Sam Jones Statistikk
2026/2027
2025/2026
2024/2025
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2017/2018
Ovenfor er karrierestatistikken for for Sam Jones. Sam Jones har spilt totalt 139 kamper, scoret 25 mål, og registrert 2 assists. Sam Jones har spilt flest kamper i Premier League med 139 kamper i Wales. Statistikken inkluderer ikke klubb eller internasjonale vennskapskamper.
Statistikk per 90 minutter i Premier League
Premier League statistikk for Sam Jones
| Totalt | Totalt | Per 90 minutter | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Kamper spilt | 12 | N/A | 61 |
| minutter | 977 | 81 minutter per kamp | 66 |
| Kamper startet | 11 | N/A | 69 |
| Kamper byttet inn | 1 | N/A | N/A |
| Kamper byttet ut | 3 | N/A | N/A |
Mål og xG (forventede mål)
| Mål, xG, skudd | Totalt | Per 90 minutter | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Scorede mål | 2 | 0.18 | 70 |
| Målinvolvering | 2 | 0.18 | 67 |
| Mål hjemme | 2 | 0.34 | 80 |
| Mål borte | 0 | 0 | 67 |
| Forventede mål (xG) | 2.15 | 0.20 | 66 |
| Forventede mål uten straffespark (npxG) | 2.15 | 0.20 | 68 |
| Straffer scoret | 0 | N/A | N/A |
| Hat-trick | 0 | N/A | N/A |
| 3 eller flere mål | 0 | N/A | N/A |
| 2 eller flere mål | 0 | N/A | N/A |
| Minutter per mål | 489 Minutter per mål | N/A | N/A |
Sam Jones har scoret 2 mål på 12 kamper så langt i Premier League 2026/2027-sesongen. 2 av 2 mål er scoret hjemme, mens 0 mål er scoret i bortekamper. Totalt sett er Sam Joness scorede mål per 90 minutter 0.18. Videre er Sam Jones sin totale M/A (mål + assists) 2 for denne sesongen. Målinvolveringene deres tilsvarer 0.18 per 90 minutter. Deres forventede mål uten straffespark (npxG) er per 90 minutter er 0.20. Det betyr at Sam Joness npxG-produktivitet er 2.15, noe som setter dem i topp 68 prosentilen til spillerne i Premier League.
Skudd for
| Skuddstatistikk | Totalt | Per 90 minutter | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Skudd for | 12 | 1.10 | 61 |
| Skudd på mål | 5/ 12 | 0.46 | 63 |
| Skudd utenfor mål | 7/ 12 | 0.64 | 60 |
| Truffet treverket | 1 ganger | 0.09 | 86 |
| Konverteringsfrekvens for skudd | 16.67% | N/A | 70 |
| Skuddnøyaktighet | 41.67% | N/A | 62 |
| Skudd per scorede mål | 6.00 | N/A | N/A |
Sam Jones har tatt 12 skudd på 12 kamper så langt i Premier League 2026/2027-sesongen. Av de 12 skuddene, var 5 skudd på mål og de andre 7 skudd var utenfor mål. Det betyr at Sam Jones sin skuddnøyaktighet er 41.67%. De scorer et mål for hvert 6.00 skudd de tar, og tar 1.10 skudd per 90 minutter på banen.
Statistikk over assists, pasninger og sjanseskaping
| Assists og pasninger | Totalt | Per 90 minutter | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Assists | 0 | 0 | 88 |
| Forventede assists (xA) | 1.09 | 0.10 | 54 |
| Pasninger | 210 | 19.29 | 18 |
| Vellykkede pasninger | 154/ 210 | 14.14 | 24 |
| Andel fullførte pasninger | 73.33% | N/A | 47 |
| Nøkkelpasninger | 5 | 0.46 | 45 |
| Innlegg | 11 | 1.01 | 51 |
| Vellykkede innlegg | 2/ 11 | 0.18 | 39 |
| Andel fullførte innlegg | 18.18% | N/A | 33 |
| Minutter per assist | Ingen assists | N/A | N/A |
Sam Jones har ikke assistert noen mål i løpet av denne Premier League-sesongen.
Statistikk over driblinger og offsides
| Driblinger og offsides | Totalt | Per 90 minutter | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Driblinger | 9 | 0.83 | 46 |
| Vellykkede driblinger | 7 | 0.64 | 60 |
| Andel vellykkede driblinger | 77.78% | N/A | 87 |
| Mistet ballen | 7 | 0.64 | 38 |
| Offsider | 2 | 0.18 | 74 |
Statistikk over gule kort, røde kort og forseelser
| Kort og forseelser | Totalt | Per 90 minutter | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Gule kort | 1 | N/A | N/A |
| Røde kort | 0 | N/A | N/A |
| Totalt antall kort | 1 | 0.09 | 37 |
| Minutter per kort | 977 min'/kort | N/A | 89 |
| Kort over 0.5 | 1 | 8% | 50 |
| Forseelser begått | 9 | 0.83 | 53 |
| Fortseelser imot | 0 | 0.00 | 7 |
Sam Jones har fått 1 gule kort og 0 røde kort på 12 kamper så langt i Premier League 2026/2027-sesongen. De foretar 0.83 forseelser per 90 minutter.
Forsvarsstatistikk
| Forsvarsspill | Totalt | Per 90 eller % | Prosentil |
|---|---|---|---|
| Innslupne mål | 11 | 1.01 | 72 |
| Minutter per innslupne mål | 89 Min | N/A | 73 |
| Holdt nullen | 4 | 33% | 73 |
| Taklinger | 6 | 0.55 | 88 |
| Avskjæringer | 10 | 0.92 | 41 |
| Bakkedueller | 176 | 16.16 | 57 |
| Bakkedueller vunnet | 89 | 8.17 | 62 |
| Luftdueller vunnet | 37 | 3.40 | 76 |
| Driblet forbi | 0 | 0.00 | 99 |
| Klareringer | 17 | 1.56 | 64 |
| Blokkerte skudd | 1 | 0.09 | 36 |
| Straffespark gikk bort | 0 | 0.00 | 99 |
Statistikk over straffespark
| Straffer | Denne sesongen | Karriere |
|---|---|---|
| Scoringsprosent for straffespark | Ingen straffer | Ingen straffer |
| Straffespark tatt | 0 | 0 |
| Straffer scoret | 0 | 0 |
| Straffespark bommet | 0 | 0 |
Sam Jones har ikke tatt noen straffespark så langt i karrieren enda (basert på all sesongdataen som vi har hos FootyStats). Straffesparkstatistikken deres oppdateres når han har tatt en straffespark i et offisiell kamp.
Sam Jones er en Angrepsspiller som har deltatt i 12 kamper denne sesongen i Premier League, og har spilt totalt 977 minutter. Sam Jones scorer 0.18 mål i snitt for hvert 90. minutt han er på banen. Disse angrepsprestasjonene gjør at han ligger på plassering 79 av 258 spillere som har spilt minst 3 kamper i Premier League.
Han har scoret 2 mål totalt så langt denne sesongen, noe som gjør at han ligger på plassering 4 på Premier League-sesongens toppscorerliste.
Minutt for minutt
Scorer et mål hvert 489. minutt
Ingen assists
Ingen kort
Straffestatistikk (karriere)
Rangering etter prestasjoner (nåværende liga)
Scoringsrangering
Assistrangering
2025/2026-sesongen
Mål / 90 min.
Assists / 90 min.
0.15 Mål
0.1 Assists
0.15 Kort
2024/2025-sesongen
Mål / 90 min.
Assists / 90 min.
0.11 Mål
0 Assists
0.22 Kort
2023/2024-sesongen
Mål / 90 min.
Assists / 90 min.
0.24 Mål
0 Assists
0.3 Kort
2022/2023-sesongen
Mål / 90 min.
Assists / 90 min.
0.26 Mål
0 Assists
0.15 Kort
2021/2022-sesongen
Mål / 90 min.
Assists / 90 min.
0.19 Mål
0 Assists
0.1 Kort
2017/2018-sesongen
Mål / 90 min.
Assists / 90 min.
0 Mål
0 Assists
0 Kort