
Matt Van Oekel Statistik
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
Mer
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Ovan är karriärstatistiken för Matt Van Oekel. Matt Van Oekel har spelat totalt 324 matcher, gjort 0 mål och ackumulerat 1 assist. Matt Van Oekel har spelat flest antal matcher i USL Championship med 324 framträdanden i USA. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.
Statistik per 90 minuter i USL Championship
USL Championship statistik för Matt Van Oekel
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 18 | N/A | 34 |
| minuter | 1620 | 90 minuter per match | 62 |
| Påbörjade matcher | 17 | N/A | 59 |
| Matcher med utbyte | 0 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 0 | N/A | N/A |
Statistik för målvakter
| Målvaktning | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skjutna skott | 45 | 5.62 | 99 |
| Räddningar | 18 | 2.25 | 34 |
| Räddning | 18 Räddningar / 45 Skott | 40.00% | 5 |
| Slag | 4 | 0.50 | 78 |
Som målvakt har Matt Van Oekel släppt in 25 mål och hållit 2 nollan i 18 matcher i USL Championship 2025 säsongen. Det betyder att när Matt Van Oekel står i mål, släpper laget in ett mål var 65 minut. Matt Van Oekel statistik över insläppta mål per 90 minuter är 1.39.
När det gäller rå målvaktsspel har de räddat 18 av de 45 skott de mött - vilket innebär att Matt Van Oekel:s räddningsprocent är 40.00%.
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 25 | 1.39 | 32 |
| Minuter per insläppt mål | 65 Min' | N/A | 34 |
| Hålla nollan | 2 | 11% | 10 |
| Tacklingar | 0 | 0.00 | 5 |
| Interceptioner | 0 | 0.00 | 11 |
| Dueller på marken | 6 | 0.75 | 6 |
| Vunna dueller på marken | 5 | 0.62 | 6 |
| Vunna dueller i luften | 1 | 0.12 | 5 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Fullträffar | 11 | 1.38 | 49 |
| Blockerade skott | 0 | 0.00 | 27 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 1 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 1 | 0.06 | 14 |
| Minuter per bokning | 1620 min' / kort | N/A | 97 |
| Kort över 0,5 | 1 | 6% | 22 |
| Foul begångna | 2 | 0.25 | 9 |
| Foulade mot | 3 | 0.38 | 11 |
Matt Van Oekel har fått 1 gula kort och 0 röda kort i 18 matcher hittills i USL Championship 2025 säsongen. De begår 0.25 fouls per 90 minuter.
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 | 39 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 | 26 |
| Mål hemma | 0 | 0 | 53 |
| Mål borta | 0 | 0 | 58 |
| Förväntade mål (xG) | 0.00 | 0.00 | 10 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 0.00 | 0.00 | 10 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A | N/A |
Matt Van Oekel har inte gjort några mål så här långt i USL Championship 2025 säsongen. Vi får se hur de presterar i de kommande matcherna.
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 0 | 0.00 | 10 |
| Skott på mål | 0/ 0 | 0.00 | 21 |
| Skott utanför mål | 0/ 0 | 0.00 | 12 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 77 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 0.00% | N/A | 38 |
| Skottprecision | 0.00% | N/A | 21 |
| Skott Per Mål Gjorda | 0.00 | N/A | N/A |
Matt Van Oekel har inte tagit några skott i USL Championship 2025 säsongen ännu.
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 43 |
| Förväntade assists (xA) | 0.24 | 0.03 | 4 |
| Passningar | 173 | 21.62 | 18 |
| Framgångsrika pass | 101/ 173 | 12.62 | 11 |
| Andel godkända pass | 58.38% | N/A | 2 |
| Viktiga pass | 0 | 0.00 | 8 |
| Krossboll | 0 | 0.00 | 16 |
| Framgångsrika krossboll | 0/ 0 | 0.00 | 29 |
| Genomförandegrad för krossboll | 0.00% | N/A | 29 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Matt Van Oekel har inte assisterat till några mål under denna USL Championship säsong.
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 1 | 0.12 | 12 |
| Lyckade dribblingar | 1 | 0.12 | 23 |
| Dribblingens framgångsgrad | 100.00% | N/A | 99 |
| Fördrivna | 0 | 0.00 | 99 |
| Offsides | 0 | 0.00 | 45 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Matt Van Oekel har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.
USL Cup statistik för Matt Van Oekel
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 1 | N/A | 0 |
| minuter | 90 | 90 minuter per match | 0 |
| Påbörjade matcher | 1 | N/A | 0 |
| Matcher med utbyte | 0 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 0 | N/A | N/A |
Statistik för målvakter
| Målvaktning | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skjutna skott | 4 | 4.00 | 99 |
| Räddningar | 3 | 3.00 | 84 |
| Räddning | 3 Räddningar / 4 Skott | 75.00% | 84 |
| Slag | 0 | 0.00 | 0 |
Som målvakt har Matt Van Oekel släppt in 25 mål och hållit 2 nollan i 1 matcher i USL Championship 2025 säsongen. Det betyder att när Matt Van Oekel står i mål, släpper laget in ett mål var 90 minut. Matt Van Oekel statistik över insläppta mål per 90 minuter är 1.39.
När det gäller rå målvaktsspel har de räddat 3 av de 4 skott de mött - vilket innebär att Matt Van Oekel:s räddningsprocent är 75.00%.
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 1 | 1 | 51 |
| Minuter per insläppt mål | 90 Min' | N/A | 53 |
| Hålla nollan | 0 | 0% | 28 |
| Tacklingar | 0 | 0.00 | 11 |
| Interceptioner | 0 | 0.00 | 19 |
| Dueller på marken | 0 | 0.00 | 1 |
| Vunna dueller på marken | 0 | 0.00 | 1 |
| Vunna dueller i luften | 0 | 0.00 | 9 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Fullträffar | 0 | 0.00 | 8 |
| Blockerade skott | 0 | 0.00 | 46 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 | 38 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A | 38 |
| Kort över 0,5 | 0 | 0% | 41 |
| Foul begångna | 0 | 0.00 | 8 |
| Foulade mot | 0 | 0.00 | 9 |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 | 66 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 | 50 |
| Mål hemma | 0 | 0 | 77 |
| Mål borta | 0 | 0 | 81 |
| Förväntade mål (xG) | 0.00 | 0.00 | 18 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 0.00 | 0.00 | 19 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A | N/A |
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 0 | 0.00 | 18 |
| Skott på mål | 0/ 0 | 0.00 | 44 |
| Skott utanför mål | 0/ 0 | 0.00 | 26 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 90 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 0.00% | N/A | 66 |
| Skottprecision | 0.00% | N/A | 44 |
| Skott Per Mål Gjorda | 0.00 | N/A | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 72 |
| Förväntade assists (xA) | 0.03 | 0.03 | 10 |
| Passningar | 26 | 26.00 | 35 |
| Framgångsrika pass | 15/ 26 | 15.00 | 23 |
| Andel godkända pass | 57.69% | N/A | 4 |
| Viktiga pass | 0 | 0.00 | 20 |
| Krossboll | 0 | 0.00 | 35 |
| Framgångsrika krossboll | 0/ 0 | 0.00 | 53 |
| Genomförandegrad för krossboll | 0.00% | N/A | 53 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 0 | 0.00 | 16 |
| Lyckade dribblingar | 0 | 0.00 | 32 |
| Dribblingens framgångsgrad | 0.00% | N/A | 32 |
| Fördrivna | 0 | 0.00 | 99 |
| Offsides | 0 | 0.00 | 69 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Matt Van Oekel är en Målvakt som har dykt upp i 18 matches denna säsong i USL Championship spelat totalt 1620 minuter. Matt Van Oekel släpper in i genomsnitt 1.39 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 11%. Det betyder att Matt Van Oekel har inte släppt in ett mål i 2 matcher av 18 som han har spelat i.
Matt Van Oekel har gjort mål totalt av 0 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 18 på Birmingham Legion lagets skytteliga.
Minut för minut
Gör mål var N/A minut (inga mål)
Inga assists
Inga bokningar
Straffrekord (karriär)
Rank efter output (Nuvarande liga)
Mål rank
Mål insläppta rank
2024 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
1.27
Insläppta
0 Erhållna kort
2023 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
1.38
Insläppta
0.04 Erhållna kort
2022 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
0.99
Insläppta
0.06 Erhållna kort
2021 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
0.81
Insläppta
0.04 Erhållna kort
2020 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
1.21
Insläppta
0.07 Erhållna kort
2019 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
1.57
Insläppta
0.03 Erhållna kort
2018 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
1.42
Insläppta
0.06 Erhållna kort
2017 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
2.99
Insläppta
0 Erhållna kort
2016 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
0.57
Insläppta
0.07 Erhållna kort
2015 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
1.47
Insläppta
0 Erhållna kort
2014 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
0.86
Insläppta
0.05 Erhållna kort
2013 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
1.39
Insläppta
0.06 Erhållna kort
2012 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
1.07
Insläppta
0 Erhållna kort
2011 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
2
Insläppta
0 Erhållna kort