Andrea Vallocchia Portrait

Andrea Vallocchia Statistici

Poziție : Mijlocaș - Mijlocaș Central
Naționalitate : Italy
Picior principal : Stângaci
Numărul tricoului : #4
Vârstă (Data nașterii) : 30 (1996-05-22)
Înălțime : 179cm
Greutate : 70kg

2026/2027

2025/2026

2024/2025

2023/2024

2022/2023

2021/2022

2020/2021

2019/2020

Mai Multe

2018/2019

2017/2018

2016/2017

2026/2027 & Statistici de carieră- Andrea Vallocchia

6.81
Rating mediu în Serie C Group CClasament Pase de gol : 73 / 311 Jucători
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

10

0

1

1

0

0

766'

Total 2026/2027

10

0

1

1
0

0

766'

Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

122

7

0

25

2

0

9033'

57

2

1

9

1

0

3754'

32

3

2

11

1

0

2395'

30

0

2

4

1

0

1130'

10

0

1

1

0

0

766'

4

0

0

0

0

0

312'

Total 2020/2021

265

12

6

52
6

0

18185'

Mai sus sunt statisticiile carierei pentru Andrea Vallocchia. Andrea Vallocchia a jucat un total de 265 meciuri, a marcat 12 goluri și a adunat 0 pase decisive. Andrea Vallocchia a jucat cel mai mare număr de meciuri la Serie C cu 265 apariții în Italia. Statisticile nu includ meciuri amicale de club și internaționale.

Statistici pe 90 de minute în Serie C Group C

0.00Goluri în 90
0 Total goluri
51 Percentil
0.12Pase de gol în 90
1 Total pase decisive
80 Percentil
0.12G+P per 90
Total contribuții la 1 goluri
51 Percentil
0.09xG Per 90'
0.75 Goluri anticipate
46 Percentil
0.19xA Per 90
1.60 Pase decisive anticipate
79 Percentil
0.12Cartonașe în 90
1 Total cartonașe
43 Percentil

Andrea Vallocchia Statistici - Detaliat

Serie C Group C Statistici pentru Andrea Vallocchia

SintezăTotalPer 90 de minutePercentil
Meciuri Jucate10N/A
52
minute76677 minute în joc
56
Meciuri începute9N/A
60
Înlocuiri1N/AN/A
Eliminări4N/AN/A

Goluri și xG (Goluri Așteptate)

Goluri, xG, ȘuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Goluri Marcate00
51
Goluri + Pase decisive10.12
51
Goluri Acasă00
65
Goluri În Deplasare00
69
Goluri Așteptate (xG)0.750.09
46
xG Fără Penalty-uri (npxG)0.750.09
46
Penalty-uri Marcate0N/AN/A
Hat-trick-uri0N/AN/A
3 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
2 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
Minute per Gol0 Minute per GolN/AN/A

Până în prezent, Andrea Vallocchia nu a marcat niciun gol în sezonul 2026/2027 al competiției Serie C Group C. Vom vedea cum se descurcă în meciurile viitoare.

Șuturi Efectuate

Informații despre șuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Șuturi Efectuate80.94
54
Șuturi la poartă
3/ 8
0.35
59
Șuturi în afara porții
5/ 8
0.58
51
A lovit bara0 ori0.00
86
Rata de conversie a șuturilor0.00%N/A
50
Precizia șutării37.50%N/A
65
Șuturi per gol marcat0.00N/AN/A

Până în prezent, Andrea Vallocchia a efectuat un total de 8 șuturi în 10 meciuri în sezonul 2026/2027 al competiției Serie C Group C. Din totalul de 8 șuturi, 3 au fost pe poartă, iar celelalte 5 au fost în afara țintei. Acest lucru înseamnă că precizia la șuturi a lui Andrea Vallocchia este de 37.50%. Marchează un gol la fiecare 0.00 șuturi efectuate și realizează 0.94 șuturi pe teren în fiecare 90 de minute.

Asistențe, Pase, & Statistici de Creare a Ocaziilor

Asistențe & PaseTotalPer 90 de minutePercentil
Pase de gol10.12
80
Pase decisive anticipate (xA)1.600.19
79
Pase39045.58
78
Pase reușite
314/ 390
36.70
74
Rata de reușită a pasei80.51%N/A
57
Pase-cheie80.94
73
Centrări111.29
60
Centrări reușite
5/ 11
0.58
71
Rata de Finalizare a Centrărilor45.45%N/A
80
Minute pe Asistență766 Minute pe AsistențăN/AN/A

Până în prezent, Andrea Vallocchia a asistat la 1 pase decisive în 10 meciuri în sezonul 2026/2027 al competiției Serie C Group C. Analizând aspectul pasei în joc, Andrea Vallocchia pasează mingea aproximativ de 45.58 ori într-un meci, cu o rată de reușită a pasei de 80.51. De asemenea, face aproximativ 0.94 pase-cheie în fiecare meci, care conduc la șanse semnificative de marcare. În general, producția lui Andrea Vallocchia de xA (Asistențe Așteptate) este de 0.19 per 90 de minute. Această statistică îl plasează deasupra a 79 procent din jucătorii din Serie C Group C.

Statistici Dribleuri & Offside-uri

Dribleuri & Offside-uriTotalPer 90 de minutePercentil
Dribleuri91.05
59
Dribleuri Reușite60.70
64
Rata de Succes a Dribleurilor66.67%N/A
74
Deposedat40.47
57
Offside-uri00.00
54

Cartonașe Galbene, Cartonașe Roșii și Statistici ale Foul-urilor

Cartonașe & Faze de faultTotalPer 90 de minutePercentil
Cartonașe Galbene1N/AN/A
Cartonașe Roșii0N/AN/A
Total Cartonașe10.12
43
Minute pe Cartonaș Galben766 min / cartonașN/A
86
Cartonașe Peste 0.5110%
50
Foul-uri Comise161.87
82
Foul-uri ale oponenților252.92
96

Până în prezent, Andrea Vallocchia a primit 1 cartonașe galbene și 0 cartonașe roșii în 10 meciuri în sezonul 2026/2027 al competiției Serie C Group C. Ei comit 1.87 faulturi pe 90 de minute.

Statistici Defensă

ApărareTotalPe 90 de minute sau %Percentil
Goluri Primite60.7
92
Minute pe Gol Încasat128 MinuteN/A
92
Niciun gol primit440%
76
Tackle-uri212.45
99
Interceptări80.94
43
Dueluri pe Sol11112.97
65
Dueluri pe Sol Câștigate687.95
86
Dueluri Aeriene Câștigate60.70
29
Driblat00.00
99
Degajări60.70
24
Șuturi blocate00.00
30
Penalty-uri Acordate Adversarilor00.00
99

Statistici Penalty-uri

Penalty-uriAcest SezonCarieră
Rate de Conversie a Penalty-urilorFără penaltiuriFără penaltiuri
Penalty-uri Executate00
Penalty-uri Marcate00
Penalty-uri Ratate00

Până în prezent, Andrea Vallocchia nu a executat nicio lovitură de pedeapsă în cariera sa (pe baza tuturor datelor despre sezoane pe care le avem la FootyStats). Statisticile vor fi actualizate odată ce va executa o lovitură de pedeapsă într-un meci oficial.

Analiza Statistică pentru Andrea Vallocchia

Andrea Vallocchia este un Mijlocaș care a jucat în 10 meciuri acest sezon de Serie C Group C, având un total de 766 minute. Andrea Vallocchia are în medie 0.12 pase de gol pentru fiecare 90 de minute în care joacă în teren.

Andrea Vallocchia a marcat un total de 0 goluri până acum în acest sezon în ligă, plasându-l al 26 în echipa Calcio Catania pe lista golgheterilor.

Minut cu Minut

Marchează un gol la fiecare N/A minute (Fără goluri)

Dă o pasă de gol la fiecare 766 minute

Primește un cartonaș la fiecare 766 minute

Record Penalty-uri (Carieră)
PEN
A marcat 0 / 0 penalty-uri
Ratate 0 / 0 penalty-uri
 
Rată de conversie la penalty-uri: N/A
Rang (În această ligă)

Clasament Goluri

305 / 311 Jucători

Clasament Pase de gol

73 / 311 Jucători

PERFORMANȚE DIN SEZOANELE TRECUTE

Sezon 2025/2026
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

30

2

1

6

1

0

2494'

1

0

0

0

0

0

90'

Total 2025/2026

34

2

1

7
1

0

2854'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.07 Goluri

0.04  Pase de gol

0.25  Cartonașe

Sezon 2024/2025
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

12

0

0

2

0

0

648'

6

0

1

3

0

0

478'

Total 2024/2025

23

0

1

6
1

0

1498'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0  Pase de gol

0.48  Cartonașe

Sezon 2023/2024
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

26

3

1

8

1

0

1917'

Total 2023/2024

28

3

1

8
1

0

2097'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0  Pase de gol

0  Cartonașe

Sezon 2022/2023
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

11

0

1

1

1

0

381'

15

0

0

1

0

0

612'

1

0

0

0

0

0

78'

Total 2022/2023

28

0

1

2
1

0

1134'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0.24  Pase de gol

0.47  Cartonașe

Sezon 2021/2022
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

19

0

1

3

0

0

749'

Total 2021/2022

19

0

1

3
0

0

749'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0.12  Pase de gol

0.36  Cartonașe

Sezon 2020/2021
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

31

2

0

2

0

0

2537'

Total 2020/2021

31

2

0

2
0

0

2537'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.07 Goluri

0  Pase de gol

0.07  Cartonașe

Sezon 2019/2020
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

12

0

0

3

0

0

885'

Total 2019/2020

12

0

0

3
0

0

885'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0  Pase de gol

0.31  Cartonașe

Sezon 2018/2019
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

31

1

0

7

1

0

2611'

Total 2018/2019

31

1

0

7
1

0

2611'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.03 Goluri

0  Pase de gol

0.24  Cartonașe

Sezon 2017/2018
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

30

2

0

8

1

0

1943'

2

0

0

0

0

0

144'

Total 2017/2018

32

2

0

8
1

0

2087'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.09 Goluri

0  Pase de gol

0.42  Cartonașe

Sezon 2016/2017
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

18

2

0

5

0

0

1057'

Total 2016/2017

18

2

0

5
0

0

1057'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.17 Goluri

0  Pase de gol

0.43  Cartonașe

/ro/
https://cdn.footystats.org/
- Începe În###min'
- Începe În###Ore'
În desfășurare'
- A Început
●În Curând
●A Început
no

Se Încarcă Statisticile

ABONAȚI-VĂ LA PREMIUM. PROFITAȚI ACUM.
Abonați-vă

Primiți Predicții Câștigătoare prin Email!