Snitt Totala Mål - Grenada GFA Premier League

Mål
- Statistik i denna kategori :
- Snitt Totala Mål -
- Mål Gjorda -
- Mål Insläppta -
- Hålla nollan -
- Båda lagen gör mål -
- Misslyckades att göra mål -
- xG (Förväntade Mål)
Snitt Totala Mål - GFA Premier League
| # | Team | MP | Totala Mål | S | Hem | Borta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | SAB Spartans | 14 | 58 | 4.14 / match | 3.86 | 4.43 |
| 2 | ![]() | St David’s FC | 14 | 57 | 4.07 / match | 4.71 | 3.43 |
| 3 | ![]() | Hurricanes | 13 | 52 | 4.00 / match | 3.83 | 4.14 |
| 4 | ![]() | Hard Rock | 13 | 51 | 3.92 / match | 4.17 | 3.71 |
| 5 | ![]() | Honved | 13 | 51 | 3.92 / match | 3.29 | 4.67 |
| 6 | ![]() | Queens Park Rangers | 14 | 48 | 3.43 / match | 3.71 | 3.14 |
| 7 | ![]() | St Andrews FL | 14 | 46 | 3.29 / match | 2.14 | 4.43 |
| 8 | ![]() | St. John's | 14 | 45 | 3.21 / match | 3.29 | 3.14 |
| 9 | ![]() | Paradise | 13 | 40 | 3.08 / match | 3.71 | 2.33 |
| 10 | ![]() | Camerhogne | 14 | 40 | 2.86 / match | 3.29 | 2.43 |
Hem / Snitt Totala Mål (GFA Premier League)
| # | Team | MP | Hem Totala Mål | Hem S | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | St David’s FC | 7 | 33 | 4.71 / match |
| 2 | ![]() | Hard Rock | 6 | 25 | 4.17 / match |
| 3 | ![]() | SAB Spartans | 7 | 27 | 3.86 / match |
| 4 | ![]() | Hurricanes | 6 | 23 | 3.83 / match |
| 5 | ![]() | Queens Park Rangers | 7 | 26 | 3.71 / match |
| 6 | ![]() | Paradise | 7 | 26 | 3.71 / match |
| 7 | ![]() | Honved | 7 | 23 | 3.29 / match |
| 8 | ![]() | St. John's | 7 | 23 | 3.29 / match |
| 9 | ![]() | Camerhogne | 7 | 23 | 3.29 / match |
| 10 | ![]() | St Andrews FL | 7 | 15 | 2.14 / match |
Borta / Snitt Totala Mål (GFA Premier League)
| # | Team | MP | Borta Totala Mål | Borta S | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() | Honved | 6 | 28 | 4.67 / match |
| 2 | ![]() | SAB Spartans | 7 | 31 | 4.43 / match |
| 3 | ![]() | St Andrews FL | 7 | 31 | 4.43 / match |
| 4 | ![]() | Hurricanes | 7 | 29 | 4.14 / match |
| 5 | ![]() | Hard Rock | 7 | 26 | 3.71 / match |
| 6 | ![]() | St David’s FC | 7 | 24 | 3.43 / match |
| 7 | ![]() | Queens Park Rangers | 7 | 22 | 3.14 / match |
| 8 | ![]() | St. John's | 7 | 22 | 3.14 / match |
| 9 | ![]() | Camerhogne | 7 | 17 | 2.43 / match |
| 10 | ![]() | Paradise | 6 | 14 | 2.33 / match |
Vilket lag upplever flest mål i GFA Premier League?
För 2026 säsongen, de flesta mål som gjordes i hela ligan gjordes av SAB Spartans med 58 mål på 14 matcher spelade. Detta mått inkluderar både de mål som gjorts och släppts in av laget.SAB Spartans upprätthöll ett genomsnitt på 4.14 totala mål per match. När de spelar på bortaplan snittar de 3.86 gjorda mål och insläppta mål - vilket gör de till en intensiv matchupplevelse för hemmafansen som deltar i SAB Spartans matcherna.
Målen i matcherna som spelas av St David’s FC och Hurricanes under hela den här GFA Premier Leaguesäsongen är också höga.St David’s FC och Hurricanes hade 58 mål respektive 57 totala mål. Båda lagen behöll cirka 4.07 gjorda och insläppta mål i alla spelade matcher. Tvärtom, Camerhogne har det lägsta målmedverkan för något lag i GFA Premier League. Sammanlagt 40 målen som gjordes under deras GFA Premier League matcher vilket är ett genomsnitt på 2.86 per match.
Snitt Totala Mål - Grenada
- Division 1









