Mohamed Traore Portrait

Mohamed Traore Statistik

Klubb : Sporting JAX
Position : Försvarare - Mitt bak
Nationalitet : Senegal
Birthplace : Dakar - Senegal
Tröjnummer : #99
Ålder (Födelsedag) : 24 (15/8/2002)
Längd : 188cm
Vikt : 76kg

2026

2025

2024

2023

2022

2021

2020

2026 och karriärstatistik- Mohamed Traore

6.69
Genomsnittlig rating i USL ChampionshipMål insläppta rank : 187 / 206 Spelare
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

1

0

0

0

0

0

44'

Total 2026

6

1

9

0

1
0

494'

Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

110

3

123

24

30

2

7923'

4

1

5

1

1

0

290'

2

0

0

0

0

0

64'

1

0

1

0

0

0

46'

Total 12141

117

4

129

25

31
2

8323'

Ovan är karriärstatistiken för Mohamed Traore. Mohamed Traore har spelat totalt 117 matcher, gjort 4 mål och ackumulerat 5 assist. Mohamed Traore har spelat flest antal matcher i USL Championship med 117 framträdanden i USA. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i USL Championship

1.80Inkastade mål / 90'
9 Mål i 5 Matcher
10th Percentil
0%Hålla nollan
0 Hållna nollan i 5 Matcher
5th Percentil
0.20Kort per 90
1 Kort totalt
53rd Percentil

Mohamed Traore statistik - detaljerad

USL Championship statistik för Mohamed Traore

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade5N/A
1
minuter45090 minuter per match
8
Påbörjade matcher5N/A
12
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta91.8
10
Minuter per insläppt mål50 Min'N/A
11
Hålla nollan00%
5
Tacklingar112.20
92
Interceptioner91.80
98
Dueller på marken448.80
57
Vunna dueller på marken265.20
74
Vunna dueller i luften61.20
57
Dribblad förbi40.80
14
Fullträffar234.60
88
Blockerade skott10.20
53
Straffar borta10.20
1

Som försvarare har Mohamed Traore släppt in 9 mål och hållit 0 clean sheets i 5 matcher i USL Championship 2026 säsongen. Det betyder att när Mohamed Traore är på planen släpper deras lag in ett mål var 50 minut. Dessutom har de gjort 2.20 tackles och 1.80 interceptions för varje 90 minuter de varit på planen. Mohamed Traore samlar också på sig ungefär 4.60 clearances på samma gång.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort1N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort10.2
53
Minuter per bokning450 min' / kortN/A
66
Kort över 0,5120%
75
Foul begångna61.20
51
Foulade mot51.00
49

Mohamed Traore har fått 1 gula kort och 0 röda kort i 5 matcher hittills i USL Championship 2026 säsongen. De begår 1.20 fouls per 90 minuter.

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda10.2
77
Inblandning i mål10.2
56
Mål hemma00
59
Mål borta10.33
88
Förväntade mål (xG)0.830.17
67
Icke straffbar xG (npxG)0.830.17
67
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål450 Minuter per målN/AN/A

Mohamed Traore har gjort 1 mål i 5 matcher så här långt i USL Championship 2026 säsongen. 0 av de gjorda 1 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 1 mål på bortaplan. Totalt sett är Mohamed Traore's gjorda mål per 90 minuter 0.2. Dessutom är Mohamed Traore totala G/A (mål + assist) 1 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 0.2 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.17. Detta sätter Mohamed Traores npxG output till 0.83 vilket sätter dem i topp 67 percentile av USL Championship spelare.

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna20.40
26
Skott på mål
2/ 2
0.40
65
Skott utanför mål
0/ 2
0.00
10
Målstolpen0 gånger0.00
74
Konverteringsfrekvens För Skott50.00%N/A
99
Skottprecision100.00%N/A
99
Skott Per Mål Gjorda2.00N/AN/A

Mohamed Traore har tagit 2 skott i 5 matcher hittills i USL Championship 2026 säsongen. Av 2 skotten var 2 skotten på mål och de andra 0 skotten var utanför mål. Det betyder att Mohamed Traores skottprecision är 100.00%. De gör ett mål för varje 2.00 skott de tar och tar 0.40 skott per 90 minuter på planen.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
47
Förväntade assists (xA)0.380.08
25
Passningar26853.60
90
Framgångsrika pass
199/ 268
39.80
81
Andel godkända pass74.25%N/A
24
Viktiga pass00.00
7
Krossboll10.20
26
Framgångsrika krossboll
0/ 1
0.00
26
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
26
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Mohamed Traore har inte assisterat till några mål under denna USL Championship säsong.

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar51.00
58
Lyckade dribblingar40.80
82
Dribblingens framgångsgrad80.00%N/A
92
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
49

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Mohamed Traore har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.

USL Cup statistik för Mohamed Traore

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade1N/A
0
minuter4444 minuter per match
0
Påbörjade matcher0N/A
0
Matcher med utbyte1N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta00
99
Minuter per insläppt mål0 Min'N/A
1
Hålla nollan00%
22
Tacklingar24.09
99
Interceptioner00.00
19
Dueller på marken612.27
95
Vunna dueller på marken510.23
99
Vunna dueller i luften36.14
99
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar00.00
8
Blockerade skott00.00
49
Straffar borta00.00
99

Som försvarare har Mohamed Traore släppt in 9 mål och hållit 0 clean sheets i 1 matcher i USL Championship 2026 säsongen. Det betyder att när Mohamed Traore är på planen släpper deras lag in ett mål var 0 minut. Dessutom har de gjort 4.09 tackles och 0.00 interceptions för varje 90 minuter de varit på planen. Mohamed Traore samlar också på sig ungefär 0.00 clearances på samma gång.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort0N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort00
56
Minuter per bokningInga bokningarN/A
56
Kort över 0,500%
58
Foul begångna00.00
11
Foulade mot00.00
9

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
71
Inblandning i mål00
54
Mål hemma00
79
Mål borta00
84
Förväntade mål (xG)0.000.00
20
Icke straffbar xG (npxG)0.000.00
21
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna00.00
20
Skott på mål
0/ 0
0.00
52
Skott utanför mål
0/ 0
0.00
23
Målstolpen0 gånger0.00
95
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
75
Skottprecision0.00%N/A
52
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
75
Förväntade assists (xA)0.050.10
57
Passningar3469.55
98
Framgångsrika pass
27/ 34
55.23
96
Andel godkända pass79.41%N/A
36
Viktiga pass00.00
30
Krossboll12.05
81
Framgångsrika krossboll
0/ 1
0.00
51
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
53
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar00.00
29
Lyckade dribblingar00.00
47
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
47
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
73

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Mohamed Traores statistiska analys

Mohamed Traore är en Försvarare som har dykt upp i 5 matches denna säsong i USL Championship spelat totalt 450 minuter. Mohamed Traore släpper in i genomsnitt 1.8 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 0%. Det betyder att Mohamed Traore har inte släppt in ett mål i 0 matcher av 5 som han har spelat i.

Mohamed Traore har gjort mål totalt av 1 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 8Sporting JAX lagets skytteliga.

Minut för minut

gör mål varje 450 minuter

Inga assists

Inga bokningar

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 0 / 0 penalties
Missade 0 / 0 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : N/A
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

118 / 489 Spelare

Mål insläppta rank

187 / 206 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

2025 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

1

0

0

0

0

0

20'

Total 2025

7

1

8

1

1
0

409'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.23 Mål

1.85
 Insläppta

0.23  Erhållna kort

2024 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

23

0

17

7

5

0

1410'

2

0

3

0

0

0

180'

Total 2024

25

0

20

7

5
0

1590'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.09
 Insläppta

0.32  Erhållna kort

2023 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

24

0

23

5

9

0

1673'

1

0

0

1

0

0

81'

Total 2023

25

0

23

6

9
0

1754'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.24
 Insläppta

0.48  Erhållna kort

2022 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

29

0

31

8

7

0

2336'

1

1

2

0

1

0

29'

Total 2022

30

1

33

8

8
0

2365'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.19
 Insläppta

0.27  Erhållna kort

2021 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

23

1

35

3

7

2

1665'

Total 2021

23

1

35

3

7
2

1665'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.05 Mål

1.89
 Insläppta

0.38  Erhållna kort

2020 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

1

0

1

0

0

0

46'

Total 2020

1

0

1

0

0
0

46'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.96
 Insläppta

0  Erhållna kort

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
Snart
Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.