Snitt Totala Mål - Norge 3. Division Group 1

Mål
- Statistik i denna kategori :
- Snitt Totala Mål -
- Mål Gjorda -
- Mål Insläppta -
- Hålla nollan -
- Båda lagen gör mål -
- Misslyckades att göra mål -
- xG (Förväntade Mål)
Snitt Totala Mål - 3. Division Group 1
| # | Team | MP | Totala Mål | S | Hem | Borta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Gamle Oslo Fotballklubb | 18 | 98 | 5.44 / match | 6.00 | 4.75 |
| 2 | ![]() | Vålerenga II | 18 | 97 | 5.39 / match | 4.78 | 6.00 |
| 3 | ![]() | SF Grei | 18 | 90 | 5.00 / match | 5.78 | 4.22 |
| 4 | ![]() | KFUM II | 16 | 79 | 4.94 / match | 5.00 | 4.88 |
| 5 | ![]() | Bærum | 18 | 88 | 4.89 / match | 5.56 | 4.22 |
| 6 | ![]() | Asker | 17 | 83 | 4.88 / match | 4.75 | 5.00 |
| 7 | ![]() | Lokomotiv Oslo | 17 | 80 | 4.71 / match | 3.25 | 6.00 |
| 8 | ![]() | Ullern | 18 | 83 | 4.61 / match | 4.90 | 4.25 |
| 9 | ![]() | Frigg | 17 | 77 | 4.53 / match | 4.50 | 4.57 |
| 10 | ![]() | IF Ready | 18 | 76 | 4.22 / match | 4.22 | 4.22 |
| 11 | ![]() | Nordstrand | 18 | 76 | 4.22 / match | 4.22 | 4.22 |
| 12 | ![]() | Konnerud IL | 18 | 75 | 4.17 / match | 3.75 | 4.50 |
| 13 | ![]() | Heming | 18 | 70 | 3.89 / match | 3.67 | 4.11 |
| 14 | ![]() | Union Carl Berner | 17 | 52 | 3.06 / match | 2.86 | 3.20 |
Hem / Snitt Totala Mål (3. Division Group 1)
| # | Team | MP | Hem Totala Mål | Hem S | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Gamle Oslo Fotballklubb | 10 | 60 | 6.00 / match |
| 2 | ![]() | SF Grei | 9 | 52 | 5.78 / match |
| 3 | ![]() | Bærum | 9 | 50 | 5.56 / match |
| 4 | ![]() | KFUM II | 8 | 40 | 5.00 / match |
| 5 | ![]() | Ullern | 10 | 49 | 4.90 / match |
| 6 | ![]() | Vålerenga II | 9 | 43 | 4.78 / match |
| 7 | ![]() | Asker | 8 | 38 | 4.75 / match |
| 8 | ![]() | Frigg | 10 | 45 | 4.50 / match |
| 9 | ![]() | IF Ready | 9 | 38 | 4.22 / match |
| 10 | ![]() | Nordstrand | 9 | 38 | 4.22 / match |
| 11 | ![]() | Konnerud IL | 8 | 30 | 3.75 / match |
| 12 | ![]() | Heming | 9 | 33 | 3.67 / match |
| 13 | ![]() | Lokomotiv Oslo | 8 | 26 | 3.25 / match |
| 14 | ![]() | Union Carl Berner | 7 | 20 | 2.86 / match |
Borta / Snitt Totala Mål (3. Division Group 1)
| # | Team | MP | Borta Totala Mål | Borta S | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Vålerenga II | 9 | 54 | 6.00 / match |
| 2 | ![]() | Lokomotiv Oslo | 9 | 54 | 6.00 / match |
| 3 | ![]() | Asker | 9 | 45 | 5.00 / match |
| 4 | ![]() | KFUM II | 8 | 39 | 4.88 / match |
| 5 | ![]() | Gamle Oslo Fotballklubb | 8 | 38 | 4.75 / match |
| 6 | ![]() | Frigg | 7 | 32 | 4.57 / match |
| 7 | ![]() | Konnerud IL | 10 | 45 | 4.50 / match |
| 8 | ![]() | Ullern | 8 | 34 | 4.25 / match |
| 9 | ![]() | SF Grei | 9 | 38 | 4.22 / match |
| 10 | ![]() | Bærum | 9 | 38 | 4.22 / match |
| 11 | ![]() | IF Ready | 9 | 38 | 4.22 / match |
| 12 | ![]() | Nordstrand | 9 | 38 | 4.22 / match |
| 13 | ![]() | Heming | 9 | 37 | 4.11 / match |
| 14 | ![]() | Union Carl Berner | 10 | 32 | 3.20 / match |
Vilket lag upplever flest mål i 3. Division Group 1?
För 2026 säsongen, de flesta mål som gjordes i hela ligan gjordes av Gamle Oslo Fotballklubb med 98 mål på 18 matcher spelade. Detta mått inkluderar både de mål som gjorts och släppts in av laget.Gamle Oslo Fotballklubb upprätthöll ett genomsnitt på 5.44 totala mål per match. När de spelar på bortaplan snittar de 6 gjorda mål och insläppta mål - vilket gör de till en intensiv matchupplevelse för hemmafansen som deltar i Gamle Oslo Fotballklubb matcherna.
Målen i matcherna som spelas av Vålerenga II och SF Grei under hela den här 3. Division Group 1säsongen är också höga.Vålerenga II och SF Grei hade 98 mål respektive 97 totala mål. Båda lagen behöll cirka 5.39 gjorda och insläppta mål i alla spelade matcher. Tvärtom, Union Carl Berner har det lägsta målmedverkan för något lag i 3. Division Group 1. Sammanlagt 52 målen som gjordes under deras 3. Division Group 1 matcher vilket är ett genomsnitt på 3.06 per match.
Snitt Totala Mål - Norge
- Division 1
- Division 2
- Division 3
- Division 4
- Division 2
- Division 1
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 3
- Division 3
- Division 3













