Andrew Hammersley Statistik

Position : Målvakt - Målvakt
Nationalitet : USA
Birthplace : USA - USA
Tröjnummer : #1
Ålder (Födelsedag) : 25 (15/2/2001)
Längd : 196cm
Vikt : 84kg

2026

2025

2026 och karriärstatistik- Andrew Hammersley

7.11
Genomsnittlig rating i USL Liga EttMål insläppta rank : 134 / 141 Spelare
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

4

0

8

1

0

0

360'

1

0

2

0

0

0

90'

2

0

5

1

0

0

180'

Total 2026

7

0

15

2

0
0

630'

Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

13

0

27

1

0

0

1170'

3

0

8

0

1

0

270'

2

0

5

1

0

0

180'

Total 4051

18

0

40

2

1
0

1620'

Ovan är karriärstatistiken för Andrew Hammersley. Andrew Hammersley har spelat totalt 18 matcher, gjort 0 mål och ackumulerat 0 assist. Andrew Hammersley har spelat flest antal matcher i USL Liga Ett med 18 framträdanden i USA. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i USL Liga Ett

68%Räddning
19 Räddningar / 28 Skott
48 Percentil
2.00Inkastade mål / 90'
8 Mål i 4 Matcher
6th Percentil
25%Hålla nollan
1 Hållna nollan i 4 Matcher
61st Percentil

Andrew Hammersley statistik - detaljerad

USL Liga Ett statistik för Andrew Hammersley

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade4N/A
0
minuter36090 minuter per match
0
Påbörjade matcher4N/A
6
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Statistik för målvakter

MålvaktningTotalPer 90 eller %.Percentil
Skjutna skott287.00
99
Räddningar194.75
99
Räddning19 Räddningar / 28 Skott67.86%
48
Slag10.25
30

Som målvakt har Andrew Hammersley släppt in 8 mål och hållit 1 nollan i 4 matcher i USL Liga Ett 2026 säsongen. Det betyder att när Andrew Hammersley står i mål, släpper laget in ett mål var 45 minut. Andrew Hammersley statistik över insläppta mål per 90 minuter är 2.

När det gäller rå målvaktsspel har de räddat 19 av de 28 skott de mött - vilket innebär att Andrew Hammersley:s räddningsprocent är 67.86%.

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta82
6
Minuter per insläppt mål45 Min'N/A
6
Hålla nollan125%
61
Tacklingar00.00
5
Interceptioner00.00
9
Dueller på marken10.25
0
Vunna dueller på marken10.25
1
Vunna dueller i luften10.25
10
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar41.00
40
Blockerade skott00.00
24
Straffar borta00.00
99

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort0N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort00
14
Minuter per bokningInga bokningarN/A
14
Kort över 0,500%
15
Foul begångna00.00
6
Foulade mot00.00
1

Andrew Hammersley har inte fått några bokningar (gula eller röda kort) under denna USL Liga Ett säsong.

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
41
Inblandning i mål00
25
Mål hemma00
55
Mål borta00
58
Förväntade mål (xG)0.000.00
10
Icke straffbar xG (npxG)0.000.00
10
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Andrew Hammersley har inte gjort några mål så här långt i USL Liga Ett 2026 säsongen. Vi får se hur de presterar i de kommande matcherna.

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna00.00
9
Skott på mål
0/ 0
0.00
20
Skott utanför mål
0/ 0
0.00
10
Målstolpen0 gånger0.00
72
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
41
Skottprecision0.00%N/A
20
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Andrew Hammersley har inte tagit några skott i USL Liga Ett 2026 säsongen ännu.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
49
Förväntade assists (xA)0.160.04
6
Passningar10927.25
32
Framgångsrika pass
76/ 109
19.00
26
Andel godkända pass69.72%N/A
11
Viktiga pass00.00
6
Krossboll00.00
14
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
27
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
27
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Andrew Hammersley har inte assisterat till några mål under denna USL Liga Ett säsong.

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar00.00
9
Lyckade dribblingar00.00
13
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
13
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
49

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Andrew Hammersley har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.

USL Cup statistik för Andrew Hammersley

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade1N/A
0
minuter9090 minuter per match
0
Påbörjade matcher1N/A
0
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Statistik för målvakter

MålvaktningTotalPer 90 eller %.Percentil
Skjutna skott77.00
99
Räddningar55.00
99
Räddning5 Räddningar / 7 Skott71.43%
25
Slag00.00
0

Som målvakt har Andrew Hammersley släppt in 8 mål och hållit 1 nollan i 1 matcher i USL Liga Ett 2026 säsongen. Det betyder att när Andrew Hammersley står i mål, släpper laget in ett mål var 45 minut. Andrew Hammersley statistik över insläppta mål per 90 minuter är 2.

När det gäller rå målvaktsspel har de räddat 5 av de 7 skott de mött - vilket innebär att Andrew Hammersley:s räddningsprocent är 71.43%.

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta22
11
Minuter per insläppt mål45 Min'N/A
14
Hålla nollan00%
22
Tacklingar00.00
10
Interceptioner00.00
19
Dueller på marken00.00
1
Vunna dueller på marken00.00
1
Vunna dueller i luften00.00
14
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar00.00
8
Blockerade skott00.00
49
Straffar borta00.00
99

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort0N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort00
56
Minuter per bokningInga bokningarN/A
56
Kort över 0,500%
58
Foul begångna00.00
11
Foulade mot00.00
9

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
71
Inblandning i mål00
54
Mål hemma00
79
Mål borta00
84
Förväntade mål (xG)0.000.00
20
Icke straffbar xG (npxG)0.000.00
21
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna00.00
20
Skott på mål
0/ 0
0.00
52
Skott utanför mål
0/ 0
0.00
23
Målstolpen0 gånger0.00
95
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
75
Skottprecision0.00%N/A
52
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
75
Förväntade assists (xA)0.030.03
7
Passningar2727.00
29
Framgångsrika pass
14/ 27
14.00
11
Andel godkända pass51.85%N/A
0
Viktiga pass00.00
30
Krossboll00.00
33
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
51
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
53
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar00.00
29
Lyckade dribblingar00.00
47
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
47
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
73

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

US Open Cup statistik för Andrew Hammersley

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade2N/A
4
minuter18090 minuter per match
0
Påbörjade matcher2N/A
49
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Statistik för målvakter

MålvaktningTotalPer 90 eller %.Percentil
Skjutna skott1010.00
99
Räddningar55.00
99
Räddning5 Räddningar / 10 Skott50.00%
20
Slag00.00
0

Som målvakt har Andrew Hammersley släppt in 8 mål och hållit 1 nollan i 2 matcher i USL Liga Ett 2026 säsongen. Det betyder att när Andrew Hammersley står i mål, släpper laget in ett mål var 36 minut. Andrew Hammersley statistik över insläppta mål per 90 minuter är 2.

När det gäller rå målvaktsspel har de räddat 5 av de 10 skott de mött - vilket innebär att Andrew Hammersley:s räddningsprocent är 50.00%.

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta52.5
4
Minuter per insläppt mål36 Min'N/A
14
Hålla nollan150%
65
Tacklingar00.00
15
Interceptioner00.00
28
Dueller på marken00.00
3
Vunna dueller på marken00.00
3
Vunna dueller i luften00.00
19
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar00.00
13
Blockerade skott00.00
60
Straffar borta00.00
99

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort0N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort00
63
Minuter per bokningInga bokningarN/A
63
Kort över 0,500%
64
Foul begångna00.00
16
Foulade mot00.00
18

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
68
Inblandning i mål00
51
Mål hemma00
85
Mål borta00
81
Förväntade mål (xG)0.000.00
23
Icke straffbar xG (npxG)0.000.00
23
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna00.00
23
Skott på mål
0/ 0
0.00
48
Skott utanför mål
0/ 0
0.00
32
Målstolpen0 gånger0.00
93
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
71
Skottprecision0.00%N/A
48
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
74
Förväntade assists (xA)0.050.05
20
Passningar3737.00
52
Framgångsrika pass
27/ 37
27.00
44
Andel godkända pass72.97%N/A
18
Viktiga pass00.00
27
Krossboll00.00
36
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
59
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
59
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar00.00
33
Lyckade dribblingar00.00
47
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
47
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
76

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Andrew Hammersleys statistiska analys

Andrew Hammersley är en Målvakt som har dykt upp i 4 matches denna säsong i USL Liga Ett spelat totalt 360 minuter. Andrew Hammersley släpper in i genomsnitt 2 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 25%. Det betyder att Andrew Hammersley har inte släppt in ett mål i 1 matcher av 4 som han har spelat i.

Andrew Hammersley har gjort mål totalt av 0 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 18Westchester SC lagets skytteliga.

Minut för minut

Gör mål var N/A minut (inga mål)

Inga assists

Inga bokningar

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 0 / 0 penalties
Missade 0 / 0 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : N/A
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

268 / 336 Spelare

Mål insläppta rank

134 / 141 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

2025 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

9

0

19

0

0

0

810'

2

0

6

0

1

0

180'

Total 2025

11

0

25

0

1
0

990'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

2.11
 Insläppta

0  Erhållna kort

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
Snart
Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.