
Alexandro Craninx Statistik
2026
2025
2022/2023
2021
2020
2019
2017/2018
2016/2017
Mer
2015/2016
2013/2014
Ovan är karriärstatistiken för Alexandro Craninx. Alexandro Craninx har spelat totalt 96 matcher, gjort 0 mål och ackumulerat 1 assist. Alexandro Craninx har spelat flest antal matcher i Veikkausliiga med 96 framträdanden i Finland. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.
Statistik per 90 minuter i Veikkausliiga
Veikkausliiga statistik för Alexandro Craninx
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 4 | N/A | 14 |
| minuter | 360 | 90 minuter per match | 35 |
| Påbörjade matcher | 3 | N/A | 29 |
| Matcher med utbyte | 0 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 0 | N/A | N/A |
Statistik för målvakter
| Målvaktning | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skjutna skott | 10 | 3.33 | 95 |
| Räddningar | 8 | 2.67 | 53 |
| Räddning | 8 Räddningar / 10 Skott | 80.00% | 93 |
| Slag | 8 | 2.67 | 99 |
Som målvakt har Alexandro Craninx släppt in 1 mål och hållit 2 nollan i 4 matcher i Veikkausliiga 2026 säsongen. Det betyder att när Alexandro Craninx står i mål, släpper laget in ett mål var 360 minut. Alexandro Craninx statistik över insläppta mål per 90 minuter är 0.25.
När det gäller rå målvaktsspel har de räddat 8 av de 10 skott de mött - vilket innebär att Alexandro Craninx:s räddningsprocent är 80.00%.
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 1 | 0.25 | 99 |
| Minuter per insläppt mål | 360 Min' | N/A | 99 |
| Hålla nollan | 2 | 50% | 98 |
| Tacklingar | 0 | 0.00 | 10 |
| Interceptioner | 0 | 0.00 | 23 |
| Dueller på marken | 0 | 0.00 | 3 |
| Vunna dueller på marken | 0 | 0.00 | 3 |
| Vunna dueller i luften | 0 | 0.00 | 16 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Fullträffar | 10 | 3.33 | 79 |
| Blockerade skott | 0 | 0.00 | 44 |
| Straffar borta | 1 | 0.33 | 1 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 1 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 1 | 0.25 | 73 |
| Minuter per bokning | 360 min' / kort | N/A | 80 |
| Kort över 0,5 | 1 | 25% | 83 |
| Foul begångna | 1 | 0.33 | 14 |
| Foulade mot | 0 | 0.00 | 10 |
Alexandro Craninx har fått 1 gula kort och 0 röda kort i 4 matcher hittills i Veikkausliiga 2026 säsongen. De begår 0.33 fouls per 90 minuter.
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 | 67 |
| Inblandning i mål | 1 | 0.25 | 74 |
| Mål hemma | 0 | 0 | 77 |
| Mål borta | 0 | 0 | 84 |
| Förväntade mål (xG) | 0.00 | 0.00 | 17 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 0.00 | 0.00 | 17 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A | N/A |
Alexandro Craninx har inte gjort några mål så här långt i Veikkausliiga 2026 säsongen. Vi får se hur de presterar i de kommande matcherna.
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 0 | 0.00 | 17 |
| Skott på mål | 0/ 0 | 0.00 | 38 |
| Skott utanför mål | 0/ 0 | 0.00 | 21 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 99 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 0.00% | N/A | 67 |
| Skottprecision | 0.00% | N/A | 38 |
| Skott Per Mål Gjorda | 0.00 | N/A | N/A |
Alexandro Craninx har inte tagit några skott i Veikkausliiga 2026 säsongen ännu.
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 1 | 0.25 | 90 |
| Förväntade assists (xA) | 0.70 | 0.23 | 84 |
| Passningar | 96 | 32.00 | 40 |
| Framgångsrika pass | 40/ 96 | 13.33 | 12 |
| Andel godkända pass | 41.67% | N/A | 1 |
| Viktiga pass | 1 | 0.33 | 31 |
| Krossboll | 0 | 0.00 | 49 |
| Framgångsrika krossboll | 0/ 0 | 0.00 | 48 |
| Genomförandegrad för krossboll | 0.00% | N/A | 49 |
| Minuter per assist | 360 Minuter per assist | N/A | N/A |
Alexandro Craninx har assisterat till 1 assists i 4 matcher så här långt i Veikkausliiga 2026 säsongen. Om vi tittar på deras passningsspel så passar Alexandro Craninx bollen ungefär 32.00 gånger under en match med en passningsfrekvens på 41.67. de spelar också 0.33 nyckelpassningar varje match vilket leder till betydande målchanser. Totalt sett är Alexandro Craninxs xA (Expected Assists) output 0.23 per 90 minuter. Denna statistik placerar dem över 84 procent av spelarna i Veikkausliiga.
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 0 | 0.00 | 99 |
| Lyckade dribblingar | 0 | 0.00 | 99 |
| Dribblingens framgångsgrad | 0.00% | N/A | 99 |
| Fördrivna | 0 | 0.00 | 99 |
| Offsides | 0 | 0.00 | 59 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Alexandro Craninx har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.
League Cup statistik för Alexandro Craninx
| Övergripande | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Matcher Spelade | 3 | N/A |
| minuter | 270 | 90 minuter per match |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. |
|---|---|---|
| Mål Insläppta | 5 | 1.67 |
| Minuter per insläppt mål | 54 Min' | N/A |
| Hålla nollan | 1 | 33% |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 |
| Mål hemma | 0 | 0 |
| Mål borta | 0 | 0 |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Dribblingar | Ej registrerad | N/A |
| Lyckade dribblingar | N/A | N/A |
| Dribblingens framgångsgrad | N/A | N/A |
| Offsides | N/A | N/A |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Alexandro Craninx är en Målvakt som har dykt upp i 4 matches denna säsong i Veikkausliiga spelat totalt 360 minuter. Alexandro Craninx släpper in i genomsnitt 0.25 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 50%. Det betyder att Alexandro Craninx har inte släppt in ett mål i 2 matcher av 4 som han har spelat i.
Alexandro Craninx har gjort mål totalt av 0 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 19 på Gnistan lagets skytteliga.
Minut för minut
Gör mål var N/A minut (inga mål)
Assister varje 360 minuter
Erhållit kort varje360 minuter
Straffrekord (karriär)
Rank efter output (Nuvarande liga)
Mål rank
Mål insläppta rank
2025 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
1.81
Insläppta
0.25 Erhållna kort
2022/2023 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
1.5
Insläppta
0 Erhållna kort
2021 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
3
Insläppta
0 Erhållna kort
2020 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
1.33
Insläppta
0 Erhållna kort
2019 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
0.93
Insläppta
0 Erhållna kort
2017/2018 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
2.5
Insläppta
0 Erhållna kort
2016/2017 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
1
Insläppta
0 Erhållna kort
2015/2016 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
2
Insläppta
0 Erhållna kort
2014 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
1.54
Insläppta
0 Erhållna kort