Nicholas Dib Statistik
2025
Ovan är karriärstatistiken för Nicholas Dib. Nicholas Dib har spelat totalt 17 matcher, gjort 2 mål och ackumulerat 2 assist. Nicholas Dib har spelat flest antal matcher i Victoria NPL med 17 framträdanden i Australien. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.
Statistik per 90 minuter i Victoria NPL
Victoria NPL statistik för Nicholas Dib
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 17 | N/A | 61 |
| minuter | 1530 | 90 minuter per match | 61 |
| Påbörjade matcher | 17 | N/A | 64 |
| Matcher med utbyte | 0 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 0 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 2 | 0.12 | 57 |
| Inblandning i mål | 4 | 0.24 | 65 |
| Mål hemma | 2 | 0.29 | 77 |
| Mål borta | 0 | 0 | 54 |
| Förväntade mål (xG) | 0.78 | 0.15 | 54 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 0.78 | 0.15 | 54 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 765 Minuter per mål | N/A | N/A |
Nicholas Dib har gjort 2 mål i 17 matcher så här långt i Victoria NPL 2025 säsongen. 2 av de gjorda 2 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 0 mål på bortaplan. Totalt sett är Nicholas Dib's gjorda mål per 90 minuter 0.12. Dessutom är Nicholas Dib totala G/A (mål + assist) 4 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 0.24 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.15. Detta sätter Nicholas Dibs npxG output till 0.78 vilket sätter dem i topp 54 percentile av Victoria NPL spelare.
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 11 | 2.10 | 78 |
| Skott på mål | 2/ 11 | 0.38 | 55 |
| Skott utanför mål | 9/ 11 | 1.72 | 89 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 76 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 0.00% | N/A | 42 |
| Skottprecision | 18.18% | N/A | 27 |
| Skott Per Mål Gjorda | 0.00 | N/A | N/A |
Nicholas Dib har tagit 11 skott i 17 matcher hittills i Victoria NPL 2025 säsongen. Av 11 skotten var 2 skotten på mål och de andra 9 skotten var utanför mål. Det betyder att Nicholas Dibs skottprecision är 18.18%. De gör ett mål för varje 0.00 skott de tar och tar 2.10 skott per 90 minuter på planen.
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 2 | 0.12 | 74 |
| Förväntade assists (xA) | 0.69 | 0.13 | 63 |
| Passningar | 245 | 46.72 | 77 |
| Framgångsrika pass | 200/ 245 | 38.14 | 79 |
| Andel godkända pass | 81.63% | N/A | 69 |
| Viktiga pass | 9 | 1.72 | 95 |
| Krossboll | 6 | 1.14 | 52 |
| Framgångsrika krossboll | 3/ 6 | 0.57 | 73 |
| Genomförandegrad för krossboll | 50.00% | N/A | 91 |
| Minuter per assist | 765 Minuter per assist | N/A | N/A |
Nicholas Dib har assisterat till 2 assists i 17 matcher så här långt i Victoria NPL 2025 säsongen. Om vi tittar på deras passningsspel så passar Nicholas Dib bollen ungefär 46.72 gånger under en match med en passningsfrekvens på 81.63. de spelar också 1.72 nyckelpassningar varje match vilket leder till betydande målchanser. Totalt sett är Nicholas Dibs xA (Expected Assists) output 0.13 per 90 minuter. Denna statistik placerar dem över 63 procent av spelarna i Victoria NPL.
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 8 | 1.53 | 52 |
| Lyckade dribblingar | 6 | 1.14 | 53 |
| Dribblingens framgångsgrad | 75.00% | N/A | 62 |
| Fördrivna | 2 | 0.38 | 64 |
| Offsides | 0 | 0.00 | 42 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 6 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 6 | 0.35 | 94 |
| Minuter per bokning | 255 min' / kort | N/A | 23 |
| Kort över 0,5 | 6 | 35% | 98 |
| Foul begångna | 3 | 0.57 | 28 |
| Foulade mot | 7 | 1.33 | 83 |
Nicholas Dib har fått 6 gula kort och 0 röda kort i 17 matcher hittills i Victoria NPL 2025 säsongen. De begår 0.57 fouls per 90 minuter.
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 28 | 1.65 | 31 |
| Minuter per insläppt mål | 55 Min' | N/A | 34 |
| Hålla nollan | 3 | 18% | 41 |
| Tacklingar | 1 | 0.19 | 45 |
| Interceptioner | 2 | 0.38 | 8 |
| Dueller på marken | 76 | 14.49 | 38 |
| Vunna dueller på marken | 30 | 5.72 | 48 |
| Vunna dueller i luften | 5 | 0.95 | 43 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Fullträffar | 8 | 1.53 | 62 |
| Blockerade skott | 0 | 0.00 | 24 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | Inga straff |
| Vunna straffar | 0 | 0 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 0 |
| Missade straffar | 0 | 0 |
Nicholas Dib har inte tagit några straffsparkar i sin karriär ännu (baserat på all säsongsdata som vi har på FootyStats). Deras straffsparkstatistik kommer att uppdateras när han tar en straff i en officiell match.
Nicholas Dib är en Mittfältare som har dykt upp i 17 matches denna säsong i Victoria NPL spelat totalt 1530 minuter. Nicholas Dib får i genomsnitt0.12 assists för varje 90 minuter han är på planen.
Nicholas Dib har gjort mål totalt av 2 mål hittills den här säsongen i ligan, vilket placerar honom 4på Port Melbourne lagets skytteliga.
Minut för minut
gör mål varje 765 minuter
Assister varje 765 minuter
Erhållit kort varje255 minuter
Straffrekord (karriär)
Rank efter output (Nuvarande liga)
Mål rank
Assist rank