Eric Kinzner Portrait

Eric Kinzner Statistik

Position : Försvarare - Mitt bak
Nationalitet : USA
Birthplace : USA - USA
Tröjnummer : #22
Ålder (Födelsedag) : 23 (22/3/2003)
Längd : 188cm
Vikt : 88kg

2026

2025

2024

2023

2026 och karriärstatistik- Eric Kinzner

6.48
Genomsnittlig rating i USL Liga EttMål insläppta rank : 114 / 139 Spelare
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

21

0

35

5

6

0

1890'

4

0

5

0

0

0

344'

1

0

1

0

0

0

90'

Total 2026

26

0

41

5

6
0

2324'

Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

51

0

60

16

13

0

4511'

24

0

18

7

7

0

1293'

8

1

13

1

1

0

616'

6

0

8

0

1

0

520'

Total 4051

89

1

99

24

22
0

6940'

Ovan är karriärstatistiken för Eric Kinzner. Eric Kinzner har spelat totalt 89 matcher, gjort 1 mål och ackumulerat 2 assist. Eric Kinzner har spelat flest antal matcher i USL Liga Ett med 89 framträdanden i USA. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i USL Liga Ett

1.67Inkastade mål / 90'
35 Mål i 21 Matcher
18th Percentil
24%Hålla nollan
5 Hållna nollan i 21 Matcher
55th Percentil
0.29Kort per 90
6 Kort totalt
74th Percentil

Eric Kinzner statistik - detaljerad

USL Liga Ett statistik för Eric Kinzner

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade21N/A
87
minuter189090 minuter per match
95
Påbörjade matcher21N/A
96
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta351.67
18
Minuter per insläppt mål54 Min'N/A
19
Hålla nollan524%
55
Tacklingar130.62
19
Interceptioner120.57
44
Dueller på marken904.29
8
Vunna dueller på marken442.10
8
Vunna dueller i luften251.19
62
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar1065.05
95
Blockerade skott150.71
87
Straffar borta00.00
99

Som försvarare har Eric Kinzner släppt in 35 mål och hållit 5 clean sheets i 21 matcher i USL Liga Ett 2026 säsongen. Det betyder att när Eric Kinzner är på planen släpper deras lag in ett mål var 54 minut. Dessutom har de gjort 0.62 tackles och 0.57 interceptions för varje 90 minuter de varit på planen. Eric Kinzner samlar också på sig ungefär 5.05 clearances på samma gång.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort6N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort60.29
74
Minuter per bokning315 min' / kortN/A
42
Kort över 0,5629%
88
Foul begångna211.00
36
Foulade mot40.19
4

Eric Kinzner har fått 6 gula kort och 0 röda kort i 21 matcher hittills i USL Liga Ett 2026 säsongen. De begår 1.00 fouls per 90 minuter.

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
43
Inblandning i mål10.05
30
Mål hemma00
57
Mål borta00
60
Förväntade mål (xG)0.150.01
15
Icke straffbar xG (npxG)0.150.01
15
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Eric Kinzner har inte gjort några mål så här långt i USL Liga Ett 2026 säsongen. Vi får se hur de presterar i de kommande matcherna.

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna30.14
12
Skott på mål
0/ 3
0.00
21
Skott utanför mål
3/ 3
0.14
14
Målstolpen0 gånger0.00
72
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
42
Skottprecision0.00%N/A
21
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Eric Kinzner har tagit 3 skott i 21 matcher hittills i USL Liga Ett 2026 säsongen. Av 3 skotten var 0 skotten på mål och de andra 3 skotten var utanför mål. Det betyder att Eric Kinzners skottprecision är 0.00%. De gör ett mål för varje 0.00 skott de tar och tar 0.14 skott per 90 minuter på planen.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister10.05
55
Förväntade assists (xA)1.610.08
27
Passningar60128.62
37
Framgångsrika pass
450/ 601
21.43
34
Andel godkända pass74.88%N/A
26
Viktiga pass40.19
15
Krossboll60.29
31
Framgångsrika krossboll
2/ 6
0.10
39
Genomförandegrad för krossboll33.33%N/A
78
Minuter per assist1890 Minuter per assistN/AN/A

Eric Kinzner har assisterat till 1 assists i 21 matcher så här långt i USL Liga Ett 2026 säsongen. Om vi tittar på deras passningsspel så passar Eric Kinzner bollen ungefär 28.62 gånger under en match med en passningsfrekvens på 74.88. de spelar också 0.19 nyckelpassningar varje match vilket leder till betydande målchanser. Totalt sett är Eric Kinzners xA (Expected Assists) output 0.08 per 90 minuter. Denna statistik placerar dem över 27 procent av spelarna i USL Liga Ett.

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar10.05
11
Lyckade dribblingar10.05
15
Dribblingens framgångsgrad100.00%N/A
99
Fördrivna20.10
81
Offsides00.00
49

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Eric Kinzner har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.

USL Cup statistik för Eric Kinzner

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade4N/A
78
minuter34486 minuter per match
54
Påbörjade matcher4N/A
92
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning1N/AN/A

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta51.31
41
Minuter per insläppt mål69 Min'N/A
42
Hålla nollan00%
22
Tacklingar51.20
63
Interceptioner30.72
53
Dueller på marken174.09
17
Vunna dueller på marken133.13
38
Vunna dueller i luften71.68
75
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar163.85
86
Blockerade skott00.00
49
Straffar borta00.00
99

Som försvarare har Eric Kinzner släppt in 35 mål och hållit 5 clean sheets i 4 matcher i USL Liga Ett 2026 säsongen. Det betyder att när Eric Kinzner är på planen släpper deras lag in ett mål var 69 minut. Dessutom har de gjort 1.20 tackles och 0.72 interceptions för varje 90 minuter de varit på planen. Eric Kinzner samlar också på sig ungefär 3.85 clearances på samma gång.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort0N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort00
56
Minuter per bokningInga bokningarN/A
56
Kort över 0,500%
58
Foul begångna00.00
11
Foulade mot10.24
12

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
71
Inblandning i mål00
54
Mål hemma00
79
Mål borta00
84
Förväntade mål (xG)0.000.00
20
Icke straffbar xG (npxG)0.000.00
21
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna00.00
20
Skott på mål
0/ 0
0.00
52
Skott utanför mål
0/ 0
0.00
23
Målstolpen0 gånger0.00
95
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
75
Skottprecision0.00%N/A
52
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
75
Förväntade assists (xA)0.230.06
29
Passningar12630.32
40
Framgångsrika pass
95/ 126
22.86
35
Andel godkända pass75.40%N/A
21
Viktiga pass10.24
35
Krossboll20.48
51
Framgångsrika krossboll
1/ 2
0.24
56
Genomförandegrad för krossboll50.00%N/A
85
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar00.00
29
Lyckade dribblingar00.00
47
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
47
Fördrivna00.00
99
Offsides10.24
77

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

US Open Cup statistik för Eric Kinzner

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade1N/A
0
minuter9090 minuter per match
0
Påbörjade matcher1N/A
4
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta11
48
Minuter per insläppt mål90 Min'N/A
58
Hålla nollan00%
16
Tacklingar22.00
78
Interceptioner11.00
64
Dueller på marken66.00
34
Vunna dueller på marken55.00
73
Vunna dueller i luften33.00
93
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar33.00
83
Blockerade skott00.00
60
Straffar borta00.00
99

Som försvarare har Eric Kinzner släppt in 35 mål och hållit 5 clean sheets i 1 matcher i USL Liga Ett 2026 säsongen. Det betyder att när Eric Kinzner är på planen släpper deras lag in ett mål var 90 minut. Dessutom har de gjort 2.00 tackles och 1.00 interceptions för varje 90 minuter de varit på planen. Eric Kinzner samlar också på sig ungefär 3.00 clearances på samma gång.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort0N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort00
63
Minuter per bokningInga bokningarN/A
63
Kort över 0,500%
64
Foul begångna00.00
16
Foulade mot00.00
18

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
68
Inblandning i mål00
51
Mål hemma00
85
Mål borta00
81
Förväntade mål (xG)0.140.14
65
Icke straffbar xG (npxG)0.140.14
65
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna33.00
93
Skott på mål
0/ 3
0.00
48
Skott utanför mål
3/ 3
3.00
98
Målstolpen1 gånger1.00
99
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
71
Skottprecision0.00%N/A
48
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
74
Förväntade assists (xA)0.100.10
46
Passningar5757.00
86
Framgångsrika pass
44/ 57
44.00
78
Andel godkända pass77.19%N/A
28
Viktiga pass00.00
27
Krossboll00.00
36
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
59
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
59
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar00.00
33
Lyckade dribblingar00.00
47
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
47
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
76

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Eric Kinzners statistiska analys

Eric Kinzner är en Försvarare som har dykt upp i 21 matches denna säsong i USL Liga Ett spelat totalt 1890 minuter. Eric Kinzner släpper in i genomsnitt 1.67 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 24%. Det betyder att Eric Kinzner har inte släppt in ett mål i 5 matcher av 21 som han har spelat i.

Eric Kinzner har gjort mål totalt av 0 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 23Chattanooga Red Wolves lagets skytteliga.

Minut för minut

Gör mål var N/A minut (inga mål)

Assister varje 1890 minuter

Erhållit kort varje315 minuter

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 0 / 0 penalties
Missade 0 / 0 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : N/A
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

321 / 330 Spelare

Mål insläppta rank

114 / 139 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

2025 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

30

0

25

11

7

0

2621'

4

0

6

0

1

0

384'

4

1

8

1

1

0

272'

Total 2025

38

1

39

12

9
0

3277'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.86
 Insläppta

0.24  Erhållna kort

2024 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

24

0

18

7

7

0

1293'

Total 2024

24

0

18

7

7
0

1293'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.25
 Insläppta

0.49  Erhållna kort

2023 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

1

0

1

0

0

0

46'

Total 2023

1

0

1

0

0
0

46'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.96
 Insläppta

0  Erhållna kort

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
Snart
Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.