Niklas Leinonen Portrait

Niklas Leinonen Statistici

Poziție : Mijlocaș - Mijlocaș Central
Naționalitate : Finland
Birthplace : Finland - Finland
Numărul tricoului : #7
Vârstă (Data nașterii) : 23 (2003-02-14)
Înălțime : 176cm

2026

2025

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2026 & Statistici de carieră- Niklas Leinonen

6.53
Rating mediu în YkkösliigaClasament Pase de gol : 5 / 197 Jucători
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

18

2

4

1

0

0

1050'

Total 2026

18

2

4

1
0

0

1050'

Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

83

3

6

11

0

0

3325'

20

0

0

1

0

0

910'

8

0

0

0

0

0

621'

6

0

0

1

0

0

299'

3

0

0

0

0

0

270'

Total 12135

120

3

6

13
0

0

5425'

Mai sus sunt statisticiile carierei pentru Niklas Leinonen. Niklas Leinonen a jucat un total de 120 meciuri, a marcat 3 goluri și a adunat 6 pase decisive. Niklas Leinonen a jucat cel mai mare număr de meciuri la Ykkösliiga cu 120 apariții în Finlanda. Statisticile nu includ meciuri amicale de club și internaționale.

Statistici pe 90 de minute în Ykkösliiga

0.17Goluri în 90
2 Total goluri
69 Percentil
0.34Pase de gol în 90
4 Total pase decisive
98 Percentil
0.51G+P per 90
Total contribuții la 6 goluri
89 Percentil
0.13xG Per 90'
1.54 Goluri anticipate
63 Percentil
0.28xA Per 90
3.26 Pase decisive anticipate
99 Percentil
0.09Cartonașe în 90
1 Total cartonașe
33 Percentil

Niklas Leinonen Statistici - Detaliat

Ykkösliiga Statistici pentru Niklas Leinonen

SintezăTotalPer 90 de minutePercentil
Meciuri Jucate18N/A
47
minute105058 minute în joc
41
Meciuri începute11N/A
38
Înlocuiri7N/AN/A
Eliminări6N/AN/A

Goluri și xG (Goluri Așteptate)

Goluri, xG, ȘuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Goluri Marcate20.17
69
Goluri + Pase decisive60.51
89
Goluri Acasă20.35
85
Goluri În Deplasare00
56
Goluri Așteptate (xG)1.540.13
63
xG Fără Penalty-uri (npxG)1.540.13
64
Penalty-uri Marcate0N/AN/A
Hat-trick-uri0N/AN/A
3 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
2 sau Mai Multe Goluri1N/AN/A
Minute per Gol525 Minute per GolN/AN/A

Până în prezent, Niklas Leinonen a marcat 2 goluri în 18 meciuri în sezonul 2026 al competiției Ykkösliiga. Din totalul de 2 goluri, 2 au fost marcate acasă, în timp ce 0 au fost marcate în meciurile din deplasare. În general, media golurilor marcate de Niklas Leinonen pe 90 de minute este de 0.17. Mai mult, totalul golurilor și pasele decisive (G/A) ale lui Niklas Leinonen sunt de 6 în acest sezon. Implicarea în goluri se echivalează cu 0.51 pe 90 de minute. Valoarea xG Non-Penalty per 90 de minute este de 0.13. Acest lucru plasează producția de xG Non-Penalty a lui Niklas Leinonen la 1.54, ceea ce îl poziționează în topul percentilelor 64 al jucătorilor din Ykkösliiga.

Șuturi Efectuate

Informații despre șuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Șuturi Efectuate50.42
42
Șuturi la poartă
2/ 5
0.17
54
Șuturi în afara porții
3/ 5
0.25
39
A lovit bara1 ori0.08
93
Rata de conversie a șuturilor40.00%N/A
91
Precizia șutării40.00%N/A
68
Șuturi per gol marcat2.50N/AN/A

Până în prezent, Niklas Leinonen a efectuat un total de 5 șuturi în 18 meciuri în sezonul 2026 al competiției Ykkösliiga. Din totalul de 5 șuturi, 2 au fost pe poartă, iar celelalte 3 au fost în afara țintei. Acest lucru înseamnă că precizia la șuturi a lui Niklas Leinonen este de 40.00%. Marchează un gol la fiecare 2.50 șuturi efectuate și realizează 0.42 șuturi pe teren în fiecare 90 de minute.

Asistențe, Pase, & Statistici de Creare a Ocaziilor

Asistențe & PaseTotalPer 90 de minutePercentil
Pase de gol40.34
98
Pase decisive anticipate (xA)3.260.28
99
Pase14912.66
22
Pase reușite
121/ 149
10.28
23
Rata de reușită a pasei81.21%N/A
55
Pase-cheie70.59
68
Centrări80.68
53
Centrări reușite
5/ 8
0.42
75
Rata de Finalizare a Centrărilor62.50%N/A
95
Minute pe Asistență263 Minute pe AsistențăN/AN/A

Până în prezent, Niklas Leinonen a asistat la 4 pase decisive în 18 meciuri în sezonul 2026 al competiției Ykkösliiga. Analizând aspectul pasei în joc, Niklas Leinonen pasează mingea aproximativ de 12.66 ori într-un meci, cu o rată de reușită a pasei de 81.21. De asemenea, face aproximativ 0.59 pase-cheie în fiecare meci, care conduc la șanse semnificative de marcare. În general, producția lui Niklas Leinonen de xA (Asistențe Așteptate) este de 0.28 per 90 de minute. Această statistică îl plasează deasupra a 99 procent din jucătorii din Ykkösliiga.

Statistici Dribleuri & Offside-uri

Dribleuri & Offside-uriTotalPer 90 de minutePercentil
Dribleuri40.34
34
Dribleuri Reușite20.17
34
Rata de Succes a Dribleurilor50.00%N/A
42
Deposedat10.08
72
Offside-uri10.08
66

Cartonașe Galbene, Cartonașe Roșii și Statistici ale Foul-urilor

Cartonașe & Faze de faultTotalPer 90 de minutePercentil
Cartonașe Galbene1N/AN/A
Cartonașe Roșii0N/AN/A
Total Cartonașe10.09
33
Minute pe Cartonaș Galben1050 min / cartonașN/A
88
Cartonașe Peste 0.516%
30
Foul-uri Comise90.76
73
Foul-uri ale oponenților20.17
20

Până în prezent, Niklas Leinonen a primit 1 cartonașe galbene și 0 cartonașe roșii în 18 meciuri în sezonul 2026 al competiției Ykkösliiga. Ei comit 0.76 faulturi pe 90 de minute.

Statistici Defensă

ApărareTotalPe 90 de minute sau %Percentil
Goluri Primite191.63
19
Minute pe Gol Încasat55 MinuteN/A
19
Niciun gol primit317%
30
Tackle-uri00.00
41
Interceptări50.42
26
Dueluri pe Sol443.74
14
Dueluri pe Sol Câștigate211.78
18
Dueluri Aeriene Câștigate20.17
12
Driblat00.00
99
Degajări40.34
26
Șuturi blocate20.17
58
Penalty-uri Acordate Adversarilor00.00
99

Statistici Penalty-uri

Penalty-uriAcest SezonCarieră
Rate de Conversie a Penalty-urilorFără penaltiuriFără penaltiuri
Penalty-uri Executate00
Penalty-uri Marcate00
Penalty-uri Ratate00

Până în prezent, Niklas Leinonen nu a executat nicio lovitură de pedeapsă în cariera sa (pe baza tuturor datelor despre sezoane pe care le avem la FootyStats). Statisticile vor fi actualizate odată ce va executa o lovitură de pedeapsă într-un meci oficial.

Analiza Statistică pentru Niklas Leinonen

Niklas Leinonen este un Mijlocaș care a jucat în 18 meciuri acest sezon de Ykkösliiga, având un total de 1050 minute. Niklas Leinonen are în medie 0.34 pase de gol pentru fiecare 90 de minute în care joacă în teren.

Niklas Leinonen a marcat un total de 2 goluri până acum în acest sezon în ligă, plasându-l al 6 în echipa Kapylan Pallo pe lista golgheterilor.

Minut cu Minut

Marchează un gol la fiecare 525 minute

Dă o pasă de gol la fiecare 263 minute

Primește un cartonaș la fiecare 1050 minute

Record Penalty-uri (Carieră)
PEN
A marcat 0 / 0 penalty-uri
Ratate 0 / 0 penalty-uri
 
Rată de conversie la penalty-uri: N/A
Rang (În această ligă)

Clasament Goluri

63 / 197 Jucători

Clasament Pase de gol

5 / 197 Jucători

PERFORMANȚE DIN SEZOANELE TRECUTE

Sezon 2025
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

25

0

2

5

0

0

1180'

Total 2025

25

0

2

5
0

0

1180'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0.15  Pase de gol

0.38  Cartonașe

Sezon 2024
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

8

0

0

0

0

0

621'

Total 2024

8

0

0

0
0

0

621'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0  Pase de gol

0  Cartonașe

Sezon 2023
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

10

0

0

3

0

0

250'

Total 2023

10

0

0

3
0

0

250'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0  Pase de gol

1.08  Cartonașe

Sezon 2022
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

13

1

0

2

0

0

460'

1

0

0

0

0

0

90'

2

0

0

1

0

0

180'

Total 2022

16

1

0

3
0

0

730'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0.2 Goluri

0  Pase de gol

0.39  Cartonașe

Sezon 2021
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

20

0

0

1

0

0

910'

1

0

0

0

0

0

90'

Total 2021

24

0

0

1
0

0

1099'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0  Pase de gol

0.1  Cartonașe

Sezon 2020
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

12

0

0

0

0

0

225'

Total 2020

13

0

0

0
0

0

245'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0  Pase de gol

0  Cartonașe

Sezon 2019
Competiție
MJ
Goluri
Pase de gol
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
PEN
Penalty-uri Marcate
Minute
Minute Jucate

5

0

0

0

0

0

160'

1

0

0

0

0

0

90'

Total 2019

6

0

0

0
0

0

250'

Goluri /90 min

Pase de gol /90 min

Cartonașe /90 min

0 Goluri

0  Pase de gol

0  Cartonașe

/ro/
https://cdn.footystats.org/
- Începe În###min'
- Începe În###Ore'
În desfășurare'
- A Început
●În Curând
●A Început
no

Se Încarcă Statisticile

ABONAȚI-VĂ LA PREMIUM. PROFITAȚI ACUM.
Abonați-vă

Primiți Predicții Câștigătoare prin Email!