 0 penalties
Missade 0 / 0 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : N/A
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

N/A / 98 Spelare

Mål insläppta rank

N/A / 46 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

2025/2026 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2025/2026

8

0

23

0

4
0

720'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

2.88
 Insläppta

0.5  Erhållna kort

2024/2025 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

15

0

18

4

1

0

1062'

Total 2024/2025

15

0

18

4

1
0

1062'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.53
 Insläppta

0.08  Erhållna kort

2023/2024 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2023/2024

5

0

1

2

1
0

192'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.47
 Insläppta

0.47  Erhållna kort

2022/2023 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

14

0

32

1

2

0

1073'

Total 2022/2023

14

0

32

1

2
0

1073'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

2.68
 Insläppta

0.17  Erhållna kort

2021/2022 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2021/2022

13

0

18

1

1
0

837'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.94
 Insläppta

0.11  Erhållna kort

2020/2021 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

18

0

34

1

4

0

1620'

Total 2020/2021

18

0

34

1

4
0

1620'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.89
 Insläppta

0.22  Erhållna kort

2019/2020 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2019/2020

10

0

15

2

4
0

791'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.71
 Insläppta

0.46  Erhållna kort

2018/2019 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

20

2

26

2

3

0

1756'

Total 2018/2019

20

2

26

2

3
0

1756'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.1 Mål

1.33
 Insläppta

0.15  Erhållna kort

2017/2018 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

7

0

2

2

0

0

136'

Total 2017/2018

7

0

2

2

0
0

136'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.32
 Insläppta

0  Erhållna kort

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
●Snart
●Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.