
Niclas Bergmark Statistik
2026
2024/2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
Ovan är karriärstatistiken för Niclas Bergmark. Niclas Bergmark har spelat totalt 107 matcher, gjort 1 mål och ackumulerat 0 assist. Niclas Bergmark har spelat flest antal matcher i Superettan med 107 framträdanden i Sverige. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.
Statistik per 90 minuter i Ettan South
Ettan South statistik för Niclas Bergmark
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 5 | N/A | 6 |
| minuter | 367 | 73 minuter per match | 1 |
| Påbörjade matcher | 4 | N/A | 6 |
| Matcher med utbyte | 1 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 5 | N/A | N/A |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 8 | 1.96 | 14 |
| Minuter per insläppt mål | 46 Min' | N/A | 14 |
| Hålla nollan | 0 | 0% | 8 |
| Tacklingar | 1 | 0.24 | 89 |
| Interceptioner | 5 | 1.21 | 90 |
| Dueller på marken | 33 | 8.01 | 75 |
| Vunna dueller på marken | 15 | 3.64 | 76 |
| Vunna dueller i luften | 9 | 2.18 | 98 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Fullträffar | 8 | 1.94 | 95 |
| Blockerade skott | 2 | 0.49 | 96 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Som försvarare har Niclas Bergmark släppt in 8 mål och hållit 0 clean sheets i 5 matcher i Ettan South 2026 säsongen. Det betyder att när Niclas Bergmark är på planen släpper deras lag in ett mål var 46 minut. Dessutom har de gjort 0.24 tackles och 1.21 interceptions för varje 90 minuter de varit på planen. Niclas Bergmark samlar också på sig ungefär 1.94 clearances på samma gång.
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 1 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 1 | 0.25 | 86 |
| Minuter per bokning | 367 min' / kort | N/A | 44 |
| Kort över 0,5 | 1 | 20% | 87 |
| Foul begångna | 5 | 1.21 | 94 |
| Foulade mot | 2 | 0.49 | 66 |
Niclas Bergmark har fått 1 gula kort och 0 röda kort i 5 matcher hittills i Ettan South 2026 säsongen. De begår 1.21 fouls per 90 minuter.
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 1 | 0.25 | 81 |
| Inblandning i mål | 1 | 0.25 | 71 |
| Mål hemma | 0 | 0 | 55 |
| Mål borta | 1 | 0.5 | 92 |
| Förväntade mål (xG) | 0.98 | 0.24 | 84 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 0.98 | 0.24 | 84 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 367 Minuter per mål | N/A | N/A |
Niclas Bergmark har gjort 1 mål i 5 matcher så här långt i Ettan South 2026 säsongen. 0 av de gjorda 1 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 1 mål på bortaplan. Totalt sett är Niclas Bergmark's gjorda mål per 90 minuter 0.25. Dessutom är Niclas Bergmark totala G/A (mål + assist) 1 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 0.25 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.24. Detta sätter Niclas Bergmarks npxG output till 0.98 vilket sätter dem i topp 84 percentile av Ettan South spelare.
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 3 | 0.73 | 76 |
| Skott på mål | 3/ 3 | 0.73 | 96 |
| Skott utanför mål | 0/ 3 | 0.00 | 28 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 93 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 33.33% | N/A | 68 |
| Skottprecision | 100.00% | N/A | 99 |
| Skott Per Mål Gjorda | 3.00 | N/A | N/A |
Niclas Bergmark har tagit 3 skott i 5 matcher hittills i Ettan South 2026 säsongen. Av 3 skotten var 3 skotten på mål och de andra 0 skotten var utanför mål. Det betyder att Niclas Bergmarks skottprecision är 100.00%. De gör ett mål för varje 3.00 skott de tar och tar 0.73 skott per 90 minuter på planen.
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 57 |
| Förväntade assists (xA) | 0.38 | 0.09 | 72 |
| Passningar | 181 | 43.91 | 99 |
| Framgångsrika pass | 164/ 181 | 39.78 | 99 |
| Andel godkända pass | 90.61% | N/A | 94 |
| Viktiga pass | 0 | 0.00 | 23 |
| Krossboll | 0 | 0.00 | 25 |
| Framgångsrika krossboll | 0/ 0 | 0.00 | 41 |
| Genomförandegrad för krossboll | 0.00% | N/A | 41 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Niclas Bergmark har inte assisterat till några mål under denna Ettan South säsong.
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 0 | 0.00 | 21 |
| Lyckade dribblingar | 0 | 0.00 | 29 |
| Dribblingens framgångsgrad | 0.00% | N/A | 29 |
| Fördrivna | 0 | 0.00 | 99 |
| Offsides | 0 | 0.00 | 70 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Niclas Bergmark har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.
Niclas Bergmark är en Försvarare som har dykt upp i 5 matches denna säsong i Ettan South spelat totalt 367 minuter. Niclas Bergmark släpper in i genomsnitt 1.96 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 0%. Det betyder att Niclas Bergmark har inte släppt in ett mål i 0 matcher av 5 som han har spelat i.
Niclas Bergmark har gjort mål totalt av 1 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 14 på Trelleborg lagets skytteliga.
Minut för minut
gör mål varje 367 minuter
Inga assists
Inga bokningar
Straffrekord (karriär)
Rank efter output (Nuvarande liga)
Mål rank
Mål insläppta rank
2025 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
0
Insläppta
0 Erhållna kort
2024 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
1.07
Insläppta
0.16 Erhållna kort
2023 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
1.48
Insläppta
0.04 Erhållna kort
2022 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
1.19
Insläppta
0.12 Erhållna kort
2021 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
1.74
Insläppta
0.35 Erhållna kort
2020 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
0
Insläppta
0 Erhållna kort
2019 Säsong
Mål / 90 min
Insläppta / 90 min
0 Mål
2.9
Insläppta
0 Erhållna kort