
Ignacio Russo Cordero Statistik
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
Ovan är karriärstatistiken för Ignacio Russo Cordero. Ignacio Russo Cordero har spelat totalt 180 matcher, gjort 44 mål och ackumulerat 7 assist. Ignacio Russo Cordero har spelat flest antal matcher i Primera División med 180 framträdanden i Argentina. Statistiken inkluderar inte klubb- och internationella vänskapsmatcher.
Statistik per 90 minuter i Primera División
Primera División statistik för Ignacio Russo Cordero
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 22 | N/A | 90 |
| minuter | 1828 | 83 minuter per match | 89 |
| Påbörjade matcher | 19 | N/A | 89 |
| Matcher med utbyte | 2 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 5 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 6 | 0.3 | 90 |
| Inblandning i mål | 9 | 0.44 | 90 |
| Mål hemma | 2 | 0.18 | 79 |
| Mål borta | 4 | 0.42 | 95 |
| Förväntade mål (xG) | 7.08 | 0.37 | 90 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 7.08 | 0.37 | 92 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 1 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 305 Minuter per mål | N/A | N/A |
Ignacio Russo Cordero har gjort 6 mål i 22 matcher så här långt i Primera División 2026 säsongen. 2 av de gjorda 6 målen gjordes på hemmaplan medan de gjorde 4 mål på bortaplan. Totalt sett är Ignacio Russo Cordero's gjorda mål per 90 minuter 0.3. Dessutom är Ignacio Russo Cordero totala G/A (mål + assist) 9 för den här säsongen. Deras målmedverkan motsvarar 0.44 per 90 minuter. Deras Non-Penalty xG per 90 minuter är 0.37. Detta sätter Ignacio Russo Corderos npxG output till 7.08 vilket sätter dem i topp 92 percentile av Primera División spelare.
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 45 | 2.33 | 86 |
| Skott på mål | 18/ 45 | 0.93 | 88 |
| Skott utanför mål | 27/ 45 | 1.40 | 82 |
| Målstolpen | 2 gånger | 0.10 | 90 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 13.33% | N/A | 82 |
| Skottprecision | 40.00% | N/A | 75 |
| Skott Per Mål Gjorda | 7.50 | N/A | N/A |
Ignacio Russo Cordero har tagit 45 skott i 22 matcher hittills i Primera División 2026 säsongen. Av 45 skotten var 18 skotten på mål och de andra 27 skotten var utanför mål. Det betyder att Ignacio Russo Corderos skottprecision är 40.00%. De gör ett mål för varje 7.50 skott de tar och tar 2.33 skott per 90 minuter på planen.
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 3 | 0.15 | 85 |
| Förväntade assists (xA) | 3.00 | 0.16 | 75 |
| Passningar | 341 | 17.66 | 5 |
| Framgångsrika pass | 220/ 341 | 11.39 | 7 |
| Andel godkända pass | 64.52% | N/A | 14 |
| Viktiga pass | 21 | 1.09 | 70 |
| Krossboll | 39 | 2.02 | 61 |
| Framgångsrika krossboll | 2/ 39 | 0.10 | 34 |
| Genomförandegrad för krossboll | 5.13% | N/A | 27 |
| Minuter per assist | 609 Minuter per assist | N/A | N/A |
Ignacio Russo Cordero har assisterat till 3 assists i 22 matcher så här långt i Primera División 2026 säsongen. Om vi tittar på deras passningsspel så passar Ignacio Russo Cordero bollen ungefär 17.66 gånger under en match med en passningsfrekvens på 64.52. de spelar också 1.09 nyckelpassningar varje match vilket leder till betydande målchanser. Totalt sett är Ignacio Russo Corderos xA (Expected Assists) output 0.16 per 90 minuter. Denna statistik placerar dem över 75 procent av spelarna i Primera División.
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 22 | 1.14 | 47 |
| Lyckade dribblingar | 9 | 0.47 | 46 |
| Dribblingens framgångsgrad | 40.91% | N/A | 43 |
| Fördrivna | 27 | 1.40 | 20 |
| Offsides | 4 | 0.21 | 74 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 3 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 3 | 0.15 | 36 |
| Minuter per bokning | 609 min' / kort | N/A | 81 |
| Kort över 0,5 | 3 | 14% | 52 |
| Foul begångna | 25 | 1.29 | 60 |
| Foulade mot | 35 | 1.81 | 83 |
Ignacio Russo Cordero har fått 3 gula kort och 0 röda kort i 22 matcher hittills i Primera División 2026 säsongen. De begår 1.29 fouls per 90 minuter.
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 17 | 0.84 | 60 |
| Minuter per insläppt mål | 108 Min' | N/A | 61 |
| Hålla nollan | 7 | 32% | 44 |
| Tacklingar | 14 | 0.72 | 14 |
| Interceptioner | 7 | 0.36 | 24 |
| Dueller på marken | 201 | 10.41 | 57 |
| Vunna dueller på marken | 90 | 4.66 | 41 |
| Vunna dueller i luften | 32 | 1.66 | 66 |
| Dribblad förbi | 5 | 0.26 | 82 |
| Fullträffar | 17 | 0.88 | 29 |
| Blockerade skott | 2 | 0.10 | 37 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | 50% |
| Vunna straffar | 0 | 2 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 1 |
| Missade straffar | 0 | 1 |
Ignacio Russo Cordero har tagit 2 straffsparkar så här långt i sin karriär. Av dessa gjorde Ignacio Russo Cordero 1 pennor medan han missade 1. Den totala straffomvandlingsfrekvensen för Ignacio Russo Cordero är 50%.
Copa Argentina statistik för Ignacio Russo Cordero
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 2 | N/A | 0 |
| minuter | 107 | 54 minuter per match | 0 |
| Påbörjade matcher | 1 | N/A | 4 |
| Matcher med utbyte | 1 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 1 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 0 | 0 | 75 |
| Inblandning i mål | 0 | 0 | 61 |
| Mål hemma | 0 | 0 | 80 |
| Mål borta | 0 | 0 | 91 |
| Förväntade mål (xG) | 0.00 | 0.00 | 36 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 0.00 | 0.00 | 36 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 0 Minuter per mål | N/A | N/A |
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 0 | 0.00 | 40 |
| Skott på mål | 0/ 0 | 0.00 | 63 |
| Skott utanför mål | 0/ 0 | 0.00 | 45 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 93 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 0.00% | N/A | 80 |
| Skottprecision | 0.00% | N/A | 63 |
| Skott Per Mål Gjorda | 0.00 | N/A | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 0 | 0 | 81 |
| Förväntade assists (xA) | 0.02 | 0.02 | 23 |
| Passningar | 14 | 11.78 | 25 |
| Framgångsrika pass | 9/ 14 | 7.57 | 26 |
| Andel godkända pass | 64.29% | N/A | 24 |
| Viktiga pass | 0 | 0.00 | 42 |
| Krossboll | 1 | 0.84 | 63 |
| Framgångsrika krossboll | 0/ 1 | 0.00 | 64 |
| Genomförandegrad för krossboll | 0.00% | N/A | 64 |
| Minuter per assist | Inga assists | N/A | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 0 | 0.00 | 40 |
| Lyckade dribblingar | 0 | 0.00 | 59 |
| Dribblingens framgångsgrad | 0.00% | N/A | 59 |
| Fördrivna | 0 | 0.00 | 99 |
| Offsides | 1 | 0.84 | 97 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 0 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 0 | 0 | 59 |
| Minuter per bokning | Inga bokningar | N/A | 59 |
| Kort över 0,5 | 0 | 0% | 64 |
| Foul begångna | 0 | 0.00 | 29 |
| Foulade mot | 0 | 0.00 | 31 |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 1 | 0.84 | 39 |
| Minuter per insläppt mål | 107 Min' | N/A | 56 |
| Hålla nollan | 1 | 50% | 67 |
| Tacklingar | 0 | 0.00 | 23 |
| Interceptioner | 0 | 0.00 | 40 |
| Dueller på marken | 3 | 2.52 | 21 |
| Vunna dueller på marken | 2 | 1.68 | 34 |
| Vunna dueller i luften | 2 | 1.68 | 84 |
| Dribblad förbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Fullträffar | 0 | 0.00 | 23 |
| Blockerade skott | 0 | 0.00 | 73 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | 50% |
| Vunna straffar | 0 | 2 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 1 |
| Missade straffar | 0 | 1 |
Sydamerika Cup statistik för Ignacio Russo Cordero
| Övergripande | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Matcher Spelade | 9 | N/A | 94 |
| minuter | 799 | 89 minuter per match | 92 |
| Påbörjade matcher | 9 | N/A | 97 |
| Matcher med utbyte | 0 | N/A | N/A |
| Matcher med ersättning | 1 | N/A | N/A |
Mål och xG (förväntade mål)
| Mål, xG, skott | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Gjorda | 3 | 0.34 | 88 |
| Inblandning i mål | 4 | 0.45 | 88 |
| Mål hemma | 1 | 0.25 | 79 |
| Mål borta | 2 | 0.41 | 91 |
| Förväntade mål (xG) | 3.21 | 0.36 | 87 |
| Icke straffbar xG (npxG) | 3.21 | 0.36 | 87 |
| Straffmål Gjorda | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller fler mål | 0 | N/A | N/A |
| Minuter per mål | 266 Minuter per mål | N/A | N/A |
Skott tagna
| Skottdata | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Skott tagna | 20 | 2.25 | 85 |
| Skott på mål | 6/ 20 | 0.68 | 78 |
| Skott utanför mål | 14/ 20 | 1.58 | 88 |
| Målstolpen | 0 gånger | 0.00 | 84 |
| Konverteringsfrekvens För Skott | 15.00% | N/A | 81 |
| Skottprecision | 30.00% | N/A | 60 |
| Skott Per Mål Gjorda | 6.67 | N/A | N/A |
Statistik över assists, passningar och skapade chanser
| Assists och passningar | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Assister | 1 | 0.11 | 73 |
| Förväntade assists (xA) | 0.90 | 0.10 | 56 |
| Passningar | 159 | 17.91 | 9 |
| Framgångsrika pass | 93/ 159 | 10.48 | 7 |
| Andel godkända pass | 58.49% | N/A | 4 |
| Viktiga pass | 3 | 0.34 | 34 |
| Krossboll | 19 | 2.14 | 72 |
| Framgångsrika krossboll | 3/ 19 | 0.34 | 62 |
| Genomförandegrad för krossboll | 15.79% | N/A | 49 |
| Minuter per assist | 799 Minuter per assist | N/A | N/A |
Statistik för dribbling och offside
| Dribblingar och offside | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Dribblingar | 16 | 1.80 | 76 |
| Lyckade dribblingar | 4 | 0.45 | 59 |
| Dribblingens framgångsgrad | 25.00% | N/A | 34 |
| Fördrivna | 6 | 0.68 | 33 |
| Offsides | 1 | 0.11 | 67 |
Gula kort, röda kort och foulstatistik
| Kort och foul | Total | Per 90 minuter | Percentil |
|---|---|---|---|
| Gula Kort | 3 | N/A | N/A |
| Röda kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antal kort | 3 | 0.34 | 76 |
| Minuter per bokning | 266 min' / kort | N/A | 56 |
| Kort över 0,5 | 3 | 33% | 88 |
| Foul begångna | 14 | 1.58 | 86 |
| Foulade mot | 22 | 2.48 | 97 |
Försvarsstatistik
| Försvar | Total | Per 90 eller %. | Percentil |
|---|---|---|---|
| Mål Insläppta | 9 | 1.01 | 44 |
| Minuter per insläppt mål | 89 Min' | N/A | 44 |
| Hålla nollan | 3 | 33% | 58 |
| Tacklingar | 1 | 0.11 | 10 |
| Interceptioner | 4 | 0.45 | 37 |
| Dueller på marken | 97 | 10.93 | 81 |
| Vunna dueller på marken | 41 | 4.62 | 62 |
| Vunna dueller i luften | 14 | 1.58 | 69 |
| Dribblad förbi | 2 | 0.23 | 74 |
| Fullträffar | 10 | 1.13 | 37 |
| Blockerade skott | 1 | 0.11 | 40 |
| Straffar borta | 0 | 0.00 | 99 |
Straff statistik
| Straffsparkar | Denna säsong | Karriär |
|---|---|---|
| Straffkonverterings Betyg | Inga straff | 50% |
| Vunna straffar | 0 | 2 |
| Straffmål Gjorda | 0 | 1 |
| Missade straffar | 0 | 1 |
Ignacio Russo Cordero är en Forward som har dykt upp i 22 matches denna säsong i Primera División spelat totalt 1828 minuter. Ignacio Russo Cordero gör i genomsnitt 0.3 mål för varje 90 minuter som han är på planen. Denna anfallsprestation placerar honom för närvarande på 71 av 657 spelare i Primera División som har spelat minst 3 matcher.
Han har gjort mål totalt av 6 mål hittills under säsongen i ligan, vilket placerar honom 3 på Primera División lagets topp skytteliga.
Minut för minut
gör mål varje 305 minuter
Assister varje 609 minuter
Erhållit kort varje609 minuter
Straffrekord (karriär)
Rank efter output (Nuvarande liga)
Mål rank
Assist rank
2025 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.31 Mål
0.09 Assister
0.19 Erhållna kort
2024 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.4 Mål
0.08 Assister
0.24 Erhållna kort
2023 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.37 Mål
0 Assister
0.21 Erhållna kort
2022 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.39 Mål
0 Assister
0.17 Erhållna kort
2021 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0.74 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort
2020 Säsong
Mål / 90 min
Assister / 90 min
0 Mål
0 Assister
0 Erhållna kort