
Marcus Ingvartsen Statistikk
2026
2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
Mer
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
Ovenfor er karrierestatistikken for for Marcus Ingvartsen. Marcus Ingvartsen har spilt totalt 333 kamper, scoret 103 mål, og registrert 4 assists. Marcus Ingvartsen har spilt flest kamper i Superliga med 333 kamper i Danmark. Statistikken inkluderer ikke klubb eller internasjonale vennskapskamper.
Statistikk per 90 minutter i MLS
MLS statistikk for Marcus Ingvartsen
| Totalt | Totalt | Per 90 minutter | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Kamper spilt | 13 | N/A | 99 |
| minutter | 938 | 72 minutter per kamp | 68 |
| Kamper startet | 11 | N/A | 77 |
| Kamper byttet inn | 2 | N/A | N/A |
| Kamper byttet ut | 3 | N/A | N/A |
Mål og xG (forventede mål)
| Mål, xG, skudd | Totalt | Per 90 minutter | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Scorede mål | 9 | 0.86 | 99 |
| Målinvolvering | 11 | 1.06 | 98 |
| Mål hjemme | 6 | 1.01 | 98 |
| Mål borte | 3 | 0.67 | 96 |
| Forventede mål (xG) | 8.11 | 0.75 | 98 |
| Forventede mål uten straffespark (npxG) | 7.41 | 0.69 | 98 |
| Straffer scoret | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller flere mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller flere mål | 1 | N/A | N/A |
| Minutter per mål | 104 Minutter per mål | N/A | N/A |
Marcus Ingvartsen har scoret 9 mål på 13 kamper så langt i MLS 2026-sesongen. 6 av 9 mål er scoret hjemme, mens 3 mål er scoret i bortekamper. Totalt sett er Marcus Ingvartsens scorede mål per 90 minutter 0.86. Videre er Marcus Ingvartsen sin totale M/A (mål + assists) 11 for denne sesongen. Målinvolveringene deres tilsvarer 1.06 per 90 minutter. Deres forventede mål uten straffespark (npxG) er per 90 minutter er 0.69. Det betyr at Marcus Ingvartsens npxG-produktivitet er 7.41, noe som setter dem i topp 98 prosentilen til spillerne i MLS.
Skudd for
| Skuddstatistikk | Totalt | Per 90 minutter | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Skudd for | 31 | 2.88 | 93 |
| Skudd på mål | 16/ 31 | 1.49 | 95 |
| Skudd utenfor mål | 15/ 31 | 1.39 | 86 |
| Truffet treverket | 1 ganger | 0.09 | 85 |
| Konverteringsfrekvens for skudd | 29.03% | N/A | 92 |
| Skuddnøyaktighet | 51.61% | N/A | 83 |
| Skudd per scorede mål | 3.44 | N/A | N/A |
Marcus Ingvartsen har tatt 31 skudd på 13 kamper så langt i MLS 2026-sesongen. Av de 31 skuddene, var 16 skudd på mål og de andre 15 skudd var utenfor mål. Det betyr at Marcus Ingvartsen sin skuddnøyaktighet er 51.61%. De scorer et mål for hvert 3.44 skudd de tar, og tar 2.88 skudd per 90 minutter på banen.
Statistikk over assists, pasninger og sjanseskaping
| Assists og pasninger | Totalt | Per 90 minutter | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Assists | 2 | 0.19 | 79 |
| Forventede assists (xA) | 2.01 | 0.19 | 68 |
| Pasninger | 248 | 23.06 | 12 |
| Vellykkede pasninger | 191/ 248 | 17.76 | 14 |
| Andel fullførte pasninger | 77.02% | N/A | 20 |
| Nøkkelpasninger | 12 | 1.12 | 67 |
| Innlegg | 2 | 0.19 | 28 |
| Vellykkede innlegg | 1/ 2 | 0.09 | 40 |
| Andel fullførte innlegg | 50.00% | N/A | 95 |
| Minutter per assist | 469 Minutter per assist | N/A | N/A |
Marcus Ingvartsen har assistert 2 assister på 13 kamper så langt i MLS 2026-sesongen. Hvis vi ser på pasningsaspektet av spillet deres, sentrer Marcus Ingvartsen ballen ca. 23.06 ganger i løpet av en kamp, med en andel fullførte pasninger på 77.02. De foretar også 1.12 nøkkelpasninger hver kamp, noe som fører til betydelig scoringssjanser. Totalt sett er Marcus Ingvartsen sin xA (forventede assists)-produktivitet 0.19 per 90 minutter. Denne statistikken setter dem over 68 prosent av spillerne i MLS.
Statistikk over driblinger og offsides
| Driblinger og offsides | Totalt | Per 90 minutter | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Driblinger | 13 | 1.21 | 60 |
| Vellykkede driblinger | 6 | 0.56 | 60 |
| Andel vellykkede driblinger | 46.15% | N/A | 54 |
| Mistet ballen | 15 | 1.39 | 18 |
| Offsider | 7 | 0.65 | 96 |
Statistikk over gule kort, røde kort og forseelser
| Kort og forseelser | Totalt | Per 90 minutter | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Gule kort | 1 | N/A | N/A |
| Røde kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antall kort | 1 | 0.1 | 32 |
| Minutter per kort | 938 min'/kort | N/A | 94 |
| Kort over 0.5 | 1 | 8% | 34 |
| Forseelser begått | 15 | 1.39 | 68 |
| Fortseelser imot | 14 | 1.30 | 70 |
Marcus Ingvartsen har fått 1 gule kort og 0 røde kort på 13 kamper så langt i MLS 2026-sesongen. De foretar 1.39 forseelser per 90 minutter.
Forsvarsstatistikk
| Forsvarsspill | Totalt | Per 90 eller % | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Innslupne mål | 14 | 1.34 | 63 |
| Minutter per innslupne mål | 67 Min | N/A | 63 |
| Holdt nullen | 4 | 31% | 75 |
| Taklinger | 6 | 0.56 | 17 |
| Avskjæringer | 3 | 0.28 | 20 |
| Bakkedueller | 101 | 9.39 | 68 |
| Bakkedueller vunnet | 42 | 3.90 | 44 |
| Luftdueller vunnet | 17 | 1.58 | 80 |
| Driblet forbi | 5 | 0.46 | 52 |
| Klareringer | 9 | 0.84 | 32 |
| Blokkerte skudd | 0 | 0.00 | 32 |
| Straffespark gikk bort | 0 | 0.00 | 99 |
Statistikk over straffespark
| Straffer | Denne sesongen | Karriere |
|---|---|---|
| Scoringsprosent for straffespark | Ingen straffer | 80% |
| Straffespark tatt | 0 | 20 |
| Straffer scoret | 0 | 16 |
| Straffespark bommet | 0 | 4 |
Marcus Ingvartsen har tatt 20 straffespark så langt i karrieren. Av disse har Marcus Ingvartsen scoret 16 straffer og bommet på 4. Den totale andelen scorede straffespark for Marcus Ingvartsen er 80%.
CONCACAF Champions League statistikk for Marcus Ingvartsen
| Totalt | Totalt | Per 90 minutter | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Kamper spilt | 3 | N/A | 16 |
| minutter | 140 | 47 minutter per kamp | 0 |
| Kamper startet | 3 | N/A | 42 |
| Kamper byttet inn | 0 | N/A | N/A |
| Kamper byttet ut | 1 | N/A | N/A |
Mål og xG (forventede mål)
| Mål, xG, skudd | Totalt | Per 90 minutter | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Scorede mål | 0 | 0 | 62 |
| Målinvolvering | 0 | 0 | 46 |
| Mål hjemme | 0 | 0 | 75 |
| Mål borte | 0 | 0 | 77 |
| Forventede mål (xG) | 0.19 | 0.12 | 54 |
| Forventede mål uten straffespark (npxG) | 0.19 | 0.12 | 56 |
| Straffer scoret | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller flere mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller flere mål | 0 | N/A | N/A |
| Minutter per mål | 0 Minutter per mål | N/A | N/A |
Skudd for
| Skuddstatistikk | Totalt | Per 90 minutter | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Skudd for | 2 | 1.29 | 61 |
| Skudd på mål | 1/ 2 | 0.64 | 69 |
| Skudd utenfor mål | 1/ 2 | 0.64 | 54 |
| Truffet treverket | 0 ganger | 0.00 | 89 |
| Konverteringsfrekvens for skudd | 0.00% | N/A | 62 |
| Skuddnøyaktighet | 50.00% | N/A | 84 |
| Skudd per scorede mål | 0.00 | N/A | N/A |
Statistikk over assists, pasninger og sjanseskaping
| Assists og pasninger | Totalt | Per 90 minutter | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Assists | 0 | 0 | 70 |
| Forventede assists (xA) | 0.04 | 0.03 | 2 |
| Pasninger | 25 | 16.07 | 5 |
| Vellykkede pasninger | 18/ 25 | 11.57 | 4 |
| Andel fullførte pasninger | 72.00% | N/A | 6 |
| Nøkkelpasninger | 0 | 0.00 | 19 |
| Innlegg | 1 | 0.64 | 50 |
| Vellykkede innlegg | 0/ 1 | 0.00 | 51 |
| Andel fullførte innlegg | 0.00% | N/A | 51 |
| Minutter per assist | Ingen assists | N/A | N/A |
Statistikk over driblinger og offsides
| Driblinger og offsides | Totalt | Per 90 minutter | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Driblinger | 0 | 0.00 | 18 |
| Vellykkede driblinger | 0 | 0.00 | 26 |
| Andel vellykkede driblinger | 0.00% | N/A | 26 |
| Mistet ballen | 5 | 3.21 | 1 |
| Offsider | 0 | 0.00 | 74 |
Statistikk over gule kort, røde kort og forseelser
| Kort og forseelser | Totalt | Per 90 minutter | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Gule kort | 1 | N/A | N/A |
| Røde kort | 1 | N/A | N/A |
| Totalt antall kort | 2 | 1.29 | 99 |
| Minutter per kort | 70 min'/kort | N/A | 55 |
| Kort over 0.5 | 0 | 0% | 55 |
| Forseelser begått | 3 | 1.93 | 89 |
| Fortseelser imot | 1 | 0.64 | 40 |
Forsvarsstatistikk
| Forsvarsspill | Totalt | Per 90 eller % | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Innslupne mål | 2 | 1.29 | 21 |
| Minutter per innslupne mål | 70 Min | N/A | 25 |
| Holdt nullen | 0 | 0% | 6 |
| Taklinger | 3 | 1.93 | 71 |
| Avskjæringer | 0 | 0.00 | 18 |
| Bakkedueller | 16 | 10.29 | 82 |
| Bakkedueller vunnet | 7 | 4.50 | 68 |
| Luftdueller vunnet | 3 | 1.93 | 81 |
| Driblet forbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Klareringer | 1 | 0.64 | 31 |
| Blokkerte skudd | 0 | 0.00 | 52 |
| Straffespark gikk bort | 1 | 0.64 | 0 |
Statistikk over straffespark
| Straffer | Denne sesongen | Karriere |
|---|---|---|
| Scoringsprosent for straffespark | Ingen straffer | 80% |
| Straffespark tatt | 0 | 20 |
| Straffer scoret | 0 | 16 |
| Straffespark bommet | 0 | 4 |
Marcus Ingvartsen er en Angrepsspiller som har deltatt i 13 kamper denne sesongen i MLS, og har spilt totalt 938 minutter. Marcus Ingvartsen scorer 0.86 mål i snitt for hvert 90. minutt han er på banen. Disse angrepsprestasjonene gjør at han ligger på plassering 5 av 469 spillere som har spilt minst 3 kamper i MLS.
Han har scoret 9 mål totalt så langt denne sesongen, noe som gjør at han ligger på plassering 1 på MLS-sesongens toppscorerliste.
Minutt for minutt
Scorer et mål hvert 104. minutt
Gir assist hvert 469. minutt
Får kort hvert 938. minutt
Straffestatistikk (karriere)
Rangering etter prestasjoner (nåværende liga)
Scoringsrangering
Assistrangering
2025-sesongen
Mål / 90 min.
Assists / 90 min.
0.37 Mål
0.18 Assists
0.18 Kort
2023/2024-sesongen
Mål / 90 min.
Assists / 90 min.
0.43 Mål
0.14 Assists
0.05 Kort
2022/2023-sesongen
Mål / 90 min.
Assists / 90 min.
0.68 Mål
0 Assists
0.14 Kort
2021/2022-sesongen
Mål / 90 min.
Assists / 90 min.
0.68 Mål
0 Assists
0.23 Kort
2020/2021-sesongen
Mål / 90 min.
Assists / 90 min.
0.14 Mål
0.23 Assists
0.18 Kort
2019/2020-sesongen
Mål / 90 min.
Assists / 90 min.
0.26 Mål
0.1 Assists
0.21 Kort
2018/2019-sesongen
Mål / 90 min.
Assists / 90 min.
0 Mål
0 Assists
0.71 Kort
2017/2018-sesongen
Mål / 90 min.
Assists / 90 min.
0.33 Mål
0 Assists
0.4 Kort
2016/2017-sesongen
Mål / 90 min.
Assists / 90 min.
0.67 Mål
0 Assists
0.2 Kort
2015/2016-sesongen
Mål / 90 min.
Assists / 90 min.
0.36 Mål
0 Assists
0 Kort
2014/2015-sesongen
Mål / 90 min.
Assists / 90 min.
0.33 Mål
0 Assists
0.49 Kort
2013/2014-sesongen
Mål / 90 min.
Assists / 90 min.
0 Mål
0 Assists
0 Kort