GNS. Samlede Mål - Østrig Regionalliga: West

Konkurrence
Mål
- Stats i denne kategori :
- GNS. Samlede Mål -
- Mål Scoret -
- Mål Indkasseret -
- Clean Sheets -
- Begge Hold Scorede (BHS) -
- Kunne Ikke Score -
- xG (Forventede Mål)
GNS. Samlede Mål - Regionalliga: West
| # | Hold | K | Mål i alt | GNS. | Hjemme | Ude | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | FC Lauterach | 5 | 22 | 4.40 / kamp | 3.67 | 5.50 |
| 2 | ![]() | VfB Hohenems | 5 | 20 | 4.00 / kamp | 4.50 | 3.67 |
| 3 | ![]() | SC Schwaz | 5 | 20 | 4.00 / kamp | 3.00 | 5.50 |
| 4 | ![]() | FC Wolfurt | 5 | 20 | 4.00 / kamp | 3.50 | 4.33 |
| 5 | ![]() | SV Lochau | 5 | 20 | 4.00 / kamp | 3.67 | 4.50 |
| 6 | ![]() | FC Dornbirn 1913 | 5 | 19 | 3.80 / kamp | 5.50 | 2.67 |
| 7 | ![]() | SC Rheindorf Altach II | 5 | 19 | 3.80 / kamp | 3.00 | 4.33 |
| 8 | ![]() | SV Fugen | 5 | 19 | 3.80 / kamp | 4.33 | 3.00 |
| 9 | ![]() | FC Lustenau | 5 | 19 | 3.80 / kamp | 3.50 | 4.00 |
| 10 | ![]() | SC Kitzbuhel | 5 | 18 | 3.60 / kamp | 3.50 | 4.00 |
| 11 | ![]() | SVG Reichenau | 5 | 16 | 3.20 / kamp | 1.00 | 3.75 |
| 12 | ![]() | SK St Johann in Tirol | 5 | 16 | 3.20 / kamp | 3.50 | 2.00 |
| 13 | ![]() | SC Rothis | 5 | 15 | 3.00 / kamp | 2.50 | 3.33 |
| 14 | ![]() | WSG Swarovski Wattens II | 5 | 14 | 2.80 / kamp | 4.00 | 2.00 |
| 15 | ![]() | FC Kufstein | 5 | 12 | 2.40 / kamp | 3.00 | 2.00 |
| 16 | ![]() | SC Imst | 5 | 11 | 2.20 / kamp | 2.67 | 1.50 |
Hjemme / GNS. Samlede Mål (Regionalliga: West)
| # | Hold | K | Hjemme Mål i alt | Hjemme GNS. | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | FC Dornbirn 1913 | 2 | 11 | 5.50 / kamp |
| 2 | ![]() | VfB Hohenems | 2 | 9 | 4.50 / kamp |
| 3 | ![]() | SV Fugen | 3 | 13 | 4.33 / kamp |
| 4 | ![]() | WSG Swarovski Wattens II | 2 | 8 | 4.00 / kamp |
| 5 | ![]() | FC Lauterach | 3 | 11 | 3.67 / kamp |
| 6 | ![]() | SV Lochau | 3 | 11 | 3.67 / kamp |
| 7 | ![]() | FC Wolfurt | 2 | 7 | 3.50 / kamp |
| 8 | ![]() | FC Lustenau | 2 | 7 | 3.50 / kamp |
| 9 | ![]() | SC Kitzbuhel | 4 | 14 | 3.50 / kamp |
| 10 | ![]() | SK St Johann in Tirol | 4 | 14 | 3.50 / kamp |
| 11 | ![]() | SC Schwaz | 3 | 9 | 3.00 / kamp |
| 12 | ![]() | SC Rheindorf Altach II | 2 | 6 | 3.00 / kamp |
| 13 | ![]() | FC Kufstein | 2 | 6 | 3.00 / kamp |
| 14 | ![]() | SC Imst | 3 | 8 | 2.67 / kamp |
| 15 | ![]() | SC Rothis | 2 | 5 | 2.50 / kamp |
| 16 | ![]() | SVG Reichenau | 1 | 1 | 1.00 / kamp |
Ude / GNS. Samlede Mål (Regionalliga: West)
| # | Hold | K | Ude Mål i alt | Ude GNS. | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | FC Lauterach | 2 | 11 | 5.50 / kamp |
| 2 | ![]() | SC Schwaz | 2 | 11 | 5.50 / kamp |
| 3 | ![]() | SV Lochau | 2 | 9 | 4.50 / kamp |
| 4 | ![]() | FC Wolfurt | 3 | 13 | 4.33 / kamp |
| 5 | ![]() | SC Rheindorf Altach II | 3 | 13 | 4.33 / kamp |
| 6 | ![]() | FC Lustenau | 3 | 12 | 4.00 / kamp |
| 7 | ![]() | SC Kitzbuhel | 1 | 4 | 4.00 / kamp |
| 8 | ![]() | SVG Reichenau | 4 | 15 | 3.75 / kamp |
| 9 | ![]() | VfB Hohenems | 3 | 11 | 3.67 / kamp |
| 10 | ![]() | SC Rothis | 3 | 10 | 3.33 / kamp |
| 11 | ![]() | SV Fugen | 2 | 6 | 3.00 / kamp |
| 12 | ![]() | FC Dornbirn 1913 | 3 | 8 | 2.67 / kamp |
| 13 | ![]() | WSG Swarovski Wattens II | 3 | 6 | 2.00 / kamp |
| 14 | ![]() | SK St Johann in Tirol | 1 | 2 | 2.00 / kamp |
| 15 | ![]() | FC Kufstein | 3 | 6 | 2.00 / kamp |
| 16 | ![]() | SC Imst | 2 | 3 | 1.50 / kamp |
Hvilke hold oplever flest samlede mål i Regionalliga: West?
For 2026/27 sæsonen, det højeste antal mål i hele ligaen, blev oplevet af FC Lauterach med 22 mål i 5 kampe spillet. Dette er både mål til og mod dem. FC Lauterach holdte gennemsnitligt 4.4 samlede mål pr. kamp. Når de spiller på udebane, har de ca. 3.67 mål scoret og lukket ind - hvilket gør det til en intens oplevelse for hjemmebane fansne i FC Lauterach’s kampe.
Målene scoret i kampene spillet af SC Schwaz og SV Lochau gennem denne Regionalliga: West sæson er også mange. SC Schwaz og SV Lochau havde 22 mål og 20 samlede mål. Begge hold holdt omkring 4 mål scoret eller lukket ind på dem. På den modsatte side, har SC Imst the den laveste involvering med mål i Regionalliga: West. En mængde på 11 er forekommet i deres Regionalliga: West kampe, hvilket er gennemsnitligt 2.2 pr. kamp.
GNS. Samlede Mål - Østrig
- Division 1
- Division 2
- Division 3
- Division 4
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Mesterskab
- Mesterskab
- Mesterskab
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 4
- Division 1
- Division 2
- Mesterskab
- Division 3
- Division 3
- Mesterskab
- Division 3
- Mesterskab















