Facundo Tealde Sassano Portrait

Facundo Tealde Sassano Statistik

Position : Försvarare - Mitt bak
Nationalitet : Uruguay
Fot : Vänsterfotad
Tröjnummer : #19
Ålder (Födelsedag) : 37 (15/3/1989)
Längd : 178cm
Vikt : 73kg

2026

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

Mer

2017

2016

2014/2015

2013/2014

2026 och karriärstatistik- Facundo Tealde Sassano

6.37
Genomsnittlig rating i Första DivisionenMål insläppta rank : 48 / 174 Spelare
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

26

2

22

10

8

1

2224'

Total 2026

26

2

22

10

8
1

2224'

Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

118

4

130

25

29

1

9561'

69

5

64

21

21

2

5893'

Total 12136

187

9

194

46

50
3

15454'

Ovan är karriärstatistiken för Facundo Tealde Sassano. Facundo Tealde Sassano har spelat totalt 187 matcher, gjort 9 mål och ackumulerat 0 assist. Facundo Tealde Sassano har spelat flest antal matcher i Första Divisionen med 187 framträdanden i Uruguay. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i Första Divisionen

0.89Inkastade mål / 90'
22 Mål i 26 Matcher
74th Percentil
38%Hålla nollan
10 Hållna nollan i 26 Matcher
84th Percentil
0.32Kort per 90
8 Kort totalt
65th Percentil

Facundo Tealde Sassano statistik - detaljerad

Första Divisionen statistik för Facundo Tealde Sassano

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade26N/A
70
minuter222486 minuter per match
82
Påbörjade matcher25N/A
80
Matcher med utbyte1N/AN/A
Matcher med ersättning2N/AN/A

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta220.89
74
Minuter per insläppt mål101 Min'N/A
73
Hålla nollan1038%
84
Tacklingar00.00
68
Interceptioner210.88
93
Dueller på marken692.88
46
Vunna dueller på marken552.30
70
Vunna dueller i luften130.54
75
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar441.84
92
Blockerade skott80.33
96
Straffar borta10.04
4

Som försvarare har Facundo Tealde Sassano släppt in 22 mål och hållit 10 clean sheets i 26 matcher i Första Divisionen 2026 säsongen. Det betyder att när Facundo Tealde Sassano är på planen släpper deras lag in ett mål var 101 minut. Dessutom har de gjort 0.00 tackles och 0.88 interceptions för varje 90 minuter de varit på planen. Facundo Tealde Sassano samlar också på sig ungefär 1.84 clearances på samma gång.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort8N/AN/A
Röda kort1N/AN/A
Totalt antal kort80.32
65
Minuter per bokning278 min' / kortN/A
42
Kort över 0,5727%
81
Foul begångna50.21
53
Foulade mot10.04
29

Facundo Tealde Sassano har fått 8 gula kort och 1 röda kort i 26 matcher hittills i Första Divisionen 2026 säsongen. De begår 0.21 fouls per 90 minuter.

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda20.08
60
Inblandning i mål20.08
49
Mål hemma10.07
59
Mål borta10.09
70
Förväntade mål (xG)0.610.03
44
Icke straffbar xG (npxG)0.610.03
45
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål1112 Minuter per målN/AN/A

Facundo Tealde Sassano har gjort 2 mål i 26 matcher så här långt i Första Divisionen 2026 säsongen. 1 av de gjorda 2 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 1 mål på bortaplan. Totalt sett är Facundo Tealde Sassano's gjorda mål per 90 minuter 0.08. Dessutom är Facundo Tealde Sassano totala G/A (mål + assist) 2 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 0.08 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.03. Detta sätter Facundo Tealde Sassanos npxG output till 0.61 vilket sätter dem i topp 45 percentile av Första Divisionen spelare.

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna10.04
34
Skott på mål
0/ 1
0.00
51
Skott utanför mål
1/ 1
0.04
38
Målstolpen0 gånger0.00
92
Konverteringsfrekvens För Skott100.00%N/A
95
Skottprecision0.00%N/A
51
Skott Per Mål Gjorda1.00N/AN/A

Facundo Tealde Sassano har tagit 1 skott i 26 matcher hittills i Första Divisionen 2026 säsongen. Av 1 skotten var 0 skotten på mål och de andra 1 skotten var utanför mål. Det betyder att Facundo Tealde Sassanos skottprecision är 0.00%. De gör ett mål för varje 1.00 skott de tar och tar 0.04 skott per 90 minuter på planen.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
72
Förväntade assists (xA)0.550.02
48
Passningar36815.38
87
Framgångsrika pass
284/ 368
11.87
87
Andel godkända pass77.17%N/A
70
Viktiga pass10.04
45
Krossboll20.08
43
Framgångsrika krossboll
0/ 2
0.00
53
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
53
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Facundo Tealde Sassano har inte assisterat till några mål under denna Första Divisionen säsong.

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar30.13
51
Lyckade dribblingar20.08
50
Dribblingens framgångsgrad66.67%N/A
69
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
75

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Facundo Tealde Sassano har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.

Facundo Tealde Sassanos statistiska analys

Facundo Tealde Sassano är en Försvarare som har dykt upp i 26 matches denna säsong i Första Divisionen spelat totalt 2224 minuter. Facundo Tealde Sassano släpper in i genomsnitt 0.89 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 38%. Det betyder att Facundo Tealde Sassano har inte släppt in ett mål i 10 matcher av 26 som han har spelat i.

Facundo Tealde Sassano har gjort mål totalt av 2 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 7 på Deportivo Maldonado lagets skytteliga.

Minut för minut

gör mål varje 1112 minuter

Inga assists

Inga bokningar

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 0 / 0 penalties
Missade 0 / 0 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : N/A
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

163 / 407 Spelare

Mål insläppta rank

48 / 174 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

2024 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

18

0

18

4

5

0

1368'

Total 2024

18

0

18

4

5
0

1368'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.18
 Insläppta

0.33  Erhållna kort

2023 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

11

0

11

3

1

0

990'

Total 2023

11

0

11

3

1
0

990'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1
 Insläppta

0.09  Erhållna kort

2022 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

17

0

13

3

6

0

1050'

Total 2022

17

0

13

3

6
0

1050'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.11
 Insläppta

0.51  Erhållna kort

2021 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2021

8

1

8

1

1
0

650'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.14 Mål

1.11
 Insläppta

0.14  Erhållna kort

2020 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

19

1

26

2

5

0

1686'

Total 2020

19

1

26

2

5
0

1686'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.05 Mål

1.39
 Insläppta

0.27  Erhållna kort

2019 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2019

4

0

1

3

1
0

360'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.25
 Insläppta

0.25  Erhållna kort

2018 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2018

5

0

4

2

1
0

398'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.9
 Insläppta

0.23  Erhållna kort

2017 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

19

2

19

5

10

0

1572'

Total 2017

19

2

19

5

10
0

1572'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.11 Mål

1.09
 Insläppta

0.57  Erhållna kort

2016 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

11

0

13

4

3

1

990'

Total 2016

17

0

18

6

3
1

1530'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.18
 Insläppta

0.36  Erhållna kort

2014/2015 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

24

3

22

5

6

1

2033'

Total 2014/2015

24

3

22

5

6
1

2033'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.13 Mål

0.97
 Insläppta

0.27  Erhållna kort

2013/2014 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

19

0

32

2

3

0

1593'

Total 2013/2014

19

0

32

2

3
0

1593'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.81
 Insläppta

0.17  Erhållna kort

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
●Snart
●Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.