Segunda División RFEF Group 3 Fotboll tabell och Statistik
* Tiden är i din lokala tidszon (-07:00)
- La Liga
- Copa del Rey
- Spanska Supercupen
- Andra Divisionen
- Primera Division RFEF
- Primera Division RFEF Promotion Playoffs
- Primera Division RFEF Group 2
- Primera Division RFEF Group 1
- Andra B Slutspel
- Andra B Grupp 4
- Andra B Grupp 3
- Andra B Grupp 2
- Andra B Grupp 1
- Andra B Grupp 5
- Andra Divisionen B
- Tredje Gruppen 14
- Tredje Gruppen 1
- Tredje Gruppen 6
- Segunda División RFEF Group 5
- Segunda División RFEF Group 4
- Segunda División RFEF Relegation Playoffs
- Segunda División RFEF Promotion Playoffs
- Segunda División RFEF Group 3
- Segunda División RFEF Group 2
- Segunda División RFEF Group 1
- Tredje Gruppen 7
- Tredje Gruppen 8
- Tredje Gruppen 9
- Tredje Gruppen 10
- Tredje Gruppen 2
- Tredje Gruppen 13
- Tredje Gruppen 15
- Tredje Gruppen 16
- Tredje Gruppen 17
- Tredje Gruppen 18
- Tredje Gruppen 5
- Tredje Gruppen 11
- Tredje Gruppen 3
- Tredje Gruppen 4
- Federationscupen
- Tredje slutspelet
- Tredje Gruppen 12
- Copa Catalunya
- Första Division Damer
- Copa De La Reina
- Primera Federación Femenina
- Supercopa Femenina
- Segunda Federación Femenina
- Tercera Federación Femenina
- División De Honor Juvenil Group 5
- División De Honor Juvenil Group 4
- División De Honor Juvenil Group 3
- División De Honor Juvenil Group 2
- División De Honor Juvenil Group 1
- División De Honor Juvenil Group 7
- Junior hedersdivision
- División De Honor Juvenil Playoffs
- División De Honor Juvenil Group 6
Segunda División RFEF Group 3 Tabell (Spanien) - 2026/27
| Team | MP | V | O | F | MF | MM | MS | Png | Senaste 5 | MPM | HN | BLGM | MAG | 1.5+ | 2.5+ | S | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | UCAM Murcia CF | 6 | 4 | 0 | 2 | 14 | 6 | +8 | 12 | 2.00 | 33% | 67% | 0% | 83% | 67% | 3.33 | ||||
| 2 | CD Castellon II | 6 | 4 | 0 | 2 | 13 | 7 | +6 | 12 | 2.00 | 17% | 83% | 0% | 100% | 100% | 3.33 | ||||
| 3 | UD Castellonense | 6 | 4 | 0 | 2 | 10 | 6 | +4 | 12 | 2.00 | 33% | 50% | 17% | 67% | 67% | 2.67 | ||||
| 4 | La Nucía | 6 | 4 | 0 | 2 | 10 | 6 | +4 | 12 | 2.00 | 50% | 33% | 17% | 67% | 33% | 2.67 | ||||
| 5 | Cieza | 6 | 3 | 2 | 1 | 10 | 4 | +6 | 11 | 1.83 | 33% | 50% | 17% | 67% | 33% | 2.33 | ||||
| 6 | Deportiva Minera | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 6 | +2 | 11 | 1.83 | 50% | 33% | 33% | 67% | 33% | 2.33 | ||||
| 7 | CD Alcoyano | 6 | 3 | 1 | 2 | 6 | 6 | 0 | 10 | 1.67 | 50% | 17% | 33% | 83% | 17% | 2.00 | ||||
| 8 | Yeclano Deportivo | 6 | 2 | 3 | 1 | 5 | 4 | +1 | 9 | 1.50 | 33% | 50% | 17% | 50% | 0% | 1.50 | ||||
| 9 | Intercity | 6 | 2 | 3 | 1 | 8 | 8 | 0 | 9 | 1.50 | 17% | 83% | 17% | 83% | 67% | 2.67 | ||||
| 10 | CF Lorca Deportiva | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 5 | +1 | 8 | 1.33 | 33% | 50% | 33% | 50% | 33% | 1.83 | ||||
| 11 | Elche II | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 9 | -2 | 7 | 1.17 | 17% | 50% | 33% | 50% | 33% | 2.67 | ||||
| 12 | Orihuela CF | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 14 | -7 | 7 | 1.17 | 17% | 67% | 17% | 83% | 83% | 3.50 | ||||
| 13 | Mallorca II | 6 | 1 | 3 | 2 | 4 | 6 | -2 | 6 | 1.00 | 33% | 33% | 50% | 50% | 17% | 1.67 | ||||
| 14 | UD Poblense | 6 | 2 | 0 | 4 | 5 | 8 | -3 | 6 | 1.00 | 17% | 50% | 33% | 67% | 50% | 2.17 | ||||
| 15 | CD Atlético Baleares | 6 | 1 | 3 | 2 | 8 | 11 | -3 | 6 | 1.00 | 0% | 83% | 17% | 83% | 67% | 3.17 | ||||
| 16 | Peña Deportiva | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 | 9 | -3 | 4 | 0.67 | 0% | 50% | 50% | 67% | 33% | 2.50 | ||||
| 17 | Valencia II | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 | 11 | -5 | 4 | 0.67 | 0% | 67% | 33% | 67% | 50% | 2.83 | ||||
| 18 | Real Murcia II | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 12 | -7 | 4 | 0.67 | 17% | 50% | 33% | 83% | 50% | 2.83 |
Terminologi
MPM : Snitt poäng plockade per match över hela tävlingen.
Högt nummer indikerar starkare lag.
HN : Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
BLGM : Lista av lag med det högsta antalet matcher där båda lagen har fått poäng. Statistik från lagets inhemska liga körs endast.
* Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar sig för denna BLGM-tabell.
MAG : Matcher där det här laget har misslyckats att göra mål.
Spanien - Segunda División RFEF Group 3 Detaljerad statistik
Segunda División RFEF Group 3Statistik (Spanien) - 2026/27
35.2min/mål
(138 Mål i 54 matcher)
+30% Hemma ATK fördel
(Gör mer mål 30% än vanligt)
50%Noll mål insläppta
(27 gånger av 54 matcher)
23% Hemma DEF fördel
(Släpper 23% mindre mål än vanligt)
54% Båda lagen gjorde mål
(29 gånger av 54 matcher)
74% - Högt Risk
(poängställningen är mycket oförutsägbart)
Mål värmekartan visar när mål sker i denna liga.
Röd = Höga poäng. Gul = Medel. Grön= låga poäng
Segunda División RFEF Group 3 TRENDER (Spanien) - 2026/27
Hemmavinst
Oavgjort
Bortavinst
Över +
Under -
Frekventa totala mål - Full-Tid
Frekvent poängställning - Full-Tid
HALVTIDSTATISTIK (1:A HALVLEK / 2:A HALVLEK)
FHM - Över X
2HM - Över X
* FHG = Mål för första halvlek i Spanien- Segunda División RFEF Group 3
* 2HG = Andra halvlekens mål i Spanien- Segunda División RFEF Group 3


















