Ben Crompton Statistik
2025/2026
2026/2027
2024/2025
2023/2024
2022/2023
Ovan är karriärstatistiken för Ben Crompton. Ben Crompton har spelat totalt 50 matcher, gjort 5 mål och ackumulerat 0 assist. Ben Crompton har spelat flest antal matcher i Premier League 2 Division One U23 med 50 framträdanden i England. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.
Statistik per 90 minuter i Mästerskap
Mästerskap statistik för Ben Crompton
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 12 | N/A | 16 |
| minuter | 656 | 55 minuter per match | 16 |
| Årslön | €49,920 | N/A | 67 |
| Påbörjade matcher | 8 | N/A | 24 |
| Matcher med utbyte | 4 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 1 | N/A | N/A |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 16 | 2.2 | 1 |
| Minuter per insläppt mål | 41 Min' | N/A | 1 |
| Hålla nollan | 2 | 17% | 6 |
| Tacklingar | 1 | 0.16 | 88 |
| Interceptioner | 3 | 0.48 | 85 |
| Dueller på marken | 18 | 2.86 | 57 |
| Vunna dueller på marken | 6 | 0.95 | 53 |
| Vunna dueller i luften | 2 | 0.32 | 60 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Fullträffar | 4 | 0.64 | 88 |
| Blockerade skott | 0 | 0.00 | 65 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Som försvarare har Ben Crompton släppt in 16 mål och hållit 2 clean sheets i 12 matcher i Mästerskap 2025/2026 säsongen. Det betyder att när Ben Crompton är på planen släpper deras lag in ett mål var 41 minut. Dessutom har de gjort 0.16 tackles och 0.48 interceptions för varje 90 minuter de varit på planen. Ben Crompton samlar också på sig ungefär 0.64 clearances på samma gång.
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 2 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 2 | 0.27 | 72 |
| Minuter per bokning | 328 min' / kort | N/A | 42 |
| Kort över 0,5 | 2 | 17% | 67 |
| Foul begångna | 4 | 0.64 | 40 |
| Foulade mot | 3 | 0.48 | 33 |
Ben Crompton har fått 2 gula kort och 0 röda kort i 12 matcher hittills i Mästerskap 2025/2026 säsongen. De begår 0.64 fouls per 90 minuter.
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 | 39 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 | 26 |
| Mål hemma | 0 | 0 | 56 |
| Mål borta | 0 | 0 | 56 |
| Förväntade mål (xG) | 0.00 | 0.00 | 26 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 0.00 | 0.00 | 27 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A | N/A |
Ben Crompton har inte gjort några mål så här långt i Mästerskap 2025/2026 säsongen. Vi får se hur de presterar i de kommande matcherna.
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 0 | 0.00 | 37 |
| Skott på mål | 0/ 0 | 0.00 | 56 |
| Skott utanför mål | 0/ 0 | 0.00 | 42 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 94 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 0.00% | N/A | 55 |
| Skottprecision | 0.00% | N/A | 56 |
| Skott Per Mål Gjorda | 0.00 | N/A | N/A |
Ben Crompton har inte tagit några skott i Mästerskap 2025/2026 säsongen ännu.
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 43 |
| Förväntade assists (xA) | 0.13 | 0.02 | 40 |
| Passningar | 47 | 7.47 | 67 |
| Framgångsrika pass | 40/ 47 | 6.36 | 76 |
| Andel godkända pass | 85.11% | N/A | 93 |
| Viktiga pass | 1 | 0.16 | 79 |
| Krossboll | 3 | 0.48 | 81 |
| Framgångsrika krossboll | 2/ 3 | 0.32 | 95 |
| Genomförandegrad för krossboll | 66.67% | N/A | 95 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Ben Crompton har inte assisterat till några mål under denna Mästerskap säsong.
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 1 | 0.16 | 57 |
| Lyckade dribblingar | 1 | 0.16 | 66 |
| Dribblingens framgångsgrad | 100.00% | N/A | 99 |
| Fördrivna | 1 | 0.16 | 24 |
| Offsides | 0 | 0.00 | 76 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Ben Crompton har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.
Skotska Ligacupen statistik för Ben Crompton
| Övergripande | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Matcher Spelade | 4 | N/A |
| minuter | 283 | 71 minuter per match |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. |
|---|---|---|
| Mål Insläppta | 3 | 0.95 |
| Minuter per insläppt mål | 94 Min' | N/A |
| Hålla nollan | 2 | 50% |
Som försvarare har Ben Crompton släppt in 16 mål och hållit 2 clean sheets i 4 matcher i Mästerskap 2025/2026 säsongen. Det betyder att när Ben Crompton är på planen släpper deras lag in ett mål var 94 minut.
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 |
| Inblandning i mål | 1 | 0.32 |
| Mål hemma | 0 | 0 |
| Mål borta | 0 | 0 |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Assister | 1 | 0.32 |
| Minuter per assist | 283 Minuter per assist | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Dribblingar | Ej registrerad | N/A |
| Lyckade dribblingar | N/A | N/A |
| Dribblingens framgångsgrad | N/A | N/A |
| Offsides | N/A | N/A |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Challenge Cup statistik för Ben Crompton
| Övergripande | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Matcher Spelade | 1 | N/A |
| minuter | 60 | 60 minuter per match |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. |
|---|---|---|
| Mål Insläppta | 0 | 0 |
| Minuter per insläppt mål | 0 Min' | N/A |
| Hålla nollan | 1 | 100% |
Som försvarare har Ben Crompton släppt in 16 mål och hållit 2 clean sheets i 1 matcher i Mästerskap 2025/2026 säsongen. Det betyder att när Ben Crompton är på planen släpper deras lag in ett mål var 0 minut.
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 |
| Mål hemma | 0 | 0 |
| Mål borta | 0 | 0 |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Dribblingar | Ej registrerad | N/A |
| Lyckade dribblingar | N/A | N/A |
| Dribblingens framgångsgrad | N/A | N/A |
| Offsides | N/A | N/A |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Skotska Cupen statistik för Ben Crompton
| Övergripande | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Matcher Spelade | 1 | N/A |
| minuter | 90 | 90 minuter per match |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. |
|---|---|---|
| Mål Insläppta | 0 | 0 |
| Minuter per insläppt mål | 0 Min' | N/A |
| Hålla nollan | 1 | 100% |
Som försvarare har Ben Crompton släppt in 16 mål och hållit 2 clean sheets i 1 matcher i Mästerskap 2025/2026 säsongen. Det betyder att när Ben Crompton är på planen släpper deras lag in ett mål var 0 minut.
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 |
| Mål hemma | 0 | 0 |
| Mål borta | 0 | 0 |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Dribblingar | Ej registrerad | N/A |
| Lyckade dribblingar | N/A | N/A |
| Dribblingens framgångsgrad | N/A | N/A |
| Offsides | N/A | N/A |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Ben Crompton är en Försvarare som har dykt upp i 12 matches denna säsong i Mästerskap spelat totalt 656 minuter. Ben Crompton släpper in i genomsnitt 2.2 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 17%. Det betyder att Ben Crompton har inte släppt in ett mål i 2 matcher av 12 som han har spelat i.
Ben Crompton har gjort mål totalt av 0 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 27 på Ross County lagets skytteliga.
Minut för minut
Gör mål var N/A minut (inga mål)
Inga assists
Inga bokningar
Straffrekord (karriär)
Rank efter output (Nuvarande liga)
Mål rank
Mål insläppta rank
2026/2027 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
2.22
Insläppta
0.44 Erhållna kort
2024/2025 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
1
Insläppta
0 Erhållna kort
2023/2024 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
1.15
Insläppta
0.38 Erhållna kort
2023 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0.5 Mål
1.75
Insläppta
0.25 Erhållna kort