Daoxin Ye Statistik

Position : Försvarare - Försvarare
Nationalitet : China
Birthplace : China - China
Tröjnummer : #22
Ålder (Födelsedag) : 21 (3/11/2005)
Längd : 175cm
Vikt : 70kg

2026

2025

2024

2026 och karriärstatistik- Daoxin Ye

6.63
Genomsnittlig rating i China League TwoMål insläppta rank : 80 / 208 Spelare
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

15

2

11

6

2

0

1178'

Total 2026

15

2

11

6

2
0

1178'

Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

15

2

11

6

2

0

1178'

Total 2026

22

2

12

8

2
0

1370'

Ovan är karriärstatistiken för Daoxin Ye. Daoxin Ye har spelat totalt 22 matcher, gjort 2 mål och ackumulerat 1 assist. Daoxin Ye har spelat flest antal matcher i China League Two med 22 framträdanden i Kina. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.

Statistik per 90 minuter i China League Two

0.84Inkastade mål / 90'
11 Mål i 15 Matcher
61st Percentil
40%Hålla nollan
6 Hållna nollan i 15 Matcher
65th Percentil
0.15Kort per 90
2 Kort totalt
48th Percentil

Daoxin Ye statistik - detaljerad

China League Two statistik för Daoxin Ye

ÖvergripandeTotalPer 90 minuterPercentil
Matcher Spelade15N/A
39
minuter117879 minuter per match
53
Påbörjade matcher13N/A
54
Matcher med utbyte1N/AN/A
Matcher med ersättning5N/AN/A

Försvarsstatistik

FörsvarTotalPer 90 eller %.Percentil
Mål Insläppta110.84
61
Minuter per insläppt mål107 Min'N/A
61
Hålla nollan640%
65
Tacklingar90.71
87
Interceptioner131.03
76
Dueller på marken846.67
37
Vunna dueller på marken443.50
45
Vunna dueller i luften100.79
52
Dribblad förbi00.00
99
Fullträffar120.95
60
Blockerade skott50.40
93
Straffar borta00.00
99

Som försvarare har Daoxin Ye släppt in 11 mål och hållit 6 clean sheets i 15 matcher i China League Two 2026 säsongen. Det betyder att när Daoxin Ye är på planen släpper deras lag in ett mål var 107 minut. Dessutom har de gjort 0.71 tackles och 1.03 interceptions för varje 90 minuter de varit på planen. Daoxin Ye samlar också på sig ungefär 0.95 clearances på samma gång.

Gula kort, röda kort och foulstatistik

Kort och foulTotalPer 90 minuterPercentil
Gula Kort2N/AN/A
Röda kort0N/AN/A
Totalt antal kort20.15
48
Minuter per bokning589 min' / kortN/A
72
Kort över 0,517%
38
Foul begångna90.71
43
Foulade mot80.64
46

Daoxin Ye har fått 2 gula kort och 0 röda kort i 15 matcher hittills i China League Two 2026 säsongen. De begår 0.71 fouls per 90 minuter.

Mål och xG (förväntade mål)

Mål, xG, skottTotalPer 90 minuterPercentil
Mål Gjorda20.15
77
Inblandning i mål30.23
75
Mål hemma00
60
Mål borta20.29
92
Förväntade mål (xG)1.710.14
75
Icke straffbar xG (npxG)1.710.14
77
Straffmål Gjorda0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller fler mål0N/AN/A
2 eller fler mål0N/AN/A
Minuter per mål589 Minuter per målN/AN/A

Daoxin Ye har gjort 2 mål i 15 matcher så här långt i China League Two 2026 säsongen. 0 av de gjorda 2 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 2 mål på bortaplan. Totalt sett är Daoxin Ye's gjorda mål per 90 minuter 0.15. Dessutom är Daoxin Ye totala G/A (mål + assist) 3 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 0.23 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.14. Detta sätter Daoxin Yes npxG output till 1.71 vilket sätter dem i topp 77 percentile av China League Two spelare.

Skott tagna

SkottdataTotalPer 90 minuterPercentil
Skott tagna60.48
50
Skott på mål
3/ 6
0.24
68
Skott utanför mål
3/ 6
0.24
42
Målstolpen0 gånger0.00
86
Konverteringsfrekvens För Skott33.33%N/A
93
Skottprecision50.00%N/A
89
Skott Per Mål Gjorda3.00N/AN/A

Daoxin Ye har tagit 6 skott i 15 matcher hittills i China League Two 2026 säsongen. Av 6 skotten var 3 skotten på mål och de andra 3 skotten var utanför mål. Det betyder att Daoxin Yes skottprecision är 50.00%. De gör ett mål för varje 3.00 skott de tar och tar 0.48 skott per 90 minuter på planen.

Statistik över assists, passningar och skapade chanser

Assists och passningarTotalPer 90 minuterPercentil
Assister10.08
71
Förväntade assists (xA)1.310.10
71
Passningar35628.28
80
Framgångsrika pass
300/ 356
23.83
83
Andel godkända pass84.27%N/A
82
Viktiga pass40.32
53
Krossboll50.40
44
Framgångsrika krossboll
2/ 5
0.16
51
Genomförandegrad för krossboll40.00%N/A
74
Minuter per assist1178 Minuter per assistN/AN/A

Daoxin Ye har assisterat till 1 assists i 15 matcher så här långt i China League Two 2026 säsongen. Om vi tittar på deras passningsspel så passar Daoxin Ye bollen ungefär 28.28 gånger under en match med en passningsfrekvens på 84.27. de spelar också 0.32 nyckelpassningar varje match vilket leder till betydande målchanser. Totalt sett är Daoxin Yes xA (Expected Assists) output 0.10 per 90 minuter. Denna statistik placerar dem över 71 procent av spelarna i China League Two.

Statistik för dribbling och offside

Dribblingar och offsideTotalPer 90 minuterPercentil
Dribblingar30.24
33
Lyckade dribblingar20.16
31
Dribblingens framgångsgrad66.67%N/A
61
Fördrivna60.48
30
Offsides00.00
50

Straff statistik

StraffsparkarDenna säsongKarriär
Straffkonverterings BetygInga straffInga straff
Vunna straffar00
Straffmål Gjorda00
Missade straffar00

Daoxin Ye har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.

Daoxin Yes statistiska analys

Daoxin Ye är en Försvarare som har dykt upp i 15 matches denna säsong i China League Two spelat totalt 1178 minuter. Daoxin Ye släpper in i genomsnitt 0.84 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Hans noll mål insläppta-statistik ligger för närvarande på 40%. Det betyder att Daoxin Ye har inte släppt in ett mål i 6 matcher av 15 som han har spelat i.

Daoxin Ye har gjort mål totalt av 2 mål hittils den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 7 på Langfang Glory City lagets skytteliga.

Minut för minut

gör mål varje 589 minuter

Assister varje 1178 minuter

Erhållit kort varje589 minuter

Straffrekord (karriär)
PEN
Gjorde 0 / 0 penalties
Missade 0 / 0 straff
 
Omvandlingsfrekvens för straff : N/A
Rank efter output (Nuvarande liga)

Mål rank

128 / 508 Spelare

Mål insläppta rank

80 / 208 Spelare

FÖRGÅENDE SÄSONGERS PRESTATIONER

2025 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2025

1

0

0

1

0
0

90'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0
 Insläppta

0  Erhållna kort

2024 Säsong
Tävling
MP
Mål
Mål Insläppta
HN
Hålla nollan (HN).
Tabell över lag med det högsta antalet matcher där 0 mål blivit insläppta. Statistik tas från aktuella ligor.
*Lag måste ha spelat minst 7 matcher innan de kvalificerar för denna CS-tabell.
Gult kort
Rött kort
Min'
Minuter spelade

Total 2024

6

0

1

1

0
0

102'

Mål / 90 min

Insläppta / 90 min

Erhållna kort / 90 min

0 Mål

0.88
 Insläppta

0  Erhållna kort

/se/
https://cdn.footystats.org/
- Startar om### min'
- Startar om### H'
Live'
- Startad
●Snart
●Startad
no

Laddar statistik

GÅ MED I PREMIUM. VINST NU.