FC Uster

FC Uster Logo

Form - Meget Dårlig

0.13
Fuldtids Resultater
  • T
    SC Goldau

    SC Goldau

    2. Liga Interregional Group 4

    12/09 09:00

    2 - 1

    FT

    ( Halvleg : 0 - 0 )

    FC Uster

    FC Uster

  • T
    FC Uster

    FC Uster

    2. Liga Interregional Group 4

    19/09 07:30

    1 - 5

    FT

    ( Halvleg : 0 - 2 )

    FC Lachen / Altendorf

    FC Lachen Altendorf

  • T
    FC Red Star Zürich

    FC Red Star Zurich

    2. Liga Interregional Group 4

    26/09 07:00

    1 - 0

    FT

    ( Halvleg : 0 - 0 )

    FC Uster

    FC Uster

  • U
    FC Uster

    FC Uster

    2. Liga Interregional Group 4

    03/10 07:30

    1 - 1

    FT

    ( Halvleg : 0 - 0 )

    FC Rotkreuz

    FC Rotkreuz

  • T
    SV Höngg

    SV Hongg

    2. Liga Interregional Group 4

    10/10 07:00

    7 - 0

    FT

    ( Halvleg : 0 - 0 )

    FC Uster

    FC Uster

Scorede - Meget Dårlig

0.50

Scorede / kamp

Lukket Ind - Meget Dårlig

3.00

Mål Lukket Ind / Kamp

Forudsigelsesrisiko - 225% - Meget Høj Risiko

Sæson :

2. Liga Interregional Group 4 Stilling

Nuværende Mid-Season - 55 / 182 spillet

# Hold K
Kampe Spillet denne sæson
Sejr% MF
Mål Til (MF).
Antal mål dette
hold har scoret.
MM
Mål Mod (MM).
Antal mål dette
hold har lukket ind.
MFskl.
Mål Forskel (MFskl.).
Mål Scoret - Mål Lukket Ind
P

1

 FC Rotkreuz

7

71%

13

5

8

17

2

 FC Red Star Zurich

8

50%

11

8

3

14

3

 SC Emmen

7

57%

18

10

8

13

4

 SC Cham II

8

50%

16

10

6

12

5

 FC Sursee

8

38%

15

13

2

12

6

 FC Gambarogno Contone

8

38%

12

11

1

12

7

 SC Goldau

8

38%

10

10

0

12

8

 FC Ibach

8

38%

15

14

1

11

9

 FC Lachen Altendorf

8

38%

17

19

-2

11

10

 FC Chiasso

8

38%

9

12

-3

11

11

 AC Malcantone

8

38%

9

14

-5

10

12

 Oetwil Geroldswil

8

38%

14

15

-1

9

13

 SV Hongg

8

25%

16

14

2

8

14

 FC Uster

8

0%

4

24

-20

1

• FC Uster er nummer 14 i 2. Liga Interregional Group 4 Stilling

FC Uster LogoFC Uster Sæson Resultater

Denne sæson af 2. Liga Interregional Group 4 (Schweiz) FC Uster stats viser at de ligger Meget Dårlig i alt, hvilket placerer dem som 14/14 i 2. Liga Interregional Group 4 Stilling, hvor at de vinder 0% af deres kampe.

Gennemsnitligt scorer FC Uster 0.5 mål, og lukker 3 mål ind pr kamp.50% af FC Uster's kampe ender med at begge hold scorer, og deres gns. mål pr kamp er: 3.5.

FC Uster logoFC Uster Hurtige Facts

Engelsk Navn

FC Uster

Stadion

Stadion Buchholz

By

Hallenbadweg 9

Land

Schweiz

Officielle Sider

http://www.fcuster.ch

• FC Uster har scoret et samlet antal af 4 mål denne sæson.

• FC Uster af lukket i alt 24 mål ind denne sæson.

• FC Uster scorer et mål hvert 180 minut

• FC Uster lukker et mål ind hvert 30. minut.

• FC Uster scorer et gennemsnit af 0.5 mål hver kamp

• FC Uster lukker gennemsnitligt 3mål ind, hver kamp.

  • Samlede Stats

  • Hjemme Stats

  • Ude Stats

FC Uster Stats 2026/27 STATISTIKKER - FC Uster

Kollaps
K
Kampe Spillet denne sæson
V
Sejr
U
Uafgjort
T
Tabt
Sidste 5PPK
Samlet8017
  • T
    SC Goldau

    SC Goldau

    2. Liga Interregional Group 4

    12/09 09:00

    2 - 1

    FT

    ( Halvleg : 0 - 0 )

    FC Uster

    FC Uster

  • T
    FC Uster

    FC Uster

    2. Liga Interregional Group 4

    19/09 07:30

    1 - 5

    FT

    ( Halvleg : 0 - 2 )

    FC Lachen / Altendorf

    FC Lachen Altendorf

  • T
    FC Red Star Zürich

    FC Red Star Zurich

    2. Liga Interregional Group 4

    26/09 07:00

    1 - 0

    FT

    ( Halvleg : 0 - 0 )

    FC Uster

    FC Uster

  • U
    FC Uster

    FC Uster

    2. Liga Interregional Group 4

    03/10 07:30

    1 - 1

    FT

    ( Halvleg : 0 - 0 )

    FC Rotkreuz

    FC Rotkreuz

  • T
    SV Höngg

    SV Hongg

    2. Liga Interregional Group 4

    10/10 07:00

    7 - 0

    FT

    ( Halvleg : 0 - 0 )

    FC Uster

    FC Uster

0.13
Hjemme3012
  • T
    FC Uster

    FC Uster

    2. Liga Interregional Group 4

    29/08 07:30

    1 - 5

    FT

    ( Halvleg : 0 - 0 )

    FC Sursee

    FC Sursee

  • T
    FC Uster

    FC Uster

    2. Liga Interregional Group 4

    19/09 07:30

    1 - 5

    FT

    ( Halvleg : 0 - 2 )

    FC Lachen / Altendorf

    FC Lachen Altendorf

  • U
    FC Uster

    FC Uster

    2. Liga Interregional Group 4

    03/10 07:30

    1 - 1

    FT

    ( Halvleg : 0 - 0 )

    FC Rotkreuz

    FC Rotkreuz

0.33
Ude5005
  • T
    Oetwil-Geroldswil

    Oetwil Geroldswil

    2. Liga Interregional Group 4

    22/08 08:00

    2 - 0

    FT

    ( Halvleg : 0 - 0 )

    FC Uster

    FC Uster

  • T
    FC Chiasso

    FC Chiasso

    2. Liga Interregional Group 4

    05/09 09:00

    1 - 0

    FT

    ( Halvleg : 0 - 0 )

    FC Uster

    FC Uster

  • T
    SC Goldau

    SC Goldau

    2. Liga Interregional Group 4

    12/09 09:00

    2 - 1

    FT

    ( Halvleg : 0 - 0 )

    FC Uster

    FC Uster

  • T
    FC Red Star Zürich

    FC Red Star Zurich

    2. Liga Interregional Group 4

    26/09 07:00

    1 - 0

    FT

    ( Halvleg : 0 - 0 )

    FC Uster

    FC Uster

  • T
    SV Höngg

    SV Hongg

    2. Liga Interregional Group 4

    10/10 07:00

    7 - 0

    FT

    ( Halvleg : 0 - 0 )

    FC Uster

    FC Uster

0.00
Hjemmebanefordel+39%
CS
Clean Sheets (CS).
Liste af hold med de højeste antal kampe hvor at de har lukket 0 mål ind. Statistikkerne er kun taget fra Ligaer.
* Hold skal have spillet mindst 7 kampe før at de kommer med på denne liste.
BHS
Begge Hold Scorer (BHS).
Liste af hold med de højeste antal kampe hvor begge hold har scoret. Statistikker fra holdets indenlands liga tæller kun.
* Holdet skal have spillet et minimum af 7 kampe før at de kvalificerer til dette Begge Hold Scorer(BHS) stilling.
FTS
Kunne ikke Score (FTS).
Kampe hvor at dette hold ikke har kunne score.
Samlet0%
(0 / 8 Kampe)
50%
(4 / 8 Kampe)
50%
(4 / 8 Kampe)
Hjemme0%100%0%
Ude0%20%80%
Hjørnespark

LÅS OP

Hjørnespark / kamp


For


Imod

* Samlet Antal Hjørnespark / Kamp

Kort

LÅS OP

Kort / kamp


Højeste


Laveste

* Røde Kort = 2 kort.

FC Uster StatsKAMPE & KAMPRESULTATER - FC Uster

Kollaps

3.50 Mål / Kamp

  • 15'
  • 30'
HT
  • 60'
  • 75'
FT

86%

1. Halvleg

14%

2. Halvleg

FC Uster
Live-odds Analyser

0minMaks 0 mål efter
0% mål efter0% mål efter
GNS. 0 mål efterGNS. 0 mål efter
Dato
Hjemme
Ude
Scorede  |  Lukket Ind
I Alt
  • 12/06

    FC Gambarogno Contone

    vs

    FC Uster

    Today Gambarogno - Contone host Uster in the 2. Liga Interregional Group 4 from Schweiz.
    TBD TBD
    • GNS. Mål: 3.19
    • BHS: 57%
    • Over 2,5: 50%
  • 05/06

    FC Uster

    vs

    SC Cham II

    Today Uster host Cham II in the 2. Liga Interregional Group 4 from Schweiz.
    Stadion Buchholz Hallenbadweg 9
    • GNS. Mål: 3.38
    • BHS: 38%
    • Over 2,5: 63%
  • 29/05

    SC Emmen

    vs

    FC Uster

    Today Emmen host Uster in the 2. Liga Interregional Group 4 from Schweiz.
    TBD TBD
    • GNS. Mål: 3.75
    • BHS: 61%
    • Over 2,5: 61%
  • 22/05

    FC Uster

    vs

    AC Malcantone

    Today Uster host Malcantone in the 2. Liga Interregional Group 4 from Schweiz.
    Stadion Buchholz Hallenbadweg 9
    • GNS. Mål: 3.19
    • BHS: 44%
    • Over 2,5: 57%
  • 16/05

    FC Ibach

    vs

    FC Uster

    Today Ibach host Uster in the 2. Liga Interregional Group 4 from Schweiz.
    Sportplatz Gerbihof Asetstrasse
    • GNS. Mål: 3.57
    • BHS: 63%
    • Over 2,5: 57%
  • 08/05

    FC Uster

    vs

    SV Hongg

    Today Uster host Höngg in the 2. Liga Interregional Group 4 from Schweiz.
    Stadion Buchholz Hallenbadweg 9
    • GNS. Mål: 3.63
    • BHS: 57%
    • Over 2,5: 63%
  • 01/05

    FC Rotkreuz

    vs

    FC Uster

    Today Rotkreuz host Uster in the 2. Liga Interregional Group 4 from Schweiz.
    TBD TBD
    • GNS. Mål: 3.04
    • BHS: 54%
    • Over 2,5: 40%
  • 24/04

    FC Uster

    vs

    FC Red Star Zurich

    Today Uster host Red Star Zürich in the 2. Liga Interregional Group 4 from Schweiz.
    Stadion Buchholz Hallenbadweg 9
    • GNS. Mål: 2.94
    • BHS: 50%
    • Over 2,5: 44%
  • 17/04

    FC Lachen Altendorf

    vs

    FC Uster

    Today Lachen / Altendorf host Uster in the 2. Liga Interregional Group 4 from Schweiz.
    TBD TBD
    • GNS. Mål: 4.00
    • BHS: 69%
    • Over 2,5: 63%
  • 10/04

    FC Uster

    vs

    SC Goldau

    Today Uster host Goldau in the 2. Liga Interregional Group 4 from Schweiz.
    Stadion Buchholz Hallenbadweg 9
    • GNS. Mål: 3.00
    • BHS: 57%
    • Over 2,5: 50%
  • 03/04

    FC Uster

    vs

    FC Chiasso

    Today Uster host Chiasso in the 2. Liga Interregional Group 4 from Schweiz.
    Stadion Buchholz Hallenbadweg 9
    • GNS. Mål: 3.07
    • BHS: 57%
    • Over 2,5: 50%
  • 20/03

    FC Sursee

    vs

    FC Uster

    Today Sursee host Uster in the 2. Liga Interregional Group 4 from Schweiz.
    Stadion Schlottermilch Ringstrasse Nord
    • GNS. Mål: 3.50
    • BHS: 69%
    • Over 2,5: 57%
  • 13/03

    FC Uster

    vs

    Oetwil Geroldswil

    Today Uster host Oetwil-Geroldswil in the 2. Liga Interregional Group 4 from Schweiz.
    Stadion Buchholz Hallenbadweg 9
    • GNS. Mål: 3.57
    • BHS: 50%
    • Over 2,5: 57%
  • 14/11

    FC Uster

    vs

    FC Gambarogno Contone

    Today Uster host Gambarogno - Contone in the 2. Liga Interregional Group 4 from Schweiz.
    Stadion Buchholz Hallenbadweg 9
    • GNS. Mål: 3.19
    • BHS: 57%
    • Over 2,5: 50%
  • 08/11

    SC Cham II

    vs

    FC Uster

    Today Cham II host Uster in the 2. Liga Interregional Group 4 from Schweiz.
    TBD TBD
    • GNS. Mål: 3.38
    • BHS: 38%
    • Over 2,5: 63%
  • 31/10

    FC Uster

    vs

    SC Emmen

    Today Uster host Emmen in the 2. Liga Interregional Group 4 from Schweiz.
    Stadion Buchholz Hallenbadweg 9
    • GNS. Mål: 3.75
    • BHS: 61%
    • Over 2,5: 61%
  • 24/10

    AC Malcantone

    vs

    FC Uster

    Today Malcantone host Uster in the 2. Liga Interregional Group 4 from Schweiz.
    TBD TBD
    • GNS. Mål: 3.19
    • BHS: 44%
    • Over 2,5: 57%
  • 17/10

    FC Uster

    vs

    FC Ibach

    Today Uster host Ibach in the 2. Liga Interregional Group 4 from Schweiz.
    Stadion Buchholz Hallenbadweg 9
    • GNS. Mål: 3.57
    • BHS: 63%
    • Over 2,5: 57%
  • 10/10

    SV Hongg

    vs

    FC Uster

    Today

    SV Hongg

    host

    FC Uster

    in the 2. Liga Interregional Group 4 from Switzerland.
    Sportplatz Hönggerberg Kappenbühlstrasse

    *Mål Tider ikke tilgængelig

    7
  • 03/10

    FC Uster

    vs

    FC Rotkreuz

    Today

    FC Uster

    host

    FC Rotkreuz

    in the 2. Liga Interregional Group 4 from Switzerland.
    Stadion Buchholz Hallenbadweg 9

    *Mål Tider ikke tilgængelig

    2
  • 26/09

    FC Red Star Zurich

    vs

    FC Uster

    Today

    FC Red Star Zurich

    host

    FC Uster

    in the 2. Liga Interregional Group 4 from Switzerland.
    Sportplatz Allmend Brunau Allmendstrasse 10

    *Mål Tider ikke tilgængelig

    1
  • 19/09

    FC Uster

    vs

    FC Lachen Altendorf

    Today

    FC Uster

    host

    FC Lachen Altendorf

    in the 2. Liga Interregional Group 4 from Switzerland.
    Stadion Buchholz Hallenbadweg 9
    89'Imod 15'Imod 35'Imod 58'Imod 60'Imod 63'
    HT
    FT
    6
  • 12/09

    SC Goldau

    vs

    FC Uster

    Today

    SC Goldau

    host

    FC Uster

    in the 2. Liga Interregional Group 4 from Switzerland.
    Sportanlage Tierpark Steinerbergstrasse 56

    *Mål Tider ikke tilgængelig

    3
  • 05/09

    FC Chiasso

    vs

    FC Uster

    Today

    FC Chiasso

    host

    FC Uster

    in the 2. Liga Interregional Group 4 from Switzerland.
    Centro Sportivo Regionale Magadino Centro Sportivo Regionale Magadino

    *Mål Tider ikke tilgængelig

    1
  • 29/08

    FC Uster

    vs

    FC Sursee

    Today

    FC Uster

    host

    FC Sursee

    in the 2. Liga Interregional Group 4 from Switzerland.
    Stadion Buchholz Hallenbadweg 9

    *Mål Tider ikke tilgængelig

    6
  • 22/08

    Oetwil Geroldswil

    vs

    FC Uster

    Today

    Oetwil Geroldswil

    host

    FC Uster

    in the 2. Liga Interregional Group 4 from Switzerland.
    TBD TBD

    *Mål Tider ikke tilgængelig

    2

FC Uster StatsFuldtid (FT) Statistikker - FC Uster

Kollaps
Premium er Her!
1500+ Profitable ligaer, der er mindre kendt af bookmakerne.

Vi har undersøgt, hvilke ligaer der har det største potentiale. Desuden får du Hjørnespark Stats og Kort Stats sammen med dine CSV'er. Abonner til FootyStats Premium i dag!

Michael Owen : 'Du Burde Få Premium'

MF
Mål Til (MF).
Antal mål dette
hold har scoret.
MM
Mål Mod (MM).
Antal mål dette
hold har lukket ind.
GNS.
Gns. Mål Pr. Kamp (GNS.).
Det gennemsnitlige antal mål per kamp.
Beregnet gennem sæsonnen.
Samlet0.50
/ kamp
3.00
/ kamp
3.50
/ kamp
Hjemme1.003.674.67
Ude0.202.602.80

Over +

Over 0,5
100%
Over 1,5
75%
Over 2,5
50%
Over 3,5
38%
Over 4,5
38%

Under -

Under 0,5
0%
Under 1,5
25%
Under 2,5
50%
Under 3,5
62%
Under 4,5
62%

Hyppige Scores - Fuldtid

1-0
25%  /  2 gange
1-5
25%  /  2 gange
2-1
12.5%  /  1 gange
7-0
12.5%  /  1 gange
1-1
12.5%  /  1 gange
2-0
12.5%  /  1 gange

Hyppige Samlede Mål - Fuldtid

1 Mål
25%  /  2 gange
6 Mål
25%  /  2 gange
2 Mål
25%  /  2 gange
3 Mål
12.5%  /  1 gange
7 Mål
12.5%  /  1 gange

Alle Mål ved 10 min.

0%
0 / 6 Mål
17%
1 / 6 Mål
0%
0 / 6 Mål
17%
1 / 6 Mål
0%
0 / 6 Mål
33%
2 / 6 Mål
17%
1 / 6 Mål
0%
0 / 6 Mål
17%
1 / 6 Mål

0' - 10'

11' - 20'

21' - 30'

31' - 40'

41' - 50'

51' - 60'

61' - 70'

71' - 80'

81' - 90'

Alle Mål ved 15 min.

17%
1 / 6 Mål
0%
0 / 6 Mål
17%
1 / 6 Mål
33%
2 / 6 Mål
17%
1 / 6 Mål
17%
1 / 6 Mål

0' - 15'

16' - 30'

31' - 45'

46' - 60'

61' - 75'

76' - 90'

Over - Hjørnespark

Over 7.5
Over 8.5
Over 9.5
Over 10.5
Over 11.5
Over 12.5
Over 13.5

Over - Kort

Over 0.5
Over 1.5
Over 2.5
Over 3.5
Over 4.5
Over 5.5
Over 6.5
  • Over 7,5 ~ 13,5 Hjørnespark bliver beregnet ud fra det samlede antal hjørnespark i en kamp hvor FC Uster har deltaget, fra 2026/27 sæsonen af 2. Liga Interregional Group 4
  • FC Uster's statistikker indikerer at ?% af deres kampe akkumulerede over 9,5 samlede hjørnespark. Mens 2026/27 fra 2. Liga Interregional Group 4 havde et gennemsnit på ?% for over 9,5.
  • ?% af FC Uster‘s kampe, har haft over 3,5 kort. Sammenlignet med dette,2. Liga Interregional Group 4 har gennemsnitligt ?% for over 3,5 kort.

FC Uster Stats HJØRNESPARK TIL

Over 2.5
Over 3.5
Over 4.5
Over 5.5
Over 6.5
Over 7.5
Over 8.5

FC Uster Stats Kort Modtaget

Over 0.5
Over 1.5
Over 2.5
Over 3.5
Over 4.5
Over 5.5
Over 6.5
  • Over 2,5 ~ 8,5 Hørnespark Til bliver beregnet ud fra hjørnespark som FC Uster har modtaget under en kamp.
  • FC Uster har vundet over 4,5 hjørnespark i ?% af deres kampe.
  • Over 0,5 ~ 6,5 Kort Modtaget er beregnet ud fra kort som FC Uster har modtaget under en kamp.
  • FC Uster har modtager over 2,5 kort i ?% af deres kampe.

HJØRNESPARK MOD

Over 2.5
Over 3.5
Over 4.5
Over 5.5
Over 6.5
Over 7.5
Over 8.5

Kort Modstander

Over 0.5
Over 1.5
Over 2.5
Over 3.5
Over 4.5
Over 5.5
Over 6.5
  • Over 2,5 ~ 8,5 Hjørnespark er beregnet ud fra hjørnespark som FC Uster's modstander har modtaget under en kamp.
  • Over 0,5 ~ 6,5 Kort Modstandere bliver beregnet ud fra kort som FC Uster's modstandere har modtaget under kampe.

Andre Stats - FC Uster

Skud pr. Kamp
10
Skud På Mål / Kamp
3.00
Skud Forbi Mål / Kamp
7.00
forseelser pr. Kamp
0
Offsides / kamp
0.00
Gennemsnitlig Boldbesiddelse
43%
BHS & Sejr
0%
Scorede i Begge Halvlege
0%

FC Uster StatsHalvleg (Halvleg) Statistikker - FC Uster

Kollaps

Over 0,5 1./2. Halvleg

100%1. Halvleg

100%2. Halvleg

Over 1,5 1./2. Halvleg

100%1. Halvleg

100%2. Halvleg

GNS. Mål 1./2. Halvleg

21. Halvleg

4.002. Halvleg

* Over 0,5 - 1,5 1. Halvleg/2. Halvleg. er for mål fra begge hold i kampen.

Fører ved Halvleg
Holdet fører ved Halvleg
Uafgjort ved HalvlegTaber ved Halvleg
Holdet taber ved Halvleg
Samlet0%
(0 / 8 Kampe)
0%
(0 / 8 Kampe)
100%
(1 / 8 Kampe)
Hjemme0%0%100%
Ude0%0%0%
MF (Halvleg)
Mål Til (MF).
Antal mål dette
hold har scoret.
MM (Halvleg)
Mål Mod (MM).
Antal mål dette
hold har lukket ind.
GNS. (Halvleg)
Gns. Mål Pr. Kamp (GNS.).
Det gennemsnitlige antal mål per kamp.
Beregnet gennem sæsonnen.
Samlet0.00
/ Kampe
2.00
/ Kampe
2.00
/ Kampe
Hjemme0.002.002.00
Ude0.000.000.00

Hyppige Samlede Mål - Halvleg

2 Mål
100%  /  1 gange

Hyppige Scores - Halvleg

0-2
100%  /  1 gange

FC Uster StatsMÅL SCORET & LUKKET IND VED 10 MINUTTER - FC Uster

Kollaps

FC Uster StatsMål Scoret Ved 10 min.

0%
0 / 1 Mål
0%
0 / 1 Mål
0%
0 / 1 Mål
0%
0 / 1 Mål
0%
0 / 1 Mål
0%
0 / 1 Mål
0%
0 / 1 Mål
0%
0 / 1 Mål
100%
1 / 1 Mål

0' - 10'

11' - 20'

21' - 30'

31' - 40'

41' - 50'

51' - 60'

61' - 70'

71' - 80'

81' - 90'

FC Uster StatsMål Lukket Ind Ved 10 min.

0%
0 / 5 Mål
20%
1 / 5 Mål
0%
0 / 5 Mål
20%
1 / 5 Mål
0%
0 / 5 Mål
40%
2 / 5 Mål
20%
1 / 5 Mål
0%
0 / 5 Mål
0%
0 / 5 Mål

0' - 10'

11' - 20'

21' - 30'

31' - 40'

41' - 50'

51' - 60'

61' - 70'

71' - 80'

81' - 90'

/dk/
https://cdn.footystats.org/
- Starter om### min.'
- Starter om### timer'
Åbent spil / Live odds'
- Begyndt
●Snart
●Begyndt
no

Loader Stats

JOIN PREMIUM. PROFITER NU.