Wentao Lu Statistik

Position : Försvarare - Mitt bak
Nationalitet : China
Birthplace : China - China
Tröjnummer : #35
Ålder (Födelsedag) : 24 (12/1/2002)
Längd : 188cm
Vikt : 76kg

2026

2025

2022

2026 och karriärstatistik- Wentao Lu

6.63
Genomsnittlig rating i China League TwoMål insläppta rank : 37 / 186 Spelare
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

20

4

14

12

4

1

1715'

Total 2026

20

4

14

12

4
1

1715'

Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

38

5

25

20

7

2

2951'

2

1

1

0

0

0

180'

Total 4051

43

6

32

20

7
2

3369'

Ovan är karriärstatistiken för Wentao Lu. Wentao Lu har spelat totalt 43 matcher, gjort 6 mål och ackumulerat 0 assist. Wentao Lu har spelat flest antal matcher i China League Two med 43 framträdanden i Kina. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i China League Two

0.73Inkastade mål / 90'
14 Mål i 20 Matcher
76th Percentil
60%Hålla nollan
12 Hållna nollan i 20 Matcher
93rd Percentil
0.26Kort per 90
5 Kort totalt
80th Percentil

Wentao Lu statistik - detaljerad

China League Two statistik för Wentao Lu

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade20N/A
87
minuter171586 minuter per match
91
Påbörjade matcher20N/A
94
Matcher med utbyte0N/AN/A
Matcher med ersättning1N/AN/A

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta140.73
76
Minuter per insläppt mål123 Min'N/A
76
Hålla nollan1260%
93
Tacklingar30.17
31
Interceptioner90.50
44
Dueller på marken894.93
30
Vunna dueller på marken532.94
48
Vunna dueller i luften251.38
81
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar271.50
83
Blockerade skott40.22
79
Straffar borta00.00
99

Som försvarare har Wentao Lu släppt in 14 mål och hållit 12 clean sheets i 20 matcher i China League Two 2026 säsongen. Det betyder att när Wentao Lu är på planen släpper deras lag in ett mål var 123 minut. Dessutom har de gjort 0.17 tackles och 0.50 interceptions för varje 90 minuter de varit på planen. Wentao Lu samlar också på sig ungefär 1.50 clearances på samma gång.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort4N/AN/A
Röda kort1N/AN/A
Totalt antal kort50.26
80
Minuter per bokning343 min' / kortN/A
45
Kort över 0,5315%
73
Foul begångna80.44
31
Foulade mot170.94
72

Wentao Lu har fått 4 gula kort och 1 röda kort i 20 matcher hittills i China League Two 2026 säsongen. De begår 0.44 fouls per 90 minuter.

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda40.21
82
Inblandning i mål40.21
69
Mål hemma30.31
87
Mål borta10.11
73
Förväntade mål (xG)2.440.14
77
Icke straffbar xG (npxG)2.440.14
78
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål429 Minuter per målN/AN/A

Wentao Lu har gjort 4 mål i 20 matcher så här långt i China League Two 2026 säsongen. 3 av de gjorda 4 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 1 mål på bortaplan. Totalt sett är Wentao Lu's gjorda mål per 90 minuter 0.21. Dessutom är Wentao Lu totala G/A (mål + assist) 4 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 0.21 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.14. Detta sätter Wentao Lus npxG output till 2.44 vilket sätter dem i topp 78 percentile av China League Two spelare.

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna70.39
51
Skott på mål
4/ 7
0.22
73
Skott utanför mål
3/ 7
0.17
37
Målstolpen0 gånger0.00
90
Konverteringsfrekvens För Skott42.86%N/A
89
Skottprecision57.14%N/A
91
Skott Per Mål Gjorda2.33N/AN/A

Wentao Lu har tagit 7 skott i 20 matcher hittills i China League Two 2026 säsongen. Av 7 skotten var 4 skotten på mål och de andra 3 skotten var utanför mål. Det betyder att Wentao Lus skottprecision är 57.14%. De gör ett mål för varje 2.33 skott de tar och tar 0.39 skott per 90 minuter på planen.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister00
57
Förväntade assists (xA)0.810.04
39
Passningar40222.26
70
Framgångsrika pass
384/ 402
21.27
82
Andel godkända pass95.52%N/A
99
Viktiga pass20.11
33
Krossboll00.00
24
Framgångsrika krossboll
0/ 0
0.00
38
Genomförandegrad för krossboll0.00%N/A
38
Minuter per assistInga assistsN/AN/A

Wentao Lu har inte assisterat till några mål under denna China League Two säsong.

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar70.39
46
Lyckade dribblingar70.39
51
Dribblingens framgångsgrad100.00%N/A
96
Fördrivna30.17
50
Offsides00.00
58

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Wentao Lu har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.

Wentao Lus statistiska analys

Wentao Lu är en Försvarare som har dykt upp i 20 matches denna säsong i China League Two spelat totalt 1715 minuter. Wentao Lu släpper in i genomsnitt 0.73 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 60%. Det betyder att Wentao Lu har inte släppt in ett mål i 12 matcher av 20 som han har spelat i.

Wentao Lu har gjort mål totalt av 4 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 3Guizhou Zhucheng Athletic FC lagets skytteliga.

Minut för minut

gör mål varje 429 minuter

Inga assists

Inga bokningar

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 0 / 0 penalties
Missade 0 / 0 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : N/A
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

90 / 461 Spelare

Mål insläppta rank

37 / 186 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

2025 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

18

1

11

8

3

1

1236'

2

1

1

0

0

0

180'

Total 2025

20

2

12

8

3
1

1416'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0.07 Mål

0.8
 Insläppta

0.29  Erhållna kort

2022 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2022

3

0

6

0

0
0

238'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

2.27
 Insläppta

0  Erhållna kort

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
Snart
Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.