
Aaron Morley Statistik
2025/2026
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
Mer
2016/2017
Ovan är karriärstatistiken för Aaron Morley. Aaron Morley har spelat totalt 331 matcher, gjort 31 mål och ackumulerat 30 assist. Aaron Morley har spelat flest antal matcher i EFL League One med 331 framträdanden i England. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.
Statistik per 90 minuter i EFL League One
EFL League One statistik för Aaron Morley
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 38 | N/A | 80 |
| minuter | 2217 | 58 minuter per match | 66 |
| Årslön | €326,040 | N/A | 78 |
| Påbörjade matcher | 23 | N/A | 62 |
| Matcher med utbyte | 15 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 5 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 2 | 0.08 | 55 |
| Inblandning i mål | 5 | 0.2 | 60 |
| Mål hemma | 1 | 0.1 | 58 |
| Mål borta | 1 | 0.07 | 59 |
| Förväntade mål (xG) | 2.93 | 0.12 | 55 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 2.93 | 0.12 | 56 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 1109 Minuter per mål | N/A | N/A |
Aaron Morley har gjort 2 mål i 38 matcher så här långt i EFL League One 2025/2026 säsongen. 1 av de gjorda 2 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 1 mål på bortaplan. Totalt sett är Aaron Morley's gjorda mål per 90 minuter 0.08. Dessutom är Aaron Morley totala G/A (mål + assist) 5 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 0.2 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.12. Detta sätter Aaron Morleys npxG output till 2.93 vilket sätter dem i topp 56 percentile av EFL League One spelare.
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 25 | 1.01 | 54 |
| Skott på mål | 5/ 25 | 0.20 | 43 |
| Skott utanför mål | 20/ 25 | 0.81 | 61 |
| Målstolpen | 1 gånger | 0.04 | 79 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 8.00% | N/A | 54 |
| Skottprecision | 20.00% | N/A | 30 |
| Skott Per Mål Gjorda | 12.50 | N/A | N/A |
Aaron Morley har tagit 25 skott i 38 matcher hittills i EFL League One 2025/2026 säsongen. Av 25 skotten var 5 skotten på mål och de andra 20 skotten var utanför mål. Det betyder att Aaron Morleys skottprecision är 20.00%. De gör ett mål för varje 12.50 skott de tar och tar 1.01 skott per 90 minuter på planen.
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 3 | 0.12 | 73 |
| Förväntade assists (xA) | 6.20 | 0.25 | 95 |
| Passningar | 1214 | 49.28 | 90 |
| Framgångsrika pass | 1009/ 1214 | 40.96 | 91 |
| Andel godkända pass | 83.11% | N/A | 93 |
| Viktiga pass | 58 | 2.35 | 99 |
| Krossboll | 168 | 6.82 | 97 |
| Framgångsrika krossboll | 38/ 168 | 1.54 | 97 |
| Genomförandegrad för krossboll | 22.62% | N/A | 52 |
| Minuter per assist | 739 Minuter per assist | N/A | N/A |
Aaron Morley har assisterat till 3 assists i 38 matcher så här långt i EFL League One 2025/2026 säsongen. Om vi tittar på deras passningsspel så passar Aaron Morley bollen ungefär 49.28 gånger under en match med en passningsfrekvens på 83.11. de spelar också 2.35 nyckelpassningar varje match vilket leder till betydande målchanser. Totalt sett är Aaron Morleys xA (Expected Assists) output 0.25 per 90 minuter. Denna statistik placerar dem över 95 procent av spelarna i EFL League One.
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 12 | 0.49 | 30 |
| Lyckade dribblingar | 7 | 0.28 | 37 |
| Dribblingens framgångsgrad | 58.33% | N/A | 78 |
| Fördrivna | 8 | 0.32 | 73 |
| Offsides | 0 | 0.00 | 35 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 1 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 1 | 0.04 | 16 |
| Minuter per bokning | 2217 min' / kort | N/A | 98 |
| Kort över 0,5 | 1 | 3% | 18 |
| Foul begångna | 8 | 0.32 | 8 |
| Foulade mot | 3 | 0.12 | 2 |
Aaron Morley har fått 1 gula kort och 0 röda kort i 38 matcher hittills i EFL League One 2025/2026 säsongen. De begår 0.32 fouls per 90 minuter.
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 27 | 1.1 | 66 |
| Minuter per insläppt mål | 82 Min' | N/A | 66 |
| Hålla nollan | 10 | 26% | 49 |
| Tacklingar | 22 | 0.89 | 23 |
| Interceptioner | 31 | 1.26 | 85 |
| Dueller på marken | 100 | 4.06 | 7 |
| Vunna dueller på marken | 45 | 1.83 | 7 |
| Vunna dueller i luften | 15 | 0.61 | 18 |
| Dribblad förbi | 18 | 0.73 | 28 |
| Fullträffar | 29 | 1.18 | 33 |
| Blockerade skott | 12 | 0.49 | 74 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | 85.71% |
| Vunna straffar | 0 | 7 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 6 |
| Missade straffar | 0 | 1 |
Aaron Morley har tagit 7 straffsparkar så här långt i sin karriär. Av dessa gjorde Aaron Morley 6 pennor medan han missade 1. Den totala straffomvandlingsfrekvensen för Aaron Morley är 85.71%.
FA Cup statistik för Aaron Morley
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 2 | N/A | 0 |
| minuter | 180 | 90 minuter per match | 0 |
| Årslön | €326,040 | N/A | 99 |
| Påbörjade matcher | 2 | N/A | 0 |
| Matcher med utbyte | 0 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 0 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 | 56 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 | 33 |
| Mål hemma | 0 | 0 | 72 |
| Mål borta | 0 | 0 | 72 |
| Förväntade mål (xG) | 0.00 | 0.00 | 28 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 0.00 | 0.00 | 28 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A | N/A |
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 0 | 0.00 | 28 |
| Skott på mål | 0/ 0 | 0.00 | 44 |
| Skott utanför mål | 0/ 0 | 0.00 | 31 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 97 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 0.00% | N/A | 56 |
| Skottprecision | 0.00% | N/A | 44 |
| Skott Per Mål Gjorda | 0.00 | N/A | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 67 |
| Förväntade assists (xA) | 0.00 | 0.00 | 0 |
| Passningar | 0 | 0.00 | 0 |
| Framgångsrika pass | 0/ 0 | 0.00 | 0 |
| Andel godkända pass | 0.00% | N/A | 0 |
| Viktiga pass | 0 | 0.00 | 38 |
| Krossboll | 0 | 0.00 | 34 |
| Framgångsrika krossboll | 0/ 0 | 0.00 | 56 |
| Genomförandegrad för krossboll | 0.00% | N/A | 56 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 0 | 0.00 | 41 |
| Lyckade dribblingar | 0 | 0.00 | 47 |
| Dribblingens framgångsgrad | 0.00% | N/A | 47 |
| Fördrivna | 0 | 0.00 | 99 |
| Offsides | 0 | 0.00 | 72 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 | 44 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A | 44 |
| Kort över 0,5 | 0 | 0% | 50 |
| Foul begångna | 0 | 0.00 | 22 |
| Foulade mot | 1 | 0.50 | 47 |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 5 | 2.5 | 0 |
| Minuter per insläppt mål | 36 Min' | N/A | 0 |
| Hålla nollan | 0 | 0% | 28 |
| Tacklingar | 0 | 0.00 | 16 |
| Interceptioner | 0 | 0.00 | 31 |
| Dueller på marken | 0 | 0.00 | 0 |
| Vunna dueller på marken | 0 | 0.00 | 0 |
| Vunna dueller i luften | 0 | 0.00 | 6 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Fullträffar | 0 | 0.00 | 6 |
| Blockerade skott | 0 | 0.00 | 41 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | 85.71% |
| Vunna straffar | 0 | 7 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 6 |
| Missade straffar | 0 | 1 |
League Cup statistik för Aaron Morley
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 1 | N/A | 0 |
| minuter | 90 | 90 minuter per match | 0 |
| Årslön | €326,040 | N/A | 99 |
| Påbörjade matcher | 1 | N/A | 0 |
| Matcher med utbyte | 0 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 0 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 | 64 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 | 47 |
| Mål hemma | 0 | 0 | 77 |
| Mål borta | 0 | 0 | 83 |
| Förväntade mål (xG) | 0.00 | 0.00 | 20 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 0.00 | 0.00 | 20 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A | N/A |
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 0 | 0.00 | 20 |
| Skott på mål | 0/ 0 | 0.00 | 46 |
| Skott utanför mål | 0/ 0 | 0.00 | 29 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 92 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 0.00% | N/A | 72 |
| Skottprecision | 0.00% | N/A | 46 |
| Skott Per Mål Gjorda | 0.00 | N/A | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 70 |
| Förväntade assists (xA) | 0.17 | 0.17 | 66 |
| Passningar | 63 | 63.00 | 78 |
| Framgångsrika pass | 56/ 63 | 56.00 | 79 |
| Andel godkända pass | 88.89% | N/A | 74 |
| Viktiga pass | 1 | 1.00 | 71 |
| Krossboll | 6 | 6.00 | 99 |
| Framgångsrika krossboll | 0/ 6 | 0.00 | 62 |
| Genomförandegrad för krossboll | 0.00% | N/A | 62 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 0 | 0.00 | 29 |
| Lyckade dribblingar | 0 | 0.00 | 45 |
| Dribblingens framgångsgrad | 0.00% | N/A | 45 |
| Fördrivna | 1 | 1.00 | 22 |
| Offsides | 0 | 0.00 | 82 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 | 62 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A | 62 |
| Kort över 0,5 | 0 | 0% | 64 |
| Foul begångna | 0 | 0.00 | 20 |
| Foulade mot | 1 | 1.00 | 70 |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 3 | 3 | 0 |
| Minuter per insläppt mål | 30 Min' | N/A | 2 |
| Hålla nollan | 0 | 0% | 21 |
| Tacklingar | 1 | 1.00 | 39 |
| Interceptioner | 0 | 0.00 | 21 |
| Dueller på marken | 3 | 3.00 | 14 |
| Vunna dueller på marken | 2 | 2.00 | 14 |
| Vunna dueller i luften | 1 | 1.00 | 51 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Fullträffar | 0 | 0.00 | 4 |
| Blockerade skott | 0 | 0.00 | 50 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | 85.71% |
| Vunna straffar | 0 | 7 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 6 |
| Missade straffar | 0 | 1 |
EFL Trophy statistik för Aaron Morley
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 5 | N/A | 56 |
| minuter | 355 | 71 minuter per match | 0 |
| Årslön | €326,040 | N/A | 99 |
| Påbörjade matcher | 4 | N/A | 44 |
| Matcher med utbyte | 1 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 1 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 1 | 0.25 | 85 |
| Inblandning i mål | 1 | 0.25 | 58 |
| Mål hemma | 1 | 0.32 | 73 |
| Mål borta | 0 | 0 | 79 |
| Förväntade mål (xG) | 1.04 | 0.26 | 82 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 0.34 | 0.09 | 55 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 355 Minuter per mål | N/A | N/A |
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 6 | 1.52 | 82 |
| Skott på mål | 2/ 6 | 0.51 | 79 |
| Skott utanför mål | 4/ 6 | 1.01 | 79 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 90 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 16.67% | N/A | 75 |
| Skottprecision | 33.33% | N/A | 61 |
| Skott Per Mål Gjorda | 6.00 | N/A | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 54 |
| Förväntade assists (xA) | 0.75 | 0.19 | 66 |
| Passningar | 225 | 57.04 | 92 |
| Framgångsrika pass | 198/ 225 | 50.20 | 96 |
| Andel godkända pass | 88.00% | N/A | 92 |
| Viktiga pass | 7 | 1.77 | 93 |
| Krossboll | 20 | 5.07 | 97 |
| Framgångsrika krossboll | 9/ 20 | 2.28 | 99 |
| Genomförandegrad för krossboll | 45.00% | N/A | 90 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 1 | 0.25 | 41 |
| Lyckade dribblingar | 1 | 0.25 | 54 |
| Dribblingens framgångsgrad | 100.00% | N/A | 99 |
| Fördrivna | 0 | 0.00 | 99 |
| Offsides | 0 | 0.00 | 75 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 | 62 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A | 62 |
| Kort över 0,5 | 0 | 0% | 63 |
| Foul begångna | 0 | 0.00 | 18 |
| Foulade mot | 1 | 0.25 | 27 |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 0 | 0 | 99 |
| Minuter per insläppt mål | 0 Min' | N/A | 0 |
| Hålla nollan | 3 | 60% | 99 |
| Tacklingar | 3 | 0.76 | 31 |
| Interceptioner | 7 | 1.77 | 94 |
| Dueller på marken | 7 | 1.77 | 15 |
| Vunna dueller på marken | 5 | 1.27 | 15 |
| Vunna dueller i luften | 2 | 0.51 | 30 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Fullträffar | 1 | 0.25 | 7 |
| Blockerade skott | 1 | 0.25 | 61 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | 85.71% |
| Vunna straffar | 0 | 7 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 6 |
| Missade straffar | 0 | 1 |
Aaron Morley är en Mittfältare som har dykt upp i 38 matches denna säsong i EFL League One spelat totalt 2217 minuter. Aaron Morley får i genomsnitt0.12 assists för varje 90 minuter han är på planen.
Aaron Morley har gjort mål totalt av 2 mål hittills den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 13på Wycombe Wanderers lagets skytteliga.
Minut för minut
gör mål varje 1109 minuter
Assister varje 739 minuter
Erhållit kort varje2217 minuter
Straffrekord (karriär)
Rank efter output (Nuvarande liga)
Mål rank
Assist rank
2024/2025 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.17 Mål
0.2 Assister
0.14 Erhållna kort
2023/2024 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.22 Mål
0.3 Assister
0.15 Erhållna kort
2022/2023 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.11 Mål
0.09 Assister
0.14 Erhållna kort
2021/2022 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.05 Mål
0.11 Assister
0 Erhållna kort
2020/2021 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.08 Mål
0.15 Assister
0 Erhållna kort
2019/2020 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.18 Mål
0.18 Assister
0.25 Erhållna kort
2018/2019 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort
2016/2017 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort