Marko Aščić Statistik
2025/2026
2026/2027
2024/2025
Ovan är karriärstatistiken för Marko Aščić. Marko Aščić har spelat totalt 49 matcher, gjort 18 mål och ackumulerat 0 assist. Marko Aščić har spelat flest antal matcher i Prva HNL Juniori med 49 framträdanden i Kroatien. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.
Statistik per 90 minuter i Prva HNL Juniori
Prva HNL statistik för Marko Aščić
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 5 | N/A | 0 |
| minuter | 66 | 13 minuter per match | 0 |
| Årslön | €12,000 | N/A | 18 |
| Påbörjade matcher | 0 | N/A | 0 |
| Matcher med utbyte | 5 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 0 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 | 46 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 | 29 |
| Mål hemma | 0 | 0 | 54 |
| Mål borta | 0 | 0 | 63 |
| Förväntade mål (xG) | 0.20 | 0.27 | 81 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 0.20 | 0.27 | 82 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A | N/A |
Marko Aščić har inte gjort några mål så här långt i Prva HNL 2025/2026 säsongen. Vi får se hur de presterar i de kommande matcherna.
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 3 | 4.09 | 99 |
| Skott på mål | 1/ 3 | 1.36 | 99 |
| Skott utanför mål | 2/ 3 | 2.73 | 99 |
| Målstolpen | 1 gånger | 1.36 | 99 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 0.00% | N/A | 46 |
| Skottprecision | 33.33% | N/A | 58 |
| Skott Per Mål Gjorda | 0.00 | N/A | N/A |
Marko Aščić har tagit 3 skott i 5 matcher hittills i Prva HNL 2025/2026 säsongen. Av 3 skotten var 1 skotten på mål och de andra 2 skotten var utanför mål. Det betyder att Marko Aščićs skottprecision är 33.33%. De gör ett mål för varje 0.00 skott de tar och tar 4.09 skott per 90 minuter på planen.
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 44 |
| Förväntade assists (xA) | 0.02 | 0.03 | 3 |
| Passningar | 11 | 15.00 | 3 |
| Framgångsrika pass | 8/ 11 | 10.91 | 4 |
| Andel godkända pass | 72.73% | N/A | 22 |
| Viktiga pass | 0 | 0.00 | 9 |
| Krossboll | 0 | 0.00 | 13 |
| Framgångsrika krossboll | 0/ 0 | 0.00 | 25 |
| Genomförandegrad för krossboll | 0.00% | N/A | 25 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Marko Aščić har inte assisterat till några mål under denna Prva HNL säsong.
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 1 | 1.36 | 58 |
| Lyckade dribblingar | 1 | 1.36 | 89 |
| Dribblingens framgångsgrad | 100.00% | N/A | 99 |
| Fördrivna | 1 | 1.36 | 16 |
| Offsides | 0 | 0.00 | 43 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 | 15 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A | 15 |
| Kort över 0,5 | 0 | 0% | 15 |
| Foul begångna | 4 | 5.45 | 99 |
| Foulade mot | 3 | 4.09 | 99 |
Marko Aščić har inte fått några bokningar (gula eller röda kort) under denna Prva HNL säsong.
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 0 | 0 | 99 |
| Minuter per insläppt mål | 0 Min' | N/A | 0 |
| Hålla nollan | 1 | 20% | 37 |
| Tacklingar | 0 | 0.00 | 3 |
| Interceptioner | 0 | 0.00 | 7 |
| Dueller på marken | 10 | 13.64 | 92 |
| Vunna dueller på marken | 6 | 8.18 | 99 |
| Vunna dueller i luften | 2 | 2.73 | 94 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Fullträffar | 1 | 1.36 | 44 |
| Blockerade skott | 0 | 0.00 | 22 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Marko Aščić har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.
Prva HNL Juniori statistik för Marko Aščić
| Övergripande | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Matcher Spelade | 20 | N/A |
| minuter | 1783 | 89 minuter per match |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Mål Gjorda | 12 | 0.61 |
| Inblandning i mål | 12 | 0.61 |
| Mål hemma | 5 | 0.57 |
| Mål borta | 7 | 0.64 |
| Minuter per mål | 149 Minuter per mål | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Dribblingar | Ej registrerad | N/A |
| Lyckade dribblingar | N/A | N/A |
| Dribblingens framgångsgrad | N/A | N/A |
| Offsides | N/A | N/A |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Gula Kort | 5 | N/A |
| Röda kort | 2 | N/A |
| Totalt antal kort | 5 | 0.25 |
| Minuter per bokning | 357 min' / kort | N/A |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. |
|---|---|---|
| Mål Insläppta | 22 | 1.11 |
| Minuter per insläppt mål | 81 Min' | N/A |
| Hålla nollan | 4 | 20% |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Kroatiska fotbollscupen statistik för Marko Aščić
| Övergripande | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Matcher Spelade | 1 | N/A |
| minuter | 3 | 3 minuter per match |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 |
| Mål hemma | 0 | 0 |
| Mål borta | 0 | 0 |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Dribblingar | Ej registrerad | N/A |
| Lyckade dribblingar | N/A | N/A |
| Dribblingens framgångsgrad | N/A | N/A |
| Offsides | N/A | N/A |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. |
|---|---|---|
| Mål Insläppta | 0 | 0 |
| Minuter per insläppt mål | 0 Min' | N/A |
| Hålla nollan | 0 | 0% |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
UEFA Euro U19 Mästerskap Kvalificering statistik för Marko Aščić
| Övergripande | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Matcher Spelade | 1 | N/A |
| minuter | 33 | 33 minuter per match |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Mål Gjorda | 1 | 2.73 |
| Inblandning i mål | 2 | 5.45 |
| Mål hemma | 1 | 2.73 |
| Mål borta | 0 | 0 |
| Minuter per mål | 33 Minuter per mål | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Assister | 1 | 2.73 |
| Minuter per assist | 33 Minuter per assist | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Dribblingar | Ej registrerad | N/A |
| Lyckade dribblingar | N/A | N/A |
| Dribblingens framgångsgrad | N/A | N/A |
| Offsides | N/A | N/A |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter |
|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. |
|---|---|---|
| Mål Insläppta | 0 | 0 |
| Minuter per insläppt mål | 0 Min' | N/A |
| Hålla nollan | 1 | 100% |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Marko Aščić är en Forward som har dykt upp i 20 matches denna säsong i Prva HNL Juniori spelat totalt 1783 minuter. Marko Aščić gör i genomsnitt 0.61 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Denna anfallsprestation placerar honom för närvarande på 8 av 102 spelare i Prva HNL Juniori som har spelat minst 3 matcher.
Han har gjort mål totalt av 12 mål hittills under säsongen i ligan, vilket placerar honom 1 på Prva HNL Juniori lagets topp skytteliga.
Minut för minut
gör mål varje 149 minuter
Inga assists
Inga bokningar
Straffrekord (karriär)
Rank efter output (Nuvarande liga)
Mål rank
Assist rank
2026/2027 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0.45 Erhållna kort
2024/2025 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort