
Lewis Walker Statistik
2026/2027
2025/2026
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
Mer
2018/2019
2017/2018
2016/2017
Ovan är karriärstatistiken för Lewis Walker. Lewis Walker har spelat totalt 198 matcher, gjort 35 mål och ackumulerat 5 assist. Lewis Walker har spelat flest antal matcher i National League med 198 framträdanden i England. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.
Statistik per 90 minuter i National League
National League statistik för Lewis Walker
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 14 | N/A | 72 |
| minuter | 1148 | 82 minuter per match | 77 |
| Påbörjade matcher | 13 | N/A | 80 |
| Matcher med utbyte | 1 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 3 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 7 | 0.55 | 95 |
| Inblandning i mål | 9 | 0.71 | 94 |
| Mål hemma | 2 | 0.32 | 81 |
| Mål borta | 5 | 0.77 | 97 |
| Förväntade mål (xG) | 6.43 | 0.50 | 94 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 6.43 | 0.50 | 96 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 1 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 164 Minuter per mål | N/A | N/A |
Lewis Walker har gjort 7 mål i 14 matcher så här långt i National League 2026/2027 säsongen. 2 av de gjorda 7 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 5 mål på bortaplan. Totalt sett är Lewis Walker's gjorda mål per 90 minuter 0.55. Dessutom är Lewis Walker totala G/A (mål + assist) 9 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 0.71 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.50. Detta sätter Lewis Walkers npxG output till 6.43 vilket sätter dem i topp 96 percentile av National League spelare.
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 29 | 2.27 | 87 |
| Skott på mål | 12/ 29 | 0.94 | 86 |
| Skott utanför mål | 17/ 29 | 1.33 | 87 |
| Målstolpen | 1 gånger | 0.08 | 90 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 24.14% | N/A | 85 |
| Skottprecision | 41.38% | N/A | 66 |
| Skott Per Mål Gjorda | 4.14 | N/A | N/A |
Lewis Walker har tagit 29 skott i 14 matcher hittills i National League 2026/2027 säsongen. Av 29 skotten var 12 skotten på mål och de andra 17 skotten var utanför mål. Det betyder att Lewis Walkers skottprecision är 41.38%. De gör ett mål för varje 4.14 skott de tar och tar 2.27 skott per 90 minuter på planen.
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 2 | 0.16 | 77 |
| Förväntade assists (xA) | 1.62 | 0.13 | 62 |
| Passningar | 189 | 14.82 | 9 |
| Framgångsrika pass | 132/ 189 | 10.35 | 10 |
| Andel godkända pass | 69.84% | N/A | 28 |
| Viktiga pass | 5 | 0.39 | 42 |
| Krossboll | 9 | 0.71 | 47 |
| Framgångsrika krossboll | 4/ 9 | 0.31 | 58 |
| Genomförandegrad för krossboll | 44.44% | N/A | 82 |
| Minuter per assist | 574 Minuter per assist | N/A | N/A |
Lewis Walker har assisterat till 2 assists i 14 matcher så här långt i National League 2026/2027 säsongen. Om vi tittar på deras passningsspel så passar Lewis Walker bollen ungefär 14.82 gånger under en match med en passningsfrekvens på 69.84. de spelar också 0.39 nyckelpassningar varje match vilket leder till betydande målchanser. Totalt sett är Lewis Walkers xA (Expected Assists) output 0.13 per 90 minuter. Denna statistik placerar dem över 62 procent av spelarna i National League.
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 4 | 0.31 | 34 |
| Lyckade dribblingar | 3 | 0.24 | 40 |
| Dribblingens framgångsgrad | 75.00% | N/A | 70 |
| Fördrivna | 13 | 1.02 | 18 |
| Offsides | 8 | 0.63 | 93 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 5 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 5 | 0.39 | 88 |
| Minuter per bokning | 230 min' / kort | N/A | 39 |
| Kort över 0,5 | 5 | 36% | 95 |
| Foul begångna | 28 | 2.20 | 94 |
| Foulade mot | 27 | 2.12 | 94 |
Lewis Walker har fått 5 gula kort och 0 röda kort i 14 matcher hittills i National League 2026/2027 säsongen. De begår 2.20 fouls per 90 minuter.
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 11 | 0.86 | 94 |
| Minuter per insläppt mål | 104 Min' | N/A | 94 |
| Hålla nollan | 5 | 36% | 95 |
| Tacklingar | 3 | 0.24 | 84 |
| Interceptioner | 10 | 0.78 | 37 |
| Dueller på marken | 297 | 23.28 | 98 |
| Vunna dueller på marken | 137 | 10.74 | 97 |
| Vunna dueller i luften | 76 | 5.96 | 98 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Fullträffar | 12 | 0.94 | 31 |
| Blockerade skott | 1 | 0.08 | 33 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | 100% |
| Vunna straffar | 0 | 1 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 1 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Lewis Walker har tagit 1 straffsparkar så här långt i sin karriär. Av dessa gjorde Lewis Walker 1 pennor medan han missade 0. Den totala straffomvandlingsfrekvensen för Lewis Walker är 100%.
Lewis Walker är en Forward som har dykt upp i 14 matches denna säsong i National League spelat totalt 1148 minuter. Lewis Walker gör i genomsnitt 0.55 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Denna anfallsprestation placerar honom för närvarande på 29 av 433 spelare i National League som har spelat minst 3 matcher.
Han har gjort mål totalt av 7 mål hittills under säsongen i ligan, vilket placerar honom 1 på National League lagets topp skytteliga.
Minut för minut
gör mål varje 164 minuter
Assister varje 574 minuter
Erhållit kort varje230 minuter
Straffrekord (karriär)
Rank efter output (Nuvarande liga)
Mål rank
Assist rank
2025/2026 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.38 Mål
0.04 Assister
0.19 Erhållna kort
2024/2025 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.24 Mål
0.1 Assister
0.24 Erhållna kort
2023/2024 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.34 Mål
0 Assister
0.34 Erhållna kort
2022/2023 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0.16 Erhållna kort
2022 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort
2020/2021 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.36 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort
2019/2020 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0.12 Erhållna kort
2018/2019 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort
2017/2018 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.28 Mål
0.28 Assister
0.14 Erhållna kort
2016/2017 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort