Semir Telalovic Portrait

Semir Telalovic Statistik

Position : Forward - Center framåt
Nationalitet : Germany
Tröjnummer : #9
Ålder (Födelsedag) : 26 (23/12/1999)
Längd : 187cm
Vikt : 78kg

2025/2026

2026/2027

2024/2025

2023/2024

2022/2023

2021/2022

2025/2026 och karriärstatistik- Semir Telalovic

5.69
Genomsnittlig rating i 2. BundesligaMål rank : 88 / 406 Spelare
Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

22

2

0

3

0

0

737'

1

1

0

1

0

0

90'

Total 2025/2026

23

3

0

4
0

0

827'

Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

24

3

0

4

0

0

894'

13

6

0

1

0

0

1006'

4

2

0

1

0

0

357'

3

2

0

2

0

0

182'

Total 2025/2026

56

24

1

8
0

0

3505'

Ovan är karriärstatistiken för Semir Telalovic. Semir Telalovic har spelat totalt 56 matcher, gjort 24 mål och ackumulerat 0 assist. Semir Telalovic har spelat flest antal matcher i 2. Bundesliga med 56 framträdanden i Tyskland. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i 2. Bundesliga

0.24Mål per 90
2 Mål totalt
81 Percentil
0.00Assists per 90
0 Assists totalt
35 Percentil
0.24M+A per 90
2 målbidrag totalt
64 Percentil
0.41xG Per 90'
3.40 Förväntade mål
89 Percentil
0.06xA per 90
0.47 Förväntade assists
8 Percentil
0.37Kort per 90
3 Kort totalt
84 Percentil

Semir Telalovic statistik - detaljerad

2. Bundesliga statistik för Semir Telalovic

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade22N/A
43
minuter73734 minuter per match
18
Påbörjade matcher8N/A
22
Matcher med utbyte14N/AN/A
Matcher med ersättning8N/AN/A

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda20.24
81
Inblandning i mål20.24
64
Mål hemma20.5
91
Mål borta00
54
Förväntade mål (xG)3.400.41
89
Icke straffbar xG (npxG)3.400.41
92
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål369 Minuter per målN/AN/A

Semir Telalovic har gjort 2 mål i 22 matcher så här långt i 2. Bundesliga 2025/2026 säsongen. 2 av de gjorda 2 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 0 mål på bortaplan. Totalt sett är Semir Telalovic's gjorda mål per 90 minuter 0.24. Dessutom är Semir Telalovic totala G/A (mål + assist) 2 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 0.24 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.41. Detta sätter Semir Telalovics npxG output till 3.40 vilket sätter dem i topp 92 percentile av 2. Bundesliga spelare.

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna303.60
98
Skott på mål
8/ 30
0.96
88
Skott utanför mål
22/ 30
2.64
99
Målstolpen0 gånger0.00
65
Konverteringsfrekvens För Skott6.67%N/A
50
Skottprecision26.67%N/A
40
Skott Per Mål Gjorda15.00N/AN/A

Semir Telalovic har tagit 30 skott i 22 matcher hittills i 2. Bundesliga 2025/2026 säsongen. Av 30 skotten var 8 skotten på mål och de andra 22 skotten var utanför mål. Det betyder att Semir Telalovics skottprecision är 26.67%. De gör ett mål för varje 15.00 skott de tar och tar 3.60 skott per 90 minuter på planen.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
35
Förväntade assists (xA)0.470.06
8
Passningar15818.99
11
Framgångsrika pass
106/ 158
12.74
11
Andel godkända pass67.09%N/A
12
Viktiga pass80.96
60
Krossboll30.36
29
Framgångsrika krossboll
2/ 3
0.24
53
Genomförandegrad för krossboll66.67%N/A
98
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Semir Telalovic har inte assisterat till några mål under denna 2. Bundesliga säsong.

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar192.28
80
Lyckade dribblingar91.08
79
Dribblingens framgångsgrad47.37%N/A
49
Fördrivna182.16
2
Offsides30.36
82

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort3N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort30.37
84
Minuter per bokning246 min' / kortN/A
26
Kort över 0,5314%
55
Foul begångna131.56
72
Foulade mot131.56
78

Semir Telalovic har fått 3 gula kort och 0 röda kort i 22 matcher hittills i 2. Bundesliga 2025/2026 säsongen. De begår 1.56 fouls per 90 minuter.

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta101.22
63
Minuter per insläppt mål74 Min'N/A
63
Hålla nollan15%
3
Tacklingar40.48
10
Interceptioner00.00
7
Dueller på marken16619.95
99
Vunna dueller på marken556.61
87
Vunna dueller i luften303.60
91
Dribblad förbi20.24
87
Fullträffar60.72
16
Blockerade skott30.36
63
Straffar borta00.00
99

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Semir Telalovic har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.

DFB Pokal statistik för Semir Telalovic

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade1N/A
0
minuter9090 minuter per match
0
Påbörjade matcher1N/A
1
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda11
98
Inblandning i mål11
95
Mål hemma00
86
Mål borta11
99
Förväntade mål (xG)0.930.70
96
Icke straffbar xG (npxG)0.230.17
71
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål90 Minuter per målN/AN/A

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna43.00
93
Skott på mål
2/ 4
1.50
94
Skott utanför mål
2/ 4
1.50
87
Målstolpen0 gånger0.00
90
Konverteringsfrekvens För Skott25.00%N/A
89
Skottprecision50.00%N/A
82
Skott Per Mål Gjorda4.00N/AN/A

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
66
Förväntade assists (xA)0.020.01
1
Passningar139.75
1
Framgångsrika pass
10/ 13
7.50
2
Andel godkända pass76.92%N/A
30
Viktiga pass00.00
24
Krossboll00.00
30
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
66
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
66
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar43.00
91
Lyckade dribblingar00.00
39
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
39
Fördrivna21.50
17
Offsides00.00
72

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort1N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort11
99
Minuter per bokning90 min' / kortN/A
51
Kort över 0,51100%
99
Foul begångna21.50
80
Foulade mot10.75
46

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta22
4
Minuter per insläppt mål45 Min'N/A
11
Hålla nollan00%
14
Tacklingar10.75
28
Interceptioner00.00
29
Dueller på marken1410.50
73
Vunna dueller på marken43.00
33
Vunna dueller i luften21.50
66
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar10.75
25
Blockerade skott00.00
48
Straffar borta00.00
99

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Semir Telalovics statistiska analys

Semir Telalovic är en Forward som har dykt upp i 22 matches denna säsong i 2. Bundesliga spelat totalt 737 minuter. Semir Telalovic gör i genomsnitt 0.24 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Denna anfallsprestation placerar honom för närvarande på 88 av 406 spelare i 2. Bundesliga som har spelat minst 3 matcher.

Han har gjort mål totalt av 2 mål hittills under säsongen i ligan, vilket placerar honom 92. Bundesliga lagets topp skytteliga.

Minut för minut

gör mål varje 369 minuter

Inga assists

Inga bokningar

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 0 / 0 penalties
Missade 0 / 0 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : N/A
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

88 / 406 Spelare

Assist rank

351 / 406 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

2026/2027 Säsong
Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

4

2

0

1

0

0

357'

1

1

0

1

0

0

80'

Total 2026/2027

5

3

0

2
0

0

437'

Mål / 90 min

Assister / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.5 Mål

0  Assister

0.25  Erhållna kort

2024/2025 Säsong
Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

2

1

0

1

0

0

157'

1

0

0

0

0

0

12'

Total 2024/2025

4

1

0

1
0

0

229'

Mål / 90 min

Assister / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.57 Mål

0  Assister

0.57  Erhållna kort

2023/2024 Säsong
Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

Total 2023/2024

6

6

1

0
0

0

403'

Mål / 90 min

Assister / 90 min

Erhållna kort / 90 min

2.09 Mål

0  Assister

0  Erhållna kort

2022/2023 Säsong
Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

Total 2022/2023

4

2

0

0
0

0

333'

Mål / 90 min

Assister / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.54 Mål

0  Assister

0  Erhållna kort

2021/2022 Säsong
Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

Total 2021/2022

15

9

0

1
0

0

1336'

Mål / 90 min

Assister / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.43 Mål

0  Assister

0.14  Erhållna kort

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
Snart
Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.