Snitt Totala Mål - Norge 3. Division Group 4

Mål
- Statistik i denna kategori :
- Snitt Totala Mål -
- Mål Gjorda -
- Mål Insläppta -
- Hålla nollan -
- Båda lagen gör mål -
- Misslyckades att göra mål -
- xG (Förväntade Mål)
Snitt Totala Mål - 3. Division Group 4
| # | Team | MP | Totala Mål | S | Hem | Borta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Hinna | 17 | 82 | 4.82 / match | 4.50 | 5.11 |
| 2 | ![]() | Haugesund II | 17 | 80 | 4.71 / match | 4.63 | 4.78 |
| 3 | ![]() | Stabæk II | 17 | 78 | 4.59 / match | 4.44 | 4.75 |
| 4 | ![]() | Staal Jørpeland | 17 | 77 | 4.53 / match | 4.56 | 4.50 |
| 5 | ![]() | Mandalskameratene | 17 | 72 | 4.24 / match | 3.11 | 5.50 |
| 6 | ![]() | Åkra | 17 | 71 | 4.18 / match | 4.50 | 3.89 |
| 7 | ![]() | Odd II | 17 | 69 | 4.06 / match | 4.25 | 3.89 |
| 8 | ![]() | Brodd | 17 | 68 | 4.00 / match | 4.22 | 3.75 |
| 9 | ![]() | Madla | 17 | 68 | 4.00 / match | 3.89 | 4.13 |
| 10 | ![]() | Flekkerøy | 17 | 67 | 3.94 / match | 3.88 | 4.00 |
| 11 | ![]() | Viking II | 17 | 66 | 3.88 / match | 4.50 | 3.33 |
| 12 | ![]() | Vindbjart | 17 | 64 | 3.76 / match | 4.13 | 3.44 |
| 13 | ![]() | Varhaug | 17 | 55 | 3.24 / match | 3.22 | 3.25 |
| 14 | ![]() | Vag FK | 17 | 53 | 3.12 / match | 3.44 | 2.75 |
Hem / Snitt Totala Mål (3. Division Group 4)
| # | Team | MP | Hem Totala Mål | Hem S | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Haugesund II | 8 | 37 | 4.63 / match |
| 2 | ![]() | Staal Jørpeland | 9 | 41 | 4.56 / match |
| 3 | ![]() | Hinna | 8 | 36 | 4.50 / match |
| 4 | ![]() | Åkra | 8 | 36 | 4.50 / match |
| 5 | ![]() | Viking II | 8 | 36 | 4.50 / match |
| 6 | ![]() | Stabæk II | 9 | 40 | 4.44 / match |
| 7 | ![]() | Odd II | 8 | 34 | 4.25 / match |
| 8 | ![]() | Brodd | 9 | 38 | 4.22 / match |
| 9 | ![]() | Vindbjart | 8 | 33 | 4.13 / match |
| 10 | ![]() | Madla | 9 | 35 | 3.89 / match |
| 11 | ![]() | Flekkerøy | 8 | 31 | 3.88 / match |
| 12 | ![]() | Vag FK | 9 | 31 | 3.44 / match |
| 13 | ![]() | Varhaug | 9 | 29 | 3.22 / match |
| 14 | ![]() | Mandalskameratene | 9 | 28 | 3.11 / match |
Borta / Snitt Totala Mål (3. Division Group 4)
| # | Team | MP | Borta Totala Mål | Borta S | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Mandalskameratene | 8 | 44 | 5.50 / match |
| 2 | ![]() | Hinna | 9 | 46 | 5.11 / match |
| 3 | ![]() | Haugesund II | 9 | 43 | 4.78 / match |
| 4 | ![]() | Stabæk II | 8 | 38 | 4.75 / match |
| 5 | ![]() | Staal Jørpeland | 8 | 36 | 4.50 / match |
| 6 | ![]() | Madla | 8 | 33 | 4.13 / match |
| 7 | ![]() | Flekkerøy | 9 | 36 | 4.00 / match |
| 8 | ![]() | Åkra | 9 | 35 | 3.89 / match |
| 9 | ![]() | Odd II | 9 | 35 | 3.89 / match |
| 10 | ![]() | Brodd | 8 | 30 | 3.75 / match |
| 11 | ![]() | Vindbjart | 9 | 31 | 3.44 / match |
| 12 | ![]() | Viking II | 9 | 30 | 3.33 / match |
| 13 | ![]() | Varhaug | 8 | 26 | 3.25 / match |
| 14 | ![]() | Vag FK | 8 | 22 | 2.75 / match |
Vilket lag upplever flest mål i 3. Division Group 4?
För 2026 säsongen, de flesta mål som gjordes i hela ligan gjordes av Hinna med 82 mål på 17 matcher spelade. Detta mått inkluderar både de mål som gjorts och släppts in av laget.Hinna upprätthöll ett genomsnitt på 4.82 totala mål per match. När de spelar på bortaplan snittar de 4.5 gjorda mål och insläppta mål - vilket gör de till en intensiv matchupplevelse för hemmafansen som deltar i Hinna matcherna.
Målen i matcherna som spelas av Haugesund II och Stabæk II under hela den här 3. Division Group 4säsongen är också höga.Haugesund II och Stabæk II hade 82 mål respektive 80 totala mål. Båda lagen behöll cirka 4.71 gjorda och insläppta mål i alla spelade matcher. Tvärtom, Vag FK har det lägsta målmedverkan för något lag i 3. Division Group 4. Sammanlagt 53 målen som gjordes under deras 3. Division Group 4 matcher vilket är ett genomsnitt på 3.12 per match.
Snitt Totala Mål - Norge
- Division 1
- Division 2
- Division 3
- Division 4
- Division 2
- Division 1
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 3
- Division 3
- Division 3













