Pape Malick Fall Statistik

Position : Forward
Nationalitet : Senegal
Tröjnummer : #20
Ålder (Födelsedag) : 20 (15/5/2006)
Längd : 192cm

2026/2027

2026/2027 och karriärstatistik- Pape Malick Fall

5.52
Genomsnittlig rating i Ukrainska Premier LeagueMål rank : -1 / 237 Spelare
Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

Total 2026/2027

6

0

1

0
0

0

226'

Tävling
MP
Mål
Assister
Gult kort
Rött kort
PEN
Straffmål Gjorda
Min'
Minuter spelade

Total 2026/2027

6

0

1

0
0

0

226'

Ovan är karriärstatistiken för Pape Malick Fall. Pape Malick Fall har spelat totalt 6 matcher, gjort 0 mål och ackumulerat 1 assist. Pape Malick Fall har spelat flest antal matcher i Ukrainska Premier League med 6 framträdanden i Ukraina. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i Ukrainska Premier League

0.00Mål per 90
0 Mål totalt
60 Percentil
0.40Assists per 90
1 Assists totalt
97 Percentil
0.40M+A per 90
1 målbidrag totalt
81 Percentil
0.12xG Per 90'
0.31 Förväntade mål
58 Percentil
0.27xA per 90
0.68 Förväntade assists
94 Percentil
0.00Kort per 90
0 Kort totalt
31 Percentil

Pape Malick Fall statistik - detaljerad

Ukrainska Premier League statistik för Pape Malick Fall

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade6N/A
19
minuter22638 minuter per match
0
Påbörjade matcher2N/A
0
Matcher med utbyte4N/AN/A
Matcher med ersättning2N/AN/A

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
60
Inblandning i mål10.4
81
Mål hemma00
72
Mål borta00
75
Förväntade mål (xG)0.310.12
58
Icke straffbar xG (npxG)0.310.12
60
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Pape Malick Fall har inte gjort några mål så här långt i Ukrainska Premier League 2026/2027 säsongen. Vi får se hur de presterar i de kommande matcherna.

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna51.97
90
Skott på mål
1/ 5
0.39
66
Skott utanför mål
4/ 5
1.57
94
Målstolpen0 gånger0.00
90
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
59
Skottprecision20.00%N/A
41
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Pape Malick Fall har tagit 5 skott i 6 matcher hittills i Ukrainska Premier League 2026/2027 säsongen. Av 5 skotten var 1 skotten på mål och de andra 4 skotten var utanför mål. Det betyder att Pape Malick Falls skottprecision är 20.00%. De gör ett mål för varje 0.00 skott de tar och tar 1.97 skott per 90 minuter på planen.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister10.4
97
Förväntade assists (xA)0.680.27
94
Passningar5019.65
23
Framgångsrika pass
35/ 50
13.76
18
Andel godkända pass70.00%N/A
11
Viktiga pass10.39
46
Krossboll10.39
41
Framgångsrika krossboll
1/ 1
0.39
71
Genomförandegrad för krossboll100.00%N/A
99
Minuter per assist226 Minuter per assistN/AN/A

Pape Malick Fall har assisterat till 1 assists i 6 matcher så här långt i Ukrainska Premier League 2026/2027 säsongen. Om vi tittar på deras passningsspel så passar Pape Malick Fall bollen ungefär 19.65 gånger under en match med en passningsfrekvens på 70.00. de spelar också 0.39 nyckelpassningar varje match vilket leder till betydande målchanser. Totalt sett är Pape Malick Falls xA (Expected Assists) output 0.27 per 90 minuter. Denna statistik placerar dem över 94 procent av spelarna i Ukrainska Premier League.

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar20.79
60
Lyckade dribblingar20.79
74
Dribblingens framgångsgrad100.00%N/A
99
Fördrivna93.54
0
Offsides10.39
93

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort0N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort00
31
Minuter per bokningInga bokningarN/A
31
Kort över 0,500%
33
Foul begångna20.79
57
Foulade mot20.79
61

Pape Malick Fall har inte fått några bokningar (gula eller röda kort) under denna Ukrainska Premier League säsong.

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta20.8
72
Minuter per insläppt mål113 Min'N/A
72
Hålla nollan350%
86
Tacklingar10.39
92
Interceptioner20.79
50
Dueller på marken6023.58
99
Vunna dueller på marken2710.61
99
Vunna dueller i luften155.90
99
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar10.39
19
Blockerade skott00.00
40
Straffar borta00.00
99

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Pape Malick Fall har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.

Pape Malick Falls statistiska analys

Pape Malick Fall är en Forward som har dykt upp i 6 matches denna säsong i Ukrainska Premier League spelat totalt 226 minuter. Pape Malick Fall gör i genomsnitt 0 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Denna anfallsprestation placerar honom för närvarande på -1 av 237 spelare i Ukrainska Premier League som har spelat minst 3 matcher.

Han har gjort mål totalt av 0 mål hittills under säsongen i ligan, vilket placerar honom 24 på Ukrainska Premier League lagets topp skytteliga.

Minut för minut

Gör mål var N/A minut (inga mål)

Assister varje 226 minuter

Erhållit kort varje0 minuter

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 0 / 0 penalties
Missade 0 / 0 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : N/A
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

N/A / 237 Spelare

Assist rank

N/A / 237 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
●Snart
●Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.