
Agnete Nielsen Statistik
2026/2027
2025/2026
2024/2025
2023/2024
2022
2021
2019/2020
2017/2018
Ovan är karriärstatistiken för Agnete Nielsen. Agnete Nielsen har spelat totalt 115 matcher, gjort 31 mål och ackumulerat 1 assist. Agnete Nielsen har spelat flest antal matcher i Elitedivisionen med 115 framträdanden i Danmark. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.
Statistik per 90 minuter i Serie A Damer
Serie A Damer statistik för Agnete Nielsen
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 5 | N/A | 99 |
| minuter | 381 | 76 minuter per match | 70 |
| Påbörjade matcher | 4 | N/A | 70 |
| Matcher med utbyte | 1 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 1 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 1 | 0.24 | 81 |
| Inblandning i mål | 1 | 0.24 | 71 |
| Mål hemma | 0 | 0 | 84 |
| Mål borta | 1 | 0.5 | 92 |
| Förväntade mål (xG) | 1.27 | 0.30 | 81 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 1.27 | 0.30 | 82 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 381 Minuter per mål | N/A | N/A |
Agnete Nielsen har gjort 1 mål i 5 matcher så här långt i Serie A Damer 2026/2027 säsongen. 0 av de gjorda 1 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 1 mål på bortaplan. Totalt sett är Agnete Nielsen's gjorda mål per 90 minuter 0.24. Dessutom är Agnete Nielsen totala G/A (mål + assist) 1 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 0.24 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.30. Detta sätter Agnete Nielsens npxG output till 1.27 vilket sätter dem i topp 82 percentile av Serie A Damer spelare.
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 9 | 2.13 | 76 |
| Skott på mål | 3/ 9 | 0.71 | 77 |
| Skott utanför mål | 6/ 9 | 1.42 | 76 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 92 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 11.11% | N/A | 82 |
| Skottprecision | 33.33% | N/A | 68 |
| Skott Per Mål Gjorda | 9.00 | N/A | N/A |
Agnete Nielsen har tagit 9 skott i 5 matcher hittills i Serie A Damer 2026/2027 säsongen. Av 9 skotten var 3 skotten på mål och de andra 6 skotten var utanför mål. Det betyder att Agnete Nielsens skottprecision är 33.33%. De gör ett mål för varje 9.00 skott de tar och tar 2.13 skott per 90 minuter på planen.
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 77 |
| Förväntade assists (xA) | 0.20 | 0.05 | 18 |
| Passningar | 83 | 19.61 | 8 |
| Framgångsrika pass | 61/ 83 | 14.41 | 16 |
| Andel godkända pass | 73.49% | N/A | 42 |
| Viktiga pass | 2 | 0.47 | 38 |
| Krossboll | 0 | 0.00 | 27 |
| Framgångsrika krossboll | 0/ 0 | 0.00 | 57 |
| Genomförandegrad för krossboll | 0.00% | N/A | 57 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Agnete Nielsen har inte assisterat till några mål under denna Serie A Damer säsong.
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 11 | 2.60 | 86 |
| Lyckade dribblingar | 7 | 1.65 | 97 |
| Dribblingens framgångsgrad | 63.64% | N/A | 84 |
| Fördrivna | 9 | 2.13 | 5 |
| Offsides | 4 | 0.94 | 94 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 | 72 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A | 72 |
| Kort över 0,5 | 0 | 0% | 72 |
| Foul begångna | 6 | 1.42 | 68 |
| Foulade mot | 5 | 1.18 | 70 |
Agnete Nielsen har inte fått några bokningar (gula eller röda kort) under denna Serie A Damer säsong.
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 4 | 0.94 | 74 |
| Minuter per insläppt mål | 95 Min' | N/A | 85 |
| Hålla nollan | 2 | 40% | 84 |
| Tacklingar | 4 | 0.94 | 33 |
| Interceptioner | 1 | 0.24 | 28 |
| Dueller på marken | 48 | 11.34 | 88 |
| Vunna dueller på marken | 20 | 4.72 | 74 |
| Vunna dueller i luften | 4 | 0.94 | 82 |
| Dribblad förbi | 2 | 0.47 | 36 |
| Fullträffar | 2 | 0.47 | 28 |
| Blockerade skott | 0 | 0.00 | 58 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | 100% |
| Vunna straffar | 0 | 1 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 1 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Agnete Nielsen har tagit 1 straffsparkar så här långt i sin karriär. Av dessa gjorde Agnete Nielsen 1 pennor medan han missade 0. Den totala straffomvandlingsfrekvensen för Agnete Nielsen är 100%.
Agnete Nielsen är en Forward som har dykt upp i 5 matches denna säsong i Serie A Damer spelat totalt 381 minuter. Agnete Nielsen gör i genomsnitt 0.24 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Denna anfallsprestation placerar honom för närvarande på 27 av 108 spelare i Serie A Damer som har spelat minst 3 matcher.
Han har gjort mål totalt av 1 mål hittills under säsongen i ligan, vilket placerar honom 3 på Serie A Damer lagets topp skytteliga.
Minut för minut
gör mål varje 381 minuter
Inga assists
Inga bokningar
Straffrekord (karriär)
Rank efter output (Nuvarande liga)
Mål rank
Assist rank
2025/2026 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.53 Mål
0.09 Assister
0 Erhållna kort
2024/2025 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort
2023/2024 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort
2022 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.27 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort
2021 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.42 Mål
0 Assister
0.42 Erhållna kort
2019/2020 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.39 Mål
0 Assister
0.19 Erhållna kort
2017/2018 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.62 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort