Rafa Marín Portrait

Rafa Marín Statistici

Club : SSC Napoli
Echipa Naționlă : Spain U21
Poziție : Fundaș - Fundaș Central
Naționalitate : Spain
Picior principal : Dreptaci
Numărul tricoului : #16
Vârstă (Data nașterii) : 24 (2002-05-19)
Înălțime : 191cm
Greutate : 83kg

2026/2027

2025/2026

2024/2025

2023/2024

2022/2023

2021/2022

2019

2026/2027 & Statistici de carieră- Rafa Marín

6.98
Rating mediu în Serie AClasament Goluri Primite : 53 / 131 Jucători
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

9

1

11

3

3

0

801'

Total 2026/2027

12

1

16

3

3
0

1053'

Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

56

1

55

14

7

0

4416'

25

1

27

7

8

1

2164'

13

1

12

6

4

0

940'

5

0

2

2

3

0

373'

2

0

3

1

2

0

180'

Total 2025/2026

111

3

114

31

27
2

8890'

Mai sus sunt statisticiile carierei pentru Rafa Marín. Rafa Marín a jucat un total de 111 meciuri, a marcat 3 goluri și a adunat 0 pase decisive. Rafa Marín a jucat cel mai mare număr de meciuri la La Liga cu 111 apariții în Spania. Statisticile nu includ meciuri amicale de club și internaționale.

Statistici pe 90 de minute în Serie A

1.24Încasate / 90'
11 Goluri în 9 Meciuri
62nd Percentil
33%Niciun gol primit
3 Clean sheets în 9 Meciuri
83rd Percentil
0.34Cartonașe în 90
3 Total cartonașe
87th Percentil

Rafa Marín Statistici - Detaliat

Serie A Statistici pentru Rafa Marín

SintezăTotalPer 90 de minutePercentil
Meciuri Jucate9N/A
75
minute80189 minute în joc
85
Meciuri începute9N/A
87
Înlocuiri0N/AN/A
Eliminări3N/AN/A

Statistici Defensă

ApărareTotalPe 90 de minute sau %Percentil
Goluri Primite111.24
62
Minute pe Gol Încasat73 MinuteN/A
64
Niciun gol primit333%
83
Tackle-uri192.13
79
Interceptări192.13
96
Dueluri pe Sol859.55
68
Dueluri pe Sol Câștigate384.27
57
Dueluri Aeriene Câștigate111.24
66
Driblat101.12
14
Degajări495.51
93
Șuturi blocate91.01
95
Penalty-uri Acordate Adversarilor00.00
99

Ca fundaș, Rafa Marín a încasat 11 goluri și a menținut 3 clean sheets în 9 meciuri în sezonul 2026/2027 al competiției Serie A. Acest lucru înseamnă că atunci când Rafa Marín este pe teren, echipa sa încasează un gol la fiecare 73 minute. În plus, a efectuat 2.13 tackle-uri și 2.13 interceptări pentru fiecare 90 de minute petrecute pe teren. De asemenea, Rafa Marín face aproximativ 5.51 degajări în același timp.

Cartonașe Galbene, Cartonașe Roșii și Statistici ale Foul-urilor

Cartonașe & Faze de faultTotalPer 90 de minutePercentil
Cartonașe Galbene3N/AN/A
Cartonașe Roșii0N/AN/A
Total Cartonașe30.34
87
Minute pe Cartonaș Galben267 min / cartonașN/A
61
Cartonașe Peste 0.5333%
96
Foul-uri Comise141.57
85
Foul-uri ale oponenților70.79
49

Până în prezent, Rafa Marín a primit 3 cartonașe galbene și 0 cartonașe roșii în 9 meciuri în sezonul 2026/2027 al competiției Serie A. Ei comit 1.57 faulturi pe 90 de minute.

Goluri și xG (Goluri Așteptate)

Goluri, xG, ȘuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Goluri Marcate10.11
58
Goluri + Pase decisive10.11
38
Goluri Acasă00
68
Goluri În Deplasare10.2
73
Goluri Așteptate (xG)0.900.10
47
xG Fără Penalty-uri (npxG)0.900.10
47
Penalty-uri Marcate0N/AN/A
Hat-trick-uri0N/AN/A
3 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
2 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
Minute per Gol801 Minute per GolN/AN/A

Până în prezent, Rafa Marín a marcat 1 goluri în 9 meciuri în sezonul 2026/2027 al competiției Serie A. Din totalul de 1 goluri, 0 au fost marcate acasă, în timp ce 1 au fost marcate în meciurile din deplasare. În general, media golurilor marcate de Rafa Marín pe 90 de minute este de 0.11. Mai mult, totalul golurilor și pasele decisive (G/A) ale lui Rafa Marín sunt de 1 în acest sezon. Implicarea în goluri se echivalează cu 0.11 pe 90 de minute. Valoarea xG Non-Penalty per 90 de minute este de 0.10. Acest lucru plasează producția de xG Non-Penalty a lui Rafa Marín la 0.90, ceea ce îl poziționează în topul percentilelor 47 al jucătorilor din Serie A.

Șuturi Efectuate

Informații despre șuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Șuturi Efectuate50.56
28
Șuturi la poartă
1/ 5
0.11
26
Șuturi în afara porții
4/ 5
0.45
37
A lovit bara0 ori0.00
79
Rata de conversie a șuturilor20.00%N/A
87
Precizia șutării20.00%N/A
34
Șuturi per gol marcat5.00N/AN/A

Până în prezent, Rafa Marín a efectuat un total de 5 șuturi în 9 meciuri în sezonul 2026/2027 al competiției Serie A. Din totalul de 5 șuturi, 1 au fost pe poartă, iar celelalte 4 au fost în afara țintei. Acest lucru înseamnă că precizia la șuturi a lui Rafa Marín este de 20.00%. Marchează un gol la fiecare 5.00 șuturi efectuate și realizează 0.56 șuturi pe teren în fiecare 90 de minute.

Asistențe, Pase, & Statistici de Creare a Ocaziilor

Asistențe & PaseTotalPer 90 de minutePercentil
Pase de gol00
59
Pase decisive anticipate (xA)0.890.10
33
Pase49255.28
79
Pase reușite
447/ 492
50.22
82
Rata de reușită a pasei90.85%N/A
86
Pase-cheie20.22
18
Centrări00.00
22
Centrări reușite
0/ 0
0.00
40
Rata de Finalizare a Centrărilor0.00%N/A
40
Minute pe AsistențăFără pase decisiveN/AN/A

Până în prezent, Rafa Marín nu a asistat la niciun gol în acest sezon Serie A.

Statistici Dribleuri & Offside-uri

Dribleuri & Offside-uriTotalPer 90 de minutePercentil
Dribleuri10.11
15
Dribleuri Reușite10.11
24
Rata de Succes a Dribleurilor100.00%N/A
99
Deposedat00.00
99
Offside-uri00.00
52

Statistici Penalty-uri

Penalty-uriAcest SezonCarieră
Rate de Conversie a Penalty-urilorFără penaltiuriFără penaltiuri
Penalty-uri Executate00
Penalty-uri Marcate00
Penalty-uri Ratate00

Până în prezent, Rafa Marín nu a executat nicio lovitură de pedeapsă în cariera sa (pe baza tuturor datelor despre sezoane pe care le avem la FootyStats). Statisticile vor fi actualizate odată ce va executa o lovitură de pedeapsă într-un meci oficial.

UEFA Champions League Statistici pentru Rafa Marín

SintezăTotalPer 90 de minutePercentil
Meciuri Jucate3N/A
0
minute25284 minute în joc
0
Meciuri începute3N/A
0
Înlocuiri0N/AN/A
Eliminări1N/AN/A

Statistici Defensă

ApărareTotalPe 90 de minute sau %Percentil
Goluri Primite51.79
22
Minute pe Gol Încasat50 MinuteN/A
22
Niciun gol primit00%
12
Tackle-uri62.14
91
Interceptări31.07
90
Dueluri pe Sol217.50
77
Dueluri pe Sol Câștigate113.93
79
Dueluri Aeriene Câștigate41.43
87
Driblat10.36
35
Degajări134.64
94
Șuturi blocate20.71
92
Penalty-uri Acordate Adversarilor00.00
99

Ca fundaș, Rafa Marín a încasat 11 goluri și a menținut 3 clean sheets în 3 meciuri în sezonul 2026/2027 al competiției Serie A. Acest lucru înseamnă că atunci când Rafa Marín este pe teren, echipa sa încasează un gol la fiecare 50 minute. În plus, a efectuat 2.14 tackle-uri și 1.07 interceptări pentru fiecare 90 de minute petrecute pe teren. De asemenea, Rafa Marín face aproximativ 4.64 degajări în același timp.

Cartonașe Galbene, Cartonașe Roșii și Statistici ale Foul-urilor

Cartonașe & Faze de faultTotalPer 90 de minutePercentil
Cartonașe Galbene0N/AN/A
Cartonașe Roșii0N/AN/A
Total Cartonașe00
40
Minute pe Cartonaș GalbenFără cartonașeN/A
40
Cartonașe Peste 0.500%
42
Foul-uri Comise41.43
92
Foul-uri ale oponenților00.00
30

Goluri și xG (Goluri Așteptate)

Goluri, xG, ȘuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Goluri Marcate00
57
Goluri + Pase decisive00
40
Goluri Acasă00
69
Goluri În Deplasare00
74
Goluri Așteptate (xG)0.050.02
37
xG Fără Penalty-uri (npxG)0.050.02
38
Penalty-uri Marcate0N/AN/A
Hat-trick-uri0N/AN/A
3 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
2 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
Minute per Gol0 Minute per GolN/AN/A

Șuturi Efectuate

Informații despre șuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Șuturi Efectuate10.36
50
Șuturi la poartă
0/ 1
0.00
51
Șuturi în afara porții
1/ 1
0.36
58
A lovit bara0 ori0.00
89
Rata de conversie a șuturilor0.00%N/A
64
Precizia șutării0.00%N/A
51
Șuturi per gol marcat0.00N/AN/A

Asistențe, Pase, & Statistici de Creare a Ocaziilor

Asistențe & PaseTotalPer 90 de minutePercentil
Pase de gol00
62
Pase decisive anticipate (xA)0.420.15
71
Pase19569.64
99
Pase reușite
184/ 195
65.71
99
Rata de reușită a pasei94.36%N/A
97
Pase-cheie00.00
32
Centrări00.00
44
Centrări reușite
0/ 0
0.00
64
Rata de Finalizare a Centrărilor0.00%N/A
64
Minute pe AsistențăFără pase decisiveN/AN/A

Statistici Dribleuri & Offside-uri

Dribleuri & Offside-uriTotalPer 90 de minutePercentil
Dribleuri31.07
73
Dribleuri Reușite20.71
81
Rata de Succes a Dribleurilor66.67%N/A
85
Deposedat10.36
39
Offside-uri00.00
77

Statistici Penalty-uri

Penalty-uriAcest SezonCarieră
Rate de Conversie a Penalty-urilorFără penaltiuriFără penaltiuri
Penalty-uri Executate00
Penalty-uri Marcate00
Penalty-uri Ratate00

Analiza Statistică pentru Rafa Marín

Rafa Marín este un Fundaș care a jucat în 9 meciuri acest sezon de Serie A, având un total de 801 minute. Rafa Marín primește în medie 1.24 goals pentru fiecare 90 de minute în care se află în teren. Raportul lui al Meciurilor Fără Gol Primit este în prezent de 33%. Asta înseamnă că Rafa Marín a avut 3 meciuri dintr-un total de 9 în care nu a primit gol.

Rafa Marín a marcat un total de 1 goluri până acum în acest sezon, plasându-l pe poziția 5 în echipa SSC Napoli pe lista golgheterilor.

Minut cu Minut

Marchează un gol la fiecare 801 minute

Fără pase decisive

Fără cartonașe

Record Penalty-uri (Carieră)
PEN
A marcat 0 / 0 penalty-uri
Ratate 0 / 0 penalty-uri
 
Rată de conversie la penalty-uri: N/A
Rang (În această ligă)

Clasament Goluri

130 / 296 Jucători

Clasament Goluri Primite

53 / 131 Jucători

PERFORMANȚE DIN SEZOANELE TRECUTE

Sezon 2025/2026
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

23

1

23

5

1

0

1979'

3

0

2

1

1

0

270'

Total 2025/2026

33

1

36

7

4
0

2768'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0.05 Goluri

1.05
 Primite

0.05  Cartonașe

Sezon 2024/2025
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

4

0

1

3

1

0

139'

2

0

3

1

2

0

180'

Total 2024/2025

10

0

8

4

4
1

607'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0.65
 Primite

0.65  Cartonașe

Sezon 2023/2024
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

33

0

32

9

6

0

2437'

2

0

0

1

2

0

103'

Total 2023/2024

35

0

32

10

8
0

2540'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

1.18
 Primite

0.22  Cartonașe

Sezon 2022/2023
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

16

1

17

5

3

0

1440'

Total 2022/2023

16

1

17

5

3
0

1440'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0.06 Goluri

1.06
 Primite

0.19  Cartonașe

Sezon 2021/2022
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

Total 2021/2022

9

0

10

2

5
1

724'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

1.24
 Primite

0.62  Cartonașe

Sezon 2019
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

Total 2019

1

0

0

1

0
0

90'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0
 Primite

0  Cartonașe

/ro/
https://cdn.footystats.org/
- Începe În###min'
- Începe În###Ore'
În desfășurare'
- A Început
●În Curând
●A Început
no

Se Încarcă Statisticile

ABONAȚI-VĂ LA PREMIUM. PROFITAȚI ACUM.
Abonați-vă

Primiți Predicții Câștigătoare prin Email!