
Jayce Fitzgerald Statistik
2025/2026
2026/2027
2024/2025
2023/2024
2022/2023
Ovan är karriärstatistiken för Jayce Fitzgerald. Jayce Fitzgerald har spelat totalt 71 matcher, gjort 8 mål och ackumulerat 4 assist. Jayce Fitzgerald har spelat flest antal matcher i Premier League Sub-18 med 71 framträdanden i England. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.
Statistik per 90 minuter i Premier League 2 Division One U23
Premier League 2 Division One U23 statistik för Jayce Fitzgerald
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 16 | N/A | 82 |
| minuter | 1373 | 86 minuter per match | 87 |
| Påbörjade matcher | 16 | N/A | 91 |
| Matcher med utbyte | 0 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 1 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 2 | 0.13 | 58 |
| Inblandning i mål | 3 | 0.2 | 52 |
| Mål hemma | 0 | 0 | 59 |
| Mål borta | 2 | 0.23 | 71 |
| Förväntade mål (xG) | 1.36 | 0.09 | 61 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 1.36 | 0.09 | 62 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 687 Minuter per mål | N/A | N/A |
Jayce Fitzgerald har gjort 2 mål i 16 matcher så här långt i Premier League 2 Division One U23 2025/2026 säsongen. 0 av de gjorda 2 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 2 mål på bortaplan. Totalt sett är Jayce Fitzgerald's gjorda mål per 90 minuter 0.13. Dessutom är Jayce Fitzgerald totala G/A (mål + assist) 3 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 0.2 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.09. Detta sätter Jayce Fitzgeralds npxG output till 1.36 vilket sätter dem i topp 62 percentile av Premier League 2 Division One U23 spelare.
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 5 | 0.33 | 74 |
| Skott på mål | 0/ 5 | 0.00 | 87 |
| Skott utanför mål | 5/ 5 | 0.33 | 76 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 99 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 40.00% | N/A | 68 |
| Skottprecision | 0.00% | N/A | 87 |
| Skott Per Mål Gjorda | 2.50 | N/A | N/A |
Jayce Fitzgerald har tagit 5 skott i 16 matcher hittills i Premier League 2 Division One U23 2025/2026 säsongen. Av 5 skotten var 0 skotten på mål och de andra 5 skotten var utanför mål. Det betyder att Jayce Fitzgeralds skottprecision är 0.00%. De gör ett mål för varje 2.50 skott de tar och tar 0.33 skott per 90 minuter på planen.
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 1 | 0.07 | 54 |
| Förväntade assists (xA) | 0.84 | 0.06 | 59 |
| Passningar | 65 | 4.26 | 76 |
| Framgångsrika pass | 60/ 65 | 3.93 | 81 |
| Andel godkända pass | 92.31% | N/A | 95 |
| Viktiga pass | 3 | 0.20 | 93 |
| Krossboll | 0 | 0.00 | 88 |
| Framgångsrika krossboll | 0/ 0 | 0.00 | 84 |
| Genomförandegrad för krossboll | 0.00% | N/A | 88 |
| Minuter per assist | 1373 Minuter per assist | N/A | N/A |
Jayce Fitzgerald har assisterat till 1 assists i 16 matcher så här långt i Premier League 2 Division One U23 2025/2026 säsongen. Om vi tittar på deras passningsspel så passar Jayce Fitzgerald bollen ungefär 4.26 gånger under en match med en passningsfrekvens på 92.31. de spelar också 0.20 nyckelpassningar varje match vilket leder till betydande målchanser. Totalt sett är Jayce Fitzgeralds xA (Expected Assists) output 0.06 per 90 minuter. Denna statistik placerar dem över 59 procent av spelarna i Premier League 2 Division One U23.
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 0 | 0.00 | 99 |
| Lyckade dribblingar | 0 | 0.00 | 99 |
| Dribblingens framgångsgrad | 0.00% | N/A | 99 |
| Fördrivna | 2 | 0.13 | 21 |
| Offsides | 2 | 0.13 | 85 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 5 | N/A | N/A |
| Röda kort | 1 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 5 | 0.33 | 83 |
| Minuter per bokning | 275 min' / kort | N/A | 49 |
| Kort över 0,5 | 4 | 25% | 85 |
| Foul begångna | 28 | 1.84 | 98 |
| Foulade mot | 11 | 0.72 | 66 |
Jayce Fitzgerald har fått 5 gula kort och 1 röda kort i 16 matcher hittills i Premier League 2 Division One U23 2025/2026 säsongen. De begår 1.84 fouls per 90 minuter.
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 18 | 1.18 | 85 |
| Minuter per insläppt mål | 76 Min' | N/A | 85 |
| Hålla nollan | 2 | 13% | 31 |
| Tacklingar | 4 | 0.26 | 79 |
| Interceptioner | 0 | 0.00 | 64 |
| Dueller på marken | 19 | 1.25 | 84 |
| Vunna dueller på marken | 7 | 0.46 | 75 |
| Vunna dueller i luften | 0 | 0.00 | 70 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Fullträffar | 0 | 0.00 | 59 |
| Blockerade skott | 0 | 0.00 | 85 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Jayce Fitzgerald har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.
EFL Trophy statistik för Jayce Fitzgerald
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 3 | N/A | 0 |
| minuter | 185 | 62 minuter per match | 0 |
| Påbörjade matcher | 2 | N/A | 0 |
| Matcher med utbyte | 0 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 1 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 | 52 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 | 29 |
| Mål hemma | 0 | 0 | 63 |
| Mål borta | 0 | 0 | 79 |
| Förväntade mål (xG) | 0.00 | 0.00 | 17 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 0.00 | 0.00 | 17 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A | N/A |
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 0 | 0.00 | 17 |
| Skott på mål | 0/ 0 | 0.00 | 41 |
| Skott utanför mål | 0/ 0 | 0.00 | 23 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 90 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 0.00% | N/A | 63 |
| Skottprecision | 0.00% | N/A | 41 |
| Skott Per Mål Gjorda | 0.00 | N/A | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 54 |
| Förväntade assists (xA) | 0.35 | 0.17 | 63 |
| Passningar | 87 | 42.32 | 72 |
| Framgångsrika pass | 78/ 87 | 37.95 | 80 |
| Andel godkända pass | 89.66% | N/A | 96 |
| Viktiga pass | 5 | 2.43 | 99 |
| Krossboll | 2 | 0.97 | 54 |
| Framgångsrika krossboll | 0/ 2 | 0.00 | 42 |
| Genomförandegrad för krossboll | 0.00% | N/A | 42 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 2 | 0.97 | 61 |
| Lyckade dribblingar | 1 | 0.49 | 65 |
| Dribblingens framgångsgrad | 50.00% | N/A | 72 |
| Fördrivna | 1 | 0.49 | 44 |
| Offsides | 1 | 0.49 | 94 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 | 62 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A | 62 |
| Kort över 0,5 | 0 | 0% | 63 |
| Foul begångna | 4 | 1.95 | 94 |
| Foulade mot | 5 | 2.43 | 99 |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 2 | 0.97 | 63 |
| Minuter per insläppt mål | 93 Min' | N/A | 63 |
| Hålla nollan | 1 | 33% | 58 |
| Tacklingar | 4 | 1.95 | 77 |
| Interceptioner | 0 | 0.00 | 24 |
| Dueller på marken | 18 | 8.76 | 54 |
| Vunna dueller på marken | 10 | 4.86 | 62 |
| Vunna dueller i luften | 0 | 0.00 | 11 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Fullträffar | 1 | 0.49 | 15 |
| Blockerade skott | 0 | 0.00 | 37 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Premier League Internationell Cup statistik för Jayce Fitzgerald
| Övergripande | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Matcher Spelade | 4 | N/A |
| minuter | 297 | 74 minuter per match |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 |
| Inblandning i mål | 1 | 0.3 |
| Mål hemma | 0 | 0 |
| Mål borta | 0 | 0 |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Assister | 1 | 0.3 |
| Minuter per assist | 297 Minuter per assist | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Dribblingar | Ej registrerad | N/A |
| Lyckade dribblingar | N/A | N/A |
| Dribblingens framgångsgrad | N/A | N/A |
| Offsides | N/A | N/A |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. |
|---|---|---|
| Mål Insläppta | 4 | 1.21 |
| Minuter per insläppt mål | 74 Min' | N/A |
| Hålla nollan | 1 | 25% |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Jayce Fitzgerald är en Mittfältare som har dykt upp i 16 matches denna säsong i Premier League 2 Division One U23 spelat totalt 1373 minuter. Jayce Fitzgerald får i genomsnitt0.07 assists för varje 90 minuter han är på planen.
Jayce Fitzgerald har gjort mål totalt av 2 mål hittills den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 8på Manchester United U21 lagets skytteliga.
Minut för minut
gör mål varje 687 minuter
Assister varje 1373 minuter
Erhållit kort varje275 minuter
Straffrekord (karriär)
Rank efter output (Nuvarande liga)
Mål rank
Assist rank
2026/2027 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort
2024/2025 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0.12 Assister
0.12 Erhållna kort
2023/2024 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.31 Mål
0.21 Assister
0.41 Erhållna kort
2022/2023 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.2 Mål
0.07 Assister
0.2 Erhållna kort