Marco Jankovic Statistici

Poziție : Fundaș - Fundaș Central
Naționalitate : Australia
Birthplace : Australia - Australia
Numărul tricoului : #4
Vârstă (Data nașterii) : 31 (1995-08-9)
Înălțime : 183cm

2026

2025

2024

2023

2026 & Statistici de carieră- Marco Jankovic

7.01
Rating mediu în FFA CupClasament Goluri Primite : 12 / 19 Jucători
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

5

0

6

0

0

0

450'

Total 2026

5

0

6

0

0
0

450'

Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

43

5

46

13

10

3

3792'

10

2

14

1

1

0

900'

Total 4048

53

7

60

14

11
3

4692'

Mai sus sunt statisticiile carierei pentru Marco Jankovic. Marco Jankovic a jucat un total de 53 meciuri, a marcat 7 goluri și a adunat 2 pase decisive. Marco Jankovic a jucat cel mai mare număr de meciuri la Victoria NPL cu 53 apariții în Australia. Statisticile nu includ meciuri amicale de club și internaționale.

Statistici pe 90 de minute în FFA Cup

1.20Încasate / 90'
6 Goluri în 5 Meciuri
47th Percentil
0%Niciun gol primit
0 Clean sheets în 5 Meciuri
63rd Percentil
0.00Cartonașe în 90
0 Total cartonașe
77th Percentil

Marco Jankovic Statistici - Detaliat

FFA Cup Statistici pentru Marco Jankovic

SintezăTotalPer 90 de minutePercentil
Meciuri Jucate5N/A
99
minute45090 minute în joc
99
Meciuri începute5N/A
99
Înlocuiri0N/AN/A
Eliminări0N/AN/A

Statistici Defensă

ApărareTotalPe 90 de minute sau %Percentil
Goluri Primite61.2
47
Minute pe Gol Încasat75 MinuteN/A
73
Niciun gol primit00%
63
Tackle-uri71.24
48
Interceptări193.35
98
Dueluri pe Sol6511.47
74
Dueluri pe Sol Câștigate386.71
82
Dueluri Aeriene Câștigate244.24
97
Driblat20.35
29
Degajări366.35
92
Șuturi blocate10.18
68
Penalty-uri Acordate Adversarilor00.00
99

Ca fundaș, Marco Jankovic a încasat 6 goluri și a menținut 0 clean sheets în 5 meciuri în sezonul 2026 al competiției FFA Cup. Acest lucru înseamnă că atunci când Marco Jankovic este pe teren, echipa sa încasează un gol la fiecare 75 minute. În plus, a efectuat 1.24 tackle-uri și 3.35 interceptări pentru fiecare 90 de minute petrecute pe teren. De asemenea, Marco Jankovic face aproximativ 6.35 degajări în același timp.

Cartonașe Galbene, Cartonașe Roșii și Statistici ale Foul-urilor

Cartonașe & Faze de faultTotalPer 90 de minutePercentil
Cartonașe Galbene0N/AN/A
Cartonașe Roșii0N/AN/A
Total Cartonașe00
77
Minute pe Cartonaș GalbenFără cartonașeN/A
77
Cartonașe Peste 0.500%
77
Foul-uri Comise61.06
61
Foul-uri ale oponenților61.06
63

Până în prezent, Marco Jankovic nu a primit nicio avertizare (cartonaș galben sau roșu) în acest sezon al competiției FFA Cup.

Goluri și xG (Goluri Așteptate)

Goluri, xG, ȘuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Goluri Marcate00
81
Goluri + Pase decisive00
69
Goluri Acasă00
94
Goluri În Deplasare00
87
Goluri Așteptate (xG)0.290.05
50
xG Fără Penalty-uri (npxG)0.290.05
50
Penalty-uri Marcate0N/AN/A
Hat-trick-uri0N/AN/A
3 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
2 sau Mai Multe Goluri0N/AN/A
Minute per Gol0 Minute per GolN/AN/A

Până în prezent, Marco Jankovic nu a marcat niciun gol în sezonul 2026 al competiției FFA Cup. Vom vedea cum se descurcă în meciurile viitoare.

Șuturi Efectuate

Informații despre șuturiTotalPer 90 de minutePercentil
Șuturi Efectuate40.71
43
Șuturi la poartă
1/ 4
0.18
58
Șuturi în afara porții
3/ 4
0.53
52
A lovit bara0 ori0.00
95
Rata de conversie a șuturilor0.00%N/A
80
Precizia șutării25.00%N/A
64
Șuturi per gol marcat0.00N/AN/A

Până în prezent, Marco Jankovic a efectuat un total de 4 șuturi în 5 meciuri în sezonul 2026 al competiției FFA Cup. Din totalul de 4 șuturi, 1 au fost pe poartă, iar celelalte 3 au fost în afara țintei. Acest lucru înseamnă că precizia la șuturi a lui Marco Jankovic este de 25.00%. Marchează un gol la fiecare 0.00 șuturi efectuate și realizează 0.71 șuturi pe teren în fiecare 90 de minute.

Asistențe, Pase, & Statistici de Creare a Ocaziilor

Asistențe & PaseTotalPer 90 de minutePercentil
Pase de gol00
83
Pase decisive anticipate (xA)0.690.12
63
Pase28450.12
79
Pase reușite
223/ 284
39.35
76
Rata de reușită a pasei78.52%N/A
58
Pase-cheie40.71
55
Centrări00.00
40
Centrări reușite
0/ 0
0.00
62
Rata de Finalizare a Centrărilor0.00%N/A
62
Minute pe AsistențăFără pase decisiveN/AN/A

Până în prezent, Marco Jankovic nu a asistat la niciun gol în acest sezon FFA Cup.

Statistici Dribleuri & Offside-uri

Dribleuri & Offside-uriTotalPer 90 de minutePercentil
Dribleuri10.18
31
Dribleuri Reușite10.18
46
Rata de Succes a Dribleurilor100.00%N/A
99
Deposedat10.18
63
Offside-uri00.00
78

Statistici Penalty-uri

Penalty-uriAcest SezonCarieră
Rate de Conversie a Penalty-urilorFără penaltiuriFără penaltiuri
Penalty-uri Executate00
Penalty-uri Marcate00
Penalty-uri Ratate00

Până în prezent, Marco Jankovic nu a executat nicio lovitură de pedeapsă în cariera sa (pe baza tuturor datelor despre sezoane pe care le avem la FootyStats). Statisticile vor fi actualizate odată ce va executa o lovitură de pedeapsă într-un meci oficial.

Analiza Statistică pentru Marco Jankovic

Marco Jankovic este un Fundaș care a jucat în 5 meciuri acest sezon de FFA Cup, având un total de 450 minute. Marco Jankovic primește în medie 1.2 goals pentru fiecare 90 de minute în care se află în teren. Raportul lui al Meciurilor Fără Gol Primit este în prezent de 0%. Asta înseamnă că Marco Jankovic a avut 0 meciuri dintr-un total de 5 în care nu a primit gol.

Marco Jankovic a marcat un total de 0 goluri până acum în acest sezon, plasându-l pe poziția 6 în echipa South Melbourne FC pe lista golgheterilor.

Minut cu Minut

Marchează un gol la fiecare N/A minute (Fără goluri)

Fără pase decisive

Fără cartonașe

Record Penalty-uri (Carieră)
PEN
A marcat 0 / 0 penalty-uri
Ratate 0 / 0 penalty-uri
 
Rată de conversie la penalty-uri: N/A
Rang (În această ligă)

Clasament Goluri

33 / 36 Jucători

Clasament Goluri Primite

12 / 19 Jucători

PERFORMANȚE DIN SEZOANELE TRECUTE

Sezon 2025
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

19

2

29

2

3

2

1648'

1

0

3

0

0

0

90'

Total 2025

20

2

32

2

3
2

1738'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0.11 Goluri

1.58
 Primite

0.22  Cartonașe

Sezon 2024
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

4

2

5

1

1

0

360'

Total 2024

4

2

5

1

1
0

360'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0.5 Goluri

1.25
 Primite

0.25  Cartonașe

Sezon 2023
Competiție
MJ
Goluri
Primite
FG
Niciun gol primit (FG).
Clasamentul echipelor cu cel mai mare număr de meciuri în care au primit 0 goluri. Statisticile sunt preluate doar din meciurile din Ligă.
* O echipă trebuie să aibă jucate minim 7 meciuri pentru a fi afișate în acest tabel.
Cartonaș Galben
Cartonaș Roșu
Minute
Minute Jucate

24

3

17

11

7

1

2144'

Total 2023

24

3

17

11

7
1

2144'

Goluri /90 min

Primite /90 min

Cartonașe /90 min

0.13 Goluri

0.71
 Primite

0.29  Cartonașe

/ro/
https://cdn.footystats.org/
- Începe În###min'
- Începe În###Ore'
În desfășurare'
- A Început
●În Curând
●A Început
no

Se Încarcă Statisticile

ABONAȚI-VĂ LA PREMIUM. PROFITAȚI ACUM.
Abonați-vă

Primiți Predicții Câștigătoare prin Email!