David Ingvarsson Portrait

David Ingvarsson Statistici

Poziție : Fundaș - Fundaș Stânga
Naționalitate : Islanda
Birthplace : Iceland - Iceland
Numărul tricoului : #18
Vârstă (Data nașterii) : 27 (1999-04-25)
Înălțime : 176cm
Greutate : 67kg

2026

2025

2024

2023

2022

2021

2020

2019

Mai Multe

2018

2017

2026 & Statistici de carieră- David Ingvarsson

7.12
Rating mediu în ÚrvalsdeildClasament Goluri Primite : 8 / 51 Jucători
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

6

1

5

3

0

0

540'

1

1

0

0

0

0

90'

Total 2026

16

4

14

4

0
0

1240'

Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

102

6

111

29

18

2

7539'

15

2

19

4

1

0

1195'

11

0

6

3

0

0

461'

11

1

23

1

2

0

900'

1

0

1

0

0

0

75'

Total 18197

181

11

207

47

25
2

12767'

Mai sus sunt statisticiile carierei pentru David Ingvarsson. David Ingvarsson a jucat un total de 181 meciuri, a marcat 11 goluri și a adunat 8 pase decisive. David Ingvarsson a jucat cel mai mare număr de meciuri la Úrvalsdeild cu 181 apariții în Islanda. Statisticile nu includ meciuri amicale de club și internaționale.

Statistici pe 90 de minute în Úrvalsdeild

0.83Încasate / 90'
5 Goluri în 6 Meciuri
86th Percentil
50%Niciun gol primit
3 Clean sheets în 6 Meciuri
96th Percentil
0.00Cartonașe în 90
0 Total cartonașe
49th Percentil

David Ingvarsson Statistici - Detaliat

Úrvalsdeild Statistici pentru David Ingvarsson

SintezăTotalPer 90 de minutePercentil
Meciuri Jucate6N/A
99
minute54090 minute în joc
99
Meciuri începute6N/A
99
Înlocuiri0N/AN/A
Eliminări0N/AN/A

Statistici Defensă

ApărareTotalPe 90 de minute sau %Percentil
Goluri Primite50.83
86
Minute pe Gol Încasat108 MinuteN/A
90
Niciun gol primit350%
96
Tackle-uri61.00
35
Interceptări71.17
75
Dueluri pe Sol488.00
46
Dueluri pe Sol Câștigate244.00
47
Dueluri Aeriene Câștigate50.83
55
Driblat30.50
51
Degajări183.00
71
Șuturi blocate20.33
66
Penalty-uri Acordate Adversarilor00.00
99

Ca fundaș, David Ingvarsson a încasat 5 goluri și a menținut 3 clean sheets în 6 meciuri în sezonul 2026 al competiției Úrvalsdeild. Acest lucru înseamnă că atunci când David Ingvarsson este pe teren, echipa sa încasează un gol la fiecare 108 minute. În plus, a efectuat 1.00 tackle-uri și 1.17 interceptări pentru fiecare 90 de minute petrecute pe teren. De asemenea, David Ingvarsson face aproximativ 3.00 degajări în același timp.

Cartonașe Galbene, Cartonașe Roșii și Statistici ale Foul-urilor

Cartonașe & Faze de faultTotalPer 90 de minutePercentil
Cartonașe Galbene0N/AN/A
Cartonașe Roșii0N/AN/A
Total Cartonașe00
49
Minute pe Cartonaș GalbenFără cartonașeN/A
49
Cartonașe Peste 0.500%
49
Foul-uri Comise81.33
63
Foul-uri ale oponenților61.00
51

Până în prezent, David Ingvarsson nu a primit nicio avertizare (cartonaș galben sau roșu) în acest sezon al competiției Úrvalsdeild.

Goluri și xG (Goluri Așteptate)

Goluri, xG, ȘuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Goluri Marcate10.17
68
Goluri + Pase decisive20.33
65
Goluri Acasă10.33
81
Goluri În Deplasare00
78
Goluri Așteptate (xG)1.560.26
70
xG Fără Penalty-uri (npxG)1.560.26
71
Penalty-uri Marcate0N/AN/A
Hat-trick-uri0N/AN/A
3 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
2 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
Minute per Gol540 Minute per GolN/AN/A

Până în prezent, David Ingvarsson a marcat 1 goluri în 6 meciuri în sezonul 2026 al competiției Úrvalsdeild. Din totalul de 1 goluri, 1 au fost marcate acasă, în timp ce 0 au fost marcate în meciurile din deplasare. În general, media golurilor marcate de David Ingvarsson pe 90 de minute este de 0.17. Mai mult, totalul golurilor și pasele decisive (G/A) ale lui David Ingvarsson sunt de 2 în acest sezon. Implicarea în goluri se echivalează cu 0.33 pe 90 de minute. Valoarea xG Non-Penalty per 90 de minute este de 0.26. Acest lucru plasează producția de xG Non-Penalty a lui David Ingvarsson la 1.56, ceea ce îl poziționează în topul percentilelor 71 al jucătorilor din Úrvalsdeild.

Șuturi Efectuate

Informații despre șuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Șuturi Efectuate122.00
73
Șuturi la poartă
4/ 12
0.67
72
Șuturi în afara porții
8/ 12
1.33
77
A lovit bara0 ori0.00
90
Rata de conversie a șuturilor8.33%N/A
64
Precizia șutării33.33%N/A
61
Șuturi per gol marcat12.00N/AN/A

Până în prezent, David Ingvarsson a efectuat un total de 12 șuturi în 6 meciuri în sezonul 2026 al competiției Úrvalsdeild. Din totalul de 12 șuturi, 4 au fost pe poartă, iar celelalte 8 au fost în afara țintei. Acest lucru înseamnă că precizia la șuturi a lui David Ingvarsson este de 33.33%. Marchează un gol la fiecare 12.00 șuturi efectuate și realizează 2.00 șuturi pe teren în fiecare 90 de minute.

Asistențe, Pase, & Statistici de Creare a Ocaziilor

Asistențe & PaseTotalPer 90 de minutePercentil
Pase de gol10.17
74
Pase decisive anticipate (xA)1.190.20
76
Pase22136.83
55
Pase reușite
191/ 221
31.83
65
Rata de reușită a pasei86.43%N/A
84
Pase-cheie61.00
63
Centrări193.17
80
Centrări reușite
5/ 19
0.83
78
Rata de Finalizare a Centrărilor26.32%N/A
67
Minute pe Asistență540 Minute pe AsistențăN/AN/A

Până în prezent, David Ingvarsson a asistat la 1 pase decisive în 6 meciuri în sezonul 2026 al competiției Úrvalsdeild. Analizând aspectul pasei în joc, David Ingvarsson pasează mingea aproximativ de 36.83 ori într-un meci, cu o rată de reușită a pasei de 86.43. De asemenea, face aproximativ 1.00 pase-cheie în fiecare meci, care conduc la șanse semnificative de marcare. În general, producția lui David Ingvarsson de xA (Asistențe Așteptate) este de 0.20 per 90 de minute. Această statistică îl plasează deasupra a 76 procent din jucătorii din Úrvalsdeild.

Statistici Dribleuri & Offside-uri

Dribleuri & Offside-uriTotalPer 90 de minutePercentil
Dribleuri122.00
72
Dribleuri Reușite71.17
85
Rata de Succes a Dribleurilor58.33%N/A
80
Deposedat71.17
20
Offside-uri00.00
69

Statistici Penalty-uri

Penalty-uriAcest SezonCarieră
Rate de Conversie a Penalty-urilorFără penaltiuriFără penaltiuri
Penalty-uri Executate00
Penalty-uri Marcate00
Penalty-uri Ratate00

Până în prezent, David Ingvarsson nu a executat nicio lovitură de pedeapsă în cariera sa (pe baza tuturor datelor despre sezoane pe care le avem la FootyStats). Statisticile vor fi actualizate odată ce va executa o lovitură de pedeapsă într-un meci oficial.

Cupa Islandei Statistici pentru David Ingvarsson

SintezăTotalPer 90 de minute
Meciuri Jucate1N/A
minute9090 minute în joc

Statistici Defensă

ApărareTotalPe 90 de minute sau %
Goluri Primite00
Minute pe Gol Încasat0 MinuteN/A
Niciun gol primit00%

Ca fundaș, David Ingvarsson a încasat 5 goluri și a menținut 3 clean sheets în 1 meciuri în sezonul 2026 al competiției Úrvalsdeild. Acest lucru înseamnă că atunci când David Ingvarsson este pe teren, echipa sa încasează un gol la fiecare 0 minute.

Cartonașe Galbene, Cartonașe Roșii și Statistici ale Foul-urilor

Cartonașe & Faze de faultTotalPer 90 de minute
Cartonașe Galbene0N/A
Cartonașe Roșii0N/A
Total Cartonașe00
Minute pe Cartonaș GalbenFără cartonașeN/A

Goluri și xG (Goluri Așteptate)

Goluri, xG, ȘuturiTotalPer 90 de minute
Goluri Marcate11
Goluri + Pase decisive11
Goluri Acasă00
Goluri În Deplasare11
Minute per Gol90 Minute per GolN/A

Asistențe, Pase, & Statistici de Creare a Ocaziilor

Asistențe & PaseTotalPer 90 de minute
Pase de gol00
Minute pe AsistențăFără pase decisiveN/A

Statistici Dribleuri & Offside-uri

Dribleuri & Offside-uriTotalPer 90 de minute
DribleuriNeînregistratN/A
Dribleuri ReușiteN/AN/A
Rata de Succes a DribleurilorN/AN/A
Offside-uriN/AN/A

Statistici Penalty-uri

Penalty-uriAcest SezonCarieră
Rate de Conversie a Penalty-urilorFără penaltiuriFără penaltiuri
Penalty-uri Executate00
Penalty-uri Marcate00
Penalty-uri Ratate00

UEFA Europa League Statistici pentru David Ingvarsson

SintezăTotalPer 90 de minutePercentil
Meciuri Jucate2N/A
0
minute5226 minute în joc
0
Meciuri începute0N/A
0
Înlocuiri2N/AN/A
Eliminări0N/AN/A

Statistici Defensă

ApărareTotalPe 90 de minute sau %Percentil
Goluri Primite11.73
16
Minute pe Gol Încasat52 MinuteN/A
17
Niciun gol primit00%
9
Tackle-uri00.00
12
Interceptări00.00
17
Dueluri pe Sol00.00
4
Dueluri pe Sol Câștigate00.00
5
Dueluri Aeriene Câștigate00.00
8
Driblat00.00
99
Degajări00.00
6
Șuturi blocate00.00
39
Penalty-uri Acordate Adversarilor00.00
99

Ca fundaș, David Ingvarsson a încasat 5 goluri și a menținut 3 clean sheets în 2 meciuri în sezonul 2026 al competiției Úrvalsdeild. Acest lucru înseamnă că atunci când David Ingvarsson este pe teren, echipa sa încasează un gol la fiecare 52 minute. În plus, a efectuat 0.00 tackle-uri și 0.00 interceptări pentru fiecare 90 de minute petrecute pe teren. De asemenea, David Ingvarsson face aproximativ 0.00 degajări în același timp.

Cartonașe Galbene, Cartonașe Roșii și Statistici ale Foul-urilor

Cartonașe & Faze de faultTotalPer 90 de minutePercentil
Cartonașe Galbene0N/AN/A
Cartonașe Roșii0N/AN/A
Total Cartonașe00
28
Minute pe Cartonaș GalbenFără cartonașeN/A
28
Cartonașe Peste 0.500%
30
Foul-uri Comise00.00
12
Foul-uri ale oponenților00.00
8

Goluri și xG (Goluri Așteptate)

Goluri, xG, ȘuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Goluri Marcate00
53
Goluri + Pase decisive00
34
Goluri Acasă00
66
Goluri În Deplasare00
71
Goluri Așteptate (xG)0.000.00
15
xG Fără Penalty-uri (npxG)0.000.00
15
Penalty-uri Marcate0N/AN/A
Hat-trick-uri0N/AN/A
3 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
2 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
Minute per Gol0 Minute per GolN/AN/A

Șuturi Efectuate

Informații despre șuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Șuturi Efectuate00.00
16
Șuturi la poartă
0/ 0
0.00
29
Șuturi în afara porții
0/ 0
0.00
18
A lovit bara0 ori0.00
86
Rata de conversie a șuturilor0.00%N/A
55
Precizia șutării0.00%N/A
30
Șuturi per gol marcat0.00N/AN/A

Asistențe, Pase, & Statistici de Creare a Ocaziilor

Asistențe & PaseTotalPer 90 de minutePercentil
Pase de gol00
54
Pase decisive anticipate (xA)0.000.00
4
Pase00.00
4
Pase reușite
0/ 0
0.00
4
Rata de reușită a pasei0.00%N/A
4
Pase-cheie00.00
16
Centrări00.00
28
Centrări reușite
0/ 0
0.00
44
Rata de Finalizare a Centrărilor0.00%N/A
44
Minute pe AsistențăFără pase decisiveN/AN/A

Statistici Dribleuri & Offside-uri

Dribleuri & Offside-uriTotalPer 90 de minutePercentil
Dribleuri00.00
21
Dribleuri Reușite00.00
29
Rata de Succes a Dribleurilor0.00%N/A
29
Deposedat00.00
99
Offside-uri00.00
57

Statistici Penalty-uri

Penalty-uriAcest SezonCarieră
Rate de Conversie a Penalty-urilorFără penaltiuriFără penaltiuri
Penalty-uri Executate00
Penalty-uri Marcate00
Penalty-uri Ratate00

UEFA Europa Conference League Statistici pentru David Ingvarsson

SintezăTotalPer 90 de minutePercentil
Meciuri Jucate7N/A
45
minute55880 minute în joc
52
Meciuri începute7N/A
52
Înlocuiri0N/AN/A
Eliminări2N/AN/A

Statistici Defensă

ApărareTotalPe 90 de minute sau %Percentil
Goluri Primite81.29
29
Minute pe Gol Încasat70 MinuteN/A
30
Niciun gol primit114%
15
Tackle-uri50.81
25
Interceptări20.32
26
Dueluri pe Sol325.16
19
Dueluri pe Sol Câștigate152.42
18
Dueluri Aeriene Câștigate20.32
22
Driblat10.16
82
Degajări101.61
58
Șuturi blocate10.16
45
Penalty-uri Acordate Adversarilor00.00
99

Ca fundaș, David Ingvarsson a încasat 5 goluri și a menținut 3 clean sheets în 7 meciuri în sezonul 2026 al competiției Úrvalsdeild. Acest lucru înseamnă că atunci când David Ingvarsson este pe teren, echipa sa încasează un gol la fiecare 70 minute. În plus, a efectuat 0.81 tackle-uri și 0.32 interceptări pentru fiecare 90 de minute petrecute pe teren. De asemenea, David Ingvarsson face aproximativ 1.61 degajări în același timp.

Cartonașe Galbene, Cartonașe Roșii și Statistici ale Foul-urilor

Cartonașe & Faze de faultTotalPer 90 de minutePercentil
Cartonașe Galbene0N/AN/A
Cartonașe Roșii0N/AN/A
Total Cartonașe00
31
Minute pe Cartonaș GalbenFără cartonașeN/A
31
Cartonașe Peste 0.500%
30
Foul-uri Comise30.48
20
Foul-uri ale oponenților60.97
57

Goluri și xG (Goluri Așteptate)

Goluri, xG, ȘuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Goluri Marcate20.32
86
Goluri + Pase decisive20.32
69
Goluri Acasă10.29
77
Goluri În Deplasare10.37
88
Goluri Așteptate (xG)1.660.27
77
xG Fără Penalty-uri (npxG)1.660.27
78
Penalty-uri Marcate0N/AN/A
Hat-trick-uri0N/AN/A
3 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
2 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
Minute per Gol279 Minute per GolN/AN/A

Șuturi Efectuate

Informații despre șuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Șuturi Efectuate60.97
54
Șuturi la poartă
2/ 6
0.32
60
Șuturi în afara porții
4/ 6
0.65
54
A lovit bara0 ori0.00
81
Rata de conversie a șuturilor33.33%N/A
94
Precizia șutării33.33%N/A
62
Șuturi per gol marcat3.00N/AN/A

Asistențe, Pase, & Statistici de Creare a Ocaziilor

Asistențe & PaseTotalPer 90 de minutePercentil
Pase de gol00
56
Pase decisive anticipate (xA)0.360.06
19
Pase10817.42
9
Pase reușite
81/ 108
13.06
11
Rata de reușită a pasei75.00%N/A
27
Pase-cheie50.81
54
Centrări81.29
60
Centrări reușite
3/ 8
0.48
73
Rata de Finalizare a Centrărilor37.50%N/A
85
Minute pe AsistențăFără pase decisiveN/AN/A

Statistici Dribleuri & Offside-uri

Dribleuri & Offside-uriTotalPer 90 de minutePercentil
Dribleuri81.29
61
Dribleuri Reușite30.48
53
Rata de Succes a Dribleurilor37.50%N/A
40
Deposedat30.48
53
Offside-uri00.00
54

Statistici Penalty-uri

Penalty-uriAcest SezonCarieră
Rate de Conversie a Penalty-urilorFără penaltiuriFără penaltiuri
Penalty-uri Executate00
Penalty-uri Marcate00
Penalty-uri Ratate00

Analiza Statistică pentru David Ingvarsson

David Ingvarsson este un Fundaș care a jucat în 6 meciuri acest sezon de Úrvalsdeild, având un total de 540 minute. David Ingvarsson primește în medie 0.83 goals pentru fiecare 90 de minute în care se află în teren. Raportul lui al Meciurilor Fără Gol Primit este în prezent de 50%. Asta înseamnă că David Ingvarsson a avut 3 meciuri dintr-un total de 6 în care nu a primit gol.

David Ingvarsson a marcat un total de 1 goluri până acum în acest sezon, plasându-l pe poziția 6 în echipa Breidablik UBK pe lista golgheterilor.

Minut cu Minut

Marchează un gol la fiecare 540 minute

Dă o pasă de gol la fiecare 540 minute

Primește un cartonaș la fiecare 0 minute

Record Penalty-uri (Carieră)
PEN
A marcat 0 / 0 penalty-uri
Ratate 0 / 0 penalty-uri
 
Rată de conversie la penalty-uri: N/A
Rang (În această ligă)

Clasament Goluri

57 / 134 Jucători

Clasament Goluri Primite

8 / 51 Jucători

PERFORMANȚE DIN SEZOANELE TRECUTE

Sezon 2025
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

8

2

1

0

0

0

529'

Total 2025

10

2

1

1
0

0

578'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.34 Goluri

0.17  Pase de gol

0  Cartonașe

Sezon 2024
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

12

2

5

3

0

0

921'

11

0

0

0

0

0

461'

Total 2024

38

2

5

4
0

0

2137'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.2 Goluri

0.49  Pase de gol

0.29  Cartonașe

Sezon 2023
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

19

0

0

4

0

0

1293'

4

1

0

0

0

0

238'

Total 2023

28

1

0

4
0

0

1935'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0  Pase de gol

0.28  Cartonașe

Sezon 2022
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

23

0

20

11

3

1

1675'

4

0

7

1

0

0

360'

1

0

1

0

0

0

75'

Total 2022

34

0

37

13

4
1

2617'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

1.07
 Primite

0.21  Cartonașe

Sezon 2021
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

4

1

1

1

0

0

360'

1

0

0

0

0

0

90'

Total 2021

5

1

1

1
0

0

450'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.25 Goluri

0.25  Pase de gol

0.25  Cartonașe

Sezon 2020
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

14

0

0

4

1

0

940'

3

0

0

0

0

0

237'

Total 2020

17

0

0

4
1

0

1177'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0  Pase de gol

0.48  Cartonașe

Sezon 2019
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

15

0

0

3

0

0

1269'

2

0

0

1

0

0

180'

Total 2019

17

0

0

4
0

0

1449'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0  Pase de gol

0.21  Cartonașe

Sezon 2018
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

11

1

23

1

2

0

900'

Total 2018

13

1

26

2

3
0

1080'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0.1 Goluri

2.3
 Primite

0.2  Cartonașe

Sezon 2017
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

1

0

0

0

0

0

12'

Total 2017

3

0

4

0

0
0

104'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0
 Primite

0  Cartonașe

/ro/
https://cdn.footystats.org/
- Începe În###min'
- Începe În###Ore'
În desfășurare'
- A Început
În Curând
A Început
no

Se Încarcă Statisticile

ABONAȚI-VĂ LA PREMIUM. PROFITAȚI ACUM.
Abonați-vă

Primiți Predicții Câștigătoare prin Email!