Marcus Fraser Portrait

Marcus Fraser Statistikk

Posisjon : Forsvarsspiller - Høyreback
Nasjonalitet : Scotland
Birthplace : Glasgow - Scotland
Draktnummer : #22
Alder (bursdag) : 32 (23/06/1994)
Høyde : 182cm
Vekt : 75kg

2026/2027

2025/2026

2024/2025

2023/2024

2022/2023

2021/2022

2020/2021

2019/2020

Mer

2018/2019

2017/2018

2016/2017

2015/2016

2014/2015

2012/2013

2011/2012

2026/2027 og karrierestatistikk- Marcus Fraser

6.83
Gjennomsnittsrating i PremiershipInnsluppede mål-rangering : 25 / 79 spillere
Turnering
KS
Mål
Sluppet inn
HN
Holdt nullen (HN).
Tabell over lag med høyest antall kamper der de slapp inn 0 mål. Statistikk er kun hentet fra ligakamper.
* Laget må ha spilt minimum 7 kamper før de kvalifiserer til denne holdt nullen-tabellen
Gult kort
Rødt kort
Min
Minutter spilt

7

0

6

2

2

0

509'

5

0

9

2

1

0

435'

Totalt 2026/2027

12

0

15

4

3
0

944'

Turnering
KS
Mål
Sluppet inn
HN
Holdt nullen (HN).
Tabell over lag med høyest antall kamper der de slapp inn 0 mål. Statistikk er kun hentet fra ligakamper.
* Laget må ha spilt minimum 7 kamper før de kvalifiserer til denne holdt nullen-tabellen
Gult kort
Rødt kort
Min
Minutter spilt

364

6

499

86

57

2

31841'

47

3

37

19

3

0

3904'

37

1

48

10

6

1

3316'

16

1

17

5

2

0

1308'

3

0

3

0

1

0

270'

2

1

1

1

0

0

180'

1

0

0

0

0

0

44'

Totalt 2026/2027

474

12

610

122

70
3

41223'

Ovenfor er karrierestatistikken for for Marcus Fraser. Marcus Fraser har spilt totalt 474 kamper, scoret 12 mål, og registrert 12 assists. Marcus Fraser har spilt flest kamper i Premiership med 474 kamper i Skottland. Statistikken inkluderer ikke klubb eller internasjonale vennskapskamper.

Statistikk per 90 minutter i Premiership

1.06Innslupne mål / 90'
6 Mål i 7 Kamper
64th Prosentil
28%Holdt nullen
2 'Holds nullen' i 7 Kamper
70th Prosentil
0.35Kort per 90
2 Kort totalt
77th Prosentil

Marcus Fraser statistikk - detaljert

Premiership statistikk for Marcus Fraser

TotaltTotaltPer 90 minutterProsentil
Kamper spilt7N/A
33
minutter50973 minutter per kamp
42
Kamper startet6N/A
50
Kamper byttet inn1N/AN/A
Kamper byttet ut1N/AN/A

Forsvarsstatistikk

ForsvarsspillTotaltPer 90 eller %Prosentil
Innslupne mål61.06
64
Minutter per innslupne mål85 MinN/A
66
Holdt nullen228%
70
Taklinger91.59
62
Avskjæringer101.77
94
Bakkedueller437.60
24
Bakkedueller vunnet315.48
67
Luftdueller vunnet183.18
86
Driblet forbi00.00
99
Klareringer234.07
79
Blokkerte skudd50.88
87
Straffespark gikk bort00.00
99

Som forsvarsspiller har Marcus Fraser sluppet inn 6 mål og hold nullen 2 ganger på 7 kamper i Premiership 2026/2027-sesongen. Det betyr at når Marcus Fraser er på banen, slipper laget deres inn et mål hvert 85 minutt. Videre har de foretatt 1.59 taklinger og 1.77 avskjæringer for hvert 90 minutt de har vært på banen. Marcus Fraser foretar også rundt 4.07 klareringer til samme tid.

Statistikk over gule kort, røde kort og forseelser

Kort og forseelserTotaltPer 90 minutterProsentil
Gule kort2N/AN/A
Røde kort0N/AN/A
Totalt antall kort20.35
77
Minutter per kort255 min'/kortN/A
56
Kort over 0.5229%
91
Forseelser begått20.35
11
Fortseelser imot40.71
35

Marcus Fraser har fått 2 gule kort og 0 røde kort på 7 kamper så langt i Premiership 2026/2027-sesongen. De foretar 0.35 forseelser per 90 minutter.

Mål og xG (forventede mål)

Mål, xG, skuddTotaltPer 90 minutterProsentil
Scorede mål00
57
Målinvolvering00
41
Mål hjemme00
72
Mål borte00
72
Forventede mål (xG)0.080.01
17
Forventede mål uten straffespark (npxG)0.080.01
17
Straffer scoret0N/AN/A
Hat-trick0N/AN/A
3 eller flere mål0N/AN/A
2 eller flere mål0N/AN/A
Minutter per mål0 Minutter per målN/AN/A

Marcus Fraser har ikke scoret noen mål så langt i Premiership 2026/2027-sesongen. Vi får se hvordan de presterer i de kommende kampene.

Skudd for

SkuddstatistikkTotaltPer 90 minutterProsentil
Skudd for20.35
19
Skudd på mål
0/ 2
0.00
29
Skudd utenfor mål
2/ 2
0.35
26
Truffet treverket0 ganger0.00
83
Konverteringsfrekvens for skudd0.00%N/A
57
Skuddnøyaktighet0.00%N/A
29
Skudd per scorede mål0.00N/AN/A

Marcus Fraser har tatt 2 skudd på 7 kamper så langt i Premiership 2026/2027-sesongen. Av de 2 skuddene, var 0 skudd på mål og de andre 2 skudd var utenfor mål. Det betyr at Marcus Fraser sin skuddnøyaktighet er 0.00%. De scorer et mål for hvert 0.00 skudd de tar, og tar 0.35 skudd per 90 minutter på banen.

Statistikk over assists, pasninger og sjanseskaping

Assists og pasningerTotaltPer 90 minutterProsentil
Assists00
67
Forventede assists (xA)0.460.08
25
Pasninger25645.27
65
Vellykkede pasninger
199/ 256
35.19
63
Andel fullførte pasninger77.73%N/A
42
Nøkkelpasninger20.35
20
Innlegg30.53
37
Vellykkede innlegg
1/ 3
0.18
44
Andel fullførte innlegg33.33%N/A
86
Minutter per assistIngen assistsN/AN/A

Marcus Fraser har ikke assistert noen mål i løpet av denne Premiership-sesongen.

Statistikk over driblinger og offsides

Driblinger og offsidesTotaltPer 90 minutterProsentil
Driblinger40.71
38
Vellykkede driblinger10.18
28
Andel vellykkede driblinger25.00%N/A
27
Mistet ballen00.00
99
Offsider00.00
61

Statistikk over straffespark

StrafferDenne sesongenKarriere
Scoringsprosent for straffesparkIngen strafferIngen straffer
Straffespark tatt00
Straffer scoret00
Straffespark bommet00

Marcus Fraser har ikke tatt noen straffespark så langt i karrieren enda (basert på all sesongdataen som vi har hos FootyStats). Straffesparkstatistikken deres oppdateres når han har tatt en straffespark i et offisiell kamp.

League Cup statistikk for Marcus Fraser

TotaltTotaltPer 90 minutter
Kamper spilt5N/A
minutter43587 minutter per kamp

Forsvarsstatistikk

ForsvarsspillTotaltPer 90 eller %
Innslupne mål91.86
Minutter per innslupne mål48 MinN/A
Holdt nullen240%

Som forsvarsspiller har Marcus Fraser sluppet inn 6 mål og hold nullen 2 ganger på 5 kamper i Premiership 2026/2027-sesongen. Det betyr at når Marcus Fraser er på banen, slipper laget deres inn et mål hvert 48 minutt.

Statistikk over gule kort, røde kort og forseelser

Kort og forseelserTotaltPer 90 minutter
Gule kort1N/A
Røde kort0N/A
Totalt antall kort10.21
Minutter per kort435 min'/kortN/A

Mål og xG (forventede mål)

Mål, xG, skuddTotaltPer 90 minutter
Scorede mål00
Målinvolvering10.21
Mål hjemme00
Mål borte00
Minutter per mål0 Minutter per målN/A

Statistikk over assists, pasninger og sjanseskaping

Assists og pasningerTotaltPer 90 minutter
Assists10.21
Minutter per assist435 Minutter per assistN/A

Statistikk over driblinger og offsides

Driblinger og offsidesTotaltPer 90 minutter
DriblingerIkke registrertN/A
Vellykkede driblingerN/AN/A
Andel vellykkede driblingerN/AN/A
OffsiderN/AN/A

Statistikk over straffespark

StrafferDenne sesongenKarriere
Scoringsprosent for straffesparkIngen strafferIngen straffer
Straffespark tatt00
Straffer scoret00
Straffespark bommet00

Marcus Frasers statistiske analyse

Marcus Fraser er en Forsvarsspiller som har deltatt i 7 kamper denne sesongen i Premiership, og har spilt totalt 509 minutter. Marcus Fraser slipper inn 1.06 mål i gjennomsnitt for hvert 90. minutt han er på banen. Hans kamper uten baklengs-prosent er 28%. Det betyr at Marcus Fraser har holdt nullen i 2 av 7 kamper han har spilt denne sesongen.

Marcus Fraser har scoret 0 mål totalt denne sesongen i ligaen, noe som gjør at han ligger på 13. plass på Saint Mirren FCs toppscorerliste.

Minutt for minutt

Scorer et mål hvert N/A minutt (Ingen mål)

Ingen assists

Ingen kort

Straffestatistikk (karriere)
PEN
Scoret 0 / 0 straffespark
Bommet 0 / 0 straffespark
 
Uttellig på straffespark: N/A
Rangering etter prestasjoner (nåværende liga)

Scoringsrangering

107 / 184 spillere

Innsluppede mål-rangering

25 / 79 spillere

FORRIGE SESONGS PRESTASJONER

2025/2026-sesongen
Turnering
KS
Mål
Sluppet inn
HN
Holdt nullen (HN).
Tabell over lag med høyest antall kamper der de slapp inn 0 mål. Statistikk er kun hentet fra ligakamper.
* Laget må ha spilt minimum 7 kamper før de kvalifiserer til denne holdt nullen-tabellen
Gult kort
Rødt kort
Min
Minutter spilt

31

1

40

7

5

0

2524'

7

1

7

1

2

0

630'

3

0

2

0

1

0

220'

2

1

1

1

0

0

180'

Totalt 2025/2026

43

3

50

9

8
0

3554'

Mål / 90 min.

Innsluppet / 90 min.

Kort / 90 min.

0.04 Mål

1.43
 Innsluppet

0.18  Kort

2024/2025-sesongen
Turnering
KS
Mål
Sluppet inn
HN
Holdt nullen (HN).
Tabell over lag med høyest antall kamper der de slapp inn 0 mål. Statistikk er kun hentet fra ligakamper.
* Laget må ha spilt minimum 7 kamper før de kvalifiserer til denne holdt nullen-tabellen
Gult kort
Rødt kort
Min
Minutter spilt

38

0

51

7

9

1

3410'

2

0

2

0

1

0

180'

1

0

1

0

0

0

82'

Totalt 2024/2025

45

0

59

8

11
1

4032'

Mål / 90 min.

Innsluppet / 90 min.

Kort / 90 min.

0 Mål

1.35
 Innsluppet

0.26  Kort

2023/2024-sesongen
Turnering
KS
Mål
Sluppet inn
HN
Holdt nullen (HN).
Tabell over lag med høyest antall kamper der de slapp inn 0 mål. Statistikk er kun hentet fra ligakamper.
* Laget må ha spilt minimum 7 kamper før de kvalifiserer til denne holdt nullen-tabellen
Gult kort
Rødt kort
Min
Minutter spilt

38

1

48

10

2

0

3324'

2

0

2

1

0

0

180'

6

0

4

4

0

0

540'

Totalt 2023/2024

46

1

54

15

2
0

4044'

Mål / 90 min.

Innsluppet / 90 min.

Kort / 90 min.

0.03 Mål

1.3
 Innsluppet

0.05  Kort

2022/2023-sesongen
Turnering
KS
Mål
Sluppet inn
HN
Holdt nullen (HN).
Tabell over lag med høyest antall kamper der de slapp inn 0 mål. Statistikk er kun hentet fra ligakamper.
* Laget må ha spilt minimum 7 kamper før de kvalifiserer til denne holdt nullen-tabellen
Gult kort
Rødt kort
Min
Minutter spilt

34

0

47

10

8

1

3013'

2

0

3

1

0

0

180'

3

0

1

0

0

0

159'

Totalt 2022/2023

39

0

51

11

8
1

3352'

Mål / 90 min.

Innsluppet / 90 min.

Kort / 90 min.

0 Mål

1.4
 Innsluppet

0.27  Kort

2021/2022-sesongen
Turnering
KS
Mål
Sluppet inn
HN
Holdt nullen (HN).
Tabell over lag med høyest antall kamper der de slapp inn 0 mål. Statistikk er kun hentet fra ligakamper.
* Laget må ha spilt minimum 7 kamper før de kvalifiserer til denne holdt nullen-tabellen
Gult kort
Rødt kort
Min
Minutter spilt

36

1

47

12

6

0

3149'

3

0

2

2

0

0

173'

4

0

2

2

0

0

343'

Totalt 2021/2022

43

1

51

16

6
0

3665'

Mål / 90 min.

Innsluppet / 90 min.

Kort / 90 min.

0.03 Mål

1.34
 Innsluppet

0.17  Kort

2020/2021-sesongen
Turnering
KS
Mål
Sluppet inn
HN
Holdt nullen (HN).
Tabell over lag med høyest antall kamper der de slapp inn 0 mål. Statistikk er kun hentet fra ligakamper.
* Laget må ha spilt minimum 7 kamper før de kvalifiserer til denne holdt nullen-tabellen
Gult kort
Rødt kort
Min
Minutter spilt

37

1

41

11

4

0

3270'

4

1

6

1

0

0

375'

7

1

8

1

0

0

630'

Totalt 2020/2021

48

3

55

13

4
0

4275'

Mål / 90 min.

Innsluppet / 90 min.

Kort / 90 min.

0.03 Mål

1.13
 Innsluppet

0.11  Kort

2019/2020-sesongen
Turnering
KS
Mål
Sluppet inn
HN
Holdt nullen (HN).
Tabell over lag med høyest antall kamper der de slapp inn 0 mål. Statistikk er kun hentet fra ligakamper.
* Laget må ha spilt minimum 7 kamper før de kvalifiserer til denne holdt nullen-tabellen
Gult kort
Rødt kort
Min
Minutter spilt

26

1

49

5

5

0

2225'

5

0

2

2

0

0

351'

Totalt 2019/2020

31

1

51

7

5
0

2576'

Mål / 90 min.

Innsluppet / 90 min.

Kort / 90 min.

0.04 Mål

1.98
 Innsluppet

0.2  Kort

2018/2019-sesongen
Turnering
KS
Mål
Sluppet inn
HN
Holdt nullen (HN).
Tabell over lag med høyest antall kamper der de slapp inn 0 mål. Statistikk er kun hentet fra ligakamper.
* Laget må ha spilt minimum 7 kamper før de kvalifiserer til denne holdt nullen-tabellen
Gult kort
Rødt kort
Min
Minutter spilt

26

1

25

8

5

1

2326'

3

0

3

0

1

0

270'

4

0

2

3

0

0

343'

Totalt 2018/2019

33

1

30

11

6
1

2939'

Mål / 90 min.

Innsluppet / 90 min.

Kort / 90 min.

0.04 Mål

0.97
 Innsluppet

0.19  Kort

2017/2018-sesongen
Turnering
KS
Mål
Sluppet inn
HN
Holdt nullen (HN).
Tabell over lag med høyest antall kamper der de slapp inn 0 mål. Statistikk er kun hentet fra ligakamper.
* Laget må ha spilt minimum 7 kamper før de kvalifiserer til denne holdt nullen-tabellen
Gult kort
Rødt kort
Min
Minutter spilt

38

0

60

5

5

0

3393'

5

1

1

4

0

0

391'

Totalt 2017/2018

43

1

61

9

5
0

3784'

Mål / 90 min.

Innsluppet / 90 min.

Kort / 90 min.

0 Mål

1.59
 Innsluppet

0.13  Kort

2016/2017-sesongen
Turnering
KS
Mål
Sluppet inn
HN
Holdt nullen (HN).
Tabell over lag med høyest antall kamper der de slapp inn 0 mål. Statistikk er kun hentet fra ligakamper.
* Laget må ha spilt minimum 7 kamper før de kvalifiserer til denne holdt nullen-tabellen
Gult kort
Rødt kort
Min
Minutter spilt

33

0

46

6

4

0

2936'

Totalt 2016/2017

33

0

46

6

4
0

2936'

Mål / 90 min.

Innsluppet / 90 min.

Kort / 90 min.

0 Mål

1.41
 Innsluppet

0.12  Kort

2015/2016-sesongen
Turnering
KS
Mål
Sluppet inn
HN
Holdt nullen (HN).
Tabell over lag med høyest antall kamper der de slapp inn 0 mål. Statistikk er kun hentet fra ligakamper.
* Laget må ha spilt minimum 7 kamper før de kvalifiserer til denne holdt nullen-tabellen
Gult kort
Rødt kort
Min
Minutter spilt

29

0

45

7

3

0

2558'

Totalt 2015/2016

29

0

45

7

3
0

2558'

Mål / 90 min.

Innsluppet / 90 min.

Kort / 90 min.

0 Mål

1.58
 Innsluppet

0.11  Kort

2014/2015-sesongen
Turnering
KS
Mål
Sluppet inn
HN
Holdt nullen (HN).
Tabell over lag med høyest antall kamper der de slapp inn 0 mål. Statistikk er kun hentet fra ligakamper.
* Laget må ha spilt minimum 7 kamper før de kvalifiserer til denne holdt nullen-tabellen
Gult kort
Rødt kort
Min
Minutter spilt

16

1

18

4

4

0

1440'

11

0

23

2

1

0

990'

Totalt 2014/2015

27

1

41

6

5
0

2430'

Mål / 90 min.

Innsluppet / 90 min.

Kort / 90 min.

0.06 Mål

1.13
 Innsluppet

0.25  Kort

2012/2013-sesongen
Turnering
KS
Mål
Sluppet inn
HN
Holdt nullen (HN).
Tabell over lag med høyest antall kamper der de slapp inn 0 mål. Statistikk er kun hentet fra ligakamper.
* Laget må ha spilt minimum 7 kamper før de kvalifiserer til denne holdt nullen-tabellen
Gult kort
Rødt kort
Min
Minutter spilt

1

0

1

0

0

0

90'

Totalt 2012/2013

1

0

1

0

0
0

90'

Mål / 90 min.

Innsluppet / 90 min.

Kort / 90 min.

0 Mål

1
 Innsluppet

0  Kort

2012-sesongen
Turnering
KS
Mål
Sluppet inn
HN
Holdt nullen (HN).
Tabell over lag med høyest antall kamper der de slapp inn 0 mål. Statistikk er kun hentet fra ligakamper.
* Laget må ha spilt minimum 7 kamper før de kvalifiserer til denne holdt nullen-tabellen
Gult kort
Rødt kort
Min
Minutter spilt

1

0

0

0

0

0

44'

Totalt 2012

1

0

0

0

0
0

44'

Mål / 90 min.

Innsluppet / 90 min.

Kort / 90 min.

0 Mål

0
 Innsluppet

0  Kort

/no/
https://cdn.footystats.org/
- Starter om###min.'
- Starter om###t'
Live'
- Startet
●Snart
●Startet
no

Laster inn statistikk

BLI MED I PREMIUM. TJEN NÅ.