Elijah Upson Statistik

Position : Försvarare - Mitt bak
Nationalitet : England
Birthplace : England - England
Ålder (Födelsedag) : 18 (26/3/2008)
Längd : 180cm

2025/2026

2026/2027

2024/2025

2025/2026 och karriärstatistik- Elijah Upson

Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2025/2026

17

1

21

6

3
1

1120'

Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

1

0

0

0

0

0

20'

Total 2025/2026

36

1

50

10

3
1

2438'

Ovan är karriärstatistiken för Elijah Upson. Elijah Upson har spelat totalt 36 matcher, gjort 1 mål och ackumulerat 2 assist. Elijah Upson har spelat flest antal matcher i Premier League Sub-18 med 36 framträdanden i England. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i Premier League Sub-18

1.63Inkastade mål / 90'
12 Mål i 9 Matcher
33%Hålla nollan
3 Hållna nollan i 9 Matcher
0.27Kort per 90
2 Kort totalt
-1 Percentil

Elijah Upson statistik - detaljerad

Premier League Sub-18 statistik för Elijah Upson

ÖvergripandeTotalPer 90 minuter
Matcher Spelade9N/A
minuter66474 minuter per match

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.
Mål Insläppta121.63
Minuter per insläppt mål55 Min'N/A
Hålla nollan333%

Som försvarare har Elijah Upson släppt in 12 mål och hållit 3 clean sheets i 9 matcher i Premier League Sub-18 2025/2026 säsongen. Det betyder att när Elijah Upson är på planen släpper deras lag in ett mål var 55 minut.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuter
Gula Kort1N/A
Röda kort1N/A
Totalt antal kort20.27
Minuter per bokning332 min' / kortN/A

Elijah Upson har fått 1 gula kort och 1 röda kort i 9 matcher hittills i Premier League Sub-18 2025/2026 säsongen.

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuter
Mål Gjorda00
Inblandning i mål10.14
Mål hemma00
Mål borta00
Minuter per mål0 Minuter per målN/A

Elijah Upson har inte gjort några mål så här långt i Premier League Sub-18 2025/2026 säsongen. Vi får se hur de presterar i de kommande matcherna.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuter
Assister10.14
Minuter per assist664 Minuter per assistN/A

664 Minuter per assist

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuter
DribblingarEj registreradN/A
Lyckade dribblingarN/AN/A
Dribblingens framgångsgradN/AN/A
OffsidesN/AN/A

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Elijah Upson har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.

Premier League 2 Division One U23 statistik för Elijah Upson

ÖvergripandeTotalPer 90 minuter
Matcher Spelade2N/A
minuter11457 minuter per match

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.
Mål Insläppta00
Minuter per insläppt mål0 Min'N/A
Hålla nollan2100%

Som försvarare har Elijah Upson släppt in 12 mål och hållit 3 clean sheets i 2 matcher i Premier League Sub-18 2025/2026 säsongen. Det betyder att när Elijah Upson är på planen släpper deras lag in ett mål var 0 minut.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuter
Gula Kort0N/A
Röda kort0N/A
Totalt antal kort00
Minuter per bokningInga bokningarN/A

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuter
Mål Gjorda00
Inblandning i mål00
Mål hemma00
Mål borta00
Minuter per mål0 Minuter per målN/A

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuter
Assister00
Minuter per assistInga assistsN/A

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuter
DribblingarEj registreradN/A
Lyckade dribblingarN/AN/A
Dribblingens framgångsgradN/AN/A
OffsidesN/AN/A

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

UEFA Ungdomsliga statistik för Elijah Upson

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade6N/A
64
minuter34257 minuter per match
0
Påbörjade matcher3N/A
1
Matcher med utbyte3N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta92.37
19
Minuter per insläppt mål38 Min'N/A
19
Hålla nollan117%
42
Tacklingar00.00
43
Interceptioner00.00
58
Dueller på marken82.11
60
Vunna dueller på marken30.79
54
Vunna dueller i luften20.53
89
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar61.58
94
Blockerade skott10.26
90
Straffar borta00.00
99

Som försvarare har Elijah Upson släppt in 12 mål och hållit 3 clean sheets i 6 matcher i Premier League Sub-18 2025/2026 säsongen. Det betyder att när Elijah Upson är på planen släpper deras lag in ett mål var 38 minut. Dessutom har de gjort 0.00 tackles och 0.00 interceptions för varje 90 minuter de varit på planen. Elijah Upson samlar också på sig ungefär 1.58 clearances på samma gång.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort2N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort20.53
93
Minuter per bokning171 min' / kortN/A
47
Kort över 0,5233%
88
Foul begångna30.79
90
Foulade mot10.26
64

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda10.26
77
Inblandning i mål10.26
61
Mål hemma00
68
Mål borta10.29
75
Förväntade mål (xG)0.630.17
75
Icke straffbar xG (npxG)0.630.17
77
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål342 Minuter per målN/AN/A

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna00.00
54
Skott på mål
0/ 0
0.00
71
Skott utanför mål
0/ 0
0.00
61
Målstolpen0 gånger0.00
93
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
69
Skottprecision0.00%N/A
71
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
57
Förväntade assists (xA)0.060.02
41
Passningar4211.05
69
Framgångsrika pass
29/ 42
7.63
64
Andel godkända pass69.05%N/A
39
Viktiga pass00.00
55
Krossboll00.00
59
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
76
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
76
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar00.00
45
Lyckade dribblingar00.00
54
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
54
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
86

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Elijah Upsons statistiska analys

Elijah Upson är en Försvarare som har dykt upp i 9 matches denna säsong i Premier League Sub-18 spelat totalt 664 minuter. Elijah Upson släpper in i genomsnitt 1.63 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 33%. Det betyder att Elijah Upson har inte släppt in ett mål i 3 matcher av 9 som han har spelat i.

Elijah Upson har gjort mål totalt av 0 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 22Tottenham Hotspur U18 lagets skytteliga.

Minut för minut

Gör mål var N/A minut (inga mål)

Assister varje 664 minuter

Erhållit kort varje332 minuter

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 0 / 0 penalties
Missade 0 / 0 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : N/A
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

258 / 324 Spelare

Mål insläppta rank

69 / 148 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

2026/2027 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

1

0

0

0

0

0

20'

Total 2026/2027

3

0

2

0

0
0

130'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.64
 Insläppta

0  Erhållna kort

2024/2025 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2024/2025

16

0

27

4

0
0

1188'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

2.05
 Insläppta

0  Erhållna kort

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
Snart
Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.