Frederikke Thøgersen Portrait

Frederikke Thøgersen Statistik

Klubb : Roma W
Landslag : Denmark W
Position : Försvarare - Försvarare
Nationalitet : Denmark
Birthplace : Denmark - Denmark
Tröjnummer : #25
Ålder (Födelsedag) : 31 (24/7/1995)
Längd : 173cm
Vikt : 58kg

2026/2027

2025/2026

2024/2025

2023/2024

2022/2023

2022

2020/2021

2019/2020

Mer

2018/2019

2017/2018

2016/2017

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2026/2027 och karriärstatistik- Frederikke Thøgersen

5.49
Genomsnittlig rating i Serie A DamerMål insläppta rank : -1 / 108 Spelare
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

5

0

3

0

0

0

239'

Total 2026/2027

14

0

16

2

0
0

993'

Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

121

5

136

29

1

0

8809'

24

5

10

13

0

0

1913'

1

0

0

0

0

0

13'

Total 2026/2027

250

13

263

71

1
0

17874'

Ovan är karriärstatistiken för Frederikke Thøgersen. Frederikke Thøgersen har spelat totalt 250 matcher, gjort 13 mål och ackumulerat 7 assist. Frederikke Thøgersen har spelat flest antal matcher i Serie A Damer med 250 framträdanden i Italien. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i Serie A Damer

1.13Inkastade mål / 90'
3 Mål i 5 Matcher
58th Percentil
0%Hålla nollan
0 Hållna nollan i 5 Matcher
33rd Percentil
0.00Kort per 90
0 Kort totalt
72nd Percentil

Frederikke Thøgersen statistik - detaljerad

Serie A Damer statistik för Frederikke Thøgersen

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade5N/A
99
minuter23948 minuter per match
37
Påbörjade matcher2N/A
35
Matcher med utbyte3N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta31.13
58
Minuter per insläppt mål80 Min'N/A
71
Hålla nollan00%
33
Tacklingar51.88
68
Interceptioner10.38
34
Dueller på marken93.39
14
Vunna dueller på marken83.01
46
Vunna dueller i luften10.38
46
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar114.14
90
Blockerade skott20.75
85
Straffar borta00.00
99

Som försvarare har Frederikke Thøgersen släppt in 3 mål och hållit 0 clean sheets i 5 matcher i Serie A Damer 2026/2027 säsongen. Det betyder att när Frederikke Thøgersen är på planen släpper deras lag in ett mål var 80 minut. Dessutom har de gjort 1.88 tackles och 0.38 interceptions för varje 90 minuter de varit på planen. Frederikke Thøgersen samlar också på sig ungefär 4.14 clearances på samma gång.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort0N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort00
72
Minuter per bokningInga bokningarN/A
72
Kort över 0,500%
72
Foul begångna10.38
25
Foulade mot20.75
57

Frederikke Thøgersen har inte fått några bokningar (gula eller röda kort) under denna Serie A Damer säsong.

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
76
Inblandning i mål10.38
80
Mål hemma00
84
Mål borta00
87
Förväntade mål (xG)0.130.05
46
Icke straffbar xG (npxG)0.130.05
46
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Frederikke Thøgersen har inte gjort några mål så här långt i Serie A Damer 2026/2027 säsongen. Vi får se hur de presterar i de kommande matcherna.

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna10.38
29
Skott på mål
1/ 1
0.38
58
Skott utanför mål
0/ 1
0.00
27
Målstolpen0 gånger0.00
92
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
76
Skottprecision100.00%N/A
99
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Frederikke Thøgersen har tagit 1 skott i 5 matcher hittills i Serie A Damer 2026/2027 säsongen. Av 1 skotten var 1 skotten på mål och de andra 0 skotten var utanför mål. Det betyder att Frederikke Thøgersens skottprecision är 100.00%. De gör ett mål för varje 0.00 skott de tar och tar 0.38 skott per 90 minuter på planen.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister10.38
92
Förväntade assists (xA)0.820.31
90
Passningar9636.15
60
Framgångsrika pass
67/ 96
25.23
57
Andel godkända pass69.79%N/A
28
Viktiga pass20.75
51
Krossboll83.01
86
Framgångsrika krossboll
2/ 8
0.75
86
Genomförandegrad för krossboll25.00%N/A
73
Minuter per assist239 Minuter per assistN/AN/A

Frederikke Thøgersen har assisterat till 1 assists i 5 matcher så här långt i Serie A Damer 2026/2027 säsongen. Om vi tittar på deras passningsspel så passar Frederikke Thøgersen bollen ungefär 36.15 gånger under en match med en passningsfrekvens på 69.79. de spelar också 0.75 nyckelpassningar varje match vilket leder till betydande målchanser. Totalt sett är Frederikke Thøgersens xA (Expected Assists) output 0.31 per 90 minuter. Denna statistik placerar dem över 90 procent av spelarna i Serie A Damer.

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar00.00
20
Lyckade dribblingar00.00
42
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
42
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
68

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Frederikke Thøgersen har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.

UEFA Damers Champion League statistik för Frederikke Thøgersen

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade3N/A
0
minuter22475 minuter per match
0
Påbörjade matcher2N/A
1
Matcher med utbyte1N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta83.21
3
Minuter per insläppt mål28 Min'N/A
5
Hålla nollan133%
79
Tacklingar41.60
93
Interceptioner20.80
84
Dueller på marken124.80
73
Vunna dueller på marken104.00
96
Vunna dueller i luften10.40
76
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar72.80
91
Blockerade skott31.20
99
Straffar borta00.00
99

Som försvarare har Frederikke Thøgersen släppt in 3 mål och hållit 0 clean sheets i 3 matcher i Serie A Damer 2026/2027 säsongen. Det betyder att när Frederikke Thøgersen är på planen släpper deras lag in ett mål var 28 minut. Dessutom har de gjort 1.60 tackles och 0.80 interceptions för varje 90 minuter de varit på planen. Frederikke Thøgersen samlar också på sig ungefär 2.80 clearances på samma gång.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort0N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort00
65
Minuter per bokningInga bokningarN/A
65
Kort över 0,500%
64
Foul begångna00.00
46
Foulade mot20.80
87

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
58
Inblandning i mål00
40
Mål hemma00
69
Mål borta00
80
Förväntade mål (xG)0.000.00
40
Icke straffbar xG (npxG)0.000.00
41
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna00.00
56
Skott på mål
0/ 0
0.00
73
Skott utanför mål
0/ 0
0.00
60
Målstolpen0 gånger0.00
95
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
79
Skottprecision0.00%N/A
73
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
60
Förväntade assists (xA)0.170.07
53
Passningar7730.80
88
Framgångsrika pass
55/ 77
22.00
84
Andel godkända pass71.43%N/A
50
Viktiga pass20.80
89
Krossboll52.00
94
Framgångsrika krossboll
1/ 5
0.40
95
Genomförandegrad för krossboll20.00%N/A
84
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar41.60
90
Lyckade dribblingar31.20
95
Dribblingens framgångsgrad75.00%N/A
96
Fördrivna10.40
31
Offsides10.40
98

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Womens WC Qualification Europe statistik för Frederikke Thøgersen

ÖvergripandeTotalPer 90 minuter
Matcher Spelade6N/A
minuter53088 minuter per match

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.
Mål Insläppta50.85
Minuter per insläppt mål106 Min'N/A
Hålla nollan117%

Som försvarare har Frederikke Thøgersen släppt in 3 mål och hållit 0 clean sheets i 6 matcher i Serie A Damer 2026/2027 säsongen. Det betyder att när Frederikke Thøgersen är på planen släpper deras lag in ett mål var 106 minut.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuter
Gula Kort0N/A
Röda kort0N/A
Totalt antal kort00
Minuter per bokningInga bokningarN/A

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuter
Mål Gjorda00
Inblandning i mål00
Mål hemma00
Mål borta00
Minuter per mål0 Minuter per målN/A

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuter
Assister00
Minuter per assistInga assistsN/A

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuter
DribblingarEj registreradN/A
Lyckade dribblingarN/AN/A
Dribblingens framgångsgradN/AN/A
OffsidesN/AN/A

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Frederikke Thøgersens statistiska analys

Frederikke Thøgersen är en Försvarare som har dykt upp i 5 matches denna säsong i Serie A Damer spelat totalt 239 minuter. Frederikke Thøgersen släpper in i genomsnitt 1.13 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 0%. Det betyder att Frederikke Thøgersen har inte släppt in ett mål i 0 matcher av 5 som han har spelat i.

Frederikke Thøgersen har gjort mål totalt av 0 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 17 på Roma W lagets skytteliga.

Minut för minut

Gör mål var N/A minut (inga mål)

Assister varje 239 minuter

Erhållit kort varje0 minuter

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 0 / 0 penalties
Missade 0 / 0 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : N/A
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

N/A / 108 Spelare

Mål insläppta rank

N/A / 47 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

2025/2026 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

19

1

16

9

0

0

1138'

Total 2025/2026

42

1

36

15

0
0

2462'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.08 Mål

1.27
 Insläppta

0  Erhållna kort

2024/2025 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

26

2

27

5

0

0

1901'

Total 2024/2025

50

3

60

12

0
0

3820'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.09 Mål

1.28
 Insläppta

0  Erhållna kort

2023/2024 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

23

0

35

5

0

0

1797'

Total 2023/2024

34

1

45

8

0
0

2749'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.75
 Insläppta

0  Erhållna kort

2022/2023 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

13

0

21

2

1

0

1084'

1

0

0

0

0

0

13'

Total 2022/2023

26

0

29

5

1
0

1514'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.74
 Insläppta

0.08  Erhållna kort

2022 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2022

6

0

0

4

0
0

44'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0
 Insläppta

0  Erhållna kort

2020/2021 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

21

0

27

4

0

0

1806'

Total 2020/2021

27

0

38

6

0
0

2202'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.35
 Insläppta

0  Erhållna kort

2019/2020 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

14

2

7

4

0

0

844'

Total 2019/2020

16

2

13

4

0
0

1024'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.21 Mål

0.75
 Insläppta

0  Erhållna kort

2018/2019 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

3

0

0

3

0

0

204'

Total 2018/2019

5

0

4

3

0
0

364'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0
 Insläppta

0  Erhållna kort

2017/2018 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

21

5

10

10

0

0

1709'

Total 2017/2018

23

5

12

11

0
0

1868'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.26 Mål

0.53
 Insläppta

0  Erhållna kort

2017 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2017

6

0

6

1

0
0

540'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1
 Insläppta

0  Erhållna kort

2016 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2016

4

0

2

2

0
0

252'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.71
 Insläppta

0  Erhållna kort

2015 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2015

4

1

4

2

0
0

360'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.25 Mål

1
 Insläppta

0  Erhållna kort

2014 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2014

3

0

2

1

0
0

70'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

2.57
 Insläppta

0  Erhållna kort

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
●Snart
●Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.