Yan Zhang Statistik

Position : Målvakt - Målvakt
Nationalitet : China
Birthplace : Beijing - China
Tröjnummer : #29
Ålder (Födelsedag) : 29 (30/3/1997)
Längd : 188cm
Vikt : 87kg

2026

2025

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2026 och karriärstatistik- Yan Zhang

6.66
Genomsnittlig rating i Chinese Super LeagueMål insläppta rank : 101 / 140 Spelare
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2026

16

0

25

1

0
0

1440'

Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

72

1

71

23

8

1

6279'

7

0

4

3

0

0

618'

2

0

1

1

0

0

180'

Total 12134

86

1

81

29

9
1

7527'

Ovan är karriärstatistiken för Yan Zhang. Yan Zhang har spelat totalt 86 matcher, gjort 1 mål och ackumulerat 1 assist. Yan Zhang har spelat flest antal matcher i Chinese Super League med 86 framträdanden i Kina. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i Chinese Super League

62%Räddning
43 Räddningar / 69 Skott
30 Percentil
1.60Inkastade mål / 90'
24 Mål i 15 Matcher
26th Percentil
7%Hålla nollan
1 Hållna nollan i 15 Matcher
6th Percentil

Yan Zhang statistik - detaljerad

Chinese Super League statistik för Yan Zhang

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade15N/A
32
minuter135090 minuter per match
53
Påbörjade matcher15N/A
54
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Statistik för målvakter

MålvaktningTotalPer 90 eller %.Percentil
Skjutna skott694.60
97
Räddningar432.87
57
Räddning43 Räddningar / 69 Skott62.32%
30
Slag201.33
96

Som målvakt har Yan Zhang släppt in 24 mål och hållit 1 nollan i 15 matcher i Chinese Super League 2026 säsongen. Det betyder att när Yan Zhang står i mål, släpper laget in ett mål var 56 minut. Yan Zhang statistik över insläppta mål per 90 minuter är 1.6.

När det gäller rå målvaktsspel har de räddat 43 av de 69 skott de mött - vilket innebär att Yan Zhang:s räddningsprocent är 62.32%.

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta241.6
26
Minuter per insläppt mål56 Min'N/A
26
Hålla nollan17%
6
Tacklingar10.07
7
Interceptioner00.00
10
Dueller på marken140.93
7
Vunna dueller på marken110.73
6
Vunna dueller i luften60.40
18
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar332.20
60
Blockerade skott00.00
20
Straffar borta00.00
99

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort0N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort00
12
Minuter per bokningInga bokningarN/A
12
Kort över 0,500%
14
Foul begångna00.00
6
Foulade mot40.27
10

Yan Zhang har inte fått några bokningar (gula eller röda kort) under denna Chinese Super League säsong.

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
48
Inblandning i mål10.07
41
Mål hemma00
56
Mål borta00
63
Förväntade mål (xG)0.000.00
12
Icke straffbar xG (npxG)0.000.00
12
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Yan Zhang har inte gjort några mål så här långt i Chinese Super League 2026 säsongen. Vi får se hur de presterar i de kommande matcherna.

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna00.00
11
Skott på mål
0/ 0
0.00
23
Skott utanför mål
0/ 0
0.00
11
Målstolpen0 gånger0.00
69
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
48
Skottprecision0.00%N/A
23
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Yan Zhang har inte tagit några skott i Chinese Super League 2026 säsongen ännu.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister10.07
60
Förväntade assists (xA)0.990.07
20
Passningar37525.00
25
Framgångsrika pass
197/ 375
13.13
8
Andel godkända pass52.53%N/A
2
Viktiga pass00.00
8
Krossboll00.00
11
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
26
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
26
Minuter per assist1350 Minuter per assistN/AN/A

Yan Zhang har assisterat till 1 assists i 15 matcher så här långt i Chinese Super League 2026 säsongen. Om vi tittar på deras passningsspel så passar Yan Zhang bollen ungefär 25.00 gånger under en match med en passningsfrekvens på 52.53. de spelar också 0.00 nyckelpassningar varje match vilket leder till betydande målchanser. Totalt sett är Yan Zhangs xA (Expected Assists) output 0.07 per 90 minuter. Denna statistik placerar dem över 20 procent av spelarna i Chinese Super League.

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar00.00
9
Lyckade dribblingar00.00
14
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
15
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
46

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Yan Zhang har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.

Kinesisk FA Cup statistik för Yan Zhang

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade1N/A
0
minuter9090 minuter per match
0
Påbörjade matcher1N/A
29
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning0N/AN/A

Statistik för målvakter

MålvaktningTotalPer 90 eller %.Percentil
Skjutna skott22.00
80
Räddningar11.00
43
Räddning1 Räddningar / 2 Skott50.00%
43
Slag00.00
0

Som målvakt har Yan Zhang släppt in 24 mål och hållit 1 nollan i 1 matcher i Chinese Super League 2026 säsongen. Det betyder att när Yan Zhang står i mål, släpper laget in ett mål var 90 minut. Yan Zhang statistik över insläppta mål per 90 minuter är 1.6.

När det gäller rå målvaktsspel har de räddat 1 av de 2 skott de mött - vilket innebär att Yan Zhang:s räddningsprocent är 50.00%.

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta11
75
Minuter per insläppt mål90 Min'N/A
75
Hålla nollan00%
25
Tacklingar00.00
81
Interceptioner11.00
75
Dueller på marken00.00
15
Vunna dueller på marken00.00
15
Vunna dueller i luften00.00
37
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar00.00
40
Blockerade skott00.00
90
Straffar borta00.00
99

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort0N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort00
75
Minuter per bokningInga bokningarN/A
75
Kort över 0,500%
85
Foul begångna00.00
48
Foulade mot00.00
38

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda00
75
Inblandning i mål00
50
Mål hemma00
99
Mål borta00
75
Förväntade mål (xG)0.000.00
35
Icke straffbar xG (npxG)0.000.00
37
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål0 Minuter per målN/AN/A

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna00.00
38
Skott på mål
0/ 0
0.00
69
Skott utanför mål
0/ 0
0.00
48
Målstolpen0 gånger0.00
94
Konverteringsfrekvens För Skott0.00%N/A
83
Skottprecision0.00%N/A
69
Skott Per Mål Gjorda0.00N/AN/A

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
75
Förväntade assists (xA)0.040.04
38
Passningar1919.00
52
Framgångsrika pass
19/ 19
19.00
65
Andel godkända pass100.00%N/A
99
Viktiga pass00.00
58
Krossboll00.00
48
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
69
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
69
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar00.00
54
Lyckade dribblingar00.00
54
Dribblingens framgångsgrad0.00%N/A
54
Fördrivna00.00
99
Offsides00.00
87

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Yan Zhangs statistiska analys

Yan Zhang är en Målvakt som har dykt upp i 15 matches denna säsong i Chinese Super League spelat totalt 1350 minuter. Yan Zhang släpper in i genomsnitt 1.6 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 7%. Det betyder att Yan Zhang har inte släppt in ett mål i 1 matcher av 15 som han har spelat i.

Yan Zhang har gjort mål totalt av 0 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 11Shenyang Urban lagets skytteliga.

Minut för minut

Gör mål var N/A minut (inga mål)

Assister varje 1350 minuter

Erhållit kort varje0 minuter

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 0 / 0 penalties
Missade 0 / 0 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : N/A
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

189 / 316 Spelare

Mål insläppta rank

101 / 140 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

2025 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2025

1

0

2

0

0
0

90'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

2
 Insläppta

0  Erhållna kort

2024 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2024

7

0

5

2

0
0

630'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.71
 Insläppta

0  Erhållna kort

2023 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

16

0

14

5

3

1

1364'

Total 2023

16

0

14

5

3
1

1364'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.92
 Insläppta

0.26  Erhållna kort

2022 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

22

1

18

11

2

0

1957'

Total 2022

22

1

18

11

2
0

1957'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.05 Mål

0.83
 Insläppta

0.09  Erhållna kort

2021 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

2

0

1

1

0

0

180'

Total 2021

7

0

4

4

1
0

630'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.75
 Insläppta

0.25  Erhållna kort

2020 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

3

0

2

1

0

0

258'

Total 2020

5

0

5

1

1
0

438'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

1.5
 Insläppta

0.5  Erhållna kort

2019 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

2

0

1

1

0

0

180'

Total 2019

12

0

8

5

2
0

978'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.79
 Insläppta

0.23  Erhållna kort

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
Snart
Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.