Serie B Clasament și Statistici
* Timpul corespunde fusului dumneavoastră orar (-08:00)
- Coppa Italia
- Supercupa Italiană
- Serie A
- Serie B
- Primavera Cup
- Serie C
- Serie C Group C
- Serie C Group B
- Serie C Playoffs
- Serie C Group A
- Coppa Italia Femei
- Serie D PlayOffs
- Serie D Group D
- Serie A Femei
- Serie D Group I
- Serie D Group H
- Serie D Group G
- Serie D Group F
- Serie D Group A
- Serie D Group E
- Serie D Group C
- Serie D Group B
- Coppa Italia Serie C
- Coppa Italia Serie D
- Womens Playoffs 1 2
- Super Cup Women
- Serie B Women
- Primavera 2 Women
- Campionato Primavera 3
- Campionato Primavera 2
- Campionato Primavera 4
- Primavera Women
- Viareggio Cup
- Primavera Supercup
- Campionato Primavera 1
Serie B Clasament (Italia) - 2026/27
| Echipa | MJ | V | E | Î | GM | GP | DG | Pct | Ultimele 5 | PPM | FG | GG | Fără Gol | 1.5+ | 2.5+ | Medie | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | US Citta di Palermo | 10 | 8 | 2 | 0 | 24 | 12 | +12 | 26 |
| 2.60 | 20% | 80% | 0% | 90% | 70% | 3.60 | |||
| 2 | Modena FC | 10 | 6 | 2 | 2 | 18 | 10 | +8 | 20 |
| 2.00 | 20% | 70% | 10% | 90% | 70% | 2.80 | |||
| 3 | Ascoli Picchio FC 1898 | 10 | 5 | 4 | 1 | 16 | 6 | +10 | 19 |
| 1.90 | 40% | 50% | 30% | 60% | 30% | 2.20 | |||
| 4 | Mantova FC | 10 | 5 | 3 | 2 | 15 | 11 | +4 | 18 |
| 1.80 | 20% | 60% | 20% | 90% | 40% | 2.60 | |||
| 5 | Hellas Verona FC | 10 | 4 | 3 | 3 | 19 | 13 | +6 | 15 |
| 1.50 | 30% | 70% | 0% | 90% | 70% | 3.20 | |||
| 6 | US Avellino | 10 | 4 | 3 | 3 | 15 | 10 | +5 | 15 |
| 1.50 | 30% | 60% | 10% | 80% | 40% | 2.50 | |||
| 7 | Benevento Calcio | 10 | 4 | 3 | 3 | 14 | 10 | +4 | 15 |
| 1.50 | 30% | 50% | 20% | 80% | 40% | 2.40 | |||
| 8 | AC Pisa 1909 | 10 | 4 | 3 | 3 | 18 | 15 | +3 | 15 |
| 1.50 | 20% | 60% | 20% | 90% | 70% | 3.30 | |||
| 9 | FC Sudtirol | 10 | 3 | 5 | 2 | 11 | 10 | +1 | 14 |
| 1.40 | 30% | 50% | 30% | 80% | 20% | 2.10 | |||
| 10 | Calcio Padova Spa | 10 | 4 | 2 | 4 | 10 | 11 | -1 | 14 |
| 1.40 | 40% | 50% | 10% | 70% | 30% | 2.10 | |||
| 11 | SS Juve Stabia | 10 | 3 | 4 | 3 | 11 | 11 | 0 | 13 |
| 1.30 | 20% | 50% | 30% | 70% | 40% | 2.20 | |||
| 12 | US Cremonese | 10 | 3 | 3 | 4 | 10 | 11 | -1 | 12 |
| 1.20 | 40% | 30% | 50% | 60% | 40% | 2.10 | |||
| 13 | AC Cesena | 10 | 2 | 6 | 2 | 11 | 14 | -3 | 12 |
| 1.20 | 0% | 80% | 20% | 100% | 40% | 2.50 | |||
| 14 | Unione Sportiva Arezzo | 10 | 3 | 2 | 5 | 9 | 19 | -10 | 11 |
| 1.10 | 30% | 50% | 40% | 70% | 70% | 2.80 | |||
| 15 | ACD Virtus Entella | 10 | 2 | 4 | 4 | 11 | 12 | -1 | 10 |
| 1.00 | 10% | 60% | 40% | 70% | 40% | 2.30 | |||
| 16 | Carrarese Calcio | 10 | 3 | 1 | 6 | 9 | 13 | -4 | 10 |
| 1.00 | 10% | 50% | 40% | 70% | 50% | 2.20 | |||
| 17 | Vicenza Calcio | 10 | 2 | 3 | 5 | 13 | 20 | -7 | 9 |
| 0.90 | 10% | 70% | 20% | 100% | 80% | 3.30 | |||
| 18 | Empoli FC | 10 | 2 | 2 | 6 | 10 | 17 | -7 | 8 |
| 0.80 | 20% | 60% | 20% | 70% | 50% | 2.70 | |||
| 19 | UC Sampdoria | 10 | 2 | 2 | 6 | 10 | 18 | -8 | 8 |
| 0.80 | 10% | 70% | 20% | 100% | 50% | 2.80 | |||
| 20 | Catanzaro Calcio 2011 | 10 | 1 | 3 | 6 | 11 | 22 | -11 | 6 |
| 0.60 | 10% | 80% | 10% | 90% | 60% | 3.30 |
- Promovare
- Promovare Play-off
- Play-off Retrogradare
- Retrogradare
Terminologie
PPM : Media punctelor acumulate în fiecare meci de-a lungul competiției.
Numerele mai mari indică o echipă mai puternică.
FG : Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
GG : Lista echipelor cu cel mai mare număr de meciuri când ambele echipe au marcat. Sunt luate în considerare doar meciurile din campionatul intern.
* Echipa trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi luată în considerare pentru acest tabel de Ambele Marchează.
Fără Gol : Meciuri în care această echipă nu a marcat.
Italia - Serie B Statistici Detaliate
Serie BStatistici (Italia) - 2026/27
34min/Gol
(265 Goluri în 100 meciuri)
+10% Avantaj Atac Acasă
(Marcheză 10% mai multe goluri decât de obicei)
44% Fără Gol Primit
(44 ori din 100 meciuri)
9% Avantaj Defensivă Acasă
(Primește 9% mai puține goluri decât de obicei)
60% Ambele Echipe Au Marcat
(60 ori din 100 meciuri)
68% - Mediu Risc
(Scorul este oarecum imprevizibil)
* Harta Fierbinte a Golurilor arată când s-au marcat golurile în această ligă.
Roșu = Multe goluri. Galben = Mediu. Verde = Puține goluri
Serie B TENDINȚE (Italia) - 2026/27
Victorie Acasă
Egal
Victorie Deplasare
Peste +
Sub -
Total Goluri Frecvente - Final
Scoruri Frecvente - Final
Statistici la pauză (Prima/ a Doua Repriză)
GPR - Peste X
GDR - Peste X
* GPR = Goluri Prima Repriză în Italia - Serie B
* GDR = Goluri a Doua Repriză în Italia - Serie B




















