
Florian Valot Statistik
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
Mer
2018
2017
2016
Ovan är karriärstatistiken för Florian Valot. Florian Valot har spelat totalt 268 matcher, gjort 34 mål och ackumulerat 32 assist. Florian Valot har spelat flest antal matcher i USL Championship med 268 framträdanden i USA. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.
Statistik per 90 minuter i USL Championship
USL Championship statistik för Florian Valot
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 18 | N/A | 59 |
| minuter | 1268 | 70 minuter per match | 61 |
| Påbörjade matcher | 13 | N/A | 54 |
| Matcher med utbyte | 5 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 1 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 3 | 0.21 | 78 |
| Inblandning i mål | 3 | 0.21 | 60 |
| Mål hemma | 2 | 0.25 | 81 |
| Mål borta | 1 | 0.16 | 73 |
| Förväntade mål (xG) | 3.22 | 0.23 | 75 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 3.22 | 0.23 | 76 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 423 Minuter per mål | N/A | N/A |
Florian Valot har gjort 3 mål i 18 matcher så här långt i USL Championship 2026 säsongen. 2 av de gjorda 3 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 1 mål på bortaplan. Totalt sett är Florian Valot's gjorda mål per 90 minuter 0.21. Dessutom är Florian Valot totala G/A (mål + assist) 3 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 0.21 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.23. Detta sätter Florian Valots npxG output till 3.22 vilket sätter dem i topp 76 percentile av USL Championship spelare.
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 18 | 1.28 | 64 |
| Skott på mål | 7/ 18 | 0.50 | 71 |
| Skott utanför mål | 11/ 18 | 0.78 | 60 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 74 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 16.67% | N/A | 83 |
| Skottprecision | 38.89% | N/A | 74 |
| Skott Per Mål Gjorda | 6.00 | N/A | N/A |
Florian Valot har tagit 18 skott i 18 matcher hittills i USL Championship 2026 säsongen. Av 18 skotten var 7 skotten på mål och de andra 11 skotten var utanför mål. Det betyder att Florian Valots skottprecision är 38.89%. De gör ett mål för varje 6.00 skott de tar och tar 1.28 skott per 90 minuter på planen.
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 48 |
| Förväntade assists (xA) | 2.36 | 0.17 | 72 |
| Passningar | 834 | 59.20 | 96 |
| Framgångsrika pass | 690/ 834 | 48.97 | 95 |
| Andel godkända pass | 82.73% | N/A | 66 |
| Viktiga pass | 29 | 2.06 | 97 |
| Krossboll | 65 | 4.61 | 91 |
| Framgångsrika krossboll | 13/ 65 | 0.92 | 85 |
| Genomförandegrad för krossboll | 20.00% | N/A | 45 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Florian Valot har inte assisterat till några mål under denna USL Championship säsong.
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 17 | 1.21 | 67 |
| Lyckade dribblingar | 7 | 0.50 | 64 |
| Dribblingens framgångsgrad | 41.18% | N/A | 48 |
| Fördrivna | 8 | 0.57 | 43 |
| Offsides | 2 | 0.14 | 67 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 3 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 3 | 0.21 | 57 |
| Minuter per bokning | 423 min' / kort | N/A | 62 |
| Kort över 0,5 | 3 | 17% | 62 |
| Foul begångna | 14 | 0.99 | 38 |
| Foulade mot | 28 | 1.99 | 86 |
Florian Valot har fått 3 gula kort och 0 röda kort i 18 matcher hittills i USL Championship 2026 säsongen. De begår 0.99 fouls per 90 minuter.
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 16 | 1.14 | 55 |
| Minuter per insläppt mål | 79 Min' | N/A | 55 |
| Hålla nollan | 3 | 17% | 22 |
| Tacklingar | 22 | 1.56 | 74 |
| Interceptioner | 16 | 1.14 | 80 |
| Dueller på marken | 125 | 8.87 | 57 |
| Vunna dueller på marken | 76 | 5.39 | 78 |
| Vunna dueller i luften | 20 | 1.42 | 64 |
| Dribblad förbi | 8 | 0.57 | 34 |
| Fullträffar | 10 | 0.71 | 26 |
| Blockerade skott | 1 | 0.07 | 33 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | 100% |
| Vunna straffar | 0 | 1 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 1 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Florian Valot har tagit 1 straffsparkar så här långt i sin karriär. Av dessa gjorde Florian Valot 1 pennor medan han missade 0. Den totala straffomvandlingsfrekvensen för Florian Valot är 100%.
USL Cup statistik för Florian Valot
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 3 | N/A | 0 |
| minuter | 209 | 70 minuter per match | 0 |
| Påbörjade matcher | 3 | N/A | 42 |
| Matcher med utbyte | 0 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 2 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 | 71 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 | 54 |
| Mål hemma | 0 | 0 | 79 |
| Mål borta | 0 | 0 | 84 |
| Förväntade mål (xG) | 0.43 | 0.19 | 77 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 0.43 | 0.19 | 77 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A | N/A |
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 4 | 1.72 | 84 |
| Skott på mål | 2/ 4 | 0.86 | 95 |
| Skott utanför mål | 2/ 4 | 0.86 | 68 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 95 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 0.00% | N/A | 75 |
| Skottprecision | 50.00% | N/A | 91 |
| Skott Per Mål Gjorda | 0.00 | N/A | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 75 |
| Förväntade assists (xA) | 0.32 | 0.14 | 69 |
| Passningar | 124 | 53.40 | 89 |
| Framgångsrika pass | 105/ 124 | 45.22 | 85 |
| Andel godkända pass | 84.68% | N/A | 64 |
| Viktiga pass | 2 | 0.86 | 76 |
| Krossboll | 4 | 1.72 | 77 |
| Framgångsrika krossboll | 1/ 4 | 0.43 | 72 |
| Genomförandegrad för krossboll | 25.00% | N/A | 68 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 1 | 0.43 | 53 |
| Lyckade dribblingar | 1 | 0.43 | 73 |
| Dribblingens framgångsgrad | 100.00% | N/A | 99 |
| Fördrivna | 1 | 0.43 | 39 |
| Offsides | 0 | 0.00 | 73 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 1 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 1 | 0.43 | 86 |
| Minuter per bokning | 209 min' / kort | N/A | 71 |
| Kort över 0,5 | 1 | 33% | 89 |
| Foul begångna | 2 | 0.86 | 46 |
| Foulade mot | 3 | 1.29 | 74 |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 1 | 0.43 | 86 |
| Minuter per insläppt mål | 209 Min' | N/A | 87 |
| Hålla nollan | 1 | 33% | 57 |
| Tacklingar | 4 | 1.72 | 83 |
| Interceptioner | 5 | 2.15 | 97 |
| Dueller på marken | 14 | 6.03 | 38 |
| Vunna dueller på marken | 9 | 3.88 | 63 |
| Vunna dueller i luften | 1 | 0.43 | 30 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Fullträffar | 1 | 0.43 | 17 |
| Blockerade skott | 0 | 0.00 | 49 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | 100% |
| Vunna straffar | 0 | 1 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 1 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Florian Valot är en Forward som har dykt upp i 18 matches denna säsong i USL Championship spelat totalt 1268 minuter. Florian Valot gör i genomsnitt 0.21 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Denna anfallsprestation placerar honom för närvarande på 110 av 481 spelare i USL Championship som har spelat minst 3 matcher.
Han har gjort mål totalt av 3 mål hittills under säsongen i ligan, vilket placerar honom 3 på USL Championship lagets topp skytteliga.
Minut för minut
gör mål varje 423 minuter
Inga assists
Inga bokningar
Straffrekord (karriär)
Rank efter output (Nuvarande liga)
Mål rank
Assist rank
2025 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.07 Mål
0.27 Assister
0.03 Erhållna kort
2024 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.13 Mål
0.16 Assister
0.07 Erhållna kort
2023 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.09 Mål
0.14 Assister
0.14 Erhållna kort
2022 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.16 Mål
0.26 Assister
0.16 Erhållna kort
2021 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0.43 Erhållna kort
2020 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.11 Mål
0.11 Assister
0.06 Erhållna kort
2019 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0.72 Assister
0 Erhållna kort
2018 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.23 Mål
0.31 Assister
0.08 Erhållna kort
2017 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.36 Mål
0.25 Assister
0.07 Erhållna kort
2016 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.21 Mål
0 Assister
0.14 Erhållna kort